Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 20. - 00:55:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16   Le
 
Szerző Téma: Műanyag zörgések + megvetemedések és furcsa belső hangok megszüntetései  (Megtekintve 85267 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #60 Dátum: 2008. Május 01. - 10:34:05 »

Aki a jobb első lábtér felől a kesztyűtartó alatti rész felől hall kopogó hangot, annak egy tipp:
1. vegye ki a "Rear fog" nevezetű biztosítékot (erre van kötve a kesztyűtartó világítás is és annak kiszerelésénél tuti elszáll a bizti, okát nem tudom, nem értem)
2. le kell venni a kesztyűtartót (5 csavar fogja, három felül a keztyűtartó kinyitása után hozzáférhető, kettő alul egy fém merevítőhöz)
3. jobb oldalt a belsű műanyag küszöbtakaró A oszlop alján kiszélesedő része felett van egy kis rész, amit nem takar semmi. Itt látszik egy két vgén kábelben folytatódó fekete műanyag rúd. Ez az antenna -szélvédőtől jövő- kábelének zavarszűrője. Egy hurok forma, ami szabadon lóg és az A oszulop aljához verődik, kopogó hangot ad. Felette nem messze van egy kábelköteg ehhez célszerű rögzíteni.

Ma megnéztem,  nekem is lógott ez a hurokforma vezeték. Két helyen is rögzitettem a fölötte lévő kábelköteghez, remélem megszünik a kopogás.
Ezek szerint a sedannal is elől van a zavarszűrő vagy mi?
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #61 Dátum: 2008. Május 01. - 13:12:49 »

Aki a jobb első lábtér felől a kesztyűtartó alatti rész felől hall kopogó hangot, annak egy tipp:
1. vegye ki a "Rear fog" nevezetű biztosítékot (erre van kötve a kesztyűtartó világítás is és annak kiszerelésénél tuti elszáll a bizti, okát nem tudom, nem értem)
2. le kell venni a kesztyűtartót (5 csavar fogja, három felül a keztyűtartó kinyitása után hozzáférhető, kettő alul egy fém merevítőhöz)
3. jobb oldalt a belsű műanyag küszöbtakaró A oszlop alján kiszélesedő része felett van egy kis rész, amit nem takar semmi. Itt látszik egy két vgén kábelben folytatódó fekete műanyag rúd. Ez az antenna -szélvédőtől jövő- kábelének zavarszűrője. Egy hurok forma, ami szabadon lóg és az A oszulop aljához verődik, kopogó hangot ad. Felette nem messze van egy kábelköteg ehhez célszerű rögzíteni.

Ma megnéztem,  nekem is lógott ez a hurokforma vezeték. Két helyen is rögzitettem a fölötte lévő kábelköteghez, remélem megszünik a kopogás.
Ezek szerint a sedannal is elől van a zavarszűrő vagy mi?
Célszerű közel rakni a rádióhoz, mert a vezeték is szedhet össze zajt!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #62 Dátum: 2008. Május 04. - 16:40:52 »

Aki a jobb első lábtér felől a kesztyűtartó alatti rész felől hall kopogó hangot, annak egy tipp:
1. vegye ki a "Rear fog" nevezetű biztosítékot (erre van kötve a kesztyűtartó világítás is és annak kiszerelésénél tuti elszáll a bizti, okát nem tudom, nem értem)
2. le kell venni a kesztyűtartót (5 csavar fogja, három felül a keztyűtartó kinyitása után hozzáférhető, kettő alul egy fém merevítőhöz)
3. jobb oldalt a belsű műanyag küszöbtakaró A oszlop alján kiszélesedő része felett van egy kis rész, amit nem takar semmi. Itt látszik egy két vgén kábelben folytatódó fekete műanyag rúd. Ez az antenna -szélvédőtől jövő- kábelének zavarszűrője. Egy hurok forma, ami szabadon lóg és az A oszulop aljához verődik, kopogó hangot ad. Felette nem messze van egy kábelköteg ehhez célszerű rögzíteni.

Ma megnéztem,  nekem is lógott ez a hurokforma vezeték. Két helyen is rögzitettem a fölötte lévő kábelköteghez, remélem megszünik a kopogás.

Sajnos a zörgés még mindig nem szünt meg, már elképzelni sem tudom mi zöröghet. Újabb ötlet?
Naplózva

hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #63 Dátum: 2008. Május 08. - 13:18:50 »

Megint kivettem a kesztyűtartót és mindent alaposan átnéztem. Fél órát nézegettem rázogattam a dolgokat, de minden vezeték a helyén van szivaccsal beburkolva, semmi nem mozog rögzítve vannak az alkatrészek. Már nagyon idegesít a dolog, főleg az hogy nem találom a zajforrást. 
Naplózva

Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #64 Dátum: 2008. Május 08. - 17:16:18 »

Megint kivettem a kesztyűtartót és mindent alaposan átnéztem. Fél órát nézegettem rázogattam a dolgokat, de minden vezeték a helyén van szivaccsal beburkolva, semmi nem mozog rögzítve vannak az alkatrészek. Már nagyon idegesít a dolog, főleg az hogy nem találom a zajforrást. 
Hülye ötlet, de a pollen szűrő rendesen bent van a helyén?
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #65 Dátum: 2008. Május 09. - 10:38:11 »

Megint kivettem a kesztyűtartót és mindent alaposan átnéztem. Fél órát nézegettem rázogattam a dolgokat, de minden vezeték a helyén van szivaccsal beburkolva, semmi nem mozog rögzítve vannak az alkatrészek. Már nagyon idegesít a dolog, főleg az hogy nem találom a zajforrást. 
Próbáltad úgy, hogy kiveszed a kesztyűtartót, és úgy mész pár kört, és figyelsz? Lehet, hogy rázogatásra pont azok nem mozognak, amik egyébként igen.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #66 Dátum: 2008. Május 09. - 11:36:33 »

Megint kivettem a kesztyűtartót és mindent alaposan átnéztem. Fél órát nézegettem rázogattam a dolgokat, de minden vezeték a helyén van szivaccsal beburkolva, semmi nem mozog rögzítve vannak az alkatrészek. Már nagyon idegesít a dolog, főleg az hogy nem találom a zajforrást. 
Próbáltad úgy, hogy kiveszed a kesztyűtartót, és úgy mész pár kört, és figyelsz? Lehet, hogy rázogatásra pont azok nem mozognak, amik egyébként igen.
Nekem spec pont a kesztyűtartűban lévő zseblámpa zörgött...Én is nyomkodtam egy órát körülötte mindent, mire rájöttem, hogy kell betenni a lámpát, hogy ne zizegjen Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #67 Dátum: 2008. Május 26. - 10:48:16 »

Megint kivettem a kesztyűtartót és mindent alaposan átnéztem. Fél órát nézegettem rázogattam a dolgokat, de minden vezeték a helyén van szivaccsal beburkolva, semmi nem mozog rögzítve vannak az alkatrészek. Már nagyon idegesít a dolog, főleg az hogy nem találom a zajforrást. 
Próbáltad úgy, hogy kiveszed a kesztyűtartót, és úgy mész pár kört, és figyelsz? Lehet, hogy rázogatásra pont azok nem mozognak, amik egyébként igen.

Kivettem a kesztyűtartót és mentem vele egy kört zörgés marad. Megörjit, hogy nem találom mi a fene zörög.
Naplózva

gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #68 Dátum: 2008. Május 26. - 11:52:16 »

Megint kivettem a kesztyűtartót és mindent alaposan átnéztem. Fél órát nézegettem rázogattam a dolgokat, de minden vezeték a helyén van szivaccsal beburkolva, semmi nem mozog rögzítve vannak az alkatrészek. Már nagyon idegesít a dolog, főleg az hogy nem találom a zajforrást. 
Próbáltad úgy, hogy kiveszed a kesztyűtartót, és úgy mész pár kört, és figyelsz? Lehet, hogy rázogatásra pont azok nem mozognak, amik egyébként igen.

Kivettem a kesztyűtartót és mentem vele egy kört zörgés marad. Megörjit, hogy nem találom mi a fene zörög.
Akkor kezd el lebontani az egész műszerfalat. Csak meg lesz! Vigyorog
Viccet félretéve, próbáld meg fokozatosan kizárni azokat az alkatrészeket amik zajt okozhatnak... és nagyon fontos, hogy tegyél magad mellé, maximum karnyújtásnyira egy sört, hogy a túl feszített pillanatokban le tudd nyugtatni magad. Mosolyog

(Figyelem! Megfelelő mennyiségű sör elfogyasztása után, egész más zajok azt mondathatják veled, hogy most próbáld ki, mert már jó, de te ekkor ezt már nem akarod!)
Naplózva
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #69 Dátum: 2008. Május 27. - 09:50:54 »

Nagyon egyszerű a megoldás:
1. Rakj be egy Lagzi Lajcsi Cd-t
2. Tekerd fel a volume-t.
3.10 perc után már nem a nyikorgás fog idegesíteni.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #70 Dátum: 2008. Május 27. - 10:38:44 »

Kösz a tanácsokat! Vigyorog  Igazán rendesek vagytok. A sör e nélkül is fogy rendesen. Vigyorog
Naplózva

akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #71 Dátum: 2008. Június 23. - 14:31:56 »

Hali Mindenki!
Na EZ sufni tuning:  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #72 Dátum: 2008. Június 23. - 14:52:49 »

Hali Mindenki!
Na EZ sufni tuning:  Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Azt a leborult!  Vigyorog
És milyen okosan megoldottad, hogy bal oldalt hagytál helyet a csavaron, így legalább lett egy kampó a csomitérben, amire lehet szatyrot akasztani!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #73 Dátum: 2008. Június 23. - 15:12:13 »

 Vigyorog
Jaja,vagy rövidebb nyakú zsiráfot...
 Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #74 Dátum: 2008. Június 23. - 17:05:50 »

Bravo Ákos! Igaz, én nem egy tűzoltólétrára gondoltam, de így is működik, ez a lényeg! Kacsint Vigyorog A legközelebb hozok Neked megfelelő hosszúságú csavart, csak ird meg a pontos méretet! Amúgy privi is ment telcsi számmal! Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!