Lacetti klub fórum
2024. Június 30. - 09:41:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 79   Le
 
Szerző Téma: Fűtés-szellőzés , légkondi  (Megtekintve 259721 alkalommal)
sapeszka
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Hozzászólás #990 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 13:21:47 »

Motortérben a tűzfalon lévő gumipipát nézd meg ,hogy nincs e eldugulva. Amúgy rendesen hűt? Pollenszűrőd tiszta?


Igen, rendesen hűt. Nem tudom mit keressek, gumipipa, a pollenszűrőt nem néztem, de elvileg februárban lett cserélve. Nemrég vettem a kicsikét. Köszönöm
Naplózva
cucogany
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 175


« Hozzászólás #991 Dátum: 2013. Augusztus 04. - 09:28:17 »

Sziasztok! Nemrég elkezdett csepegni a vezető ülés mellett elöl az utastérbe a víz amikor klímázom.
Nekem ugyanez a problémám, azzal a különbséggel, hogy nem állandóan csinálja. Csak a két legutóbbi példa: egy hete Hatvanba mentem (Bp-en lakom) végig klímával (59 km), amikor megálltam Hatvanban, a kesztyűtartó alatt a gumiszőnyegen állt a víz. Tegnapelőtt 300 kilométert mentem végig klímával és nem volt az utastérben egy csepp víz sem. A motortérben lévő kivezető csövön ömlik a víz kifelé, tehát nincs eldugulva.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #992 Dátum: 2013. Augusztus 04. - 12:23:08 »

Motortérben a tűzfalon lévő gumipipát nézd meg ,hogy nincs e eldugulva. Amúgy rendesen hűt? Pollenszűrőd tiszta?


Igen, rendesen hűt. Nem tudom mit keressek, gumipipa, a pollenszűrőt nem néztem, de elvileg februárban lett cserélve. Nemrég vettem a kicsikét. Köszönöm
A tűzfal megvan?  Mosolyog
- Kinyitod a motorház tetőt.
- szemben állsz az autóval.
- A motortér veled szemben lévő falán, vízszintesen a bal oldali harmadban, függőlegesen úgy közép tájon (talán kicsit lejjebb) - ha jól emlékszem  Kacsint - keress egy fekete, a föld felé mutató, kb. 10 cm hosszú cső darabot, ami a falból jön ki, és a cső vége össze van nyomva, el van lapítva. Ha egy kicsit kihúzod a falból, akkor egy szárával lefelé mutató "L" alakot mintáz.

Na ez a kondenz víz leeresztő csöve. Ha a gumi "csöcs" vége összeragad, eltömődik, akkor nem tud kifolyni a víz. Na ezt kell megszüntetni. (megnyitod a csövet, kipiszkálod a koszt - légy kreatív  Mosolyog).
Naplózva
sapeszka
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Hozzászólás #993 Dátum: 2013. Augusztus 06. - 11:48:05 »

Motortérben a tűzfalon lévő gumipipát nézd meg ,hogy nincs e eldugulva. Amúgy rendesen hűt? Pollenszűrőd tiszta?


Igen, rendesen hűt. Nem tudom mit keressek, gumipipa, a pollenszűrőt nem néztem, de elvileg februárban lett cserélve. Nemrég vettem a kicsikét. Köszönöm
A tűzfal megvan?  Mosolyog
- Kinyitod a motorház tetőt.
- szemben állsz az autóval.
- A motortér veled szemben lévő falán, vízszintesen a bal oldali harmadban, függőlegesen úgy közép tájon (talán kicsit lejjebb) - ha jól emlékszem  Kacsint - keress egy fekete, a föld felé mutató, kb. 10 cm hosszú cső darabot, ami a falból jön ki, és a cső vége össze van nyomva, el van lapítva. Ha egy kicsit kihúzod a falból, akkor egy szárával lefelé mutató "L" alakot mintáz.

Na ez a kondenz víz leeresztő csöve. Ha a gumi "csöcs" vége összeragad, eltömődik, akkor nem tud kifolyni a víz. Na ezt kell megszüntetni. (megnyitod a csövet, kipiszkálod a koszt - légy kreatív  Mosolyog).



Köszönöm, időközben megtaláltam. Kicsit megnyomkodva mintha egy csapot nyitottam volna meg. Fogyasztása valami hihetetlen. 11, 5 liter, 150es tempón, kb 4e fordulaton. Normális?
Naplózva
Hooti
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Hozzászólás #994 Dátum: 2013. Augusztus 06. - 11:56:15 »

Motortérben a tűzfalon lévő gumipipát nézd meg ,hogy nincs e eldugulva. Amúgy rendesen hűt? Pollenszűrőd tiszta?


Igen, rendesen hűt. Nem tudom mit keressek, gumipipa, a pollenszűrőt nem néztem, de elvileg februárban lett cserélve. Nemrég vettem a kicsikét. Köszönöm
A tűzfal megvan?  Mosolyog
- Kinyitod a motorház tetőt.
- szemben állsz az autóval.
- A motortér veled szemben lévő falán, vízszintesen a bal oldali harmadban, függőlegesen úgy közép tájon (talán kicsit lejjebb) - ha jól emlékszem  Kacsint - keress egy fekete, a föld felé mutató, kb. 10 cm hosszú cső darabot, ami a falból jön ki, és a cső vége össze van nyomva, el van lapítva. Ha egy kicsit kihúzod a falból, akkor egy szárával lefelé mutató "L" alakot mintáz.

Na ez a kondenz víz leeresztő csöve. Ha a gumi "csöcs" vége összeragad, eltömődik, akkor nem tud kifolyni a víz. Na ezt kell megszüntetni. (megnyitod a csövet, kipiszkálod a koszt - légy kreatív  Mosolyog).



Köszönöm, időközben megtaláltam. Kicsit megnyomkodva mintha egy csapot nyitottam volna meg. Fogyasztása valami hihetetlen. 11, 5 liter, 150es tempón, kb 4e fordulaton. Normális?

nem lenne normális, de a Lacsi ennyit eszik... ennyi kb nekem is ha a balcsira megyek 4 személy+cucc+full légkondi végig és 140-el... Nekem 1.4 motor, hja és város is kb 10 körül, talán kicsit alatta.
Fogyasztási adatok topikban olvasgass kicsit, itt ennyit a fogyasztásos dologról.
Naplózva
sapeszka
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Hozzászólás #995 Dátum: 2013. Augusztus 06. - 11:57:33 »

Motortérben a tűzfalon lévő gumipipát nézd meg ,hogy nincs e eldugulva. Amúgy rendesen hűt? Pollenszűrőd tiszta?


Igen, rendesen hűt. Nem tudom mit keressek, gumipipa, a pollenszűrőt nem néztem, de elvileg februárban lett cserélve. Nemrég vettem a kicsikét. Köszönöm
A tűzfal megvan?  Mosolyog
- Kinyitod a motorház tetőt.
- szemben állsz az autóval.
- A motortér veled szemben lévő falán, vízszintesen a bal oldali harmadban, függőlegesen úgy közép tájon (talán kicsit lejjebb) - ha jól emlékszem  Kacsint - keress egy fekete, a föld felé mutató, kb. 10 cm hosszú cső darabot, ami a falból jön ki, és a cső vége össze van nyomva, el van lapítva. Ha egy kicsit kihúzod a falból, akkor egy szárával lefelé mutató "L" alakot mintáz.

Na ez a kondenz víz leeresztő csöve. Ha a gumi "csöcs" vége összeragad, eltömődik, akkor nem tud kifolyni a víz. Na ezt kell megszüntetni. (megnyitod a csövet, kipiszkálod a koszt - légy kreatív  Mosolyog).



Köszönöm, időközben megtaláltam. Kicsit megnyomkodva mintha egy csapot nyitottam volna meg. Fogyasztása valami hihetetlen. 11, 5 liter, 150es tempón, kb 4e fordulaton. Normális?

nem lenne normális, de a Lacsi ennyit eszik... ennyi kb nekem is ha a balcsira megyek 4 személy+cucc+full légkondi végig és 140-el... Nekem 1.4 motor, hja és város is kb 10 körül, talán kicsit alatta.
Fogyasztási adatok topikban olvasgass kicsit, itt ennyit a fogyasztásos dologról.

Köszönöm
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #996 Dátum: 2013. Augusztus 09. - 14:57:30 »

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2013/08/09/klimaszajbarago/
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #997 Dátum: 2013. Augusztus 09. - 18:38:42 »

Vajon hogyan lehet ilyen mértékű ízlésficamot kifejleszteni... ?:
http://totalcar.hu/magazin/bologatokutya/2013/07/31/kinai_cukorborso/


Őöööö... sorry, ezt  nem ide kellett volna....
Naplózva
bachgyorgy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #998 Dátum: 2013. Október 04. - 06:50:52 »

Sziasztok!

A segítséget kérnék, hátha tapasztalt már valaki ilyet.
Szóval ma reggel indultam munkába, le volt fagyva a szélvédő ezért bekapcsoltam a szélvédőfűtést, valami kattanást hallottam (mint egy relé kb) és azóta nem fújja a levegőt a szélvédőre. Mindenhova tudom irányítani hogy hol fűtsön csak a szélvédőt nem hajlandó, ja és ennek tetejébe még a check lámpa is kigyulladt.
Ha valakinek van ötlete merre keressem a hibát megköszönném, diagnosztikára csak jövő hét elején tudok menni.

Lacetti 1,6 kombi, digit klímás verzió.

Köszi.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #999 Dátum: 2013. Október 04. - 07:17:29 »

Azt hiszem, ilyen hibát még nem írt senki a fórumra.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1000 Dátum: 2013. Október 04. - 16:58:25 »

Sziasztok!

A segítséget kérnék, hátha tapasztalt már valaki ilyet.
Szóval ma reggel indultam munkába, le volt fagyva a szélvédő ezért bekapcsoltam a szélvédőfűtést, valami kattanást hallottam (mint egy relé kb) és azóta nem fújja a levegőt a szélvédőre. Mindenhova tudom irányítani hogy hol fűtsön csak a szélvédőt nem hajlandó, ja és ennek tetejébe még a check lámpa is kigyulladt.
Ha valakinek van ötlete merre keressem a hibát megköszönném, diagnosztikára csak jövő hét elején tudok menni.

Lacetti 1,6 kombi, digit klímás verzió.

Köszi.
Nekem volt már olyan, hogy nem lehetett az ablakfűtésre tenni(vagyis rá lehetett,csak nem fújta az ablakra), de nem is foglalkoztam vele.Aztán mikor nyáron csináltattam a klímát a szerelő mondta hogy ez sem volt jó,de megcsinálta.De bevallom,hogy nem kérdeztem meg, hogy mi volt a hiba,de valami olyasmit mondott,hogy a vezérlő pultnál kellet csinálni valamit.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
bachgyorgy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #1001 Dátum: 2013. Október 08. - 08:24:36 »


Nekem volt már olyan, hogy nem lehetett az ablakfűtésre tenni(vagyis rá lehetett,csak nem fújta az ablakra), de nem is foglalkoztam vele.Aztán mikor nyáron csináltattam a klímát a szerelő mondta hogy ez sem volt jó,de megcsinálta.De bevallom,hogy nem kérdeztem meg, hogy mi volt a hiba,de valami olyasmit mondott,hogy a vezérlő pultnál kellet csinálni valamit.
[/quote]

Hát fura egy hiba ez. Most épp a checklámpa elaludt, viszont a fűtés össze vissza megy. Ha beállítom hogy lábra menjen a levegő akkor megy a szélvédőre, ha beállítom középre akkor lábra megy. Ha meg véletlenül középen is hajlandó fújni a levegőt akkor viszont csak a két szélső beömlőn nyíláson jön, a középső kettőn nem Vigyorog
Majd megírom ha sikerült megcsináltatnom hogy mi volt a hiba.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1002 Dátum: 2013. Október 08. - 09:50:02 »


Nekem volt már olyan, hogy nem lehetett az ablakfűtésre tenni(vagyis rá lehetett,csak nem fújta az ablakra), de nem is foglalkoztam vele.Aztán mikor nyáron csináltattam a klímát a szerelő mondta hogy ez sem volt jó,de megcsinálta.De bevallom,hogy nem kérdeztem meg, hogy mi volt a hiba,de valami olyasmit mondott,hogy a vezérlő pultnál kellet csinálni valamit.

Hát fura egy hiba ez. Most épp a checklámpa elaludt, viszont a fűtés össze vissza megy. Ha beállítom hogy lábra menjen a levegő akkor megy a szélvédőre, ha beállítom középre akkor lábra megy. Ha meg véletlenül középen is hajlandó fújni a levegőt akkor viszont csak a két szélső beömlőn nyíláson jön, a középső kettőn nem Vigyorog
Majd megírom ha sikerült megcsináltatnom hogy mi volt a hiba.

[/quote]Én ismét műszaki hibára gyanakszom.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1003 Dátum: 2013. Október 08. - 09:52:06 »

Járt már úgy valaki, hogy szétesett neki a szellőzőrostély? A középső rostélyom fogta magát és a lamellák nem mozognak le és fel, külön életet élnek - és csak a bal oldali. Ki lehet ezt szedni sérülés nélkül? Gyanítom, hogy a telefontartó és a teló súlya nem tetszett neki. 
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1004 Dátum: 2013. Október 08. - 14:27:04 »

Járt már úgy valaki, hogy szétesett neki a szellőzőrostély? A középső rostélyom fogta magát és a lamellák nem mozognak le és fel, külön életet élnek - és csak a bal oldali. Ki lehet ezt szedni sérülés nélkül? Gyanítom, hogy a telefontartó és a teló súlya nem tetszett neki. 

igen
nem telefon tárolására találták ki
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 79   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!