Lacetti klub fórum
2024. Október 06. - 14:27:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 34   Le
 
Szerző Téma: Betű, matrica, mindkettő  (Megtekintve 81615 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #210 Dátum: 2007. December 09. - 19:19:49 »

Hmmm...tegnap nem ment a feltöltés, de internet-hiba miatt még a sima hozzászólásom sem jött fel, mérgemben kikapcsoltam a gépet!
Na de most!
Kis optikai tuningot követtem el:
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #211 Dátum: 2007. December 09. - 20:18:42 »

Jopek!

A betű kivágos történet hogyan működik?
Egyenként kell a betűket felragasztgatni (gondolom igen)?
Lehet, hogy a fényvisszaverős változatra ez a kivágósdi lenne a járhatóbb út.
Ezt is kérdezd meg lszi, ha alkalom lesz rá.

Szia !
Nos,: 1: Kiválasztják számítógépen a kívánt betűtípust, szöveget, méretet, és megmérik a kocsin a felületi görbületeket ott ahová szeretnéd a feliratot ( Nekem pl. a hásó szélvédőnél 2.5 cm a görbület a felirat közepénél mérve az egyeneshez képest , ha egyenes matricát raktam volna fel, a két széle lefelé lejtett volna ezért kell ívre igazítani , így egyenes lesz a felületre ragasztva. )
       2 : A kívánt színű öntapiból kivágják plotterrel, de nem egy-egy betüt ( mintha ollóznád ), hanem csak a felső öntapadós részt metszi el a gép
      3 : Eltávolítják a nem kívánt öntapadós részt az alsó hordozó rétegről, így azon csak a kivágott felirat marad ( Úgy mintha nem az autópályamatricát szednéd le, hanem a körülötte lévö szegélyt. )
     4 : Van egy olyan áttetsző ragasztós csík amit rásimítanak a kivágott betükre, ezzel lehúzzák a hordozóról a feiratot ami így most már felragasztható a kívánt helyre, így nem kell betűnként ragasztgatni, illesztgetni
     5 : Az előre kimért helyre odasimítják a matricát, a ragasztós csíkot pedig lehúzzák róla

Egyenlőre működik, úgynéz ki az ablaktőrlő sem piszkálja . Mondjuk kűltéri a ragacs, remélem bírja majd.
Ha eljutok a nyomdáig természetesen megkérdezem az összes lehetőséget .  Mosolyog
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #212 Dátum: 2007. December 10. - 17:46:35 »

A Felirat:


Ez a verzió, csak álló betűkkel. Esetleg vastagítva.
köszi.

Jól látom, hogy Cápa felirata ugyan ezzel a betűtípussal készült?
És ráadásul FÉNYVISSZAVERŐS?
Sürgősen kérjük a részletek ismertetését (ugye nem csak engem érdekel?)!

Jopek!
Ha ez a betűkivágós így működik, akkor az nyerő lehet. Ráadásul a rendszám alá még csak "görbíteni" sem kell, az a rész szerintem elég sima.

A végén még matrica lesz a fa alatt.
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 17. - 02:50:19 írta Stocz » Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #213 Dátum: 2007. December 10. - 18:43:22 »

A Felirat:


Ez a verzió, csak álló betűkkel. Esetleg vastagítva.
köszi.

Jól látom, hogy Cápa felirata ugyan ezzel a betűtípussal készült?
És ráadásul FÉNYVISSZAVERŐS?
Sürgősen kérjük a részletek ismertetését (ugye nem csak engem érdekel?)!

Jopek!
Ha ez a betűkivágós így működik, akkor az nyerő lehet. Ráadásul a rendszám alá még csak "görbíteni" sem kell, az a rész szerintem elég sima.

A végén még martica lesz a fa alatt.
Az enyém eredeti chevrolet felirat, ami a matricámon is szerepel. nyomtatóval, kézzel, stb kiszerkesztettema  megfelelő méretre, rámásoltam a reflective matricára és egyesével felragasztottam. Nem volt kis munka házilag!  Vigyorog El is szakadt két betű, úgy van összetákolva. Majd ha tudok még szerezni anyagot, akkor vágok másikat helyettük. (Figyelem! A fényvisszaverő matricák anyagunból eredően kicsorbíthatják, életleníthetik a vágószerszámokat!)
Ilyen matricát lehet rendelni a www.foliavagas.hu honlapon. Azonban tessék vigyázni, mert ha jól tudom, kresz előírja, milyen, mekkora, fényvisszaverős felületek lehetnek az autón! Nehogy a nagy lelkesedésnek rendőri molesztálás vagy büntetés, soron kívüli műszaki vizsgára rendelés legyen a vége!   
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 10. - 18:45:15 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #214 Dátum: 2007. December 11. - 08:41:11 »

Stocz!
Mélben küldtem a feliratot,mert 1.3mega,bmp-ben.Gondoltam a felbontás miatt így jobb...
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #215 Dátum: 2007. December 11. - 08:49:03 »




Jól látom, hogy Cápa felirata ugyan ezzel a betűtípussal készült?
És ráadásul FÉNYVISSZAVERŐS?
Sürgősen kérjük a részletek ismertetését (ugye nem csak engem érdekel?)!


Én benne vagyok még mindig! Kacsint
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #216 Dátum: 2007. December 12. - 04:00:03 »

Stocz!
Mélben küldtem a feliratot,mert 1.3mega,bmp-ben.Gondoltam a felbontás miatt így jobb...

Megkaptam. Köszi!
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #217 Dátum: 2007. December 12. - 07:57:08 »

Stocz!
Mélben küldtem a feliratot,mert 1.3mega,bmp-ben.Gondoltam a felbontás miatt így jobb...

Megkaptam. Köszi!

Hajnali 4-kor a fórumon... 
Le a kalappal... Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #218 Dátum: 2007. December 13. - 13:39:53 »

Amikor csak időm engedi! Mosolyog
Naplózva
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #219 Dátum: 2007. December 13. - 15:25:46 »

Fényvisszaverős matricát mér' csak négyzetméterre lehet kapni?
Siófokon megkérdztem egy üzletben, és azt mondták, hogy csak fél métert lehet minimum. Abból meg vagy 50 pár chvy jel kijön. Ha egyszer úgy is ollóval vágja, nmmindegy neki hol vágja le? Nem az az 500 forint vág földhöz hanem, hogy mit csináljak a többivel? Következő talin feldobjam licitre? Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #220 Dátum: 2007. December 13. - 15:56:43 »

Fényvisszaverős matricát mér' csak négyzetméterre lehet kapni?
Siófokon megkérdztem egy üzletben, és azt mondták, hogy csak fél métert lehet minimum. Abból meg vagy 50 pár chvy jel kijön. Ha egyszer úgy is ollóval vágja, nmmindegy neki hol vágja le? Nem az az 500 forint vág földhöz hanem, hogy mit csináljak a többivel? Következő talin feldobjam licitre? Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Gyanús az az 500 Ft a fél méterért! Nem csak UV öntapadóst néztél? A fémszórt (reflective) matricának 5 számjegyű ára van/m2!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #221 Dátum: 2007. December 14. - 12:37:20 »

Fényvisszaverős matricát mér' csak négyzetméterre lehet kapni?
Siófokon megkérdztem egy üzletben, és azt mondták, hogy csak fél métert lehet minimum. Abból meg vagy 50 pár chvy jel kijön. Ha egyszer úgy is ollóval vágja, nmmindegy neki hol vágja le? Nem az az 500 forint vág földhöz hanem, hogy mit csináljak a többivel? Következő talin feldobjam licitre? Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Gyanús az az 500 Ft a fél méterért! Nem csak UV öntapadóst néztél? A fémszórt (reflective) matricának 5 számjegyű ára van/m2!

Igazad van! Nem fényvisszaverős hanem króm színű amit néztem. De ma megkérdeztem. 6400.-HUF 1 méter és 1,25 széles a tekercs. Legkevesebb rendelhető mennyiség(mert hogy csak rendelésre van) 0,5méter. És ez az a minőség ami a rendőrségi autó oldalán is van.

Többiek!!!
Ha kellene valamilyen fényvissz. matrica, megkérdezhetek egy dekoros ismerőst. Persze ha kellene több embernek is hasonló. Utána járok, ha meg felel az ár, csináltathatok párat és tali alkalmával vagy ha erre jártok (Siófok) át vehető tőlem. Pl.
Naplózva

WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #222 Dátum: 2007. December 14. - 16:05:17 »

Fényvisszaverős matricát mér' csak négyzetméterre lehet kapni?
Siófokon megkérdztem egy üzletben, és azt mondták, hogy csak fél métert lehet minimum. Abból meg vagy 50 pár chvy jel kijön. Ha egyszer úgy is ollóval vágja, nmmindegy neki hol vágja le? Nem az az 500 forint vág földhöz hanem, hogy mit csináljak a többivel? Következő talin feldobjam licitre? Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Gyanús az az 500 Ft a fél méterért! Nem csak UV öntapadóst néztél? A fémszórt (reflective) matricának 5 számjegyű ára van/m2!

Igazad van! Nem fényvisszaverős hanem króm színű amit néztem. De ma megkérdeztem. 6400.-HUF 1 méter és 1,25 széles a tekercs. Legkevesebb rendelhető mennyiség(mert hogy csak rendelésre van) 0,5méter. És ez az a minőség ami a rendőrségi autó oldalán is van.

Többiek!!!
Ha kellene valamilyen fényvissz. matrica, megkérdezhetek egy dekoros ismerőst. Persze ha kellene több embernek is hasonló. Utána járok, ha meg felel az ár, csináltathatok párat és tali alkalmával vagy ha erre jártok (Siófok) át vehető tőlem. Pl.


Szerintem nem lenne baj. Kivágathatnánk belőle lacsiklub feliratokat, nemcsak logót.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #223 Dátum: 2007. December 14. - 17:26:30 »

Na, mit szóltok? Már nagyon vártam!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #224 Dátum: 2007. December 14. - 17:28:55 »

Na, mit szóltok? Már nagyon vártam!
Másikon megszidtalak...
Visszaszivva Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 34   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!