Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 20. - 03:54:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 22   Le
 
Szerző Téma: Üveg problémák  (Megtekintve 105212 alkalommal)
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #135 Dátum: 2009. Július 29. - 23:19:41 »

Ablaküveg fóliázással kapcsolatban jó helyen járok?
Csinálta már itt valaki?
Mennyi forint?
Én B oszloptól akarom hátrafelé a csomagtartóajtó ablakával (Na ezt a szót így még tuti nem mondtam ki :-)) együtt műbizonylatosan. Eddig két helyen kérdeztem meg: egyik 17ezer de várakozós liosta bő 3 hét, másik alkudozás után 20ezer és egyeztetés után sacc 1-2 nap...
Reálisak ezek az árak?
Nekem 36E volt SunGard fóliával szélvédőt kivéve minden ablakra. A két első ablakra nincs műbizonylat. Kötelezőre szervízre vittem a kocsit, megemlítettem hogy ilyet szeretnék. Délután mikor érte mentem már kész is volt. Természetesen a kárpitokat levették és úgy csinálták. De azóta sem nyöszörög, nyikorog.
Szintén 30 körül volt, Sungard (asszem 32-es), műbizivel, első kettő ablakról elhagyva a matricát, de nekem nem szedtek kárpitot.

Én is fóliáztatok. Ürömön, LLumar fóliával, B oszloptól műbizivel 25-ért!
Naplózva
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #136 Dátum: 2009. Július 30. - 20:04:37 »

Ablaküveg fóliázással kapcsolatban jó helyen járok?
Csinálta már itt valaki?
Mennyi forint?
Én B oszloptól akarom hátrafelé a csomagtartóajtó ablakával (Na ezt a szót így még tuti nem mondtam ki :-)) együtt műbizonylatosan. Eddig két helyen kérdeztem meg: egyik 17ezer de várakozós liosta bő 3 hét, másik alkudozás után 20ezer és egyeztetés után sacc 1-2 nap...
Reálisak ezek az árak?
Nekem 36E volt SunGard fóliával szélvédőt kivéve minden ablakra. A két első ablakra nincs műbizonylat. Kötelezőre szervízre vittem a kocsit, megemlítettem hogy ilyet szeretnék. Délután mikor érte mentem már kész is volt. Természetesen a kárpitokat levették és úgy csinálták. De azóta sem nyöszörög, nyikorog.
Szintén 30 körül volt, Sungard (asszem 32-es), műbizivel, első kettő ablakról elhagyva a matricát, de nekem nem szedtek kárpitot.

Én is fóliáztatok. Ürömön, LLumar fóliával, B oszloptól műbizivel 25-ért!

Akkor azok az árajánlatok - 17 és 20 ezer - amiket én kaptam nem is rosszak... A fóliák márkanevei nekem nem mondanak semmit. Akiket én kérdeztem 3M (vagy M3 He) fóliával dolgoznak, mindkét hely kárpitleszedős...
Egyébként ha teljesen sötétet választok - azt mondják - szürkülettől már nem igazán látni ki hátrafelé, ami a tolatást, parkolást körülményesebbé teszi. Tapasztalatok?
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #137 Dátum: 2009. Július 30. - 20:17:40 »

No! Igaz, hogy kissé elkanyarodtunk már a topic témájától pár hozzászólással ezelőtt, de üveggel kapcsolatban mehet ide is a téma egyelőre.
Nekem egy közepes áteresztőképességű fóliám van. Több, mint a semmi, de tuningnak nem nevezhető, amolyan szolíd.
Ami a kilátást illeti: már egy nagyon borús, esős napon is jobban kell figyelnem, pedig csak 35-ös a fóliám (nem 32-es, mit kiderült közben).
Ez ugye azt jelenti, hogy a gyári színezett 70%-os üvegre rakva a külső fény 24,5%-át engedi be.  Nehezebb észrevenni pl a kerékpárosokat, akik nappali esős időben nem használnak világítást. A helyzetet rontja az amúgy is nagy holtteret kitakaró A oszlop, na meg az első ablakoko lévő légterelő, ami szintén anyagában színezett. Párszor már majdnem megtréfált a forgalmi szitu, aminek összegszerűen súlyos következménye lett volna.
Viszont ennyi rossz mellett nagyon szeretem, mert érezhetően jótékony hatással van az utastér hőmérsékletére. Arról nem is beszélve, hogy ezek a fóliák nemcsak fényt, hanem az UV-sugárzás majdnem 100%-át is felfogják. 

A 3M egyébként az egyik legjobb, de a LLumar és a Sungard is jó minőségű. A nagyobb bibi a felrakás, főleg az ötödik ajtóra. Csak olyan helyen rakass, ahol gyakorlott szakemberek dolgoznak, különben lehet por közötte, nem eléggé kinyújtott -> ráncos a fólia, megsérthetik a fűtőszálat, ill szakszerűtlenül szedik szét, rakják össze a kárpitokat. (Nekem mondjuk nem szedték le, gyakorlott ember ügyesen le tud fóliázni az ablak legalsó pontja alatti 1-1,5 cm-ig.) Az imént felsorolt hibalehetőségeket innen-onnan hallottam előfordulni, megtörtént esetek. Érdemes megfontolni, mert a csúnya fóliát ha nem sikerül, leszedni sem egy leányálom.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 30. - 20:25:04 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #138 Dátum: 2009. Július 31. - 17:55:14 »

Na ezért szeretném én valami halványabbra cserélni az első üvegeket. Cápa látta, meg mások is, a hátsókhoz képest bármilyen másik teljesen átlátszónak hathat
Aki ezt nem szeretné, az a nejem, mert neki így tetszik! Sőt, nyaggat, hogy kéne valami motortuning...
Még mit nem!  Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #139 Dátum: 2009. Augusztus 01. - 14:31:53 »

Abban tudok segíteni, hogy a vizsgán átmenjen az a kocsi is, amelyiknek le van fóliázva az első két ablak is. Akit érint, keressen meg, persze priviben!
Nekem egyébként at SW-n a 7 ablak 35-be került, garanciával, és bizonylattal, de az első kettőre nem jó az sem, hivatalosan.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #140 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 10:59:52 »

Én éppen olyan első ányalatokat szeretnék, mint a tiéd, Apa. A hátsók mellett az a kettő tök szabályosnak látszana.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #141 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 11:46:47 »

Én éppen olyan első ányalatokat szeretnék, mint a tiéd, Apa. A hátsók mellett az a kettő tök szabályosnak látszana.
Oké Fiam! Megoldjuk! Csak gyere már haza! Mikor is?
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #142 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 12:17:44 »

Lefoliáztatam az autot körbe elöl 20 hátul 35ös foliával mübizivel garival 27000.- SKYFUL márkályu aszem. A mübizi sajna elöre nem vonatkozik,kb egy közepes napszemüveg hatású.
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #143 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 13:39:09 »

Lefoliáztatam az autot körbe elöl 20 hátul 35ös foliával mübizivel garival 27000.- SKYFUL márkályu aszem. A mübizi sajna elöre nem vonatkozik,kb egy közepes napszemüveg hatású.
Talán fordítva nem? Elöl 35-ös, hátul 20-as! A szám mindig azt adja meg, hogy a fény hány százalékát engedi át. Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #144 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 17:23:09 »

Lefoliáztatam az autot körbe elöl 20 hátul 35ös foliával mübizivel garival 27000.- SKYFUL márkályu aszem. A mübizi sajna elöre nem vonatkozik,kb egy közepes napszemüveg hatású.
Talán fordítva nem? Elöl 35-ös, hátul 20-as! A szám mindig azt adja meg, hogy a fény hány százalékát engedi át. Kacsint
Cápa! Ha 35, illetve 20 %-át engedné csak át, akkor az már majdnem fémfólia lenne! Ez nem páncélautó! Fólia, és nem redőny! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #145 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 20:20:05 »

Lefoliáztatam az autot körbe elöl 20 hátul 35ös foliával mübizivel garival 27000.- SKYFUL márkályu aszem. A mübizi sajna elöre nem vonatkozik,kb egy közepes napszemüveg hatású.
Talán fordítva nem? Elöl 35-ös, hátul 20-as! A szám mindig azt adja meg, hogy a fény hány százalékát engedi át. Kacsint
Cápa! Ha 35, illetve 20 %-át engedné csak át, akkor az már majdnem fémfólia lenne! Ez nem páncélautó! Fólia, és nem redőny! Kacsint Vigyorog
Gondolom megsütött a nap, ráadásul rövidnadrágot sem vehettél fel...Nem baj apu... Vigyorog
Azért ezt nézd majd át, egy kis info: http://www.sungard.hu/index/autofoliak-sorozatok
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #146 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 17:04:35 »

Emberek! Akiket érdekelne a fóliázás, olvassa el a következőket! A neten írtak róla. (vezess.hu)
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #147 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 18:03:55 »

Emberek! Akiket érdekelne a fóliázás, olvassa el a következőket! A neten írtak róla. (vezess.hu)
He He He
Mit is?
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #148 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 19:45:28 »

Emberek! Akiket érdekelne a fóliázás, olvassa el a következőket! A neten írtak róla. (vezess.hu)
He He He
Mit is?
Startlap- férfiak- autós oldalak- vezess.hu
Így megtalálható a szöveg, szerintem érdekes.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #149 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 13:57:33 »

Emberek! Akiket érdekelne a fóliázás, olvassa el a következőket! A neten írtak róla. (vezess.hu)
He He He
Mit is?
Startlap- férfiak- autós oldalak- vezess.hu
Így megtalálható a szöveg, szerintem érdekes.
Apu talán erre a cikkre gondolhatott:
http://www.vezess.hu/magazin/buktatok_foliazott_autokkal/13711/
De ha nem, akkor sincs baj, ez is érdekes... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 22   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!