Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 25. - 00:25:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 282746 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1380 Dátum: 2009. Június 08. - 19:59:39 »

Ez a "nem ismerem" el dolog ismerős. Az egyik barátom (akinek a Kalosát karácsonykor összetörték Dobogókő felé menet és áprilisra lett kész) jött hozzám üzleti ügyben meg dumálni egyet. Rögtön észrevettem, hogy a jobb első sárvédő megint össze van törve. Kérdezem mi történt, erre ő: Szüleim mentek a kocsival a Bánomi áttörésen felfelé, ahol 2 sáv van. Mivel egy mellékútról kanyarodtak ki, a belsőbe érkeztek (szabályosan oda kell sorolni). Nem is mentek át a külsőbe, mert látták, hogy ott jön egy kocsi. Közben elértek az emelkedő végére, ahol elfogy a külső sáv, amit észrevett a külsőben érkező is és szépen a barátom szüleire rántotta a kormányt. Persze megálltak és persze a másik nem akarta elismerni a felelősségét. Rendőrt hívtak, akinek a másik azt a mesét adta be, hogy a barátom szülei megijedtek a szemből érkező autótól és ők rántották félre a kormányt. Mindezt úgy, hogy mióta megvan ez az út, ők azon közlekednek le-fel (másfelé nem is tudnának) a telkük felé.  Ekkora pa****tot!
Másik. Tesco parkolóban nekimentek a nővérem kocsijának. De nemcsak picit, hogy esetleg lejön a festék. Á dehogy! Szépen összetört. Persze betétlap, telefonszám nuku. Egyszerűen nem tudom felfogni, miért ilyenek az emberek. Ha balf*** vagyok, legalább ismerjem el. De sajnos ez a "minden alól kibúvót keresünk" nagyon magyar hozzáállás.
Bezzeg amikor még az üzemanyag árába volt beépítve a biztosítás,akkor nem volt gond a betétlap adás.Régi szép idők,ha az IFÁm beszélni tudna! Vigyorog
Akkor Te csak a beszélőn tudnál...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1381 Dátum: 2009. Június 09. - 20:20:29 »

A tegnap leírtak ma folytatódtak. Épp "sugárkezelésen" voltam egy barátommal (Sugár vendéglő a kocsma neve Vigyorog), amikor nagy csattot hallottunk. Egy pillanatra megfagyott az ereimben a vér, mivel a kocsma mellett parkoltam. Rohant is kifele mindenki (én is), de szerencsére nem az enyém törték össze. A történet a következő: adott egy út, melybe becsatlakozik egy alsó rendű egyirányú út elsőbbségadás kötelező táblával. Surmó fiatalok megállás nélkül kikanyarodtak balra nagyívben az útra, csak ott már jött egy autó. Ebből adódott a probléma. Igazából nem emiatt durrant el az agyam, hanem mert a 4 fiatal gyerek kiszáll az összetört Clioból és elkezd ordibálni a vétlen női sofőrnek, hogy miért törte össze az ő kocsijukat. A nő egy ideig ki sem szállt (lehet nem mert) aztán mivel a fiatal gyerek nem ismerte el a felelősségét, még rendőrt is hívtak (mindez a rendőrségtől kb 4-500m-re). A rendőr kijött és jól kiröhögte a gyerekeket, hogy mit akarnak itt vitatkozni, mikor egyértelmű a helyzet. Viszont éppen ezért még közölte a nagyképű fiúval, hogy számítson egy legalább 30ezres büntetésre még a kára mellett, mivel a KRESZ szabályainak (elsőbbségadás) megszegése miatt szabálysértési eljárást is kezdeményeznek ellene. A vétlen nő a helyszínelés után simán elhajtott a Vectraval ("csak" a lökhárítója esett le, még össze sem tört) a Clios f*sz*gyerek meg nem tudott elmenni, mert a hűtője teljesen tropa lett (persze azért megpróbálta beindítani, hátha hűtővíz nélkül is elmegy a motor).
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1382 Dátum: 2009. Június 10. - 15:05:51 »

Ma megint egy "érdekes" dolog történt velem, ami igencsak megnövelte az adrenalin-szintemet. Reggel fél 9-kor elindultam szokásos útvonalamon fővárosunkba. Elhagytam Esztergomot Dobogókő irányába. Ez az út elég gyatra minőségű, foltozgatják, de sokat nem változik a minőség, max 1 telet bírnak ki a javítások. Ennek ellenére a megengedett sebességgel (90) lehet haladni, néha kell csak cikázni egyet. Szóval megyek 80-90-nel és mielőtt beérnék az erdős részre van egy hosszú elnyújtott jobbkanyar (előzni tilos, mivel beláthatatlan). Picit lassítottam, mert utána van egy S kanyar is és néha egyesek szeretik levágni. Ez a lassítás volt a szerencsém, ugyanis a kanyar vége felé (ahol még mindig nem lehet látni semmit) egy közútkezelős kocsi állt a sávomban, mivel kátyúztak. Azonnal satufék és sikerült megállni az egyik munkás előtt. Nagyon megrémültem, de a munkások is, mert ha a kanyar előtt nem lassítok, akkor az egyiket a teherautójuknak nyomtam volna. Persze rögtön kiszálltam, és megkérdeztem, hogy szerintük nem kellene-e kitenni valami figyelmeztető táblát, hogy lassítson a sofőr. Erre azt mondták, hogy ők kitettek egyet(!). Kérdeztem hol. A válasz: a hegyről lefelé jövőknek. Utána elmagyaráztam nekik, hogy, aki a hegyről jön le, az tökéletesen belátja azt a szakaszt, viszont aki Esztergomból jön, az semmit nem lát az egészből, csak amikor már odaért. Ezt bizonyítandó, odaért a mögöttem haladó és még ő is nagyot fékezett, pedig ő sokkal lassabban haladt mint én (pár percel előbb előztem le, nyílegyenes szakaszon is csak 60-nal ment). Egy picit lenyugodtam és beültem a kocsiba, a munkások meg azt mondták, mindjárt kitesznek egy másik táblát is. Délután 1 óra körül jöttem visszafelé direkt Dobogókő felé, hogy megnézzem tényleg kitettek-e egy táblát. Persze hogy nem. Ekkor felhívtam egy rendőr ismerősömet, aki azt mondta, hogy kiküldenek egy kocsit és elbeszélgetnek kicsit a munkásokkal meg a főnökükkel is.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1383 Dátum: 2009. Június 10. - 18:02:53 »

Ma a Gellért hegy alatt, a Rudas fürdőnél egy biciklis feküdt az úttesten, elég furcsa pózban. Félre álltam rögtön a busszal, és rohantam megnézni a fiatal embert. Nem volt kommunikáció köztünk, bambán nézett, nem tudott semmiről, így azt sem, hogy elütötték-e, elsodorták-e, vagy csak simán elesett, esetleg azért mert eleve rosszul lett. Mentőket hívtunk, és ők se egészen értették a dolgot, majd mivel gyanús volt a dolog, kihívták még a rendőrséget is, de ezt már nem vártam meg. Nem hiszem, hogy én lettem volna az első arra járó, mert ott nagy a forgalom, és ha én lettem volna az első, akkor látnom kellett volna az esését. Szóval itt tartunk, az út közepén fekvő embert akár el is üthették volna, ez a jellemző közönyösség. Felháborító!
Volt még egy igazi vészfékezésem is, a baromarcú bekanyarodott szemből a két pályás útra a Shell kúthoz a Tétényi útnál, a lendületből érkező busz elé, és , hogy hab is legyen a tortán, utánfutóval. A kezem nem fért volna a két jármű közé, az biztos. A baromarcú látván, hogy megálltam, és nyitottam az ajtót, hogy lássam a rendszámát, mert az utasok megsérülhettek volna az óriási fékezéstől, erre ő elfelejtvén, hogy tankolni akart, átsüvített a kúton, és elhúzott, mint a villám. Ez is cserbenhagyás, és segítség elmulasztása volt! Szerencséjére nem jelentkezett senki, hogy megsérült volna, pedig oda lett volna a jogsija, és jó sok pénze a piszoknak, de így meguszta, mert az öregnek még kitűnőek a reflexei, és a saját buszának kivételesen jók a fékek, de nem érdemelte meg.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1384 Dátum: 2009. Június 11. - 11:54:08 »

http://homar.blog.hu/2009/06/11/megverte_a_taxis_a_ferjet_elengedtek
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1385 Dátum: 2009. Június 11. - 16:51:01 »

A Főni ilyen verekedős?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1386 Dátum: 2009. Június 12. - 16:59:45 »

Zajlik az élet mostanság kis megyeszékhelyünkön...

Kamion és személyautó ütközött Szombathely mellett a körgyűrűn

Balesetek sorozatban - mozgalmas délutánja volt a helyszínelőknek

Képek között van olyan, ahol a frontálisan ütközött Megane műszerfala látszik. Nem nyílt ki a vezető légzsákja... khm...
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 12. - 17:07:19 írta Giovanni » Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1387 Dátum: 2009. Június 14. - 14:38:55 »

Sok szeretettel Gidynek, egy helyi buszsofőr beszámolója. Nem csak Bp-en vannak áldatlan állapotok.

http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/szombately_kozlekedes_buszsofor_velemeny
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1388 Dátum: 2009. Június 14. - 19:33:59 »

Sok szeretettel Gidynek, egy helyi buszsofőr beszámolója. Nem csak Bp-en vannak áldatlan állapotok.

http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/szombately_kozlekedes_buszsofor_velemeny
Köszi! Gondolom folytathatja a szegedi, pécsi, debreceni, fehérvári, győri, miskolci, kecskeméti, és sorolhatnám az összes helyet, ahol van helyi járat. Ez mindegyikre vonatkozik, csak legfeljebb nem egyformán, de lényegében igen. Szívesen látok bárkit egy körre, hogy lássa, hogy miről is beszélünk. Két hétbe tellett, míg sikerült elintéznem, hogy feleslegesen kialakított terelőtáblát eltávolítsák, ami nagy mértékben akadályozott minket, és centizésre kényszerített, de az íróasztalnál ülő technológus szerint az jó volt ott. Szerintem nem vezet, és még utas sem volt azon a részen, de döntött, jó hülyén. Senki semmivel nem törődik, csak teljen le a munkaideje, és mehessen a kocsmába, vagy jó esetben haza, és mondhassa, hogy hú de elfáradtam, sokat dolgoztam. Sarlatánok!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #1389 Dátum: 2009. Június 15. - 19:17:27 »

Vasárnap utaztunk fel pestre utközben megelöztem egy mz 125 motor kerékpárt ami 80km/h körül haladt lakotterületen kivül beértem Baracskára ahol 50km/h a max a motoros ugy ment el a sor melet mint ha álnánk Baracska után mindenki megelözi Martonál kezdödik elöröl minden . A motoros RENDÖRSÉGI overált viselt neki mindegy volt h lakot területen kivül vagy belül amit a motor bir sajnos. He
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1390 Dátum: 2009. Június 15. - 23:57:26 »

Vasárnap utaztunk fel pestre utközben megelöztem egy mz 125 motor kerékpárt ami 80km/h körül haladt lakotterületen kivül beértem Baracskára ahol 50km/h a max a motoros ugy ment el a sor melet mint ha álnánk Baracska után mindenki megelözi Martonál kezdödik elöröl minden . A motoros RENDÖRSÉGI overált viselt neki mindegy volt h lakot területen kivül vagy belül amit a motor bir sajnos. He
Szervadakozók csak az első koppig mennek csöviggázon szakadékban is!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1391 Dátum: 2009. Június 16. - 18:51:26 »

Vasárnap utaztunk fel pestre utközben megelöztem egy mz 125 motor kerékpárt ami 80km/h körül haladt lakotterületen kivül beértem Baracskára ahol 50km/h a max a motoros ugy ment el a sor melet mint ha álnánk Baracska után mindenki megelözi Martonál kezdödik elöröl minden . A motoros RENDÖRSÉGI overált viselt neki mindegy volt h lakot területen kivül vagy belül amit a motor bir sajnos. He
Szervadakozók csak az első koppig mennek csöviggázon szakadékban is!  Vigyorog
Szervadakozóknál még szerencse, hogy csak a máj, vese, tüdő, csontvelő jöhet szóba, az agy nem, mert az nincs ezeknek, vagy, ha van, akkor hibás!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1392 Dátum: 2009. Június 20. - 16:12:39 »

Kizárt dolognak tartom, hogy valaki tőlünk lett volna.
Egész egyszerűen nem ilyen a társaság.
Inkább egy ál City. Sajnos van sok hiéna, aki minket utánoz. Magyar sajátosság, hogy évek óta tehetik büntetlenül.
 
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1393 Dátum: 2009. Június 20. - 18:00:51 »

Az elmúlt másfél hétben érdekes dolgokat tapasztaltam országúti közlekedéseim közben. Az MO-án 80-as táblánál 90-nel száguldozó kamionok. A záróvonalon simán előznek, de szinte mindenki, én meg azt hittem ez már ki ment a divatból, de épp hogy divatba jött. Az indexet továbbra is kevesen használják mind előzéskor, mind lekanyarodáskor. A településeken a 40-es táblánál is simán 70-nel végig a városokon. Na meg ez az első rendszámtábla nélküli bohócok, áááááá. Azért az sem semmi, hogy haladok 130-cal és még az sem elég a patkányoknak, simán kanyarodó sávban, záróvonalon leelőznek, de akár kanyarban is. Senki nem fél a bírságoktól, ha már a másikat le****ják közbiztonságilag? Ja, majdnem lefelejtettem, ma az 51-esen Szalkszentmárton után elég kanyargós az út, azaz nincs benne egyenes. És mit csinál a tahó kamionos? Jön szembe az én sávomba kanyarban, ANYÁD! Gratula a sok banánfejűnek. Esküszöm, ha nyerek a lottón létrehozok egy közbiztonság bt-t és lacettikkel fogom az országot bekamerázva járatni.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #1394 Dátum: 2009. Június 20. - 19:11:30 »

CSütörtökőn céges autóval kellet mennem SZFVÁRol SZÁNTÓDRA 2szem.furgonnal 110km/h-ás táblánál 90km/h-ás tempónál rám villogtat a félpotós gabonás, ők nem "85km/h"val mehetnek, még én éreztem magam kellemetlenül h feltartom,,,másik, munkából haza rákel mennem az M7re mikor kigyorsitók hogy becsatlakozzak a forgalomba a kamionok vagy össze zárnak vagy mellé érek és lassít nehogy beférjek ráadásul a felhajtó után 500m-re rendszerint kameráznak,énmeg a leállósávba robogok egy csekk és az összeset meg....om.
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
Oldalak: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!