Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 21. - 08:44:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 79   Le
 
Szerző Téma: Fűtés-szellőzés , légkondi  (Megtekintve 265401 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #570 Dátum: 2010. Július 28. - 12:50:09 »

A klímatisztítás miből állt?
A boltban is kapható (gondolom én) spray-hab elegyet használtak, előtte leszedték a szélvédő alatti-előtti rácsot és kifújatták (vagy szívták?) a leveleket és egyéb port a járatokból, szellőzőkből, majd a pollenszűrőt is kivették és ott is takarították rendesen a dzsuvát (rendesek voltak, mert a szűrőből meg a környékéről rendeteg falevél kiesett és felporszívózták a szőnyegről). Ezután jött ez a habos izé (marha büdös volt, még most is érezni, ha megy a klíma) majd kb 15-20 percig a legmagasabb fokozaton járatták a ventillátort. Asszem ennyi volt, illetve a klímahűtőt is lemosták (mondjuk azt én kértem külön). Igazából csak a magam megnyugtatására csináltam illetve azért mert ha a klímát kikapcsoltam, de a ventillátort nem, akkor elég büdös jött a szellőzőkből. Nameg hallottam, hogy darálja a venti a leveleket.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 28. - 16:22:32 írta diablo77 » Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #571 Dátum: 2010. Július 28. - 14:31:05 »

A klímatisztítás miből állt?
A boltban is kapható (gondolom én) spray-hab elegyet használtak, előtte leszedték a szélvédő alatti rácsot és kifújatták (vagy szívták?) a leveleket és egyéb port a járatokból, szellőzőkből, majd a pollenszűrőt is kivették és ott is takarították rendesen a dzsuvát (rendesek voltak, mert a szűrőből meg a környékéről rendeteg faleveél kiesett és felporszívózták a szőnyegről). Ezután jött ez a habos izé (marha büdös volt, még most is érezni, ha megy a klíma) majd kb 15-20 percig a legmagasabb fokozaton járatták a ventillátort. Asszem ennyi volt, illetve a klímahűtőt is lemosták (mondjuk azt én kértem külön). Igazából csak a magam megnyugtatására csináltam illetve azért mert ha a klímát kikapcsoltam, de a ventillátort nem, akkor elég büdös jött a szellőzőkből. Nameg hallottam, hogy darálja a venti a leveleket.

sebike, Ti csináltok ilyet?
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #572 Dátum: 2010. Július 28. - 16:24:17 »

A klímatisztítás miből állt?
A boltban is kapható (gondolom én) spray-hab elegyet használtak, előtte leszedték a szélvédő alatti rácsot és kifújatták (vagy szívták?) a leveleket és egyéb port a járatokból, szellőzőkből, majd a pollenszűrőt is kivették és ott is takarították rendesen a dzsuvát (rendesek voltak, mert a szűrőből meg a környékéről rendeteg faleveél kiesett és felporszívózták a szőnyegről). Ezután jött ez a habos izé (marha büdös volt, még most is érezni, ha megy a klíma) majd kb 15-20 percig a legmagasabb fokozaton járatták a ventillátort. Asszem ennyi volt, illetve a klímahűtőt is lemosták (mondjuk azt én kértem külön). Igazából csak a magam megnyugtatására csináltam illetve azért mert ha a klímát kikapcsoltam, de a ventillátort nem, akkor elég büdös jött a szellőzőkből. Nameg hallottam, hogy darálja a venti a leveleket.

sebike, Ti csináltok ilyet?
Gondolom igen, most minden szervízben akciós.
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #573 Dátum: 2010. Július 28. - 19:20:39 »

A klímatisztítás miből állt?
A boltban is kapható (gondolom én) spray-hab elegyet használtak, előtte leszedték a szélvédő alatti rácsot és kifújatták (vagy szívták?) a leveleket és egyéb port a járatokból, szellőzőkből, majd a pollenszűrőt is kivették és ott is takarították rendesen a dzsuvát (rendesek voltak, mert a szűrőből meg a környékéről rendeteg faleveél kiesett és felporszívózták a szőnyegről). Ezután jött ez a habos izé (marha büdös volt, még most is érezni, ha megy a klíma) majd kb 15-20 percig a legmagasabb fokozaton járatták a ventillátort. Asszem ennyi volt, illetve a klímahűtőt is lemosták (mondjuk azt én kértem külön). Igazából csak a magam megnyugtatására csináltam illetve azért mert ha a klímát kikapcsoltam, de a ventillátort nem, akkor elég büdös jött a szellőzőkből. Nameg hallottam, hogy darálja a venti a leveleket.

sebike, Ti csináltok ilyet?
Gondolom igen, most minden szervízben akciós.

Itthon még olcsóbb mint a szervizben akciósan!
Naplózva

diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #574 Dátum: 2010. Július 28. - 20:04:11 »

A klímatisztítás miből állt?
A boltban is kapható (gondolom én) spray-hab elegyet használtak, előtte leszedték a szélvédő alatti rácsot és kifújatták (vagy szívták?) a leveleket és egyéb port a járatokból, szellőzőkből, majd a pollenszűrőt is kivették és ott is takarították rendesen a dzsuvát (rendesek voltak, mert a szűrőből meg a környékéről rendeteg faleveél kiesett és felporszívózták a szőnyegről). Ezután jött ez a habos izé (marha büdös volt, még most is érezni, ha megy a klíma) majd kb 15-20 percig a legmagasabb fokozaton járatták a ventillátort. Asszem ennyi volt, illetve a klímahűtőt is lemosták (mondjuk azt én kértem külön). Igazából csak a magam megnyugtatására csináltam illetve azért mert ha a klímát kikapcsoltam, de a ventillátort nem, akkor elég büdös jött a szellőzőkből. Nameg hallottam, hogy darálja a venti a leveleket.

sebike, Ti csináltok ilyet?
Gondolom igen, most minden szervízben akciós.

Itthon még olcsóbb mint a szervizben akciósan!
Ez igaz, a spray kb 3500 Ft lehet, amit többször lehet használni. Viszont én kényelmes ember vagyok ( Vigyorog ), szóval ezért csináltattam szervízben. Kacsint
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #575 Dátum: 2010. Július 28. - 20:25:51 »


Ez igaz, a spray kb 3500 Ft lehet, amit többször lehet használni. Viszont én kényelmes ember vagyok ( Vigyorog ), szóval ezért csináltattam szervízben. Kacsint
Én 1000Ft-ért vettem ilyen spray-t. Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 28. - 20:27:44 írta Jani » Naplózva


LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #576 Dátum: 2010. Július 28. - 20:39:44 »


Ez igaz, a spray kb 3500 Ft lehet, amit többször lehet használni. Viszont én kényelmes ember vagyok ( Vigyorog ), szóval ezért csináltattam szervízben. Kacsint
Én 1000Ft-ért vettem ilyen spray-t. Vigyorog
Ennyit biztos megér. Én mondjuk 3500-ért láttam valahol, de gondolom ez is jó. A szervízben nem tudom milyet használtak.
Naplózva
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #577 Dátum: 2010. Július 29. - 10:51:59 »


Ez igaz, a spray kb 3500 Ft lehet, amit többször lehet használni. Viszont én kényelmes ember vagyok ( Vigyorog ), szóval ezért csináltattam szervízben. Kacsint
Én 1000Ft-ért vettem ilyen spray-t. Vigyorog
Ennyit biztos megér. Én mondjuk 3500-ért láttam valahol, de gondolom ez is jó. A szervízben nem tudom milyet használtak.
Nekem is ilyet használtak. De az ablak alatt nem szedték szét, csak a pollenszűrőnél és a kiömlő nyílásoknál fújták bele. És több, mint egy fél órát járatták pollenszűrő nélkül, belső keringtetéssel. Majd mondták, hogy azért még szellőztessek bátran, mert nem kéne belélegezni.
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #578 Dátum: 2010. Július 29. - 12:48:15 »


Ez igaz, a spray kb 3500 Ft lehet, amit többször lehet használni. Viszont én kényelmes ember vagyok ( Vigyorog ), szóval ezért csináltattam szervízben. Kacsint
Én 1000Ft-ért vettem ilyen spray-t. Vigyorog
Ennyit biztos megér. Én mondjuk 3500-ért láttam valahol, de gondolom ez is jó. A szervízben nem tudom milyet használtak.
Nekem is ilyet használtak. De az ablak alatt nem szedték szét, csak a pollenszűrőnél és a kiömlő nyílásoknál fújták bele. És több, mint egy fél órát járatták pollenszűrő nélkül, belső keringtetéssel. Majd mondták, hogy azért még szellőztessek bátran, mert nem kéne belélegezni.

Az 1000,-Ft-s spray-t nem ismerem de számomra nem igazán bizalom gerjesztő!
Naplózva

TTamás
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


Lacetti SW 1.6 Platinum


« Hozzászólás #579 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 09:17:17 »

Sziasztok!
Tanácsot kérnék. Röviden: a klímám 2 személyre lett szabva. Azaz csupán az első két személy élvezi, hátsók meg szaunáznak, de szó szerint.
És elől is csak akkor megy jól, ha 18 fokra állítom, automata üzemmód és akkor meg túlzúgja a rádiót, és így ad elégséges hőfokot.
Ismerős műszerrel bemérte és azt mondta gáznyomás okés, és gép szerint minden okés. Azt mondta ez erre képes. Olyan 28 fokos külső hőmérsékletig kifogástalan, de 30 fok felett ilyen problémák vannak. Haver Focusa kész fagyasztó, már rosszul vagyok benne néha...
Másnak is ilyen szutyok a klímája? (Klímás ismerős azt mondta manuális klímás változat se fújna többet). Mit tegyek? Nyáron járjak bicajjal?
Naplózva

Lacetti SW 1.6 Platinum + LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #580 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 09:37:35 »

Sziasztok!
Tanácsot kérnék. Röviden: a klímám 2 személyre lett szabva. Azaz csupán az első két személy élvezi, hátsók meg szaunáznak, de szó szerint.
És elől is csak akkor megy jól, ha 18 fokra állítom, automata üzemmód és akkor meg túlzúgja a rádiót, és így ad elégséges hőfokot.
Ismerős műszerrel bemérte és azt mondta gáznyomás okés, és gép szerint minden okés. Azt mondta ez erre képes. Olyan 28 fokos külső hőmérsékletig kifogástalan, de 30 fok felett ilyen problémák vannak. Haver Focusa kész fagyasztó, már rosszul vagyok benne néha...
Másnak is ilyen szutyok a klímája? (Klímás ismerős azt mondta manuális klímás változat se fújna többet). Mit tegyek? Nyáron járjak bicajjal?
Nálam hátul is meg lehet fagyni. Klímatisztítás volt? Pollenszűrőcsere? Hány fokos levegőt ad a klíma?
Naplózva
TTamás
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


Lacetti SW 1.6 Platinum


« Hozzászólás #581 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 09:54:01 »

Nálam hátul is meg lehet fagyni. Klímatisztítás volt? Pollenszűrőcsere? Hány fokos levegőt ad a klíma?

Klímatisztítás nem volt még nálunk, egy éve van meg az autó, most lesz 5 éves. Pollenszűrőcsere 5ezer km-rel ezelőtt megtörtént.
Nem mértük be pontosan, hogy hány fokot nyom, úgymond "kézrátétellel" klímás ismerős azt mondta 10 fok alatt van mindenképp és az előírásnak így megfelel.
De másnem akkor kitisztíttatom a rendszert és megmérem a kifújt levegő hőmérsékletét.
Naplózva

Lacetti SW 1.6 Platinum + LPG
TTamás
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


Lacetti SW 1.6 Platinum


« Hozzászólás #582 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 09:56:23 »

Ja és egy másik probléma, hogy idén nyár óta hosszabb úton tocsog az anyósülés előtti gumiszőnyeg, mivel a benti kis tartály aljáról csöpög le a víz. Kondenzvíz elég intenzíven jön ki az aszfaltra, tehát eltömődés nem lehet, a kis tartály jég hideg, és olyan mintha lecsapódnak oda a pára és az csöpögne le, de pl egy Debrecen-Budapest út alatt vagy 1,5 deci víz lecsöpög és áll a gumiszőnyegen.
Naplózva

Lacetti SW 1.6 Platinum + LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #583 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 10:44:53 »

Ja és egy másik probléma, hogy idén nyár óta hosszabb úton tocsog az anyósülés előtti gumiszőnyeg, mivel a benti kis tartály aljáról csöpög le a víz. Kondenzvíz elég intenzíven jön ki az aszfaltra, tehát eltömődés nem lehet, a kis tartály jég hideg, és olyan mintha lecsapódnak oda a pára és az csöpögne le, de pl egy Debrecen-Budapest út alatt vagy 1,5 deci víz lecsöpög és áll a gumiszőnyegen.
Befele nem mehet víz semmiképp, vagy a cső van eltörve vagy eldugulva valahol. Az a benti kis tartály micsoda? Hol van?
Naplózva
TTamás
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


Lacetti SW 1.6 Platinum


« Hozzászólás #584 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 10:57:13 »

Befele nem mehet víz semmiképp, vagy a cső van eltörve vagy eldugulva valahol. Az a benti kis tartály micsoda? Hol van?
Mondta ő de már nem jut eszembe, kesztyűtartó alatt benyúlsz és érezni fogod, azt hiszem az a lecsöpögtető tartály vagy mi. És jéghideg.
Naplózva

Lacetti SW 1.6 Platinum + LPG
Oldalak: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 79   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!