Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 22:27:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 164 165 [166] 167 168 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 284953 alkalommal)
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2475 Dátum: 2011. December 10. - 14:01:50 »

érdekes állatfajjal találkoztam este 11 kor. haladok az Üllőin befelé és a Nagyvárad tér után lámpánál, ahogy zöldre váltott nekünk, jobbról egy kivilágítatlan f astra zúgott be elénk keresztbe, miközben már elindultunk, de szerencsére mindenki észrevette a vadbarmot és elengedték.
a másik meg az okos szuzukis.....2x2 sáv belsőből jobbra kanyarodik, aztán külsőből balra egy sarokkal utána
Nagy autónak kell a nagy kanyarodási ív.
Most mi a baj ezzel.
Nem értelek.  Vigyorog
Ja tényleg mi a gond nagyívben jobbra, majd nagyívben balra, biztosra ment mert a méret a lényeg.. Vigyorog
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #2476 Dátum: 2011. December 11. - 12:52:27 »

érdekes állatfajjal találkoztam este 11 kor. haladok az Üllőin befelé és a Nagyvárad tér után lámpánál, ahogy zöldre váltott nekünk, jobbról egy kivilágítatlan f astra zúgott be elénk keresztbe, miközben már elindultunk, de szerencsére mindenki észrevette a vadbarmot és elengedték.
a másik meg az okos szuzukis.....2x2 sáv belsőből jobbra kanyarodik, aztán külsőből balra egy sarokkal utána
Nagy autónak kell a nagy kanyarodási ív.
Most mi a baj ezzel.
Nem értelek.  Vigyorog
Ja tényleg mi a gond nagyívben jobbra, majd nagyívben balra, biztosra ment mert a méret a lényeg.. Vigyorog
Lehetett egy kamionos is aki már 6-8 hete nem ült személy autóba
PL:a Waberersesek.
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2477 Dátum: 2011. December 13. - 21:12:18 »

És még azt mondják, hogy általánosítunk, amikor a Suzukisokat szidjuk Mosolyog

Ez vasárnap történt
http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/ittasan_allt_fejre_autojaval
Ez ma:
http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/felboritott_suzuki_szombathelyen

Tegnap meg nekem volt eksönöm egy Suzival Mosolyog Történt ugyanis, hogy főnököm OFF Galaxyjával közlekedtem a védett úton. Bal kézről az útkereszteződésben állt egy Suzi. Még mérgelődtem is magamban, hogy megint becsorognak a kereszteződésbe, és nem tudok normálisan balra bekanyarodni. Na mindegy... Indexelek balra, és fordulok. Erre azt látom, hogy a Suzi elindul becélozva a Galaxy bal hátsó ajtaját. Gyorsan visszahúztam, és satu fék, mert nincs menekülési útvonal, és inkább csak horpasszon, mint végignyúzza a kocsi oldalát. De szerencsémre Suzi észrevett és megállt sűrű bocsánatkérések közepette. Közben azt látom, hogy a Suzi mögött gyalogos megy át és ingatja a fejét. Ő még akkor nem tudta, amit én már láttam, hogy a Suzukis keresi a hátramenetet Vigyorog Következő kép: gyalogosunk egy zerge ügyességével szökken vissza a járdára, és hevesen anyáz Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2478 Dátum: 2011. December 14. - 10:18:54 »

Mea culpa! Ne csak mások hibáit vessük a netre. Én egy óriási bakiztam vasárnap.
Pécsi Árkádba hajtanék be, elöttem a egy merci rendszámtáblán diódákkal kirakva hogy 'Mercedes-benz'. Jutott eszembe számtalan szebbnél szebb gondolat....
Két sáv nyitva, kapuk fenn. Döcögök a merci után, kaput elhagyva gyorsítok. Azaz csak gyorsítanák mert mercis barátom ahelyett hogy felment volna a tetőre nagygázzal úgy gondolta, hogy belassít, majd picit gyorsít és belassít megint. Sajna pöccent az agyam, jobbra néztem a tükörbe egy kocsi még a kapunál, hát akkor átsorolok. Eltekerem a kormányt és valami villan a jobb tükörben!! Tizedmásodperce alatt bevillan, hogy a másik sávban kocsi van! A mögötte lévő lámpáját láttam csak... Zavart
Satu nekem, satu a mellettem lévőnek. Hála nem volt ijedségen kívül más. Nagyon dühös voltam magamra, hogy ekkorát hibáztam. Ráadásul nyáron dettó ugyanilyen szituban hibáztam egy kétsávos körforgónál. Ott egy skodás akkor kezdett lassítani, amikor benn volt a körforgóban. Akkor is sávot próbáltam váltani, de ott is volt egy normál tempójú kocsi. Dudált nekem rendesen. Igaza volt.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2479 Dátum: 2011. December 14. - 10:48:09 »

Mea culpa! Ne csak mások hibáit vessük a netre. Én egy óriási bakiztam vasárnap.
Pécsi Árkádba hajtanék be, elöttem a egy merci rendszámtáblán diódákkal kirakva hogy 'Mercedes-benz'. Jutott eszembe számtalan szebbnél szebb gondolat....
Két sáv nyitva, kapuk fenn. Döcögök a merci után, kaput elhagyva gyorsítok. Azaz csak gyorsítanák mert mercis barátom ahelyett hogy felment volna a tetőre nagygázzal úgy gondolta, hogy belassít, majd picit gyorsít és belassít megint. Sajna pöccent az agyam, jobbra néztem a tükörbe egy kocsi még a kapunál, hát akkor átsorolok. Eltekerem a kormányt és valami villan a jobb tükörben!! Tizedmásodperce alatt bevillan, hogy a másik sávban kocsi van! A mögötte lévő lámpáját láttam csak... Zavart
Satu nekem, satu a mellettem lévőnek. Hála nem volt ijedségen kívül más. Nagyon dühös voltam magamra, hogy ekkorát hibáztam. Ráadásul nyáron dettó ugyanilyen szituban hibáztam egy kétsávos körforgónál. Ott egy skodás akkor kezdett lassítani, amikor benn volt a körforgóban. Akkor is sávot próbáltam váltani, de ott is volt egy normál tempójú kocsi. Dudált nekem rendesen. Igaza volt.

Komis! Nincs olyan vezető, aki nem hibázik, sőt esetleg nagyot is. Aki azt állítja magáról, hogy ő bizony nem hibázik, hibázott, az jó esetben csak hazudik, rosszabb esetben nem vette észre, hogy más megmentette az életét, kocsiját. Emberek vagyunk, tehát nem tökéletesek, bizony hibázunk is. De, ami a lényeg, ha hibáztunk, kérjünk elnézést valami módon, így az ellenfelet is megnyugtatjuk, és nem váltjuk ki a bosszúszomját. Na persze vonjuk le a tanulságot, és vigyázzunk jobban máskor. Viszont a mi a lényeg, hogy ne keressük magunknak, és persze másoknak se a bajt, tudatos agresszivitással, szabályok megszegésével, gátlástalan pofátlansággal. Amikor végzek a busszal, vagy hazaérek a csoda autómmal, visszagondolok arra, hogy volt-e olyan, amire nem lehetek büszke, és persze arra is, hogy mennyit spóroltam a biztosítóknak, egészségügynek, mert a mérlegnek két oldala van. A szerencsének is hihetetlen nagy szerepe van a közlekedésben, ezt se feledjük, és ne bízzunk benne, mert könnyen elpártolhat bármikor tőlünk. Jóval millió felett, igazán tudom már- gondolhatjátok. Túl kell élni a fiatalkori rutintalanságokat,  meggondolatlanságokat, túlzott önbizalmat, a partner ismeretség hiányát. Ha lehetne, szívesen beoltatnám ezekkel a fiaimat, barátaimat, de nem lehet, marad az, hogy próbálok a lelkükre, és az eszükre hatni, remélem sikerrel. (pl.: Csaba, Weres...)
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2480 Dátum: 2011. December 14. - 14:11:19 »

én, ha hibázok, azonnal elnézést kérek. pont ezt várnám el a sok önző .......tól is, viszont, ha beképzelt-sznob-gőgös fejjel még nekik áll feljebb, az undorító és akkor felveszem a rohamsisakot és anyázok, meg mutogatok. én így vezetem le a spontán feszültséget...
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Zoltán
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Hozzászólás #2481 Dátum: 2011. December 14. - 23:45:42 »

én, ha hibázok, azonnal elnézést kérek. pont ezt várnám el a sok önző .......tól is, viszont, ha beképzelt-sznob-gőgös fejjel még nekik áll feljebb, az undorító és akkor felveszem a rohamsisakot és anyázok, meg mutogatok. én így vezetem le a spontán feszültséget...
Mondjuk az elnézést kérek tényleg kijár, ha a hibázó fefogja hogy hülye volt Vigyorog
Most a Keletinél mellettem fekete merci sávot válott csak az volt a baj hogy a hátsó ajtaja az én első sárvédőm mellett volt. Satufék aztán meg gáz mert a megettem jövő nagyon közeledett, de a mercis azért megvillogtatta az elakadás jelzőt, elnézést kért ahogy kell.
Én is voltam sokszor hibás, elnézést kértem ennyi.
Ha valaki nem teszi egyszerűen primitív és kész!
Nem mindíg egyszerű elérni hogy a másik felfogja hogy ő a húnyó.
Lehet néha nem is kell.
Azért mutogatni én is szoktam ;)jól gyorsul a lacsi Vigyorog
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2482 Dátum: 2011. December 15. - 01:07:52 »

Az elmúlt 6 hétben én egyszer sem hibáztam.  Kacsint Mosolyog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2483 Dátum: 2011. December 15. - 08:32:16 »

Az elmúlt 6 hétben én egyszer sem hibáztam.  Kacsint Mosolyog
Cap! Otthon sem? He Kacsint Vigyorog
Hozzá kellett volna írnod, hogy autó vezetésben, mert hogy nem vezethetsz. Így lett volna korrekt a megjegyzés.
De, ha már hencegünk, én sem hibáztam sok mindenben, nem égettem le a babgulyást, igaz, nem én készítettem. Sorolhatnám még a dolgokat, amiben hibátlan voltam, de nem érdemes. Amiket meg csináltam, hát ott jelentkeztek csak hibák, így azért az átlagom legalább közepes. Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2484 Dátum: 2011. December 16. - 18:23:39 »

Ma nem volt jó napom sem a melóhelyen, se egészségileg, sem közlekedésügyileg. És mindig a Suzukisok cseszik fel az agyam!
Ma haza felé kristálytiszta időben, sötétben előttem Suzuki ködzáróval. Szerencsére hamar elkanyarodott. Körforgalomban kijönnek elém. Majd országúton megyünk 90-el. Előttem messze kocsi leindexel jobbra.
Amerre lekanyarodik, onnan kihajt egy fehér Suzi (még messze van) Majd mire oda érek, jön egy piros stift ki elém. Padlófék, refi kürt. Majdnem letoltam az útról, mert ő úgy gondolta, hogy ne villogtassak már neki, meg dudáljak, ezért inkább direkt lelassított 30-ra. Na így nap végére kicsit már elég volt, így beálltam a seggébe 3 centire. Mutogat, én meg villogtatok meg dudálok, és anyázok. Amúgy meg ha megállt volna, belevertem volna a fejét a féklámpájába, mert az sem működött.
Ma kiakadtam!
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2485 Dátum: 2011. December 27. - 20:32:05 »

Mea culpa! Ne csak mások hibáit vessük a netre. Én egy óriási bakiztam vasárnap.
Pécsi Árkádba hajtanék be, elöttem a egy merci rendszámtáblán diódákkal kirakva hogy 'Mercedes-benz'. Jutott eszembe számtalan szebbnél szebb gondolat....
Két sáv nyitva, kapuk fenn. Döcögök a merci után, kaput elhagyva gyorsítok. Azaz csak gyorsítanák mert mercis barátom ahelyett hogy felment volna a tetőre nagygázzal úgy gondolta, hogy belassít, majd picit gyorsít és belassít megint. Sajna pöccent az agyam, jobbra néztem a tükörbe egy kocsi még a kapunál, hát akkor átsorolok. Eltekerem a kormányt és valami villan a jobb tükörben!! Tizedmásodperce alatt bevillan, hogy a másik sávban kocsi van! A mögötte lévő lámpáját láttam csak... Zavart
Satu nekem, satu a mellettem lévőnek. Hála nem volt ijedségen kívül más. Nagyon dühös voltam magamra, hogy ekkorát hibáztam. Ráadásul nyáron dettó ugyanilyen szituban hibáztam egy kétsávos körforgónál. Ott egy skodás akkor kezdett lassítani, amikor benn volt a körforgóban. Akkor is sávot próbáltam váltani, de ott is volt egy normál tempójú kocsi. Dudált nekem rendesen. Igaza volt.

Én pont az ilyen esetek elkerülése végett vételeztem nagy belső panoráma tükröt visszapillantónak a 2. ilyen esetem után amit szerencsére én is megúsztam karc mentesen. Kacsint Próbáld ki. http://aukciomania.com/auction_details.php?auction_id=109647
Naplózva

06 70/22 11 222
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2486 Dátum: 2011. December 27. - 21:01:24 »

Tegnap M3-on igazi barmok voltak. Próbáltam haladni a saját tempómban és aki 130KM/h val ment belső sávban nem is idegesített egy villantás és kihuzódott,de még mindig vannak f.kalapok akik azt hiszik nincs jobbra tarts és 100-110-el halad a belsőben folyamatosan.Egerből mire Pestre értem forrt az agyam.
Naplózva

06 70/22 11 222
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2487 Dátum: 2011. December 28. - 18:21:59 »

Mea culpa! Ne csak mások hibáit vessük a netre. Én egy óriási bakiztam vasárnap.
Pécsi Árkádba hajtanék be, elöttem a egy merci rendszámtáblán diódákkal kirakva hogy 'Mercedes-benz'. Jutott eszembe számtalan szebbnél szebb gondolat....
Két sáv nyitva, kapuk fenn. Döcögök a merci után, kaput elhagyva gyorsítok. Azaz csak gyorsítanák mert mercis barátom ahelyett hogy felment volna a tetőre nagygázzal úgy gondolta, hogy belassít, majd picit gyorsít és belassít megint. Sajna pöccent az agyam, jobbra néztem a tükörbe egy kocsi még a kapunál, hát akkor átsorolok. Eltekerem a kormányt és valami villan a jobb tükörben!! Tizedmásodperce alatt bevillan, hogy a másik sávban kocsi van! A mögötte lévő lámpáját láttam csak... Zavart
Satu nekem, satu a mellettem lévőnek. Hála nem volt ijedségen kívül más. Nagyon dühös voltam magamra, hogy ekkorát hibáztam. Ráadásul nyáron dettó ugyanilyen szituban hibáztam egy kétsávos körforgónál. Ott egy skodás akkor kezdett lassítani, amikor benn volt a körforgóban. Akkor is sávot próbáltam váltani, de ott is volt egy normál tempójú kocsi. Dudált nekem rendesen. Igaza volt.

Én pont az ilyen esetek elkerülése végett vételeztem nagy belső panoráma tükröt visszapillantónak a 2. ilyen esetem után amit szerencsére én is megúsztam karc mentesen. Kacsint Próbáld ki. http://aukciomania.com/auction_details.php?auction_id=109647

Amúgy szívesen kipróbálom. Mikor jársz Pécsen..??  Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 28. - 18:26:58 írta Komis » Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2488 Dátum: 2011. December 29. - 09:41:42 »

Mea culpa! Ne csak mások hibáit vessük a netre. Én egy óriási bakiztam vasárnap.
Pécsi Árkádba hajtanék be, elöttem a egy merci rendszámtáblán diódákkal kirakva hogy 'Mercedes-benz'. Jutott eszembe számtalan szebbnél szebb gondolat....
Két sáv nyitva, kapuk fenn. Döcögök a merci után, kaput elhagyva gyorsítok. Azaz csak gyorsítanák mert mercis barátom ahelyett hogy felment volna a tetőre nagygázzal úgy gondolta, hogy belassít, majd picit gyorsít és belassít megint. Sajna pöccent az agyam, jobbra néztem a tükörbe egy kocsi még a kapunál, hát akkor átsorolok. Eltekerem a kormányt és valami villan a jobb tükörben!! Tizedmásodperce alatt bevillan, hogy a másik sávban kocsi van! A mögötte lévő lámpáját láttam csak... Zavart
Satu nekem, satu a mellettem lévőnek. Hála nem volt ijedségen kívül más. Nagyon dühös voltam magamra, hogy ekkorát hibáztam. Ráadásul nyáron dettó ugyanilyen szituban hibáztam egy kétsávos körforgónál. Ott egy skodás akkor kezdett lassítani, amikor benn volt a körforgóban. Akkor is sávot próbáltam váltani, de ott is volt egy normál tempójú kocsi. Dudált nekem rendesen. Igaza volt.

Én pont az ilyen esetek elkerülése végett vételeztem nagy belső panoráma tükröt visszapillantónak a 2. ilyen esetem után amit szerencsére én is megúsztam karc mentesen. Kacsint Próbáld ki. http://aukciomania.com/auction_details.php?auction_id=109647

Amúgy szívesen kipróbálom. Mikor jársz Pécsen..??  Vigyorog
Nem mostanában.
Naplózva

06 70/22 11 222
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2489 Dátum: 2012. Január 03. - 17:36:21 »

Szilveszter előtt pár nappal egy szombathelyi srác lefotózott egy rendőrautót, amint a rokiparkolóban várakozva beszélgetnek. Mivel határőr volt, így a volt kollégák figyelmeztették, hogy a rendőrségen kint van a kép, és vadásznak rá. Meg is lett az eredménye. Új évben nem közlekedett 200 métert a kocsival, közvetlen a házuk előtt lekapcsolta a rendőr, és elvette a forgalmiját pár dolog miatt.

Ha valakit érdekel az eset, itt találja a cikket. Az összes helyi sajtó foglalkozik az üggyel Mosolyog

Szombathelyi rendőrautó a tilosban
Bosszú a rendőröktől? – Ugrott a fotós forgalmija
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Oldalak: 1 ... 164 165 [166] 167 168 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!