Lacetti klub fórum
2024. Június 22. - 11:54:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 79   Le
 
Szerző Téma: Fűtés-szellőzés , légkondi  (Megtekintve 259173 alkalommal)
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1035 Dátum: 2014. December 03. - 00:17:21 »

Nekem is szélvédőre van állítva, de az oldalsókból akkor is jön a levegő valamennyire.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
bachgyorgy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #1036 Dátum: 2015. Február 13. - 18:40:54 »

Szevasztok.

Egy kis segítséget kérnék párásodás ügyben, mert már kifogytam az ötletekből. Adott egy digitklímás lacetti, kb 1 hete elkezdett úgy párásodni belül, hogy kb kilátni se lehet. Ha a szélvédőre irányítom a levegőt és megy a klíma is közben úgy ott az alsó 1/3ad tiszta felette alig lehet átlátni, a többi üveg szintén párában úszik. Természetesen a levegőt kintről veszi. Cseréltem pollenszűrőt, nem segített, remélem jó irányba tettem be.(nyíl a kormány felé?).

Mit érdemes még megnézni?

Köszi
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1037 Dátum: 2015. Február 13. - 19:25:25 »

Szevasztok.

Egy kis segítséget kérnék párásodás ügyben, mert már kifogytam az ötletekből. Adott egy digitklímás lacetti, kb 1 hete elkezdett úgy párásodni belül, hogy kb kilátni se lehet. Ha a szélvédőre irányítom a levegőt és megy a klíma is közben úgy ott az alsó 1/3ad tiszta felette alig lehet átlátni, a többi üveg szintén párában úszik. Természetesen a levegőt kintről veszi. Cseréltem pollenszűrőt, nem segített, remélem jó irányba tettem be.(nyíl a kormány felé?).

Mit érdemes még megnézni?

Köszi



mikor pucoltad meg a szélvédőt utoljára?
Naplózva

70/4334431
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1038 Dátum: 2015. Február 13. - 20:45:58 »

Nekem mostanában nem vált át az irányváltóval a légirány, így a pofámba mindig nyomja a levegőt, az ablakra viszont alig. Valószínűleg valamelyik állítómotornál úgy maradt a lamella, majd ha lesz időm megnézegetem mi a bré van. Esetleg ezt érdemes lenne ellenőrizni nálad is, hogy átváltogatás után hová fúj, fúj-e egyáltalán.

Nomeg igen, az ablakpucolás, az hasznos, még ha nem is feltétlenül tűnik koszosnak.

Mit érdemes még megnézni?
Naplózva
bachgyorgy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #1039 Dátum: 2015. Február 13. - 21:44:36 »

Szevasztok.

Egy kis segítséget kérnék párásodás ügyben, mert már kifogytam az ötletekből. Adott egy digitklímás lacetti, kb 1 hete elkezdett úgy párásodni belül, hogy kb kilátni se lehet. Ha a szélvédőre irányítom a levegőt és megy a klíma is közben úgy ott az alsó 1/3ad tiszta felette alig lehet átlátni, a többi üveg szintén párában úszik. Természetesen a levegőt kintről veszi. Cseréltem pollenszűrőt, nem segített, remélem jó irányba tettem be.(nyíl a kormány felé?).

Mit érdemes még megnézni?

Köszi



mikor pucoltad meg a szélvédőt utoljára?

Gondoltam rá, pollenszűrő cserénél megpucoltam az összeset.

Léptetőmotor működik, legalábbis az amelyik a befúvást irányítja (szélvédő, láb stb..). A másikat még nem néztem, ami a külső belső levegő váltásnál van.
Naplózva
bachgyorgy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #1040 Dátum: 2015. Február 14. - 12:18:14 »

Szevasztok.

Egy kis segítséget kérnék párásodás ügyben, mert már kifogytam az ötletekből. Adott egy digitklímás lacetti, kb 1 hete elkezdett úgy párásodni belül, hogy kb kilátni se lehet. Ha a szélvédőre irányítom a levegőt és megy a klíma is közben úgy ott az alsó 1/3ad tiszta felette alig lehet átlátni, a többi üveg szintén párában úszik. Természetesen a levegőt kintről veszi. Cseréltem pollenszűrőt, nem segített, remélem jó irányba tettem be.(nyíl a kormány felé?).

Mit érdemes még megnézni?

Köszi



mikor pucoltad meg a szélvédőt utoljára?

Gondoltam rá, pollenszűrő cserénél megpucoltam az összeset.

Léptetőmotor működik, legalábbis az amelyik a befúvást irányítja (szélvédő, láb stb..). A másikat még nem néztem, ami a külső belső levegő váltásnál van.

Na végignéztem az összes motort. Ami a kormány alatt van működik. Ami a kesztyűtartó mögött van szintén. Viszont a harmadik ami a kesztyűtartó bald oldalán van az semmit nem csinál. A szervízkönyben air-mix door motorként van írva. Ez egyáltalán mire jó? Illetve mikor kéne működnie? Próbáltam mindenféle módot de ez meg se nyekken.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1041 Dátum: 2015. Május 04. - 18:21:34 »

Az eszem megáll. Három hete elkaptam egy bakteriális tüdőgyulladást, kb. akkor,, mikor elkezdtem rendszeresen használni a légkondit. Nem tűnt fel a fura szaga, a fiam szólt miatta tegnap.

Ma akkor megejtettük az éves légkondi töltés- tisztítás dolgot. Eredmény: pollenszűrő alsó 3 cm-re nedves, penészes. A csepegtető tálcában 3-4 mm vastag penészes trutyi. Honnan, mitől?!!!!!!!! A klímás 3 óráig pucolta, amit tudott kibontott és úgy pucolta.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Hooti
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Hozzászólás #1042 Dátum: 2015. Május 06. - 16:51:20 »

Én egyszerűen kidobtam belőle egy pár éve a pollenszűrőt, nekem ne tocsogósodjon el nyaranta, ráadásul én kb 1x 2x egy héten veszem elő, van ideje bepenészesednie. Sőt egy jó ideje kb 5 perccel hazaérés előtt kikapcsolom így valamennyire kiszárítom a hőcserélőt.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1043 Dátum: 2015. Május 06. - 17:27:46 »

Azt eleve ajánlják, hogy kikapcsolás előtt belső keringetéssel és fűtéssel pár percig járatni kell, hogy kiszáradjon a rendszer. Én új kora óta így csinálom és nem volt gombásodás vagy rossz szag sem.
Naplózva
Jamon Serrano
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135



« Hozzászólás #1044 Dátum: 2015. Május 12. - 21:21:08 »

Az eszem megáll. Három hete elkaptam egy bakteriális tüdőgyulladást, kb. akkor,, mikor elkezdtem rendszeresen használni a légkondit. Nem tűnt fel a fura szaga, a fiam szólt miatta tegnap.

Ma akkor megejtettük az éves légkondi töltés- tisztítás dolgot. Eredmény: pollenszűrő alsó 3 cm-re nedves, penészes. A csepegtető tálcában 3-4 mm vastag penészes trutyi. Honnan, mitől?!!!!!!!! A klímás 3 óráig pucolta, amit tudott kibontott és úgy pucolta.

Lehet, hogy eldugult a leeresztő cső és nem tud kifolyni a kondenzvíz. Nézd meg a motortérben egy pipa alakú cső középen a tűzfalon. Elég, ha egy bogár beleköltözik és el is dugult.
Naplózva

Nubira3 - 1.6 - SX - Sedan - Zavoli LPG
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1045 Dátum: 2015. Május 13. - 14:07:33 »

Az eszem megáll. Három hete elkaptam egy bakteriális tüdőgyulladást, kb. akkor,, mikor elkezdtem rendszeresen használni a légkondit. Nem tűnt fel a fura szaga, a fiam szólt miatta tegnap.

Ma akkor megejtettük az éves légkondi töltés- tisztítás dolgot. Eredmény: pollenszűrő alsó 3 cm-re nedves, penészes. A csepegtető tálcában 3-4 mm vastag penészes trutyi. Honnan, mitől?!!!!!!!! A klímás 3 óráig pucolta, amit tudott kibontott és úgy pucolta.

Lehet, hogy eldugult a leeresztő cső és nem tud kifolyni a kondenzvíz. Nézd meg a motortérben egy pipa alakú cső középen a tűzfalon. Elég, ha egy bogár beleköltözik és el is dugult.
Rutinos tulaj vagyok, az nálam nem dugulhat el. Mosolyog  Sajnos a hónapokion át tartó nem használat az oka. A fűtés, aztán meg az első meleg idők 2-4 nap alatt megtermelik a gombát.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1046 Dátum: 2015. Május 13. - 19:07:35 »

Nem működik az autómban a szellőzésnél az irányváltás. Hamár pollenszűrőcsere szezon van, szétkaptam kicsit jobban. Meglett a bűnös, a toszogatómotor romlott el úgy néz ki.

Van erre valami okosság, hogy ezt hogyan lehet javítani, vagy cserés?


Ezen a csatlakozón, ami reá vagyon dugva, tudok mérni feszültségeket, meg áramerősségeket a nullapontjához képest (bal alsó), de ezek nem változnak az állítógomb nyomogatására. Mindenesetre úgy néz ki, itt van áram, ideáig jónak tűnik a rendszer, ergo a motor nem jó.

Pár kép a motorról. Gondolom az utolsó képen látható dolgokkal lesz a baj, ami valami pozíció érzékelő lehet, de az elektronikához csak messziről konyítok.






Szóval kuka, vagy valahogy meg tudom (értsd akár azáltal, hogy odaadom egy nálam okosabbnak) menteni?
Naplózva
Hooti
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Hozzászólás #1047 Dátum: 2015. Május 15. - 17:09:51 »

Nem működik az autómban a szellőzésnél az irányváltás. Hamár pollenszűrőcsere szezon van, szétkaptam kicsit jobban. Meglett a bűnös, a toszogatómotor romlott el úgy néz ki.

Van erre valami okosság, hogy ezt hogyan lehet javítani, vagy cserés?


Ezen a csatlakozón, ami reá vagyon dugva, tudok mérni feszültségeket, meg áramerősségeket a nullapontjához képest (bal alsó), de ezek nem változnak az állítógomb nyomogatására. Mindenesetre úgy néz ki, itt van áram, ideáig jónak tűnik a rendszer, ergo a motor nem jó.

Pár kép a motorról. Gondolom az utolsó képen látható dolgokkal lesz a baj, ami valami pozíció érzékelő lehet, de az elektronikához csak messziről konyítok.






Szóval kuka, vagy valahogy meg tudom (értsd akár azáltal, hogy odaadom egy nálam okosabbnak) menteni?

Réges régen ilyen kopásokat 3B grafit cerkával satíroztuk be és lám, működött. Kopott potmétereket meg grafit srayvel fújtuk. Egy próbát megér, max letörlöd ha nem működik  He Vigyorog
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1048 Dátum: 2015. Május 15. - 22:07:43 »

Nem tűnik kopottnak, egy valag zsír volt a két csúszó felület között, nem is nagyon érnek össze. Btw. tévétávirányítót gyógyítottam már így én is, ha nem is örökös, de működik.

Viszont az van, hogy benéztem, ez a hideg-meleg levegőt keveri, úgyhogy ügyesen okosak összerakom, és visszapakolom a helyére. (remélem hogy ez sikerülni is fog...)
Úgyhogy a kérdés is átfogalmazódik...

Kérdés revízió 1.: hol a pékben van az irányváltó? Nyilván valahol e fölött. Valahol a középkonzol mögött? Sokat segítenétek, ha célirányosan kereshetném.
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1049 Dátum: 2015. Május 17. - 10:44:06 »

No. Működik minden. Igaz közben százszor megbántam, hogy gépész lettem, és nem nőgyógyász. Nem gondoltam volna, hogy valaha is szűknek fogom találni az autót  Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 79   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!