Lacetti klub fórum
2024. Október 06. - 11:35:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 48   Le
 
Szerző Téma: Játék  (Megtekintve 116468 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #225 Dátum: 2008. Február 23. - 13:38:43 »

Cápa! Te ugyis zseni vagy, hát csinálj nekik (akkuknak) egy tartót műanyagból, és abba tegyél érintkezőket, és akkor nem kell forrasztani. Lehet, hogy kapni is lehet ilyen tartót. Remélem elfér a megfelelő helyen persze. De mi van az eredeti tartóval? Oda nem cserélhető? Bocs, hogy okoskodtam, de hátha...
Jól sejted, az eredeti akkunak van műanyag doboza. Azt szedtem szét, abban voltak összefóliázva a ceruza-akkuk. Amiket vettem, azokat összefogattam egy kis ragasztóval, aztán úgy forrasztgattam össze őket rézvezetékkel, mert a régikről leszedett lapos összekötő nem állt meg rajta. Igazából nem is forrasztva voltak, hanem mintha ponthegesztett lett volna. 3-4 apró tűszúrásnyi pontban volt rányomva az akkura.
Nos amikor végeztem velük, akkor a régi műanyag dobozva kellett belevarázsolni, csak nem volt méret, mert az új akkuk kicsit vastagabbak. Így egy-két távtartót a dobozban le jellett olvasztani, hogy be tudjam csukni.
Nem tudom, meddig lesznek jók a forrasztások, jópárszor újra kellett forrasztani őket. Mielőtt végleg bezártam volna a dobozba, azért biztonságképpen kimértem multiméterrel. Volt a forrasztások között olyan is, ami látszólag tartott, de áram nem ment át rajta, ezt is kimértem minden alkalommal.   
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #226 Dátum: 2008. Február 23. - 13:46:18 »

Ma megjöttek a ceruza-akkuk. Energizer 2500-ösek. Ahogy számolom, a gyári akkupakk 600-as lehet, úgyhogy ennek bírnia kell! Este 8 óta 11-ig forrasztgattam, az idegbaj kerülgetett. Borzalmas, hogy mennyire nem ragad rá a cin az akku sarkaira! Per pillanat megáll rajta, de ha lenne valakinek valami ötlete, hogy lehet normálisan megforrasztani.. Lehet pár döcögős menetet lezavar a fiam és máris megadja magát valamelyik forrasz! Kacsint

FLUXot neki! Megfolyasztja a cint, és tiszta, tapadós felületet hoz létre. Na, attól nem engedi el!
Nekem van, de hogy juttatom el? Te meg a festéket? Nem jársz valamikor Zegen?
Igazából nem tudom mi az a flux. Nekem a cinem gyantás töltetű, de régebben amikor mezei cinnel forrasztgattam (még a dacia hűtőt), akkor valami boraxba is mártogattam a pákát. Ezt a cserét majd lejátsszuk, ha megyek Zegre úgyis útba ejtelek. Ha nem áll meg így a forrasztásom, akkor kicsit megcsiszolom a pólusokat jobb híján, hogy a króm lejöjjön róluk. Ha így sem lesz jó, akkor mindenképpen flux lesz a következő lépés. Amúgy érdemes így bütykölni, mert a gyerek mosolya mindent megér! A régi akkuk Ni-Cadmiumosak voltak kb. 600 mAh-val, ezek meg Ni-Metálhibrid 2500 mAh-val. A gyári csomagból kivett akkuk azzala  fél töltéssel tegnap óta hajtják a gépet!  Vigyorog
(Csak zárójelben teszem hozzá, hogy úgy szólt az egyezségünk a fiammal, hogy megcsinálom neki az autót, hogy sokáig bírja, ha én is játszhatok vele néha! Nemár hogy kihagyjam, mert tuti kis négykerékhajtásos játékautó!  Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #227 Dátum: 2008. Február 23. - 17:00:00 »

Igazából nem tudom mi az a flux.

Folyékony halmazállapotú anyag.

Mondd, hogy tudom miről beszél...        ja, nem ...      az más!
Na! Hidd el az jó, elektronikában dolgozom! Kacsint
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #228 Dátum: 2008. Február 23. - 19:07:26 »

Igazából nem tudom mi az a flux.

Folyékony halmazállapotú anyag.

Mondd, hogy tudom miről beszél...        ja, nem ...      az más!
Na! Hidd el az jó, elektronikában dolgozom! Kacsint
Ok, naná, hogy hiszek neked, mert nekem lövésem sincs az elektronikához! Villamosgépekből is csak kettes voltam... Vigyorog Max villanyhálózatot tudok bővíteni a lakásban, de első menetben így is két biztilecsapás volt a kötözgetés eredménye. Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #229 Dátum: 2008. Február 24. - 09:21:48 »

...
 A régi akkuk Ni-Cadmiumosak voltak kb. 600 mAh-val, ezek meg Ni-Metálhibrid 2500 mAh-val.
...
Még egy kis továbbképzés... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog:
Az új akkuk nikkel-metalhidrid akkuk (hibrid az a Lexus Kacsint) Nincs jelentősége, ettől még jobbak mint a Ni-Cd akkuk Kacsint
Ezzel meg már lehet, hogy elkéstem: A forrasztgatással - már ha sikerül - azért csak módjával: Nem igazán tesz jót az aksiknak az a ~250 °C, főleg nem, ha sokáig (8-11-ig... ) melengeted (többek között ezért nem forrasztott, hanem ponthegesztett a gyárilag ráeszkábált csati...)
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #230 Dátum: 2008. Február 24. - 18:49:01 »

...
 A régi akkuk Ni-Cadmiumosak voltak kb. 600 mAh-val, ezek meg Ni-Metálhibrid 2500 mAh-val.
...
Még egy kis továbbképzés... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog:
Az új akkuk nikkel-metalhidrid akkuk (hibrid az a Lexus Kacsint) Nincs jelentősége, ettől még jobbak mint a Ni-Cd akkuk Kacsint
Ezzel meg már lehet, hogy elkéstem: A forrasztgatással - már ha sikerül - azért csak módjával: Nem igazán tesz jót az aksiknak az a ~250 °C, főleg nem, ha sokáig (8-11-ig... ) melengeted (többek között ezért nem forrasztott, hanem ponthegesztett a gyárilag ráeszkábált csati...)
Köszi a kiegészítést, igazad van! A forrasztás meg amíg bírja marad. Amúgy grat a 200-hoz!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #231 Dátum: 2008. Február 24. - 18:59:05 »

Na mi ez?
http://mariemarie0000.free.fr/fichiers/images/pop.swf?
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #232 Dátum: 2008. Február 24. - 19:25:17 »

lufifólia
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #233 Dátum: 2008. Február 24. - 19:46:52 »


Az avatarodból következtetve épp Neked való (bogaras)! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Bocs!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #234 Dátum: 2008. Február 24. - 20:07:32 »


Az avatarodból következtetve épp Neked való (bogaras)! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Bocs!
Az hagyján! De amikor megláttam, azt hittem, megint a söröm illatára és a monitor fénye miatt jött ide a képernyőre egy muslinca. Már nyúltam oda, hogy elkapom, akkor vettem észre, hogy össze vissza futkározik. Megszívatott Jani rendesen!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #235 Dátum: 2008. Február 24. - 20:17:24 »

Hihetetlen, hogy embereknek mikre nincs idejük.Nekem, ha az életem múlott volna rajta sem tudtam volna ezt kitalálni.Már-már annyira zseniális, mint az egyesével csomagolt fogpiszkáló
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #236 Dátum: 2008. Február 24. - 20:48:51 »

Az hagyján! De amikor megláttam, azt hittem, megint a söröm illatára és a monitor fénye miatt jött ide a képernyőre egy muslinca. Már nyúltam oda, hogy elkapom, akkor vettem észre, hogy össze vissza futkározik. Megszívatott Jani rendesen!  Vigyorog

TFT-d van? Még jó, hogy nem verted le! Vigyorog

Most vehetek egy új monitort a Jani miatt, mert elsőre nem találtam el a bogarat, másodikra csak, de akkor már nagyon dühös voltam! Francba az ilyen rovarokkal!

Gidy leverte! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2008. Február 24. - 20:52:04 írta peti74 » Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #237 Dátum: 2008. Február 24. - 21:04:35 »

Az hagyján! De amikor megláttam, azt hittem, megint a söröm illatára és a monitor fénye miatt jött ide a képernyőre egy muslinca. Már nyúltam oda, hogy elkapom, akkor vettem észre, hogy össze vissza futkározik. Megszívatott Jani rendesen!  Vigyorog

TFT-d van? Még jó, hogy nem verted le! Vigyorog

Most vehetek egy új monitort a Jani miatt, mert elsőre nem találtam el a bogarat, másodikra csak, de akkor már nagyon dühös voltam! Francba az ilyen rovarokkal!

Gidy leverte! Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Most már tudom miért csuklott az anyukám az előbb.  Vigyorog
Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #238 Dátum: 2008. Február 24. - 21:07:21 »

Peti! Jól látom a törött monitoron, hogy kárörvend a róka a rönkön? Szegyen, gyalázat, mit nem enged meg magának az ember, vagyis róka!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #239 Dátum: 2008. Február 25. - 05:23:47 »

Peti! Jól látom a törött monitoron, hogy kárörvend a róka a rönkön? Szegyen, gyalázat, mit nem enged meg magának az ember, vagyis róka!

Most, hogy mondod, és jobban megnézem...      tényleg! A piszok! Vigyorog

« Utoljára szerkesztve: 2008. Február 25. - 05:26:13 írta peti74 » Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Oldalak: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 48   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!