Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 20. - 00:58:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 79   Le
 
Szerző Téma: Fűtés-szellőzés , légkondi  (Megtekintve 264941 alkalommal)
zotyec
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Hozzászólás #105 Dátum: 2008. Január 11. - 22:06:42 »

Sziasztok! Remélem sikerült érthetően leírnom a teendőket ,még annyit hogy a lényegesebb része a dolognak a menetszél beáramlásának megakadályozása ,primitív a dolog de  hatásos .Ha izzót kell cserélni akkor is le kell tudni venni a hütő maszkot, kell egy kartondoboz a vastag fajta és óllóval kivágjuk enyhén ferde helyzetben berakjuk.
 
Üdv mindenkinek remélem segíthettem, hát a lacetti meg sajnos ilyen ,de én azért még szeretem.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #106 Dátum: 2008. Január 11. - 22:22:24 »

Sziasztok! Remélem sikerült érthetően leírnom a teendőket ,még annyit hogy a lényegesebb része a dolognak a menetszél beáramlásának megakadályozása ,primitív a dolog de  hatásos .Ha izzót kell cserélni akkor is le kell tudni venni a hütő maszkot, kell egy kartondoboz a vastag fajta és óllóval kivágjuk enyhén ferde helyzetben berakjuk.
 
Üdv mindenkinek remélem segíthettem, hát a lacetti meg sajnos ilyen ,de én azért még szeretem.
Köszi a tájékoztatást.
Itt mindenki szereti a Lacsiját...
A csappantyúval 2 megjegyzésem lenne.
1 ha megy elöttem a büdös IFA, akkor igy nemtom lezárni a folytó büzt.
2 ha a belső levegőt is visszakeringteti mindig, esőben nem párásodik az ablak nagyon?

Engem nem érint ez a probléma, nekem fűt eleget.
Akinek szükséges, annak jó szerelést.

üdv
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #107 Dátum: 2008. Január 12. - 10:53:24 »

Szerintem sincs a Lacsi fűtésével semmi baj. Nyilván kell neki egy kis idő amíg bemelegszik, de aztán meg fűt mint a güzü.  Mosolyog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #108 Dátum: 2008. Január 12. - 13:14:42 »

Először nekem is úgy tünt, hogy gyengus a fűtés. LadLac főszerelő elmondását követve azóta kicerült, hogy tökéletes a fűtése! Minden autónál természetesen kell egy kicsit várni a meleggel, mert a hűtőfolyadék induláskor természetesen még hideg.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
zotyec
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Hozzászólás #109 Dátum: 2008. Január 12. - 16:10:13 »

Sziasztok ! Korábbi írásommal senkit sem szerettem volna arra ösztökélni hogy elégedetsége ellenére cselekedjen.
   Ha valami jó akkor szükségtelen azzal foglalkozni, azoknak szerettem volna segíteni akik nem így gondolják.
       Egyébként le is írtam hogy a fűtésrendszer a motor bemelegedése után biztósítja a gyártó álltal megadott
hömérsékleti értéket, ez szervíz részéről igazolt tény.
  Az már egy másik dolog hogy  mennyi idő kell a fent említett bemelegedéshez ,ez autó típusonként változik,gondolom  a többségnek volt már a Lacetti elött is autója , és így rendelkezik tapasztalatokkal ,vannak viszonyítási  alapok.
Elvégeztem egy kisérletet mielőtt bárkinek is javasoltam volna a hütőmaszk kitakarását.
   Eredeti állapotnál a motor  12 km megtétele alatt -5 fokos k. hőmérsékletnél nem érte el az üzemi hőmérsékletet, az út nagy részét 5.-ben tettem meg.
 Jött a másik változat kitakart hütőmaszkkal másnap reggel  6 km után elérte az üzemi hőmérsékletet. 
    Vissza térve a csappantyú témára ,ne feledjük el hogy müszaki átalakítások nélkül nem tudjuk szabájozni a külső és belső levegő arányát, és igaz hogy a javasolt módszerrel nem lehet lezárni a külső levegőt.
   Viszont jobb lessz fütésünk hatásfoka   50% keverésnél nem párásodnak az üvegek kompromiszumot kell kötnünk mi a fontossabb nekünk, hozzá teszem hogy ritkábban kerülök IFA mögé pedig minden nap megyek az autómmal.
      Természetessen keresem a módját egy müszakilag korektebb megoldásnak, ami szerintem elektronikussan megoldható és elfogadható bárki számára.
     Végül nem szabad arról sem megfeledkezni  hogy mennyit fogyaszt az autónk, nekem télen is 8 liter alatt marad, korábban elérte  a 8,5 -9 et .( útvonal és tempó álltalában hasonló)
       És szeretném felhívni a figyelmet arra hogy a fórum  ezen témakörben a leglátogatottabb, és szerintem
ez magáért beszél .

           Köszönöm a lehetőséget a fórum létrehozoinak  Sziasztok  Zotyec
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #110 Dátum: 2008. Január 12. - 16:43:17 »

Én napi 2szer 10 km-t megyek legtöbbször és ilyen hidegebb időben ennyi kell a fel melegedéshez.Kipróbálom ezt a kartonozást.Érdekelne hogy a diesel lacsinak hány km kell a bemelegedéshez.Ezek a mai dieselek olyan jóhatásfokkal működnek,hogy sokkal kevesebb hőt adnak le.Némelyiket kiegészítő fűtéssel kell ellátni.Sz.gábor neked dieseled van,hány km kell?
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #111 Dátum: 2008. Január 13. - 00:47:35 »

Én még anno daciás korszakomban kartonoztam. De mivel napi 2x4 km, amit a lacsi megy hétköznap reggel munkába és este haza...lehet kikísérletezek egy megfelelő méretet. Éppen megmozdul ilyen hidegben a hőfokmutató, mire beérek melózni vagy hazaérek. Hmmm....
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #112 Dátum: 2008. Január 13. - 11:37:28 »

Nekem is bevállt még a Nubiránál a "kartonozás". Végülis a lényeg, hogy minél előbb elérje az üzemi hőmérsékletet a motor, mert úgy a legjobb a fogyasztás, a fűtés, és főleg a legkisebb a kopás. Estleg még az sem árt, ha változtatható a mérete, illetve a rés, mert nem egyformán van mindig hideg. Én egy nyítható ablakot csináltam rajta, amit ki- becsukhattam hidegtől függően. Igaz, hogy nem kartonból készítettem e takarót, hanem furnélból, és azt használtam minden télen, mert nem kellett újat csinálnom minden télen. Javaslom követésre.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
smidipeti
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


2.0 Diesel SW Platinum pearl black "THUNDER"


« Hozzászólás #113 Dátum: 2008. Január 19. - 08:54:01 »

Nekem 2 hónapja diesel van,és elképesztő gyorsasággal(1-2 perc)képes meleg levegőt áramoltatni alapjárat közeli fordulaton is.Elötte 1.6-os lacsim volt 2 évig,azon nem volt ilyen hatékony a fűtés.Üdv mindenkinek.
Naplózva
bzsazsa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



« Hozzászólás #114 Dátum: 2008. Január 19. - 09:32:22 »

Nekem 2 hónapja diesel van,és elképesztő gyorsasággal(1-2 perc)képes meleg levegőt áramoltatni alapjárat közeli fordulaton is.Elötte 1.6-os lacsim volt 2 évig,azon nem volt ilyen hatékony a fűtés.Üdv mindenkinek.
Naplózva
bzsazsa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



« Hozzászólás #115 Dátum: 2008. Január 19. - 09:58:37 »

Nekem 2 hónapja diesel van,és elképesztő gyorsasággal(1-2 perc)képes meleg levegőt áramoltatni alapjárat közeli fordulaton is.Elötte 1.6-os lacsim volt 2 évig,azon nem volt ilyen hatékony a fűtés.Üdv mindenkinek.

Hali!

Valszeg neked is raktak bele kiegészítő fűtést.A kollágámnak Dacia Logan dízele van ,és abba is raktak gyárilag kieg elektromos fűtést mert a termosztátja kinyit már 82 C fokon és ez miatt nem úgy fűtene  ahogy kell.
Sok sikert a dízelhez!!
Üdv bzsazsa
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #116 Dátum: 2008. Március 01. - 19:07:37 »

Következő idegesítő jelenséget tapasztalom mostanában. Jobb oldalról nyiszogó hangot hallok, miközben megy a szellőzés. Már kezd idegesíteni. Vajon honnan kezdjem a műtétet? Utastér felöl, vagy motortér felől?
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
bzsazsa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



« Hozzászólás #117 Dátum: 2008. Március 01. - 19:36:41 »

Következő idegesítő jelenséget tapasztalom mostanában. Jobb oldalról nyiszogó hangot hallok, miközben megy a szellőzés. Már kezd idegesíteni. Vajon honnan kezdjem a műtétet? Utastér felöl, vagy motortér felől?

Talán a kipufogótól.... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #118 Dátum: 2008. Március 01. - 19:38:19 »

Következő idegesítő jelenséget tapasztalom mostanában. Jobb oldalról nyiszogó hangot hallok, miközben megy a szellőzés. Már kezd idegesíteni. Vajon honnan kezdjem a műtétet? Utastér felöl, vagy motortér felől?

Talán a kipufogótól.... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Úgy egy kicsit sokáig tartana, nem? Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #119 Dátum: 2008. Március 01. - 19:49:32 »

Következő idegesítő jelenséget tapasztalom mostanában. Jobb oldalról nyiszogó hangot hallok, miközben megy a szellőzés. Már kezd idegesíteni. Vajon honnan kezdjem a műtétet? Utastér felöl, vagy motortér felől?
  Lehet, hogy a ventilátorba került valami levélféle dolog. Nézd meg a galériában azt a fényképsorozatot amiben szétszedik az ablaktörlő elötti részt, hogy hozzáférjenek a ventihez, ami viszonylag szabadon van, és kisebb dolgok beleeshetnek, amelyek később zizegnek, stb., ez lehet a bibi.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 79   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!