Lacetti klub fórum
2024. Július 07. - 00:13:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 79   Le
 
Szerző Téma: Fűtés-szellőzés , légkondi  (Megtekintve 260381 alkalommal)
ShadowTm
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Hozzászólás #900 Dátum: 2013. Január 17. - 19:11:25 »

Sziasztok!

Olyan problémám van sajnos, hogy nem kapcsol be a szellőző ventilátor. Hetekig hallottam, hogy zörög a venti 1-es meg 2-es fokozaton, aztán egyszer csak nem kapcsolt be. Néhány nap múlva ment egy napig és azóta semmi.

A biztosítékokat néztem a reléket is cserélgettem.

Hogy lehet hozzáférni a ventilátorhoz? Merre kell megbontani és mit?

Így télen elég rossz fűtés és szélvédő lefújatás nélkül. 

2004-es HB-m van.
http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=47&catid=409
Koszonom szepen a tippet es a segitseget! Valoban ott volt a hiba egy jegdarabot talaltam a ventinel LOL
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #901 Dátum: 2013. Január 26. - 09:26:37 »

Szívesen!

Az átalakítást egyébként ajánlom mindenkinek, akinek van némi műszaki érzéke.
A műanyag borítást amúgy is érdemes 1-2 évente leszedni (nagyon óvatosan, nehogy eltörjön!!), hogy az alatta összegyűlt levelet, mocskot kitakarítsa az ember.
Akinek a szélvédő peremgumija kijött annak is le kell venni ezt a borító műanyagot. Ha már úgyis...
Naplózva
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #902 Dátum: 2013. Május 02. - 13:59:45 »

Nem tudom jött-e már elő másnál is ez a probléma, de hátha segítek vele, leírom a legfrissebb klímás tapasztalatomat Mosolyog
Manuális légkondi van az autómban, és gyakran előfordult (úgy minden 3. próbálkozásnál), hogy egyszerűen nem akart bekapcsolni. Ilyenkor feltekertem a ventilátort max-ra, majd vissza alacsonyabb fokozatba, ami többnyire segített, bár néha ez sem. Már épp azon tűnődtem, hogy én is megcsinálom a klímapanel tisztítását, amikor egészen más okból nemrég javítanom kellett a sokat emlegetett műszerfal mögötti szétégő világításcsatlakozót. (HB-m van...)
A hibás csatlakozó javítása óta a fenti klímaprobléma úgy tűnik teljesen megszűnt, a légkondi minden gond nélkül indul, az elmúlt két héten úgy napi 2x teszteltem: minden oké Mosolyog Korábban már annak is örültem, ha egyáltalán elindult Mosolyog
Lehet, hogy látszólag nincs összefüggés a két dolog között, de nekem nagyon egyértelműnek tűnik, hogy mégis van... Mosolyog
Naplózva
szaot
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


Lacetti 1.4 Star AC HB 2007


« Hozzászólás #903 Dátum: 2013. Május 03. - 00:16:17 »

Nem tudom jött-e már elő másnál is ez a probléma...

Nem akarom elvenni az örömöd, de tapasztalatom szerint nagyon 'kontaktos' ez a lacsi, lehet, hogy csak az ügyködésed miatt lett hosszabb-rövidebb időre jó kontaktú a panel, de kívánom, hogy hosszabb (örök) időre legyen az!   Kacsint
Naplózva
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #904 Dátum: 2013. Május 03. - 12:59:47 »

Nem tudom jött-e már elő másnál is ez a probléma...
Nem akarom elvenni az örömöd, de tapasztalatom szerint nagyon 'kontaktos' ez a lacsi, lehet, hogy csak az ügyködésed miatt lett hosszabb-rövidebb időre jó kontaktú a panel, de kívánom, hogy hosszabb (örök) időre legyen az!   Kacsint

Ha előjönne a gond megint, jelzem majd itt, de egyenlőre mintha "magára talált" volna... Ha mégse, akkor marad a paneltisztogatás Mosolyog
Naplózva
kicspilsz
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Hozzászólás #905 Dátum: 2013. Június 11. - 18:12:10 »

Sziasztok!
Nekem meleg idő esetén mindig büdös van az autóban, pedig ki van takarítva, az ülések is ki vannak takarítva, és én sem lehetek az "illat" forrása. Olyan, mint, ha rohadna benne valami gyümölcs. Egyik ismerősöm azt javasolta, hogy tisztítsam ki a légkondi szűrőjét (8 éves az autó, még nem lett tisztítva, nem is tudom, hogy hogyan kell). Van valakinek valamilyen hasonló tapasztalata?He
Üdv.: Zs.
Naplózva
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #906 Dátum: 2013. Június 11. - 18:25:36 »

Sziasztok!
Nekem meleg idő esetén mindig büdös van az autóban, pedig ki van takarítva, az ülések is ki vannak takarítva, és én sem lehetek az "illat" forrása. Olyan, mint, ha rohadna benne valami gyümölcs. Egyik ismerősöm azt javasolta, hogy tisztítsam ki a légkondi szűrőjét (8 éves az autó, még nem lett tisztítva, nem is tudom, hogy hogyan kell). Van valakinek valamilyen hasonló tapasztalata?He
Üdv.: Zs.
Szia!

NE használd a légkondit amíg ki nem tisztíttatod!!! Tüdő betegséget lehet összegyűjteni a koszos klímával ... Lényeg, hogy kell keresni egy jó klímást, nem autószervizt nem autószerelőt, hanem klíma technikával foglalkozó céget, és velük meg kell csináltatni, olyan 10 körül készíts pénzt erre a manőverre kb. Ki kell cserélni a klíma szűrőt, ki kell tisztíttatni a rendszert, utána elvileg nem lesz büdös, mert ha nem mászta meg valami állatka a kocsidat.

Üdv!
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #907 Dátum: 2013. Június 12. - 06:09:29 »

Sziasztok!
Nekem meleg idő esetén mindig büdös van az autóban, pedig ki van takarítva, az ülések is ki vannak takarítva, és én sem lehetek az "illat" forrása. Olyan, mint, ha rohadna benne valami gyümölcs. Egyik ismerősöm azt javasolta, hogy tisztítsam ki a légkondi szűrőjét (8 éves az autó, még nem lett tisztítva, nem is tudom, hogy hogyan kell). Van valakinek valamilyen hasonló tapasztalata?He
Üdv.: Zs.
Szia.
Pollenszűrő ki, tisztitó hab befúj szellőzőkbe (madaras tecsó 1500-2000 Ft), majd új pollen be (kb. 1000-2000 Ft).
Ezek után friss illat költözik a kocsidba.
Ezt Én évente megjátszom...

Üdv
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Papy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Hozzászólás #908 Dátum: 2013. Június 12. - 06:27:13 »

Hali! Létezik egy spray, bombának nevezik. Első ülés előredönt és előrehúz, mögé kell betenni ezt a cuccot. Megnyomni a tetejét, automatikusan beakad, és ajtó becsuk. Klímát bekapcsolni belső levegő keringetésre, és max fordulaton járatni. Hagyni egy pár percet járni, és a keringetés "kitisztítja" a szellőzést... A pollenszűrőt érdemes cserélni előtte!
Naplózva

Papy, akinek Lacettije van, és nem fél használni...!
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #909 Dátum: 2013. Június 12. - 09:40:45 »

Hali! Létezik egy spray, bombának nevezik. Első ülés előredönt és előrehúz, mögé kell betenni ezt a cuccot. Megnyomni a tetejét, automatikusan beakad, és ajtó becsuk. Klímát bekapcsolni belső levegő keringetésre, és max fordulaton járatni. Hagyni egy pár percet járni, és a keringetés "kitisztítja" a szellőzést... A pollenszűrőt érdemes cserélni előtte!
A pollenszűrőt azután cserélni mert különben az új tiszta szűrőbe rakódik le a kioldott szennyeződés!
Naplózva

mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #910 Dátum: 2013. Június 12. - 10:20:30 »

Épp tegnap jelent meg egy cikk a Totalcar-on az otthoni klímatisztításról. Ebben azt írják, hogy nem érdemes a hab alapú tisztítót használni, mert komoly károkat tud okozni!
A cikket itt lehet elolvasni: http://totalcar.hu/tanacsok/kutyudoktor/2013/06/11/klima_tisztitasa_hazilag/
Naplózva
r3dwo0d
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Hozzászólás #911 Dátum: 2013. Június 14. - 13:42:24 »

Sziasztok. A problémám az lenne, hogy indítás után szerettem volna feltekerni a szellőztető ventilátort 4. fokozatba de amikor ezt megtettem, se szó se beszéd megállt. Gondoltam relé hibára de a légkondi bekapcsolt ventilátor mellett elindul, a kézikönyv szerint nem kéne neki ha úgy érzékeli, hogy nincs bekapcsolva a szellőztető. Ezzel egy időben mintha a motor hang is megváltozott volna( nem jár szép kereken, mintha a vízpumpa felől jönne valami oda nem illő hang.) Az autó most jött ki a szervízből a 60k-s vezérléscseréről új vízpumpával. Esetleg van valami ötletetek, hogy mitől léphetett fel ez a jelenség? A segítséget előre is köszönöm szépen!
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #912 Dátum: 2013. Június 14. - 13:51:21 »

Sziasztok. A problémám az lenne, hogy indítás után szerettem volna feltekerni a szellőztető ventilátort 4. fokozatba de amikor ezt megtettem, se szó se beszéd megállt. Gondoltam relé hibára de a légkondi bekapcsolt ventilátor mellett elindul, a kézikönyv szerint nem kéne neki ha úgy érzékeli, hogy nincs bekapcsolva a szellőztető. Ezzel egy időben mintha a motor hang is megváltozott volna( nem jár szép kereken, mintha a vízpumpa felől jönne valami oda nem illő hang.) Az autó most jött ki a szervízből a 60k-s vezérléscseréről új vízpumpával. Esetleg van valami ötletetek, hogy mitől léphetett fel ez a jelenség? A segítséget előre is köszönöm szépen!

Sajnos a fűtés-légkondi panel gyári forrasztás hiányossága elég sok gondot okoz addig amíg nincs átforrasztva, neked is meg kellene erősíteni a gyáriakat, így nagy esélyed van arra, hogy megszűnik a problémád!
Naplózva

steve3769
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Hozzászólás #913 Dátum: 2013. Június 15. - 12:48:36 »

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Manuális légkondim van és nem tudom bekapcsolni.
Gázzal fel van töltve a kompresszor ki lett cserélve és mégse jó.
Ha valaki tud segíteni írjatok.
Előre is köszönöm Steve3769
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #914 Dátum: 2013. Június 15. - 15:07:06 »

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Manuális légkondim van és nem tudom bekapcsolni.
Gázzal fel van töltve a kompresszor ki lett cserélve és mégse jó.
Ha valaki tud segíteni írjatok.
Előre is köszönöm Steve3769
A vezérlő panelt a középkonzolon nézzétek meg, ott szokott a gyári forrasztással gond lenni. Átforrasztás után működni szokott, ha ezután sem, akkor valószínű cserés.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 79   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!