Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 23. - 21:21:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 223   Le
 
Szerző Téma: Jeles események, évfordulók  (Megtekintve 293413 alkalommal)
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #195 Dátum: 2008. Március 09. - 11:45:23 »

Én szavaznék,de azokat a kérdéseket nem teszik fel amire válaszolnék.
Mást se nagyon érdekelnek a kérdések!! Vicc ez az egész, a baj csak az ,hogy baromi sokba kerül!Hány kórházat lehetne kihúzni a sz*rból ebből az 5 milliárdból amibe kerül.De ez nem fontos.A lényeg hogy ez a két seggfej egymást gyalázhassa a mi lóvénkból!
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #196 Dátum: 2008. Március 09. - 14:22:35 »

Csak halkan szólnék, hogy a fórumon tilos a politizálás.
A Szabályzatban erről is lehet olvasni.
Köszi
Naplózva
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #197 Dátum: 2008. Március 09. - 14:26:05 »

Csak halkan szólnék, hogy a fórumon tilos a politizálás.
A Szabályzatban erről is lehet olvasni.
Köszi

Ezt politika mentesen gondoltam, de igazad van be is fejeztem.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #198 Dátum: 2008. Március 14. - 13:46:01 »

TUDÁSTÁR
1879-ben ezen a napon, március 14-én a bajorországi Ulmban, zsidó szülők gyermekeként született Albert Einstein, későbbi Nobel-díjas német fizikus, korának egyik legnagyobb gondolkodója.

Kiskorában nem árult el különös képességeket, sőt mivel beszélni is csak későn tanult meg, komolyan azt gondolták róla, hogy szellemileg visszamaradott. A gimnáziumban rosszul tanult, csak a matematika érdekelte, úgyhogy végül eltanácsolták - így lett a tudománytörténet leghíresebb bukott tanulója. Tanára a következő lesújtó véleménnyel bocsátotta útjára: "Soha nem viszed semmire, Einstein."

Tizenöt évesen a családjával együtt Milánóba, majd később Svájcba költözik. 1896-tól öt éven át a zürichi Politechnikai Fõiskola tanulója, ahová apja nem kis nehézségek árán nyomta be, mivel kizárólag matematikából érte el a felvételhez szükséges szintet.
Einstein az előadásokra nem járt, csak magában olvasgatta az elméleti fizikai közleményeket. Diplomáját is úgy szerezte, hogy egy barátja írta helyette a dolgozatokat. Ennek a barátjának az apja szerzett neki harmadrendű szakértői állást a Svájci Szabadalmi Hivatalban, miután 1901-ben megszerezte a svájci állampolgárságot.
A nem túl megerőltető munka végzése közben Einstein sokat tudott gondolkodni, 1905-ben négy dolgozatot küldött az Annalen der Physik folyóiratnak. Az egyik a Brown-mozgás elméletét tartalmazta, a második a speciális relativitás elméletét, a harmadik a tömeg-energia ekvivalenciájának relativitáselmélettel való kapcsolatát mutatja be, míg a negyedik a fényelektromos jelenség magyarázatát adja Planck kvantumhipotézise alapján. Ezzel az akkori fizika legkomolyabb problémáit oldott meg, és megalapozza a modern atom- és részecskefizikát.

1908-ban magántanári képesítést szerzett, 1910-től a prágai német egyetem elméleti fizika professzora, 1912-től a zürichi egyetem docense lett. Hírneve nőttön nőtt, a teljesítményétől lenyűgözött Max Planck 1913-ban a berlini akadémia fizikai intézetébe csábította, és a porosz akadémia tagja is lett.  Életében először végre volt elég pénze ahhoz, hogy csak a tudománynak szentelhesse magát.

1916-ban készült el az általános relativitáselméletről szóló munkájával. Az új elméletet, amely megértése még magasabb szintű matematikai tudást igényel, mint a speciális relativitáselméleté, csak nagyon kevesen értették, és természetesen óriási vihart kavart. Ebben új alapokra helyezte a gravitáció elméletét, amelyben az az újszerű, hogy az eddig a fizikai jelenségek színpadaként szereplő teret és időt bevonta a fizikusok által tanulmányozandó jelenségek körébe. Nála a tér és idő nem válik szét két egymástól független valamire, hanem egységes egészet alkot és része a fizikai jelenségeknek, velük együtt változik.

1919-ben Einstein elkezdett utazni: járt az Egyesült Államokban, Angliában, Franciaországban, Kínában, Japánban, Palesztinában, Spanyolországban.
1921-ben a fényelektromos törvényéért és elméleti fizikai munkásságáért megkapta a fizikai Nobel-díjat - a relativitás-elmélet akkor még vitatéma volt, ezért azt nem említették az indoklásban.
1930-ban elfogadott egy kaliforniai meghívást, és éppen ott tanított, amikor Németországban Hitler hatalomra jutott. Már nem tért haza, 1933-ban végleg Amerikába, Princetonba költözött. A Harmadik Birodalom hazaárulással vádolta, könyveit elégették, lemondott állampolgárságáról is és 1940-ben felvette az amerikai állampolgárságot. A princetoni Institute for Advanced Study professzora lett.
Késői éveiben az alapvető kölcsönhatások egyesített elméletével foglalkozott, amelyben megpróbálta egyetlen elméletbe összefoglalni az összes ismert fizikai jelenséget. Célját azonban nem érte el, a relativitáselmélet félévszázados évfordulóján, 1955. április 18-án halt meg Princetonban. Hamvait – végakaratának megfelelően – ismeretlen helyen szórták szét.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #199 Dátum: 2008. Március 14. - 13:54:55 »

Köszönjük kripic!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #200 Dátum: 2008. Március 14. - 14:22:45 »

2006.03.14. – Az első két "Combino Supra" villamos megérkezett Budapestre.
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #201 Dátum: 2008. Március 15. - 20:42:58 »

Kérlek benneteket, hogy figyeljetek a topic témájára! A nem ideillőeket átraktam a társalgóba.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #202 Dátum: 2008. Március 15. - 21:44:04 »

Isten éltesse névnapjukon a
Krisztián, Matild, Kristóf, Henrietta, Gertrúd, Sándor, József, Klaudia, Benedek
nevű felhasználóinkat!
Remélem hozzák már a meleget!

Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #203 Dátum: 2008. Március 16. - 22:21:42 »

Isten éltesse Hicar-t  52. és Zotya1983-at 25. születésnapja alkalmából!


Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ZOTYA1983
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 685



« Hozzászólás #204 Dátum: 2008. Március 17. - 08:01:41 »

Isten éltesse Hicar-t  52. és Zotya1983-at 25. születésnapja alkalmából!



Köszönöm szépen Vigyorog
Naplózva
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #205 Dátum: 2008. Március 17. - 17:35:27 »

Isten éltesse Hicar-t  52. és Zotya1983-at 25. születésnapja alkalmából!



Nagyon köszönöm!
Naplózva

cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #206 Dátum: 2008. Március 18. - 09:00:47 »

Minden Sándornak boldog névnapot!
(Itt kérném számon tőlük egyúttal a meleget! )
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #207 Dátum: 2008. Március 18. - 11:11:56 »

Bocsi, hogy beírok ide, de szerintem én vagyok az első, aki egy autó volánja mögül (igaz dugóban ácsorogva) jelentkezik be. Enyém volt az első műholdas, most enyém az első mobilizált on-line.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #208 Dátum: 2008. Március 18. - 11:55:29 »

Bocsi, hogy beírok ide, de szerintem én vagyok az első, aki egy autó volánja mögül (igaz dugóban ácsorogva) jelentkezik be. Enyém volt az első műholdas, most enyém az első mobilizált on-line.
Gratula amúgy, de ez elfért volna a Törzsasztalban is. Na sebaj, majd mint évfordulós eseményt megünnepeljük!  Vigyorog
Amúgy néztem is nagy kerek szemekkel, hogy írsz a dugóból! Nem bánom, maradhat, de csak elhivatottságod miatt, mert a dugóban állva is ide lépsz fel hozzánk!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #209 Dátum: 2008. Március 18. - 12:03:16 »

Minden Sándornak boldog névnapot!
(Itt kérném számon tőlük egyúttal a meleget! )
A Sándorok a zsákot adják, a meleget a Józsefek rakják bele, a Benedekek cipelik ide...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 223   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!