Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 21. - 03:42:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 79   Le
 
Szerző Téma: Fűtés-szellőzés , légkondi  (Megtekintve 265328 alkalommal)
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #510 Dátum: 2010. Május 24. - 19:39:50 »

Na nekem is eljött a klímatöltés ideje.Városban még úgy ahogy nyomja a hideget,de autópálya tempónál már erölködik.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #511 Dátum: 2010. Május 24. - 20:05:19 »

Na nekem is eljött a klímatöltés ideje.Városban még úgy ahogy nyomja a hideget,de autópálya tempónál már erölködik.
Nekem is esedékes szerintem. Szombaton B.füredre menet, le kellet vennem min.-re a klímát. Ilyen még nem volt a 36C°-ban sem.
Ma városban viszont 21C°-ra állítva is kellemes volt.
Naplózva


LPG
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #512 Dátum: 2010. Május 24. - 20:49:28 »

Holnap ha ráérek, elmegyek ide megnézetni a klímát.
http://www.autoklimaklinika.hu/
Naplózva


LPG
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #513 Dátum: 2010. Május 25. - 12:04:21 »

Holnap ha ráérek, elmegyek ide megnézetni a klímát.
http://www.autoklimaklinika.hu/

Ide vittem én is ma délelőtt.Semmi baja a légkondimnak,a töltés is a maxon van,így még utántölteni sem tudtak.Ezek után nem értem,hogy miért szórakozott a klíma az autópályán.Még az LO-ra állítva sem volt hajlandó normális hideget fújni.Városba érve meg jó volt. He
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #514 Dátum: 2010. Május 25. - 13:09:21 »

Holnap ha ráérek, elmegyek ide megnézetni a klímát.
http://www.autoklimaklinika.hu/

Ide vittem én is ma délelőtt.Semmi baja a légkondimnak,a töltés is a maxon van,így még utántölteni sem tudtak.Ezek után nem értem,hogy miért szórakozott a klíma az autópályán.Még az LO-ra állítva sem volt hajlandó normális hideget fújni.Városba érve meg jó volt. He
Én most jöttem meg tőlük. Nekem kevés volt a gáz, rá is töltöttek.
Naplózva


LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #515 Dátum: 2010. Május 25. - 14:16:58 »

Holnap ha ráérek, elmegyek ide megnézetni a klímát.
http://www.autoklimaklinika.hu/

Ide vittem én is ma délelőtt.Semmi baja a légkondimnak,a töltés is a maxon van,így még utántölteni sem tudtak.Ezek után nem értem,hogy miért szórakozott a klíma az autópályán.Még az LO-ra állítva sem volt hajlandó normális hideget fújni.Városba érve meg jó volt. He
Nem azért, mert 4000 felett leold a klímakuplung?
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #516 Dátum: 2010. Május 25. - 14:31:04 »

Holnap ha ráérek, elmegyek ide megnézetni a klímát.
http://www.autoklimaklinika.hu/

Ide vittem én is ma délelőtt.Semmi baja a légkondimnak,a töltés is a maxon van,így még utántölteni sem tudtak.Ezek után nem értem,hogy miért szórakozott a klíma az autópályán.Még az LO-ra állítva sem volt hajlandó normális hideget fújni.Városba érve meg jó volt. He
Nem azért, mert 4000 felett leold a klímakuplung?
4000 alatt voltam mindig.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Viper
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


Nexia1.5 16V(96')by H&H & Lanos1.6 16V(00')Bp


« Hozzászólás #517 Dátum: 2010. Május 25. - 20:34:09 »

Én most jöttem meg tőlük. Nekem kevés volt a gáz, rá is töltöttek.
és mennyit kértek el érte?
Naplózva

95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #518 Dátum: 2010. Május 25. - 21:32:07 »

Holnap ha ráérek, elmegyek ide megnézetni a klímát.
http://www.autoklimaklinika.hu/

Ide vittem én is ma délelőtt.Semmi baja a légkondimnak,a töltés is a maxon van,így még utántölteni sem tudtak.Ezek után nem értem,hogy miért szórakozott a klíma az autópályán.Még az LO-ra állítva sem volt hajlandó normális hideget fújni.Városba érve meg jó volt. He
Nem azért, mert 4000 felett leold a klímakuplung?
4000 alatt voltam mindig.
Nem biztos, hogy segít, de tanácsnak megteszi: Anno az Alfámmal volt olyan probléma, hogy nem hűtött rendesen. Út a klímáshoz aki mindent rendben talált és akkor adta azt a javaslatot,hogy valamilyen kisebb nyomású autómosónál (a hűtő lamelláit nem görbíti meg) szemből alaposan mossam át az autó hűtőjét mert a közötte megtapadó homok és só lerakódás a hőcserélést nehezíti, amit a motor hűtése még nem érzékel, de a klíma már megszenvedi.Kipróbáltam és nekem bevált!
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #519 Dátum: 2010. Május 25. - 21:38:59 »

Én most jöttem meg tőlük. Nekem kevés volt a gáz, rá is töltöttek.
és mennyit kértek el érte?
4990 Ft
Naplózva


LPG
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #520 Dátum: 2010. Május 26. - 17:52:25 »

Holnap ha ráérek, elmegyek ide megnézetni a klímát.
http://www.autoklimaklinika.hu/

Ide vittem én is ma délelőtt.Semmi baja a légkondimnak,a töltés is a maxon van,így még utántölteni sem tudtak.Ezek után nem értem,hogy miért szórakozott a klíma az autópályán.Még az LO-ra állítva sem volt hajlandó normális hideget fújni.Városba érve meg jó volt. He
Nem azért, mert 4000 felett leold a klímakuplung?
4000 alatt voltam mindig.
Nem biztos, hogy segít, de tanácsnak megteszi: Anno az Alfámmal volt olyan probléma, hogy nem hűtött rendesen. Út a klímáshoz aki mindent rendben talált és akkor adta azt a javaslatot,hogy valamilyen kisebb nyomású autómosónál (a hűtő lamelláit nem görbíti meg) szemből alaposan mossam át az autó hűtőjét mert a közötte megtapadó homok és só lerakódás a hőcserélést nehezíti, amit a motor hűtése még nem érzékel, de a klíma már megszenvedi.Kipróbáltam és nekem bevált!
Köszi,egy próbát megér.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #521 Dátum: 2010. Május 26. - 19:15:39 »

Csak a tanulság kedvéért írom le:

Azt hittem nekem is eljött a klímatöltés ideje, a klíma ugyanis egyik napról a másikra megadta magát. A tünet az volt, hogy a digitklímát hiába kapcsoltam be, a kis jégcsillag megjelent, de a kompresszor nem kapcsolt, nem adta azt a jellegzetes klattyanó hangot, és természetesen nem is hűtött. (bizti OK)

Arra gondoltunk, hogy az alacsony hűtőközeg nyomás miatt nem engedi a kompresszort bekapcsolni. Mobil klímaszervizes emberke kijött, megtudtuk, hogy kettős gáz van. Klímagáz is van, meg valami más gáz is. Ez így ötezer volt és itt elakadtunk.

Ekkor kezdtem ideges lenni...  Vigyorog Mivel annyit kiderítettünk kompjúterrel, hogy "kommunikácis hiba" van a klímarendszerben, elkezdtem a motortérben kutatni. Mivel a klímakompresszorhoz menő gégecső elég f@szul állt, picit megbirizgáltam hátha... Ekkor látom, hogy 1, azaz egy kábel halad belőle a csatlakozóba a kompresszorhoz. Na mondom az kevés lesz, picit lejjebb húzva a burkoló csövet meg is láttam a másik (zöld) vezetéket, amit KEDVES NYEST BARÁTUNK ELRÁGOTT...  Múltkor láttam is a szemétládát, akkor ugrott ki a motortérből, amikor kinyitottam a vezetőajtót... :S

Megforrasztottuk, és hirtelen lett hideg megint... Én meg már majdnem azt hittem, hogy hálátlan a masina Vigyorog

Jah és itt jegyezném meg, hogy az elektromos nyestriasztó nem ér semmit. Nem ebben, de másik 25 bérautóban maximálisan nem vált be. Tapasztaltuk. :S
Naplózva

Pittike
Shark
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 178



« Hozzászólás #522 Dátum: 2010. Május 26. - 19:30:09 »

Ezek jó hírek. Nálam is van nyestriasztó a motortérben. És tegnap bedöglött a klíma...
Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #523 Dátum: 2010. Május 27. - 08:45:09 »

Ezek jó hírek. Nálam is van nyestriasztó a motortérben. És tegnap bedöglött a klíma...

Hát akár ilyesmi is lehet.

OFF:
Autókölcsönzős barátom életét régóta keserítik a nyestek. Eleinte csak összejárkálták az autókat a rohadékok, persze mindig a frissen mosott tetszett nekik, azt sározták 1 éjszaka alatt tropára, bár amikor a piszkosakon csúszdáztak, annak sem örültünk.

Aztán jöttek az egyre durvább esetek:

 - többször elrágott ablakmosó cső Vivaro-n és Fiatokon
 - elrágott lambda szonda vezeték Astra-H-n
 - döglött patkány a Fiat Panda motorterében
 - stb.

Ekkor került minden autójába elektromos nyestriasztó asszem valami tizenegy-két ezer forintért. C..plan vagy C..point vagy valami ilyesmi, fekete gyufásdoboz alakú kütyü a motortérben. Hát annyira nem vált be, hogy a nyestek gyakorlatilag melléfészkeltek a motortérben, és ennek jól látható nyomai is vannak... Azóta is összemászkálnak minden autót egy este alatt, a Vivaro ablakmosócsövét minden nap elharapják, stb. Most pedig a Lacettimen volt a sor, igaz ebben nincs riasztó, viszont ez is ott állt az ominózus helyen 1-2 napig...

Állatbarát vagyok, de az a nyest meg fog dögleni  Vigyorog
ON:
Naplózva

Pittike
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #524 Dátum: 2010. Május 27. - 11:23:08 »

hol vannak ezek a nyesttel teli területek?
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Oldalak: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 79   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!