Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 20. - 01:00:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 22   Le
 
Szerző Téma: Üveg problémák  (Megtekintve 105178 alkalommal)
capry
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70


Lacetti SW 1,6 Elite, man.klíma, melange beige


« Hozzászólás #150 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 20:08:49 »

Engem ma leintetek a rendőrök. Az ok: az első üvegek (vezető + utasoldali) túl sötétek. Olyanok mint a hátsókon. (a műbizonylaton 18%-os fényáteresztő képesség van!)

Na, hát közölték, hogy ez most forgalmi elvétele, matrica lekaparása...

Végül elmaradt ez a lépés, viszont most én megyek lekapartatni az első üvegekről a fóliát.
Egyébként is terveztem, mert este és esőben alig látok ki. Mindenesetre ez megerősített.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #151 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 20:33:42 »

Engem ma leintetek a rendőrök. Az ok: az első üvegek (vezető + utasoldali) túl sötétek. Olyanok mint a hátsókon. (a műbizonylaton 18%-os fényáteresztő képesség van!)

Na, hát közölték, hogy ez most forgalmi elvétele, matrica lekaparása...

Végül elmaradt ez a lépés, viszont most én megyek lekapartatni az első üvegekről a fóliát.
Egyébként is terveztem, mert este és esőben alig látok ki. Mindenesetre ez megerősített.
Helyileg hol? És hogyan dumáltad ki?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
capry
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70


Lacetti SW 1,6 Elite, man.klíma, melange beige


« Hozzászólás #152 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 20:57:11 »

Budapesten. Ártatlan pofával közöltem, hogy én így vettem (ez igaz is, a Chevrolet Wallistól), ezt a műbizonylatot adták hozzá. Én ennél többet nem értek ehhez. Ez egyébként igaz is. Mondjuk sejtettem, hogy nem lehet, de meggyőztek.  Kacsint

Ekkor jött a forgalmi elvétele. Mondom: nem lehetne valahogy máshogy megoldani? Mert nekem a kocsi nagyon fontos a munkámhoz.
Erre: akkor ez most egy szóbeli figyelmeztetés volt

Mondom? köszönöm, tartozom valamivel?
-Nem, dehogyis.
- Akkor köszönöm, viszont látásra.

Meg kell mondjam kellemesen csalódtam, nagyon normálisan álltak hozzám.

 (ja, mikor rámvillogtak, gyorsan leengedtem az ablakokat, beszélgetünk, megkértek, hogy felhúznám picit az ablakomat, mondom persze. Na tulajdonképpen ezért állítottuk meg.) Oldalt álltak, jól láthatták a sötét üvegeket.  Mosolyog

Holnapután leszedetem, rendes pógár leszek. De mondom amúgy is terveztem, mert nagyon zavar.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #153 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 20:59:27 »

Engem ma leintetek a rendőrök. Az ok: az első üvegek (vezető + utasoldali) túl sötétek. Olyanok mint a hátsókon. (a műbizonylaton 18%-os fényáteresztő képesség van!)

Na, hát közölték, hogy ez most forgalmi elvétele, matrica lekaparása...

Végül elmaradt ez a lépés, viszont most én megyek lekapartatni az első üvegekről a fóliát.
Egyébként is terveztem, mert este és esőben alig látok ki. Mindenesetre ez megerősített.
Tudom, hogy a szituban nem ilyen bátor az ember, de mióta dönti el szemre a rendőr, hogy "túl sötét" valami? Szerintem a lényeg, hogy az első ablakokon ne legyen tanusító matrica (rutinos fóliás oda direkt nem rak!) aztán a rendőrnek max. joga van elküldeni vizsgára a kocsit, ahol műszerrel mérhetik a fényáteresztési képességet. Bár lehet, hogy nagyon nem jól gondolom a dolgot.....
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
capry
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70


Lacetti SW 1,6 Elite, man.klíma, melange beige


« Hozzászólás #154 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 21:03:03 »

Nem értek hozzá, nem ismerem az ide vonatkozó jogszabályt. Egy biztos. Ez a fólia sötét. Még zavar is engem. Én ilyenkor nem kezdek el vitatkozni. Most ez volt a jó hozzáállás.

Nekem is ilyesmit mondtak egyébként a kereskedésben annak idején, de most kezdjek el vitatkozni, hogy bizonyítsa!?
Ha elveszik a forgalmim, tényleg hiányozna a kocsim. 
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #155 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 21:06:45 »

Az a baj, hogy igeni elküldheti vizsgára az autót = elveszi a forgalmit.
Na ezért akarom én elintézni az első ablakokat!
Gariba nem cserélték, én a Fogyasztóvédelemhez fordultam.
De szerintem nem várom meg, mi lesz a vége. Valahogy megpróbálom kivilágosítani.
Talán már holnap, Gidy fóliásával.
Mert állítólag ezt le lehet venni!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
capry
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70


Lacetti SW 1,6 Elite, man.klíma, melange beige


« Hozzászólás #156 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 21:25:40 »

Nekem biztos le lehet venni. Beszéltem azzal aki feltette, azt mondta 1000 Ft/üvegért leveszi. Neki kb 10 perc lesz, vagy elmondja, hogy kell, nekem lesz vagy 20 perc. Én azért inkább azt választottam, hogy vegye le ő.
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #157 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 03:32:39 »

Nekünk vannak eladó első üvegeink, a mi autóinkon ls le vannak fóliázva első üvegek, ha belekötnek kicseréljük és már is be lehet mutatni a közlekedési hatóságnak.
Naplózva

capry
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70


Lacetti SW 1,6 Elite, man.klíma, melange beige


« Hozzászólás #158 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 13:00:01 »

Na ez ok, de addig mit csinálunk? Forgalmi nélkül, hetekig, míg ez az egész lezajlik? Mert elvileg forgalmi nélkül nuku közlekedés.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #159 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 07:55:22 »

Na, tegnap reggel a Váci úton engem is kiszedtek a hék.
Semmi más nem érdekelte Őket, mint a műbizonylat, ami Gyulaiék hibájából a mai napig nincs meg. Elengedtek, de azért kaptam csekket büntiről. Hurrá. Legalább a rendszámot nem vették le.
Így dolgom helyett első utam a fóliáshoz vezetett - eleve el akartam menni hozzá -, ahol soron kívül levették a fóliát. Illetve megkísérelték levenni.
Mert nem ragasztva van / volt, hanem valami eszement módon rakhatták fel. Az látszott, hogy az ablak ehhez ki volt véve.
Szóval jó két és fél órás küzdelem után sikerült leszedni a két elülső oldalablakról, és most az eredeti üvegek vannak.
A hátsókról is le fogom szedetni, mert műbizi nélkül az is érvénytelen.
Közben derült ki, hogy az ablakokon lévő "fólia" se nem UV szűrő, se nem, biztonsági és semennyire sem hővédő. Ilyen fóliát csak épületek belső üvegein használnak, olyan helyen ami nem homlokzati!!!
Minőségre amolyan tecsó gazdaságos... két ujjam között el tudom morzsolni. Mivel láttam és fogdostam a fóliásnál használt anyagokat, hát ez nagggyon gyér. Az ablakokon lévő műbizi szám meg ennek fényében...
Át******** a fejemet rendesen a vásárláskor.
Gondolom nem csak az enyémet.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #160 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 11:51:10 »

Engem ma leintetek a rendőrök. Az ok: az első üvegek (vezető + utasoldali) túl sötétek. Olyanok mint a hátsókon. (a műbizonylaton 18%-os fényáteresztő képesség van!)

Na, hát közölték, hogy ez most forgalmi elvétele, matrica lekaparása...

Végül elmaradt ez a lépés, viszont most én megyek lekapartatni az első üvegekről a fóliát.
Egyébként is terveztem, mert este és esőben alig látok ki. Mindenesetre ez megerősített.
Tudom, hogy a szituban nem ilyen bátor az ember, de mióta dönti el szemre a rendőr, hogy "túl sötét" valami? Szerintem a lényeg, hogy az első ablakokon ne legyen tanusító matrica (rutinos fóliás oda direkt nem rak!) aztán a rendőrnek max. joga van elküldeni vizsgára a kocsit, ahol műszerrel mérhetik a fényáteresztési képességet. Bár lehet, hogy nagyon nem jól gondolom a dolgot.....
Nem dönti el: elküld soron kívüli vizsgára.  Kacsint A gyanú alapján. Mert azt azért csak látja, hogy mennyire sötét.
Amikor megállít, mert nem ég a lámpád akkor sem kell autóvillamossági szakember ahhoz, hogy igaza legyen. Elég ha látja, hogy "túl sötét" a lámpád!  Vigyorog Vigyorog

És az így is van jól.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #161 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 12:28:41 »

Engem ma leintetek a rendőrök. Az ok: az első üvegek (vezető + utasoldali) túl sötétek. Olyanok mint a hátsókon. (a műbizonylaton 18%-os fényáteresztő képesség van!)

Na, hát közölték, hogy ez most forgalmi elvétele, matrica lekaparása...

Végül elmaradt ez a lépés, viszont most én megyek lekapartatni az első üvegekről a fóliát.
Egyébként is terveztem, mert este és esőben alig látok ki. Mindenesetre ez megerősített.
Tudom, hogy a szituban nem ilyen bátor az ember, de mióta dönti el szemre a rendőr, hogy "túl sötét" valami? Szerintem a lényeg, hogy az első ablakokon ne legyen tanusító matrica (rutinos fóliás oda direkt nem rak!) aztán a rendőrnek max. joga van elküldeni vizsgára a kocsit, ahol műszerrel mérhetik a fényáteresztési képességet. Bár lehet, hogy nagyon nem jól gondolom a dolgot.....
Nem dönti el: elküld soron kívüli vizsgára.  Kacsint A gyanú alapján. Mert azt azért csak látja, hogy mennyire sötét.
Amikor megállít, mert nem ég a lámpád akkor sem kell autóvillamossági szakember ahhoz, hogy igaza legyen. Elég ha látja, hogy "túl sötét" a lámpád!  Vigyorog Vigyorog

És az így is van jól.

Ok, de egy lámpa vagy világít, vagy sem. Viszont a rendőr az út szélén nem tudja eldönteni, hogy megfelel-e az előírásoknak a fóliázás, vagy sem. Ha jogtalanul veszi el a forgalmit és elküld műszakira, ahol kiderül, hogy az autó megfelel....na akkor ki fizeti a költségeket???
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
capry
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70


Lacetti SW 1,6 Elite, man.klíma, melange beige


« Hozzászólás #162 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 14:17:38 »

Semmi más nem érdekelte Őket, mint a műbizonylat, ami Gyulaiék hibájából a mai napig nincs meg. Elengedtek, de azért kaptam csekket büntiről. Hurrá. Legalább a rendszámot nem vették le.
Át******** a fejemet rendesen a vásárláskor.
Gondolom nem csak az enyémet.

Nekem van műbizonylatom, de azon csak a hátsó üvegek szerepelnek. Nem véletlenül. Nekem is azt mondták vásárláskor, hogy ha meg megállítanak, majd elhozod ide, itt leszedjük, aztán mérhetik. Csak azt felejtették el közölni, hogy ettől függetlenül forgalmi pihen és én addig nem járhatok a kocsival.  Zavart

Én holnap viszem leszedetni, ha minden jól megy nem valami gagyi van rajta, a műbizi szerint Llumar, vagy mi, és aki feltette, fogja leszedni, elmondása szerint 10-15 perc/üveg idő alatt. Na majd meglátom. Majd beszámolok. Mindenesetre a hátsókon marad, arra ott a bizi és mondták is a "HÉK" hogy ott lehet.
Naplózva
capry
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70


Lacetti SW 1,6 Elite, man.klíma, melange beige


« Hozzászólás #163 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 18:49:31 »

Na, leszedték. Volt vagy 10 perc. max a kettő. Ez egy elég vastagnak tűnő fólia volt, szépen egészben lejött, nincs nyoma sem. Állítólag (és láttam is) van szinte teljesen átlátszó (minimálisan sötétebb) fólia is, ami azért hő szempontjából asszem 40 vagy 60 %-ot lefog. Azt éreztem, hogy sokkal melegebb lett azonnal a kocsi bele, de legalább jól kilátok és nem kell rezegni, ha rendőrt látok.
A hővédő fólián még gondolkodom, az a baj, ha kimérik az is bukta, bár szemre talán nem feltűnő. 16.000/négyzetméter, ez a Lacsi első ablakaira (a kettőre együtt) kb. 13.000 Ft a fóliás szerint.
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #164 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 20:40:55 »

Na, leszedték. Volt vagy 10 perc. max a kettő. Ez egy elég vastagnak tűnő fólia volt, szépen egészben lejött, nincs nyoma sem. Állítólag (és láttam is) van szinte teljesen átlátszó (minimálisan sötétebb) fólia is, ami azért hő szempontjából asszem 40 vagy 60 %-ot lefog. Azt éreztem, hogy sokkal melegebb lett azonnal a kocsi bele, de legalább jól kilátok és nem kell rezegni, ha rendőrt látok.
A hővédő fólián még gondolkodom, az a baj, ha kimérik az is bukta, bár szemre talán nem feltűnő. 16.000/négyzetméter, ez a Lacsi első ablakaira (a kettőre együtt) kb. 13.000 Ft a fóliás szerint.

Nálunk nem szokták elsőre elvenni a forgalmit csak berendelnek a közlekedési hatósághoz, addidra meg kicserélem az üveget mivel van másik...
Naplózva

Oldalak: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 22   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!