Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 20. - 11:40:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 79   Le
 
Szerző Téma: Fűtés-szellőzés , légkondi  (Megtekintve 265110 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #285 Dátum: 2008. Június 03. - 20:36:11 »

Az eltelt héten mindig ment a légkondi, volt, hogy másfél órán keresztül. De sehol egy csepp kondenzvíz. Miért?
Valahol kell lennie!
Nem bizti hogy van, mert ha nem nedves a levegő, akkor elöfordulhat hogy nem csepeg. LAkásklíma sem csepeg mindig, majd a nagyon melegben fog, nyugi...
Ilyen időben általában csepeg a klíma. Főleg az első órában, mert amíg van a levegőnek páratartalma (márpedig ilyenkor is van 55-65%) és nagy a lehűteni kívánt levegő hőmérséklete és a tágulási szelepben lévő hűtőközeg hőmérséklete közti különbség, addig az lecsapódik a tágulási szelepen (hülye szó, de asszem így hívják) az utastérben. Egy idő után azonban csökken a páratartalom (ezért is érezzük azt, hogy szárad a levegő az utastérben), kisebb lesz a hőmérsékletkülönbség is és akkor elképzelhető, hogy alábbhagy a csepegés, vagy el is áll. (Mint amikor a hűtőből kivett italos üveg fala egy idő után leszárad. Kiegyenlítődik a hőmérsékletkülönbség, nincs párakicsapódás.)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #286 Dátum: 2008. Június 04. - 09:40:38 »

Nincsenek cseppek. Autó alatt sem, utastérben sem, mert azt is megnéztem. A légkondi viszont megy. Hol kell keresni a cseppeket?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #287 Dátum: 2008. Június 04. - 09:42:19 »

Nincsenek cseppek. Autó alatt sem, utastérben sem, mert azt is megnéztem. A légkondi viszont megy. Hol kell keresni a cseppeket?

A homlokodon! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva


LPG
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #288 Dátum: 2008. Június 04. - 09:47:20 »

Egy pár napja büdös jön a szellőzőből.
Érdekes, hogy csak akkor ha a külső levegő jön be (klima nélkü), ha megy a klíma vagy keringtetésen van akkor nem! He
Naplózva


LPG
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #289 Dátum: 2008. Június 04. - 09:49:35 »

Egy pár napja büdös jön a szellőzőből.
Érdekes, hogy csak akkor ha a külső levegő jön be (klima nélkü), ha megy a klíma vagy keringtetésen van akkor nem! He

Elszaporodtak a rendszerben a baktériumok. Ki kell takarítani, és nem lesz büdös. Elvileg évente kell tisztítani.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #290 Dátum: 2008. Június 04. - 09:56:17 »

Egy pár napja büdös jön a szellőzőből.
Érdekes, hogy csak akkor ha a külső levegő jön be (klima nélkü), ha megy a klíma vagy keringtetésen van akkor nem! He

Elszaporodtak a rendszerben a baktériumok. Ki kell takarítani, és nem lesz büdös. Elvileg évente kell tisztítani.
Biztos így van, de miért nem mindig jön a bűz? He
Naplózva


LPG
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #291 Dátum: 2008. Június 04. - 10:04:13 »

Egy pár napja büdös jön a szellőzőből.
Érdekes, hogy csak akkor ha a külső levegő jön be (klima nélkü), ha megy a klíma vagy keringtetésen van akkor nem! He

Elszaporodtak a rendszerben a baktériumok. Ki kell takarítani, és nem lesz büdös. Elvileg évente kell tisztítani.
Biztos így van, de miért nem mindig jön a bűz? He

A rossz szagot a csőben pangó, poshadó víz okozza. Tehát akkor, amikor kikapcsolod a klímát, megáll a keringés, és ezért érzed csak kikapcsolt állapotban.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #292 Dátum: 2008. Június 04. - 10:26:31 »

Nincsenek cseppek. Autó alatt sem, utastérben sem, mert azt is megnéztem. A légkondi viszont megy. Hol kell keresni a cseppeket?

A homlokodon! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Van hát!
Tavaly Gidy ajánlott egy spray-t, amit beraksz az utastérbe 15 percre, keringetésre állítod a szellőzőt és annyi a baktériumoknak. Kerestem, hogy meg tudjam mondani a nevét, de nincs meg a flakon. Azt hiszem, hogy a tecsóban vettem.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #293 Dátum: 2008. Június 04. - 10:37:18 »

Nincsenek cseppek. Autó alatt sem, utastérben sem, mert azt is megnéztem. A légkondi viszont megy. Hol kell keresni a cseppeket?

A homlokodon! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Van hát!
Tavaly Gidy ajánlott egy spray-t, amit beraksz az utastérbe 15 percre, keringetésre állítod a szellőzőt és annyi a baktériumoknak. Kerestem, hogy meg tudjam mondani a nevét, de nincs meg a flakon. Azt hiszem, hogy a tecsóban vettem.

De kapható bármelyik autósboltban is.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #294 Dátum: 2008. Június 04. - 10:49:30 »

Tavaly Gidy ajánlott egy spray-t, amit beraksz az utastérbe 15 percre, keringetésre állítod a szellőzőt és annyi a baktériumoknak. Kerestem, hogy meg tudjam mondani a nevét, de nincs meg a flakon. Azt hiszem, hogy a tecsóban vettem.

De kapható bármelyik autósboltban is.
Akkor most elugrom a Homasitába és veszek egyet.
Naplózva


LPG
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #295 Dátum: 2008. Június 04. - 12:44:55 »

Vettem egy ilyet. Befújtam vele az utasteret és utána kiszellőztettem, ahogy le van írva.
A befújás közben a motortérben nézelődtem és pár perc után zöldalma illat kezdett terjengeni és láttam ahogy csurog ki a víz a csövön. Vigyorog
Naplózva


LPG
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #296 Dátum: 2008. Június 04. - 13:47:48 »

Vettem egy ilyet. Befújtam vele az utasteret és utána kiszellőztettem, ahogy le van írva.
A befújás közben a motortérben nézelődtem és pár perc után zöldalma illat kezdett terjengeni és láttam ahogy csurog ki a víz a csövön. Vigyorog
akkor ilyet én is tolok!
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #297 Dátum: 2008. Június 04. - 16:23:37 »

Nincsenek cseppek. Autó alatt sem, utastérben sem, mert azt is megnéztem. A légkondi viszont megy. Hol kell keresni a cseppeket?

A cseppeknek az autó motorterében menetirány szerint a középvonaltól kissé jobbra közvetlen a homlokfal előtt kell jelentkeznie. Pontosan a kormányszerkezetre csöpög rá egy kis föld felé lehajlított gumicső-pipából. 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #298 Dátum: 2008. Június 04. - 16:26:04 »

Egy pár napja büdös jön a szellőzőből.
Érdekes, hogy csak akkor ha a külső levegő jön be (klima nélkü), ha megy a klíma vagy keringtetésen van akkor nem! He

Elszaporodtak a rendszerben a baktériumok. Ki kell takarítani, és nem lesz büdös. Elvileg évente kell tisztítani.
Biztos így van, de miért nem mindig jön a bűz? He
Nem lehet, hogy a pollenszűrőd nedves, abba rohadt bele valami? Ha jól tudom, akkor azon keresztül csak úgy áramlik a levegő, ha kintről jön. Belső keringetéskor nem megy át rajta. Van igen?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #299 Dátum: 2008. Június 04. - 16:57:08 »

Egy pár napja büdös jön a szellőzőből.
Érdekes, hogy csak akkor ha a külső levegő jön be (klima nélkü), ha megy a klíma vagy keringtetésen van akkor nem! He

Elszaporodtak a rendszerben a baktériumok. Ki kell takarítani, és nem lesz büdös. Elvileg évente kell tisztítani.
Biztos így van, de miért nem mindig jön a bűz? He
Nem lehet, hogy a pollenszűrőd nedves, abba rohadt bele valami? Ha jól tudom, akkor azon keresztül csak úgy áramlik a levegő, ha kintről jön. Belső keringetéskor nem megy át rajta. Van igen?
Nem tudom, nem szedtem ki. Számomra ebben az a furcsa, hogy ha nem megy a klíma és kinti levegő jön be akkor van csak büdös.
Amikor belsőkeringtetés van akár klímával akár nélküle nincs. És ha megy a klíma, de külső levegő jön be akkor sincs büdös.
Olyan szag jött mintha valaki belepisilt volna az autóba. Most a fújkálás után remélem nem lesz már szaga.
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 79   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!