Lacetti klub fórum
2024. Július 04. - 10:11:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 79   Le
 
Szerző Téma: Fűtés-szellőzés , légkondi  (Megtekintve 260073 alkalommal)
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #930 Dátum: 2013. Június 19. - 19:05:12 »

Nem tudom de lézeres hőmérővel nézte a szaki a szellőző rostélynál közvetlenül. Azt mondta 1x volt bent egy ford az -30 at nyomott a rácson.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #931 Dátum: 2013. Június 19. - 19:22:24 »

Szerintem ne menj többet oda.
Klíma nem fúj mínusz 30-at. Vigyorog
Nekem tavaly -1et fújt, nem is volt jó.
Fél óra után lejegesedett.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 19. - 19:24:03 írta Jani » Naplózva


LPG
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #932 Dátum: 2013. Június 19. - 19:26:40 »

Nem tudom de lézeres hőmérővel nézte a szaki a szellőző rostélynál közvetlenül. Azt mondta 1x volt bent egy ford az -30 at nyomott a rácson.
-30 at He
Ekkora hülyeséget még nem hallottam.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #933 Dátum: 2013. Június 19. - 19:26:59 »

És mi volt vele a baj?
Naplózva
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #934 Dátum: 2013. Június 19. - 19:28:22 »

hát akkor valoszinű a hőmérője volt rossz mert tényleg -11 et mutatott a saját szememmel láttam. de érzésre szerintem max +2-3 fok lehetett amit befujt
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #935 Dátum: 2013. Június 19. - 19:31:28 »

hát akkor valoszinű a hőmérője volt rossz mert tényleg -11 et mutatott a saját szememmel láttam. de érzésre szerintem max +2-3 fok lehetett amit befujt
A -11 is hülyesség nézz bele otthon a mélyhűtödbe na olyan lenne a kocsid is.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #936 Dátum: 2013. Június 19. - 19:34:53 »

Normál esetben +4-+7 fok környékén van a befújt levegő hőfoka. A többi "parasztvakítás kategória", nem mellesleg felesleges is.
Naplózva
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #937 Dátum: 2013. Június 19. - 19:39:12 »

tök mindegy a lényeg, hogy most gyári mennyiségen van a gázmennyiség azt hiszem 640+-20 gramm a gyári a szerelő olyan 665 grammot tett bele. igy már tutira jó. A hőfok meg mellékes mert most frankón nyomja a hideget. Amúgy 520 vagy 530 gramm volt benne a mennyiség ahogy lefejtette anníi jött ki és még sosem volt hozzányulva igy nem rossz a rendszer
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #938 Dátum: 2013. Június 19. - 19:46:44 »

tök mindegy a lényeg, hogy most gyári mennyiségen van a gázmennyiség azt hiszem 640+-20 gramm a gyári a szerelő olyan 665 grammot tett bele. igy már tutira jó. A hőfok meg mellékes mert most frankón nyomja a hideget. Amúgy 520 vagy 530 gramm volt benne a mennyiség ahogy lefejtette anníi jött ki és még sosem volt hozzányulva igy nem rossz a rendszer
Nem kötözködni akartam! Csak nehezen viselem, ha ostobaságok olvashatóak a fórumon. Ezt hagyjuk meg más "felületeknek". Ott sikeres lehet a próbálkozás.
Naplózva
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #939 Dátum: 2013. Június 19. - 19:52:04 »

De ezt nem én találtam ki mert a hőmérőjén tényleg annyit mutatott de igy belegondolva lehetetlen mert szétfagyna az egész rendszer többek közt a műanyag légbefúvó is
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #940 Dátum: 2013. Június 19. - 20:04:59 »

De ezt nem én találtam ki mert a hőmérőjén tényleg annyit mutatott de igy belegondolva lehetetlen mert szétfagyna az egész rendszer többek közt a műanyag légbefúvó is
Nem is téged hibáztatlak! Csupán célszerű előbb gondolkodni és utána írni. Ha pedig nem tudsz "dűlőre jutni" az adott témában, másképpen kell "csomagolni".  Például kérdés formájában felvetni. De bocsássál meg, nem akartalak bántani, csak szeretném, ha legalább itt nem jelennének meg szakmaiatlan csacskaságok.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #941 Dátum: 2013. Június 19. - 20:06:19 »

És mi volt vele a baj?
Kompresszorban a nyomásszabályzó volt rossz.
Naplózva


LPG
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #942 Dátum: 2013. Június 19. - 20:34:00 »

Üdv Urak !

Meglepődve tapasztaltam, hogy ha lábra irányítom a befújást, a hátsó lábtérbe nem megy egy árva levegő molekula sem. Pedig úgy emlékszem a leírásban is szerepel a hátsó befúvás.

Vagy csak a fiatalabb verziókban szerepel ez a "fícsör" ? Az enyém 2005. májusi Elite felszereltség, manual klíma.

A műszerfal alá/mögé kukkantva nem láttam hátra, az ülések alá vezető csöveket.....
Szerintem ez mindben gyárilag van, mert már a 1989-es Wartburgokban is volt hátra cső. Ahogy már mondták, az első ülések alá nézel hátulról és ott lesznek a csövek. Így le is tudod ellenőrizni, hogy jön-e rajtuk levegő.
Naplózva
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #943 Dátum: 2013. Június 19. - 20:41:13 »

Üdv Urak !

Meglepődve tapasztaltam, hogy ha lábra irányítom a befújást, a hátsó lábtérbe nem megy egy árva levegő molekula sem. Pedig úgy emlékszem a leírásban is szerepel a hátsó befúvás.

Vagy csak a fiatalabb verziókban szerepel ez a "fícsör" ? Az enyém 2005. májusi Elite felszereltség, manual klíma.

A műszerfal alá/mögé kukkantva nem láttam hátra, az ülések alá vezető csöveket.....
Szerintem ez mindben gyárilag van, mert már a 1989-es Wartburgokban is volt hátra cső. Ahogy már mondták, az első ülések alá nézel hátulról és ott lesznek a csövek. Így le is tudod ellenőrizni, hogy jön-e rajtuk levegő.
Az lehet, hogy a wartburbnál úgy volt, de nekem sem jön levegő az ülés alól. (Lehet, hogy nem kérni lehetett bele, de az enyémből is csak kifelejtették... )
Naplózva
Jamon Serrano
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135



« Hozzászólás #944 Dátum: 2013. Június 19. - 20:52:59 »

Üdv Urak !

Meglepődve tapasztaltam, hogy ha lábra irányítom a befújást, a hátsó lábtérbe nem megy egy árva levegő molekula sem. Pedig úgy emlékszem a leírásban is szerepel a hátsó befúvás.

Vagy csak a fiatalabb verziókban szerepel ez a "fícsör" ? Az enyém 2005. májusi Elite felszereltség, manual klíma.

A műszerfal alá/mögé kukkantva nem láttam hátra, az ülések alá vezető csöveket.....
Szerintem ez mindben gyárilag van, mert már a 1989-es Wartburgokban is volt hátra cső. Ahogy már mondták, az első ülések alá nézel hátulról és ott lesznek a csövek. Így le is tudod ellenőrizni, hogy jön-e rajtuk levegő.
Az lehet, hogy a wartburbnál úgy volt, de nekem sem jön levegő az ülés alól. (Lehet, hogy nem kérni lehetett bele, de az enyémből is csak kifelejtették... )
Aki szeretne ülés alatti befúvót és nincs neki, az tanulmányozza ezt:
http://duk63.narod.ru/photoguide_14.html
Naplózva

Nubira3 - 1.6 - SX - Sedan - Zavoli LPG
Oldalak: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 79   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!