Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 19. - 22:36:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 79   Le
 
Szerző Téma: Fűtés-szellőzés , légkondi  (Megtekintve 264916 alkalommal)
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #120 Dátum: 2008. Március 01. - 20:08:43 »

Következő idegesítő jelenséget tapasztalom mostanában. Jobb oldalról nyiszogó hangot hallok, miközben megy a szellőzés. Már kezd idegesíteni. Vajon honnan kezdjem a műtétet? Utastér felöl, vagy motortér felől?
  Lehet, hogy a ventilátorba került valami levélféle dolog. Nézd meg a galériában azt a fényképsorozatot amiben szétszedik az ablaktörlő elötti részt, hogy hozzáférjenek a ventihez, ami viszonylag szabadon van, és kisebb dolgok beleeshetnek, amelyek később zizegnek, stb., ez lehet a bibi.
köszi, én is gondoltam erre. Talán holnap, ha jó idő lesz, szétbombázom. Úgy is 2 ledes helyzetjelző vár még beépítésre, akkor azokatis egy füst alatt Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #121 Dátum: 2008. Március 02. - 07:18:29 »

Következő idegesítő jelenséget tapasztalom mostanában. Jobb oldalról nyiszogó hangot hallok, miközben megy a szellőzés. Már kezd idegesíteni. Vajon honnan kezdjem a műtétet? Utastér felöl, vagy motortér felől?
  Lehet, hogy a ventilátorba került valami levélféle dolog. Nézd meg a galériában azt a fényképsorozatot amiben szétszedik az ablaktörlő elötti részt, hogy hozzáférjenek a ventihez, ami viszonylag szabadon van, és kisebb dolgok beleeshetnek, amelyek később zizegnek, stb., ez lehet a bibi.
köszi, én is gondoltam erre. Talán holnap, ha jó idő lesz, szétbombázom. Úgy is 2 ledes helyzetjelző vár még beépítésre, akkor azokatis egy füst alatt Mosolyog

Ventillátorba került koszra megoldás lehet az is, hogy nagy fordulaton járatod egy ideig.
Én mondjuk tettem egy "huzatot" a szívó nyílásra, hogy a további leveleket kirekesszem.
Nagy lyukú (krumplis  Vigyorog) zsákból készült.
Annyira "sufni" megoldás, hogy nem volt bátorságom fényképet is feltenni róla - de használ.
Ha makacs a kosz (és nem akarod az elejét bontani), akkor pollenszűrő ki, és utána pörgetni a ventillátort - váltakozó fordulatszámon.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #122 Dátum: 2008. Március 02. - 08:43:15 »

Következő idegesítő jelenséget tapasztalom mostanában. Jobb oldalról nyiszogó hangot hallok, miközben megy a szellőzés. Már kezd idegesíteni. Vajon honnan kezdjem a műtétet? Utastér felöl, vagy motortér felől?
  Lehet, hogy a ventilátorba került valami levélféle dolog. Nézd meg a galériában azt a fényképsorozatot amiben szétszedik az ablaktörlő elötti részt, hogy hozzáférjenek a ventihez, ami viszonylag szabadon van, és kisebb dolgok beleeshetnek, amelyek később zizegnek, stb., ez lehet a bibi.
köszi, én is gondoltam erre. Talán holnap, ha jó idő lesz, szétbombázom. Úgy is 2 ledes helyzetjelző vár még beépítésre, akkor azokatis egy füst alatt Mosolyog

Ventillátorba került koszra megoldás lehet az is, hogy nagy fordulaton járatod egy ideig.
Én mondjuk tettem egy "huzatot" a szívó nyílásra, hogy a további leveleket kirekesszem.
Nagy lyukú (krumplis  Vigyorog) zsákból készült.
Annyira "sufni" megoldás, hogy nem volt bátorságom fényképet is feltenni róla - de használ.
Ha makacs a kosz (és nem akarod az elejét bontani), akkor pollenszűrő ki, és utána pörgetni a ventillátort - váltakozó fordulatszámon.

Köszi az ötleteket, kipróbálom. Már csak magamat kell rávenni, hogy nekiálljak Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #123 Dátum: 2008. Március 05. - 18:13:24 »

Még a télen jeleztem, hogy drága oldalbordámnak nem ment a hátsó ablak fűtése. A tüköré sem.
Ma megoldódott a talány, a jobb oldali tükörlap mögött kicsuszott egy vezeték és testet csinált. ennek következtében kiment a bizti; amire ki tudja milyen megfontolásból rá volt kötve a riogató. Azt pedig még hetekkel ezelött kiszerelte a márkára szakosodott szerelő. Mivel nem értette, miért ver le a bizti állandóan?
Ma felhívtam, hogy megfejtsem neki a talányt. Azzal fogadott, hogy kapok egy teljesen új riasztót, szerelés, brejzli ingyen, bértmentve, mert nem értik, miért okozott nálam zárlatot a készülék.
Nem mertem megmondani, hogy valszeg a riasztónak a büdös életben semmi baja nem volt...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #124 Dátum: 2008. Március 05. - 20:38:02 »

Még a télen jeleztem, hogy drága oldalbordámnak nem ment a hátsó ablak fűtése. A tüköré sem.
Ma megoldódott a talány, a jobb oldali tükörlap mögött kicsuszott egy vezeték és testet csinált. ennek következtében kiment a bizti; amire ki tudja milyen megfontolásból rá volt kötve a riogató. Azt pedig még hetekkel ezelött kiszerelte a márkára szakosodott szerelő. Mivel nem értette, miért ver le a bizti állandóan?
Ma felhívtam, hogy megfejtsem neki a talányt. Azzal fogadott, hogy kapok egy teljesen új riasztót, szerelés, brejzli ingyen, bértmentve, mert nem értik, miért okozott nálam zárlatot a készülék.
Nem mertem megmondani, hogy valszeg a riasztónak a büdös életben semmi baja nem volt...
Tegnap megmondtam...    /ugyi?/
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #125 Dátum: 2008. Március 05. - 22:35:41 »

Még a télen jeleztem, hogy drága oldalbordámnak nem ment a hátsó ablak fűtése. A tüköré sem.
Ma megoldódott a talány, a jobb oldali tükörlap mögött kicsuszott egy vezeték és testet csinált. ennek következtében kiment a bizti; amire ki tudja milyen megfontolásból rá volt kötve a riogató. Azt pedig még hetekkel ezelött kiszerelte a márkára szakosodott szerelő. Mivel nem értette, miért ver le a bizti állandóan?
Ma felhívtam, hogy megfejtsem neki a talányt. Azzal fogadott, hogy kapok egy teljesen új riasztót, szerelés, brejzli ingyen, bértmentve, mert nem értik, miért okozott nálam zárlatot a készülék.
Nem mertem megmondani, hogy valszeg a riasztónak a büdös életben semmi baja nem volt...
Tegnap megmondtam...    /ugyi?/
ez akkor a carmagia?
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #126 Dátum: 2008. Március 06. - 17:38:58 »

Még a télen jeleztem, hogy drága oldalbordámnak nem ment a hátsó ablak fűtése. A tüköré sem.
Ma megoldódott a talány, a jobb oldali tükörlap mögött kicsuszott egy vezeték és testet csinált. ennek következtében kiment a bizti; amire ki tudja milyen megfontolásból rá volt kötve a riogató. Azt pedig még hetekkel ezelött kiszerelte a márkára szakosodott szerelő. Mivel nem értette, miért ver le a bizti állandóan?
Ma felhívtam, hogy megfejtsem neki a talányt. Azzal fogadott, hogy kapok egy teljesen új riasztót, szerelés, brejzli ingyen, bértmentve, mert nem értik, miért okozott nálam zárlatot a készülék.
Nem mertem megmondani, hogy valszeg a riasztónak a büdös életben semmi baja nem volt...
Tegnap megmondtam...    /ugyi?/
ez akkor a carmagia?
...nem, csak "RUTIN"...  Vigyorog Kacsint Vigyorog Vigyorog Kacsint Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #127 Dátum: 2008. Március 06. - 20:05:33 »

Cap! Leellenőrizted az időkapcsolót a tükör-, és hátsóablakfűtésénél? Nagyon fontos, hogy jól müködjön, mert az üvegek elpattanhatnak, ha túlfűt! kb. 8-10perc után ki kell kapcsolnia! Kikaptál otthon? He Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #128 Dátum: 2008. Március 06. - 20:11:00 »

Cap! Leellenőrizted az időkapcsolót a tükör-, és hátsóablakfűtésénél? Nagyon fontos, hogy jól müködjön, mert az üvegek elpattanhatnak, ha túlfűt! kb. 8-10perc után ki kell kapcsolnia! Kikaptál otthon? He Vigyorog
Nyugodtan hivatkozhatsz rám én kimentelek.Nálunk nem is a megkerült táska volt a téma, hanem,hogy mi volt a mini talin!!!Az időkapcsolót meg tényleg nézd meg, 12-15 perc múlva ki kell kapcsolnia.Azt nem gondolnám, hogy eldurrantja a szélvédőt, de az elektromos hálózat kímélése miatt fontos.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 06. - 20:13:04 írta mostnemtom » Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #129 Dátum: 2008. Március 06. - 20:11:34 »

A szellőzéshez lenne egy ajánlatom.
Nem hittem volna, hogy cserélni kell a pollenszűrömet 15000-nél, mert tutin fújt.
Szervízben szétszedték, mocskos volt, cserélték.
5 perc alatt kész volt, a befújásom meg teljesen megtáltosodatt. Úgy fúj 1-esen most, mint elötte 2-esen.
Gyorsan revidiáltam álláspontomat: tényleg cserélni kell évente.  Mosolyog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #130 Dátum: 2008. Március 06. - 20:14:42 »

A szellőzéshez lenne egy ajánlatom.
Nem hittem volna, hogy cserélni kell a pollenszűrömet 15000-nél, mert tutin fújt.
Szervízben szétszedték, mocskos volt, cserélték.
5 perc alatt kész volt, a befújásom meg teljesen megtáltosodatt. Úgy fúj 1-esen most, mint elötte 2-esen.
Gyorsan revidiáltam álláspontomat: tényleg cserélni kell évente.  Mosolyog
Én minden szervíz alkalmával kicseréltetem(allergiás vagyok szinte mindenre), elképesztő, hogy mi szokott benne lenni.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #131 Dátum: 2008. Március 06. - 20:33:40 »

Cap! Leellenőrizted az időkapcsolót a tükör-, és hátsóablakfűtésénél? Nagyon fontos, hogy jól müködjön, mert az üvegek elpattanhatnak, ha túlfűt! kb. 8-10perc után ki kell kapcsolnia! Kikaptál otthon? He Vigyorog
Ellenőríztem, oké.
Kikaptam, hangulat mirelite. Ti lesztek a vállóok.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #132 Dátum: 2008. Március 06. - 21:14:48 »

Cap! Leellenőrizted az időkapcsolót a tükör-, és hátsóablakfűtésénél? Nagyon fontos, hogy jól müködjön, mert az üvegek elpattanhatnak, ha túlfűt! kb. 8-10perc után ki kell kapcsolnia! Kikaptál otthon? He Vigyorog
Ellenőríztem, oké.
Kikaptam, hangulat mirelite. Ti lesztek a vállóok.
Esetleg ellátogassak hozzátok békíteni?Gondolom, hogy örülnének nekem!!!
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #133 Dátum: 2008. Március 07. - 16:19:37 »

 Cap!  :'Sőt, együtt mehetnénk MNT, meg én! Egyébként nálunk meghúzhatod Magad, nem venném a szívemre, ha az utcán kéne aludnod.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #134 Dátum: 2008. Március 07. - 17:55:23 »

Cap! Leellenőrizted az időkapcsolót a tükör-, és hátsóablakfűtésénél? Nagyon fontos, hogy jól müködjön, mert az üvegek elpattanhatnak, ha túlfűt! kb. 8-10perc után ki kell kapcsolnia! Kikaptál otthon? He Vigyorog
Ellenőríztem, oké.
Kikaptam, hangulat mirelite. Ti lesztek a vállóok.
Esetleg ellátogassak hozzátok békíteni?Gondolom, hogy örülnének nekem!!!
Aha, én meg elsősegélyben részesítelek majd  Kacsint
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 79   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!