Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 08. - 03:53:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 79   Le
 
Szerző Téma: Fűtés-szellőzés , légkondi  (Megtekintve 264476 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #45 Dátum: 2007. December 04. - 00:49:52 »

CápaFeri-től kérdezném, hogy milyen az "a céges foxi ventillátor", amit írtál megjegyzés képpen a témához .
Külön gondoltam akét fogalmat, vagyis a "céges volkswagen autónk ventilátora". Bocsi a zűrzavarért!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
marci53
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Hozzászólás #46 Dátum: 2007. December 04. - 22:56:35 »

Így mostmár értem !
Ma voltam a géppel, és megpróbáltam a belső-levegő kapcsolással fűteni. Így valóban hamarabb kezdett a hőfok emelkedni. Bár, szerintem ez még mindég kevés. Főleg az oldalsó légbefúvó rácsokon beáramló levegőt tartom kevésnek, és langyosabbnak is. Nem vagyok elégedetlen típus, nem is a lada fűtéséhez mérem, csak az általánosan elvárhatót szeretném kihozni. Egyszer (kb. egy éve), fél napra kaptam a kereskedésben próbára  egy Lacsit', na annak teljesen jó volt a hő szolgáltatása.
CápaFeri, - azt a légáramot  itt nálunk nem lehet megcsinálni valahogy?
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #47 Dátum: 2007. December 05. - 09:11:41 »

Így mostmár értem !
Ma voltam a géppel, és megpróbáltam a belső-levegő kapcsolással fűteni. Így valóban hamarabb kezdett a hőfok emelkedni. Bár, szerintem ez még mindég kevés. Főleg az oldalsó légbefúvó rácsokon beáramló levegőt tartom kevésnek, és langyosabbnak is. Nem vagyok elégedetlen típus, nem is a lada fűtéséhez mérem, csak az általánosan elvárhatót szeretném kihozni. Egyszer (kb. egy éve), fél napra kaptam a kereskedésben próbára  egy Lacsit', na annak teljesen jó volt a hő szolgáltatása.
CápaFeri, - azt a légáramot  itt nálunk nem lehet megcsinálni valahogy?
Nos a dologhoz azért annyit hozzátennék, hogy nem biztos, hogy csak a teljesítménnyel van a gond! Még az oldalsó fuvókával sem. Nekem egyik nap csak félig volt a légfuvó felhajtva, de az oldalablak felé hajlítva. Meleg motornál pár perc után amikor kiszálltam, véletlenül hozzányúltam a tükörállító gombok burkolatához és hirtelen azt hittem, hogy valami zárlatos lehet ott bent, mert tök meleg volt a műanyag! Közben eszembe jutott, hogy zárlati melegedés nem lehet, mert nem használtam a tükörfűtést.
Szal amit nem szabad figyelmen kívül hagyni: hátsó ülésekhez is megy a meleg levegőből, nagy az utastér és ha jobban belegondolunk, akkor is gond szokott lenni a fűtéssel-ill. hamar párásodnak az ablakok-, ha anniyra szigetelt a kocsi, hogy nem távozik a bent lévő párás vagy hideg levegő. Merthogy szigetelés az van körbe rendesen! Akinek nem hatékony eléggé, kísérletképpen próbálja meg résre lehúzni az ablakot és úgy nyomatni, mert a ventilátor nem képes nagy túlnyomást csinálni a kabinban, lehet nem tudja betolni a levegőt!!  Vigyorog 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #48 Dátum: 2007. December 05. - 10:45:55 »

Üdv!

Szoktatok olyat észlelni, hogy amikor a váltón van a kezetek néha hideg légáramlat csapja meg?
Nem folyamatosan, csak néha.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #49 Dátum: 2007. December 05. - 11:07:06 »

Üdv!

Szoktatok olyat észlelni, hogy amikor a váltón van a kezetek néha hideg légáramlat csapja meg?
Nem folyamatosan, csak néha.
Persze...amikor a kihalt utak szelleme megtörve az egyhangú lacsi-suhanást elhúz a váltóbot és a műszerfal között! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #50 Dátum: 2007. December 05. - 11:28:43 »

Üdv!

Szoktatok olyat észlelni, hogy amikor a váltón van a kezetek néha hideg légáramlat csapja meg?
Nem folyamatosan, csak néha.
Persze...amikor a kihalt utak szelleme megtörve az egyhangú lacsi-suhanást elhúz a váltóbot és a műszerfal között! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Jaaaajajajajaaaceeeececeeece! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #51 Dátum: 2007. December 05. - 16:03:22 »

Így mostmár értem !
Ma voltam a géppel, és megpróbáltam a belső-levegő kapcsolással fűteni. Így valóban hamarabb kezdett a hőfok emelkedni. Bár, szerintem ez még mindég kevés. Főleg az oldalsó légbefúvó rácsokon beáramló levegőt tartom kevésnek, és langyosabbnak is. Nem vagyok elégedetlen típus, nem is a lada fűtéséhez mérem, csak az általánosan elvárhatót szeretném kihozni. Egyszer (kb. egy éve), fél napra kaptam a kereskedésben próbára  egy Lacsit', na annak teljesen jó volt a hő szolgáltatása.
CápaFeri, - azt a légáramot  itt nálunk nem lehet megcsinálni valahogy?

Nem tudom csak felvetem, hogy esetleg a pollenszűrő eltömődése okozhat - e elégtelen fűtést?
Naplózva

ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #52 Dátum: 2007. December 05. - 16:13:37 »

Válasz: IGEN!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #53 Dátum: 2007. December 05. - 17:29:36 »

Üdv!

Szoktatok olyat észlelni, hogy amikor a váltón van a kezetek néha hideg légáramlat csapja meg?
Nem folyamatosan, csak néha.

Nekem folyamatosan ontja a hideget, majd' lefagy a kezem. A sebváltó szoknyája alatt csak az út van!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #54 Dátum: 2007. December 05. - 18:26:19 »

Két kéz a kormányon, csak váltásnál kell a botot fogni, azalatt nem fagy le! estleg a fütést irányitsd középre, és lefelé! Vezess kesztyüben! Van még néhány ötletem, de rámjött a félsz! Pedig nem vagyok rabbi.../ha ismeritek az idevágó viccet?!/
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #55 Dátum: 2007. December 05. - 19:30:14 »

Két kéz a kormányon, csak váltásnál kell a botot fogni, azalatt nem fagy le! estleg a fütést irányitsd középre, és lefelé! Vezess kesztyüben! Van még néhány ötletem, de rámjött a félsz! Pedig nem vagyok rabbi.../ha ismeritek az idevágó viccet?!/

Köszi, de a jobb kezemet valahogy taszítja a kormány! Ahogy kényelembe helyezem magam, el sem érném két kézzel! Valahogy a bal mancsomban érzem a biztonságot.
És hogy visszakanyarodjunk a témához, fázik a kezem!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #56 Dátum: 2007. December 05. - 20:45:58 »

Két kéz a kormányon, csak váltásnál kell a botot fogni, azalatt nem fagy le! estleg a fütést irányitsd középre, és lefelé! Vezess kesztyüben! Van még néhány ötletem, de rámjött a félsz! Pedig nem vagyok rabbi.../ha ismeritek az idevágó viccet?!/

Köszi, de a jobb kezemet valahogy taszítja a kormány! Ahogy kényelembe helyezem magam, el sem érném két kézzel! Valahogy a bal mancsomban érzem a biztonságot.
És hogy visszakanyarodjunk a témához, fázik a kezem!

Én is így vagyok ezzel, főleg városban. Hosszabb úton, amikor nem kell váltogatni, akkor még inkább rátéved a jobb kezem is a kormányra.
Viszont a váltó szoknya alatt tutira nem csak az út van!:)
Naplózva
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #57 Dátum: 2007. December 06. - 14:55:16 »

Üdv!

Szoktatok olyat észlelni, hogy amikor a váltón van a kezetek néha hideg légáramlat csapja meg?
Nem folyamatosan, csak néha.

Nekem folyamatosan ontja a hideget, majd' lefagy a kezem. A sebváltó szoknyája alatt csak az út van!

Figyelj! Itt valami nálad tutira nem stimmel. A szoknya alatt nem lehet az út. Ez egy zárt alagút! Fogalmam sincs hol jön nálad a hideg. Talán látogass el a szervízbe.
Naplózva

peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #58 Dátum: 2007. December 06. - 15:01:21 »

Üdv!

Szoktatok olyat észlelni, hogy amikor a váltón van a kezetek néha hideg légáramlat csapja meg?
Nem folyamatosan, csak néha.

Nekem folyamatosan ontja a hideget, majd' lefagy a kezem. A sebváltó szoknyája alatt csak az út van!

Figyelj! Itt valami nálad tutira nem stimmel. A szoknya alatt nem lehet az út. Ez egy zárt alagút! Fogalmam sincs hol jön nálad a hideg. Talán látogass el a szervízbe.

Ez így egyre inkább nyugtalanít! Márpedig a szoknyán keresztül jön a hideg!
Nem szabadna?
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #59 Dátum: 2007. December 06. - 15:17:05 »

Én sem láttam le ott közvetlenül az útra, amikor szét volt szedve az egész középrész a váltózár beszerelésnél!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 79   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!