Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 27. - 08:23:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 123 124 [125] 126 127 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 283744 alkalommal)
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #1860 Dátum: 2010. Január 28. - 12:56:45 »

Egy fél órával ezelőtt majdnem eltűnt a kocsim baloldala 
Történt hogy közeledek a körforgalomhoz kettesben 30-cal, látom, hogy egy Merci ML már bent van, de kitette az indexét, hogy megy is ki. Lendületben bemegyek, erre a mercis kikapcsolja az indexét és megy tovább, közelít felém. Intenzíven gyorsítottam ő meg szerencsére lassított és látom, hogy a mögöttem lévő kihajtón megy ki. Szerencsére nem lett belőle baj, de ha nekemjön, ki lett volna a hibás? Elvileg ő engem rendesen megtévesztett, de ha letagadja az indexet? Kettőnkön kívül más nem volt a környéken, szóval még tanut sem tudtam volna szerezni (egyedül voltam)  He
Index, vagy nem index....akinek elsőbbséget kell adnia a másik számára, annak kötelessége meggyőződnie, hogy az indexelő nem csak indexel, hanem be is kanyarodik és nem keresztezi az utadat! neki van elsőbbsége index nélkül és indexszel is.
De a kreszben az is benne van, hogy köteles indexelni. Szóval ez nem opciós dolog. Tehát elsőbbsége van, de indexelni akkor is kell nem? Azért mégsem lehet úgy közlekedni egy körforgalomban, hogy már bemenetelkor kiteszem jobbra az indexet és amikor nekem jól esik lekanyarodom, vagy az elsőnél vagy a harmadiknál.
Ja, körfogalomba behajtáskor nem kell indexelni.
Azt tudom, de mi van, ha én annyira bunkó vagyok, hogy bemenet kiteszem, aztán majd kimegyek, ahol jólesik. Ezzel azért balesetveszélyes helyzetet teremthetek. Mondjuk baleset esetén ezért valószínű meglincselnének.
Ismét a deffenzív vezetés a megoldás. Akkor indulj el, ha már kifele mozog, nem csak indexel. Az irányjelzést nem kötelező irányváltásnak követnie. A lényeg mindig a saját védelmed. Az hogy a körforgalom a közlekedés gyorsításásra van, az igaz, de ha baleset van a körforgalomban, akkor az kapásból 4 irányban lassítja a forgalmat, sokkal tovább, mintha 2s-t még vársz, hogy hol megy ki. Kacsint
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1861 Dátum: 2010. Január 28. - 15:45:09 »

Egy fél órával ezelőtt majdnem eltűnt a kocsim baloldala 
Történt hogy közeledek a körforgalomhoz kettesben 30-cal, látom, hogy egy Merci ML már bent van, de kitette az indexét, hogy megy is ki. Lendületben bemegyek, erre a mercis kikapcsolja az indexét és megy tovább, közelít felém. Intenzíven gyorsítottam ő meg szerencsére lassított és látom, hogy a mögöttem lévő kihajtón megy ki. Szerencsére nem lett belőle baj, de ha nekemjön, ki lett volna a hibás? Elvileg ő engem rendesen megtévesztett, de ha letagadja az indexet? Kettőnkön kívül más nem volt a környéken, szóval még tanut sem tudtam volna szerezni (egyedül voltam)  He
Index, vagy nem index....akinek elsőbbséget kell adnia a másik számára, annak kötelessége meggyőződnie, hogy az indexelő nem csak indexel, hanem be is kanyarodik és nem keresztezi az utadat! neki van elsőbbsége index nélkül és indexszel is.
De a kreszben az is benne van, hogy köteles indexelni. Szóval ez nem opciós dolog. Tehát elsőbbsége van, de indexelni akkor is kell nem? Azért mégsem lehet úgy közlekedni egy körforgalomban, hogy már bemenetelkor kiteszem jobbra az indexet és amikor nekem jól esik lekanyarodom, vagy az elsőnél vagy a harmadiknál.
Ja, körfogalomba behajtáskor nem kell indexelni.
Azt tudom, de mi van, ha én annyira bunkó vagyok, hogy bemenet kiteszem, aztán majd kimegyek, ahol jólesik. Ezzel azért balesetveszélyes helyzetet teremthetek. Mondjuk baleset esetén ezért valószínű meglincselnének.
Ismét a deffenzív vezetés a megoldás. Akkor indulj el, ha már kifele mozog, nem csak indexel. Az irányjelzést nem kötelező irányváltásnak követnie. A lényeg mindig a saját védelmed. Az hogy a körforgalom a közlekedés gyorsításásra van, az igaz, de ha baleset van a körforgalomban, akkor az kapásból 4 irányban lassítja a forgalmat, sokkal tovább, mintha 2s-t még vársz, hogy hol megy ki. Kacsint
Igazad van ebben, de eddig még soha nem történt velem ilyen. Szóval úgy teszek, mint ahogy az oktatóm mondta: "Csak akkor van elsőbbséged, ha meg is adják"
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1862 Dátum: 2010. Január 28. - 19:37:40 »

Egyrészt szeretem a havat, mert a sok nyárigumis meg kevésbé tapasztalt vezető otthon marad vagy tömegközlekedésre vált. Másrészt viszont jönnek az önjelölt Fittipaldik, akik úgy gondolják 20-22 évesen ők az utak királyai. Ma csak 2 ütközést sikerült kikerülni, persze mindkét esetben mellékútról jött az illető és úgy gondolta kikanyarodhat elém. Az egyiket 1 méter választotta el tőlem, mikor megálltam, hogy biztonságosan ki tudjon kanyarodni. De a legjobb egy Ford Kuga volt, aki zöld jelzésnél megállt, majd 15 másodpercig dudáltam és villogtam rá mire észre vette, hogy már régen zöld a lámpa. Nemcsak egyszerűen elbambult, mivel már akkor is rég zöld volt, mikor még 50 méterre volt(unk) tőle.  He
Naplózva
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #1863 Dátum: 2010. Január 28. - 19:46:45 »

Ma délelőtti hóömlésben:
10 autósból kb. 6-nak égett a lámpája, 2 fényszóróval közlekedett, 2 helyzetjelzővel. Mindez a 21-es főúton. Meg még az is, hogy nyílt egyenes szakaszban akkor kezdett előzésbe a menetirányommal szemben közlekedő kedves járművezető, mikor már tuti közel kerültem. ABS megizzadt rendesen, de én is, mert az villant át az agyamon, ha megrántom a kormányt ki tudja hol állok meg, melyik oldalon a földeken... 80Km/h-val jöttem.
Miért vannak ostoba emberek..? Abszolút céltalan faj.
 
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1864 Dátum: 2010. Január 28. - 19:49:31 »

Ma délelőtti hóömlésben:
10 autósból kb. 6-nak égett a lámpája, 2 fényszóróval közlekedett, 2 helyzetjelzővel. Mindez a 21-es főúton. Meg még az is, hogy nyílt egyenes szakaszban akkor kezdett előzésbe a menetirányommal szemben közlekedő kedves járművezető, mikor már tuti közel kerültem. ABS megizzadt rendesen, de én is, mert az villant át az agyamon, ha megrántom a kormányt ki tudja hol állok meg, melyik oldalon a földeken... 80Km/h-val jöttem.
Miért vannak ostoba emberek..? Abszolút céltalan faj.
 
Ez a helyzetjelző érdekes dolog. Ma én is láttam jópár autóst, aki csak azt kapcsolta fel. Igaz volt olyan is, aki semmit nem kapcsolt fel (délután fél 6-kor), gondolom elég volt neki, hogy én bevilágítottam előtte az utat.
Naplózva
capry
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70


Lacetti SW 1,6 Elite, man.klíma, melange beige


« Hozzászólás #1865 Dátum: 2010. Január 28. - 19:51:36 »

Rengetegen közlekednek csak helyzetjelzővel. Pedig az az álló autó kivilágítására szolgál.
És valószínűleg ma sok néhai harckocsivezető is kinn volt az utakon. Csak résen keresztül néztek kifelé.
Naplózva
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #1866 Dátum: 2010. Január 28. - 19:52:08 »

Ma délelőtti hóömlésben:
10 autósból kb. 6-nak égett a lámpája, 2 fényszóróval közlekedett, 2 helyzetjelzővel. Mindez a 21-es főúton. Meg még az is, hogy nyílt egyenes szakaszban akkor kezdett előzésbe a menetirányommal szemben közlekedő kedves járművezető, mikor már tuti közel kerültem. ABS megizzadt rendesen, de én is, mert az villant át az agyamon, ha megrántom a kormányt ki tudja hol állok meg, melyik oldalon a földeken... 80Km/h-val jöttem.
Miért vannak ostoba emberek..? Abszolút céltalan faj.
 
Ez a helyzetjelző érdekes dolog. Ma én is láttam jópár autóst, aki csak azt kapcsolta fel. Igaz volt olyan is, aki semmit nem kapcsolt fel (délután fél 6-kor), gondolom elég volt neki, hogy én bevilágítottam előtte az utat.
Komolyan mondom, hihetetlen. Ezek hogy gondolkoznak? "Én látok,oszt jóvan!"  He
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1867 Dátum: 2010. Január 28. - 19:54:29 »

Rengetegen közlekednek csak helyzetjelzővel. Pedig az az álló autó kivilágítására szolgál.
És valószínűleg ma sok néhai harckocsivezető is kinn volt az utakon. Csak résen keresztül néztek kifelé.
Hát ez a másik dühítő. Legalább az ablakokról takarítaná le a havat, bár én a tetőröl és a csomitartóról is leszoktam, mert elég kellemetlen, amikor az előtted menőről a menetszél egyfolytában rádfújja.
Naplózva
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #1868 Dátum: 2010. Január 28. - 20:02:11 »

Rengetegen közlekednek csak helyzetjelzővel. Pedig az az álló autó kivilágítására szolgál.
És valószínűleg ma sok néhai harckocsivezető is kinn volt az utakon. Csak résen keresztül néztek kifelé.
Hát ez a másik dühítő. Legalább az ablakokról takarítaná le a havat, bár én a tetőröl és a csomitartóról is leszoktam, mert elég kellemetlen, amikor az előtted menőről a menetszél egyfolytában rádfújja.
Meg olyan is van nem kevés, hogy a lámpát sem seprik le. Azért meg szerintem büntiznének is. De mintha azt tanultam volna réges-régen, hogy a tetőről is le kell takarítani a havat. Vagy nem...?
Egyébként ma minden lámpa-problémásra villantottam. Azok az ilyedt, csodálkozó fejek....
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 28. - 20:03:45 írta akidobos » Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1869 Dátum: 2010. Január 28. - 20:03:20 »

Rengetegen közlekednek csak helyzetjelzővel. Pedig az az álló autó kivilágítására szolgál.
És valószínűleg ma sok néhai harckocsivezető is kinn volt az utakon. Csak résen keresztül néztek kifelé.
Hát ez a másik dühítő. Legalább az ablakokról takarítaná le a havat, bár én a tetőröl és a csomitartóról is leszoktam, mert elég kellemetlen, amikor az előtted menőről a menetszél egyfolytában rádfújja.
Meg olyan is van nem kevés, hogy a lámpát sem seprik le. Azért meg szerintem büntiznének is. De mintha azt tanultam volna réges-régen, hogy a tetőről is le kell takarítani a havat. Vagy nem...?
Hát ezt nem tudom, de azt kifelejtettem, hogy a motorháztetőről is lesöpröm, mert különben magamat szivatnám Vigyorog
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1870 Dátum: 2010. Január 29. - 08:40:49 »

Rengetegen közlekednek csak helyzetjelzővel. Pedig az az álló autó kivilágítására szolgál.
És valószínűleg ma sok néhai harckocsivezető is kinn volt az utakon. Csak résen keresztül néztek kifelé.
Hát ez a másik dühítő. Legalább az ablakokról takarítaná le a havat, bár én a tetőröl és a csomitartóról is leszoktam, mert elég kellemetlen, amikor az előtted menőről a menetszél egyfolytában rádfújja.
Meg olyan is van nem kevés, hogy a lámpát sem seprik le. Azért meg szerintem büntiznének is. De mintha azt tanultam volna réges-régen, hogy a tetőről is le kell takarítani a havat. Vagy nem...?
Hát ezt nem tudom, de azt kifelejtettem, hogy a motorháztetőről is lesöpröm, mert különben magamat szivatnám Vigyorog


Én is rászánom azt a - nem ritkán akár -10 percet, hogy MINDENHONNAN lesöpörjem a havat, lekaparjam a jeget.
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1871 Dátum: 2010. Január 30. - 12:20:36 »

Rengetegen közlekednek csak helyzetjelzővel. Pedig az az álló autó kivilágítására szolgál.
És valószínűleg ma sok néhai harckocsivezető is kinn volt az utakon. Csak résen keresztül néztek kifelé.
Hát ez a másik dühítő. Legalább az ablakokról takarítaná le a havat, bár én a tetőröl és a csomitartóról is leszoktam, mert elég kellemetlen, amikor az előtted menőről a menetszél egyfolytában rádfújja.
Meg olyan is van nem kevés, hogy a lámpát sem seprik le. Azért meg szerintem büntiznének is. De mintha azt tanultam volna réges-régen, hogy a tetőről is le kell takarítani a havat. Vagy nem...?
Hát ezt nem tudom, de azt kifelejtettem, hogy a motorháztetőről is lesöpröm, mert különben magamat szivatnám Vigyorog


Én is rászánom azt a - nem ritkán akár -10 percet, hogy MINDENHONNAN lesöpörjem a havat, lekaparjam a jeget.
Akkor az enyémet miért hagytad ki..??  Vigyorog Kacsint
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1872 Dátum: 2010. Január 30. - 15:31:18 »

Ma nagyon élvezetes volt közlekedni. Szerncsére csak kevesen indultak el, leginkább buszok, bár azt sem értem minek, mivel 6 buszt számoltam meg, amik se előre se hátra nem tudtak menni ebben a hóban, de így sikeresen elzárták az utat a közlekedni vágyók elől. Mondjuk én nem vágytam rá, de muszály volt. Szerencsésen megúsztam, de a kipörgésgátló rendesen működött néha.
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1873 Dátum: 2010. Február 02. - 12:36:18 »

Rengetegen közlekednek csak helyzetjelzővel. Pedig az az álló autó kivilágítására szolgál.
És valószínűleg ma sok néhai harckocsivezető is kinn volt az utakon. Csak résen keresztül néztek kifelé.
Hát ez a másik dühítő. Legalább az ablakokról takarítaná le a havat, bár én a tetőröl és a csomitartóról is leszoktam, mert elég kellemetlen, amikor az előtted menőről a menetszél egyfolytában rádfújja.
Meg olyan is van nem kevés, hogy a lámpát sem seprik le. Azért meg szerintem büntiznének is. De mintha azt tanultam volna réges-régen, hogy a tetőről is le kell takarítani a havat. Vagy nem...?
Hát ezt nem tudom, de azt kifelejtettem, hogy a motorháztetőről is lesöpröm, mert különben magamat szivatnám Vigyorog


Én is rászánom azt a - nem ritkán akár -10 percet, hogy MINDENHONNAN lesöpörjem a havat, lekaparjam a jeget.
Akkor az enyémet miért hagytad ki..??  Vigyorog Kacsint

Nem kerültél az utamba.  Vigyorog
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1874 Dátum: 2010. Február 06. - 22:27:57 »

Csütörtökön történt.

Kolléga kocsijával mentünk Csurgóra reggel 7re. A somogyi puszták elött a kollégának rossz érzése támadt, de nem álltunk meg.
Nos egyszer csak vadjelző tábla, a kolléga lassít. A táblától 30méterre kiugrott jobbról egy ****vasbika meg a tehene elöttük 5-10méterrel.
Erős fékezés után gurultunk amikor kb 15méter után oldalról az árokból jött még egy suta. Egy villanás, egy pufannás....
Az elöttem lévő szélvédőrészt fejelte le. A vezető elött maradt egy 20*40 centis tiszta üvegrész. A jobb tükör letört, de lógva maradt. A kasznin kisebb gyűrődések végig a jobb oldalon és az A oszlop 1-2mm elmozdult. A suta szőrén kívül semmi nem maradt a helyszínen.

Betogyogtunk 20km Nagyatádra. Rendőrök nagyon rendesek voltak. Azt mondták heti 2-3 ilyen eset és kártérítést nem várjunk, mert nem szokott fizetni a vadásztársaság. Se kiirtva az erdő széle, se vadkerités....csak 6-8 vadtábla! biztos rosszul fizet a vadásztatás.

Ráadás. Visszafelé jöttünk a kolléga marhul, hogy szóljunk ha látunk bármit... 'röhögök' a poénon, amikor fékez és elöttünk elmegy vagy 30db agancsos egy csordában. Hát, köpni, nyelni...
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Oldalak: 1 ... 123 124 [125] 126 127 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!