Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 27. - 00:23:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 117 118 [119] 120 121 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 283609 alkalommal)
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1770 Dátum: 2009. December 14. - 14:30:08 »

Nem is tudtam, hogy a bkv újabban bmw és merci terepjárókat üzemeltet. Ma a városban csak ezekkel volt tele a buszsáv.
Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1771 Dátum: 2009. December 14. - 14:34:38 »

Nem is tudtam, hogy a bkv újabban bmw és merci terepjárókat üzemeltet. Ma a városban csak ezekkel volt tele a buszsáv.
Nyilván a végkielégítésekből vett "szolgálati" kocsik voltak. Kacsint Az új KRESZ-be be kéne venni, hogy ne háborogjunk állandóan, hogy kivéve: BMW, Audi, Mercedes, és az összes terepjáró márkától függetlenül. Az élethez közeledne a szabály így legalább.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1772 Dátum: 2009. December 16. - 14:22:34 »

A mai nap ugyebár Pesten is havazott. Ebből kifolyólag az eddigi eredmény BKV-s szinten, és úgy általában.
1: 3-as villamos halálos gázolása
2: 240-es busz halálos gázolása
3: VW Jetta kamikázé módon pirosban beleállt a legjobb BKV-s busz oldalába, vagyis az enyémbe. A külső sávban álltak az autók, de ő sietett, és nem vette észre, hogy azok hülye módon a piros miatt állnak. Mire feleszmélt, már késő volt, kikerülni nem tudott, így belement az oldalamba. Ez a Nyirpalota út, és a Szentmihályi út sarkán történt a lámpás kereszteződésnél. Hab a tortán, hogy román rendszámú, és állampolgárságú volt az ellenfél. Örültem neki...
4: Most, hogy a látási viszonyok is rosszabbak voltak, így jól látszott, hogy milyenek a sofőrök, és mennyire ellenőrzik le a kocsijukat. A "Bottyán- autós" nem világít, mert ő lát, neki ennyi elég. Aztán vannak a "Jumurdzsák- autósok", ők a félszeműek, nem is kevesen. A kedvenceim a "radarosok", akiknek körbe van véve a kocsijuk radarral, ezért aztán felesleges letakarítani a havat a kocsiról, nem kell kilátni se jobbra, se balra, hátra meg végképp nem. Ez persze úgy jó, hogy a lámpák se látszódjanak, úgy izgis. Megemlítem még a "végvári vitéz autósokat", akik egy piciny lőrésen át lesve vezetnek, hogy az ellenség ne is lássa őket, mert csak így tudnak hatni a meglepetés erejével.
Nos, hát gondoltam megírom a mai napi örömömet, és azt, hogy ezek dacára sem lett magas a vérnyomásom, igaz, helyette kiújult a lábfájásom- sajnos.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
capry
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70


Lacetti SW 1,6 Elite, man.klíma, melange beige


« Hozzászólás #1773 Dátum: 2009. December 16. - 21:16:30 »

Én is láttam ma szürke audist ablaktörlővel eltolt hóablakon át araszolni, kivilágítatlanul.

Ennyire fárasztó lepucolni a havat? Nem tudom más hogy látja, de én azt tapasztalom, hogy általában a sötét árnyalatú kocsikon nem kapcsolják fel a világítást. Esőben, borús időben. Másik véglet állandóan használja a ködlámpát.
Ja és úgy veszem észre rengetegen nem tudják, hogy a helyzetjelző az ÁLLÓ autó kivilágítására való.
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1774 Dátum: 2009. December 17. - 12:48:07 »

A mai nap ugyebár Pesten is havazott. Ebből kifolyólag az eddigi eredmény BKV-s szinten, és úgy általában.
1: 3-as villamos halálos gázolása
2: 240-es busz halálos gázolása
3: VW Jetta kamikázé módon pirosban beleállt a legjobb BKV-s busz oldalába, vagyis az enyémbe. A külső sávban álltak az autók, de ő sietett, és nem vette észre, hogy azok hülye módon a piros miatt állnak. Mire feleszmélt, már késő volt, kikerülni nem tudott, így belement az oldalamba. Ez a Nyirpalota út, és a Szentmihályi út sarkán történt a lámpás kereszteződésnél. Hab a tortán, hogy román rendszámú, és állampolgárságú volt az ellenfél. Örültem neki...
4: Most, hogy a látási viszonyok is rosszabbak voltak, így jól látszott, hogy milyenek a sofőrök, és mennyire ellenőrzik le a kocsijukat. A "Bottyán- autós" nem világít, mert ő lát, neki ennyi elég. Aztán vannak a "Jumurdzsák- autósok", ők a félszeműek, nem is kevesen. A kedvenceim a "radarosok", akiknek körbe van véve a kocsijuk radarral, ezért aztán felesleges letakarítani a havat a kocsiról, nem kell kilátni se jobbra, se balra, hátra meg végképp nem. Ez persze úgy jó, hogy a lámpák se látszódjanak, úgy izgis. Megemlítem még a "végvári vitéz autósokat", akik egy piciny lőrésen át lesve vezetnek, hogy az ellenség ne is lássa őket, mert csak így tudnak hatni a meglepetés erejével.
Nos, hát gondoltam megírom a mai napi örömömet, és azt, hogy ezek dacára sem lett magas a vérnyomásom, igaz, helyette kiújult a lábfájásom- sajnos.
Tetszenek a hasonlataid.  Mosolyog

Én, még ha el is késem ez miatt, teljesen letolom a havat a kocsimról. Ha az első oszlop ki tud takarni egy gyalogost, akkor mire képes a le nem takarított hó.
Más: tudjátok, én azt nem értem, hogy valaki hogyan képes kivilágítatlan autóval közlekedni este - nem tűnik fel neki, hogy a műszerfal is sötét???  He
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1775 Dátum: 2009. December 17. - 13:10:36 »

A mai nap ugyebár Pesten is havazott. Ebből kifolyólag az eddigi eredmény BKV-s szinten, és úgy általában.
1: 3-as villamos halálos gázolása
2: 240-es busz halálos gázolása
3: VW Jetta kamikázé módon pirosban beleállt a legjobb BKV-s busz oldalába, vagyis az enyémbe. A külső sávban álltak az autók, de ő sietett, és nem vette észre, hogy azok hülye módon a piros miatt állnak. Mire feleszmélt, már késő volt, kikerülni nem tudott, így belement az oldalamba. Ez a Nyirpalota út, és a Szentmihályi út sarkán történt a lámpás kereszteződésnél. Hab a tortán, hogy román rendszámú, és állampolgárságú volt az ellenfél. Örültem neki...
4: Most, hogy a látási viszonyok is rosszabbak voltak, így jól látszott, hogy milyenek a sofőrök, és mennyire ellenőrzik le a kocsijukat. A "Bottyán- autós" nem világít, mert ő lát, neki ennyi elég. Aztán vannak a "Jumurdzsák- autósok", ők a félszeműek, nem is kevesen. A kedvenceim a "radarosok", akiknek körbe van véve a kocsijuk radarral, ezért aztán felesleges letakarítani a havat a kocsiról, nem kell kilátni se jobbra, se balra, hátra meg végképp nem. Ez persze úgy jó, hogy a lámpák se látszódjanak, úgy izgis. Megemlítem még a "végvári vitéz autósokat", akik egy piciny lőrésen át lesve vezetnek, hogy az ellenség ne is lássa őket, mert csak így tudnak hatni a meglepetés erejével.
Nos, hát gondoltam megírom a mai napi örömömet, és azt, hogy ezek dacára sem lett magas a vérnyomásom, igaz, helyette kiújult a lábfájásom- sajnos.
Tetszenek a hasonlataid.  Mosolyog

Én, még ha el is késem ez miatt, teljesen letolom a havat a kocsimról. Ha az első oszlop ki tud takarni egy gyalogost, akkor mire képes a le nem takarított hó.
Más: tudjátok, én azt nem értem, hogy valaki hogyan képes kivilágítatlan autóval közlekedni este - nem tűnik fel neki, hogy a műszerfal is sötét???  He
Mert sötét maga az ember is,azért nem tűnik neki fel.És mi van a behajtott tükrökkel közlekedőkkel? He
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1776 Dátum: 2009. December 17. - 13:23:31 »

És mi van a behajtott tükrökkel közlekedőkkel? He
Úgy kisebb a fogyasztás. Vigyorog
Naplózva


LPG
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1777 Dátum: 2009. December 17. - 13:56:37 »


Más: tudjátok, én azt nem értem, hogy valaki hogyan képes kivilágítatlan autóval közlekedni este - nem tűnik fel neki, hogy a műszerfal is sötét???  He
ezt én is mindeig megkérdem, hogy nem zavarja-e, hogy az autó belül is sötét  Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1778 Dátum: 2009. December 17. - 14:12:03 »


Más: tudjátok, én azt nem értem, hogy valaki hogyan képes kivilágítatlan autóval közlekedni este - nem tűnik fel neki, hogy a műszerfal is sötét???  He
ezt én is mindeig megkérdem, hogy nem zavarja-e, hogy az autó belül is sötét  Vigyorog

Tőlük szoktad megkérdezni??? És mi a válasz?
(Gondolom csak magadban teszed fel  kérdést)
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1779 Dátum: 2009. December 18. - 10:57:14 »


Más: tudjátok, én azt nem értem, hogy valaki hogyan képes kivilágítatlan autóval közlekedni este - nem tűnik fel neki, hogy a műszerfal is sötét???  He
ezt én is mindeig megkérdem, hogy nem zavarja-e, hogy az autó belül is sötét  Vigyorog

Tőlük szoktad megkérdezni??? És mi a válasz?
(Gondolom csak magadban teszed fel  kérdést)
főleg magamban, mert van aki a dudaszóra sem reagál
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1780 Dátum: 2009. December 19. - 09:01:14 »


Más: tudjátok, én azt nem értem, hogy valaki hogyan képes kivilágítatlan autóval közlekedni este - nem tűnik fel neki, hogy a műszerfal is sötét???  He
ezt én is mindeig megkérdem, hogy nem zavarja-e, hogy az autó belül is sötét  Vigyorog

Tőlük szoktad megkérdezni??? És mi a válasz?
(Gondolom csak magadban teszed fel  kérdést)
főleg magamban, mert van aki a dudaszóra sem reagál
Na de a szirénázó sürgősségi kocsira se!!! csak mert ódiban ülök meg bézbó sapi van rajtam... mint tegnap a 4 sávoson 
Szegény dokinak a szembe sávban kellett előzni a trutyón keresztül, mert egyedül ódis barátunk nem mert kisorolni a szélsőbe.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
BeseSasa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209


Lacetti 1.4 Star HB Green Dragon


« Hozzászólás #1781 Dátum: 2009. December 19. - 14:11:00 »

Hát igen Komis ez nálunk is sajnos egy nagy "divat"! ha 10misi feletti a kocsim értéke le****ok mindenkit.... kerüljön ki ő... szégyen gyalázat...
Naplózva

Ne szidd a bacilusokat: sok emberben csak ők képviselik a kultúrát
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1782 Dátum: 2009. December 19. - 14:30:01 »

A nővéremnek például tegnap mentek neki. Szabályosan közlekedik a kétirányú kétsávos utcában, mikor a szembejövő elkezd fékezni és csúszni is. Erre a nagy marha balra rántja a kormányt és ugye összeütközik a nővéremmel. A kérdésre, hogy ezt most miért csinálta a válasz nagyon egyszerű: "Azt hittem, kikerül" 
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1783 Dátum: 2009. December 19. - 15:01:35 »

Na jó, és is szemezgetek az élményeimből.
Egy "nem taxis" (mert ugye nem munka közben volt  Kacsint).

Bevásárlás, nagy áruház parkolója. Végeztem a vásárlással (ez mindig nagy élmény), kifarolok a parkoló helyről. Tenném 1-esbe, mikor szemből megindul egy Astra. Nem vesz észre?? Nem. A nyomorult kis duda gombot alig találom (utálom őket. Amikor szükség van rá úgy kell keresgélni. Mert ugye kanyar közben nem a "helyükön" vannak. Miért nem lehetett teljes kormányos, bele tenyerelek módon megoldani?? Más légzsákos autón is meg tudták csinálni.).
Na mindegy. Duda nyom, szól a légkürt (ez persze szabálytalan. A közlekedés felügyelet szerint. ).
Astra jön tovább, folyik a víz rólam. Nagy nehezen merev nyakú barátunk felocsúdik, hogy esetleg neki szólnak "harangok". Nagy nehezen megáll.
Karácsony szelleme.
Szeretnék vmi fantasy autót, amivel az ilyen (olyan. lásd lámpa nélkül, stb.) emberkéket meg lehetne nevelni.
Naplózva
BeseSasa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209


Lacetti 1.4 Star HB Green Dragon


« Hozzászólás #1784 Dátum: 2009. December 19. - 15:33:25 »

Stocz!  ajánlanám ezt a linket! válogass kedvedre a "nevelőeszközök" közül! csak egy koccintás és máris észheztérnek (90km/h-nál nem biztos..)
Naplózva

Ne szidd a bacilusokat: sok emberben csak ők képviselik a kultúrát
Oldalak: 1 ... 117 118 [119] 120 121 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!