Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 23. - 23:24:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 223   Le
 
Szerző Téma: Jeles események, évfordulók  (Megtekintve 293502 alkalommal)
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #135 Dátum: 2008. Február 28. - 19:20:36 »

Gratula az 1000-hez Gidy!
Akkor holnaptól a piros 7-es helyet a Milenium Falcon-nal fogsz járni a csillagok közt  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #136 Dátum: 2008. Február 28. - 20:02:02 »

Nekem

Gidy csak így tovább az 1,000,000-ig Vigyorog


Gratula a 100hoz. Beszázaltál???
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #137 Dátum: 2008. Február 28. - 20:03:57 »

Na jó, rendben! Közkivánatra elbúcsuzom a Vén Róka nevemtől, és katonai rangot veszek fel, bár az nem voltam szerencsére. Szóval Ezredes Úrnak szólítsatok, ezt elvárom, de a régi barátságra tekintettel továbbra is tegeződhetünk. Szóval Cápa, és LadLac barátaim nyomdokába léptem ezzel a mostani szövegemmel. Elég, ha egyszerű üdvrivalgásba törtök ki csak, nem kell semmi hű-hó, mert köztudott roppant szerény vagyok. Igaz nem viselkedésben, hanem képességekben, de az is valami. Így most már jöhet a sok cikizés tőletek, főleg a szokásos aktiv jóakaróimtól. Cápa! Peti! Jopek! LadLac! Remélem nem hagytok kétséget az felől, hogy rámzúdítjátok jópofa szövegeteket. Nem akarok csalódni bennetek! Köszönöm előre is! Üdvözöl mindenkit a jó öreg Gidy Ezredes Úr nektek!
Üdv a "táborban" ezredes Cartárs!!!  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #138 Dátum: 2008. Február 28. - 20:14:13 »

Tisztelettel jelentem elérkezett az idő, hogy kőkemény munkával és áldásosnak nem mondható, kitartó tevékenységemnek köszönhetően teljes jogú taggá váltam.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #139 Dátum: 2008. Február 28. - 20:16:58 »

Tisztelettel jelentem elérkezett az idő, hogy kőkemény munkával és áldásosnak nem mondható, kitartó tevékenységemnek köszönhetően teljes jogú taggá váltam.
Éljen a legújabb teljes tagunk...   Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #140 Dátum: 2008. Február 28. - 20:20:52 »

Tisztelettel jelentem elérkezett az idő, hogy kőkemény munkával és áldásosnak nem mondható, kitartó tevékenységemnek köszönhetően teljes jogú taggá váltam.

Gratula Neked, de mostnemtom mit mondjak?!  He  Vigyorog
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #141 Dátum: 2008. Február 28. - 20:24:45 »

Tisztelettel jelentem elérkezett az idő, hogy kőkemény munkával és áldásosnak nem mondható, kitartó tevékenységemnek köszönhetően teljes jogú taggá váltam.

Gratula Neked, de mostnemtom mit mondjak?!  He  Vigyorog
Á szóra sem érdemes.....ugyan ...............dehogy.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #142 Dátum: 2008. Február 28. - 20:26:19 »

Tisztelettel jelentem elérkezett az idő, hogy kőkemény munkával és áldásosnak nem mondható, kitartó tevékenységemnek köszönhetően teljes jogú taggá váltam.
Éljen a legújabb teljes tagunk...   Vigyorog
Grat. a 100.-hoz m.n.t. !
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #143 Dátum: 2008. Február 28. - 20:28:01 »

Gratula Neked, de mostnemtom mit mondjak?!  He  Vigyorog
Á szóra sem érdemes.....ugyan ...............dehogy.
[/quote]

Nehogyámmá megsértselek, csak oan jól jön ki mindig! Vigyorog
Bocs!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #144 Dátum: 2008. Február 28. - 20:29:35 »

Gratula Neked, de mostnemtom mit mondjak?!  He  Vigyorog
Á szóra sem érdemes.....ugyan ...............dehogy.

Nehogyámmá megsértselek, csak oan jól jön ki mindig! Vigyorog
Bocs!
[/quote]
Nem valószínű, hogy meg tudsz sérteni.Nem olyan családból származom.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #145 Dátum: 2008. Február 28. - 21:22:32 »

Grat a 100.hoz mostnemtom! Ezek szerint maradsz? Ha már ennyi munkát belefektettél az ideírásba, érdemes lenne!  Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #146 Dátum: 2008. Február 28. - 21:24:45 »

Grat a 100.hoz mostnemtom! Ezek szerint maradsz? Ha már ennyi munkát belefektettél az ideírásba, érdemes lenne!  Vigyorog Vigyorog
Eszemben sem volt elmenni!Jól érzem itt magam.
Feltéve ha nem únjátok még a szövegelésemet és nem pateroltok el!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Február 28. - 21:31:43 írta mostnemtom » Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #147 Dátum: 2008. Március 03. - 13:42:38 »

TUDÁSTÁR

1847 március 3-án született Alexander Graham BELL, skót születésű amerikai fizikus, pedagógus, egyetemi tanár, a telefon feltalálója.
A telefonon kívül sok más tudományos eredmény és nem kevesebb mint 30 találmány fűződik a nevéhez.
Bell tudós családban nevelkedett, nagyapja és apja is a beszéd tudományos vizsgálatával foglalkozott. Apja fonetikai ábécét dolgozott ki a beszédhangok megjelenítésére, és mindketten siketeket tanítottak beszélni. Alexander 1868-ban, a londoni University College-ban apja asszisztense lett, sőt amikor az apa előadókörútra ment az Egyesült Államokba, ő vette át a tanítást. 1871-ben az USA-ba, Bostonba utazott, hogy előadást tartson apja 1866-ban megjelent Visible Speech (Látható beszéd) című könyvéről, amely a fonetikai ábécével foglalkozott. 1872-ben saját iskolát nyitott itt a siketek oktatóinak képzésére, majd 1873-ban a Bostoni Egyetemen kinevezték a beszédfiziológia professzorává.

Bellnek nem volt kézügyessége, pedig a munkájához szüksége lett volna rá. Szerencséjére megismerkedett Thomas A. Watsonnal, egy helyi műszerésszel és mintakészítővel. Együttesen fejlesztették ki a "többszörös távírót": ez a készülék egyazon vonalon egyszerre több üzenetet is tudott továbbítani. Miután 1875-ben szabadalmaztatták, érdeklődésüket a továbbiakban már az kötötte le, miként lehetne valamilyen készülékkel az emberi beszédet átvinni az egyik helyről a másikra.
Az 1876-os év két szempontból is nagyon fontos volt Bell számára. Ebben az esztendőben megnősült, de ugyancsak ebben az évben február 14-én szabadalmaztatta – elsőként - a telefont. Olyan kortárs feltalálókat előzött meg ezzel, mint a német Johann Philipp Reis vagy az olasz Antonio Meucci, aki már 1849-ben épített telefont. (Az amerikai Kongresszus 2001 szeptemberében épp ezért hivatalosan Meuccinak nyilvánította az elsőséget!)
 
Franciaország 1880-ban Volta-díjjal ismerte el Bell munkáját, s a feltaláló a kapott jutalomból Washingtonban létrehozta a Volta Kutatóintézetet. Itt dolgozta ki a gramofon elődjét, a grafofon nevű hangrögzítő készüléket, amely egy írótűvel viaszhengerre vagy -lemezre rögzítette a hangot, amely az Edison-félce fonográfnál sokkal jobb hangminőségben volt képes visszaadni a rögzített hangot.

1895-ben Bell érdeklődése a repülés felé fordult. Kanadai nyári lakhelyén, az új-skóciai Breton-foki-szigeten helikoptermodellekkel és hatalmas, embert is elbíró sárkányrepülőkkel kísérletezett. Bell és csapata fejlesztette ki az aileront, a repülőgépszárny orsózást kiegyenlítő mozgó részét, a csűrőlapot meg a háromkerekű futóművet.
A vízre való leszállás és a vízfelszínről való fölemelkedés lehetősége is foglalkoztatta. Előbb apró modellekkel kísérletezett a fürdőkádjában, majd 1918-ban életnagyságú járművet készített, a 18 méter hosszú HD-4-et, amelyet két hátrafelé irányuló légcsavar hajtott. A következő évben ez lett az akkori idők leggyorsabb vízi járműve, a 113 kilométer/óra sebességet is elérte.

Találmányai és szabadalmai ellenére Bell inkább süketnéma tanítónak tartotta magát, mintsem feltalálónak. 1922. augusztus 2-án halt meg.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #148 Dátum: 2008. Március 03. - 16:33:57 »

Kripic Tanár Úr! Ismét köszönjük továbbképzésünket. Talán majd, ha eltelt egy év, és mindent megirtál, akkor rendszerezni lehetne a "Tudomány- technika" topicban. Addig azonban itt nagyon jó helye van.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #149 Dátum: 2008. Március 03. - 18:07:25 »

Kripic Tanár Úr! Ismét köszönjük továbbképzésünket. Talán majd, ha eltelt egy év, és mindent megirtál, akkor rendszerezni lehetne a "Tudomány- technika" topicban. Addig azonban itt nagyon jó helye van.
Isten ments, hogy túljátsszam feladatom, de erre már én is gondoltam, hogy kellene egy külön hely neki (mondjuk találóan TUDÁSTÁR névvel) , mert annyi jó dolgot ír, nagyon értékes Kripic munkája! Viszont az jutott eszembe, hogy -és kéretik nem megsértődni senkinek- akkor talán kevésbé lenne olvasottabb. Így, itt talán jobban szem előtt van, mintha külön topicba lenne, mert akkor nem biztos, hogy megnyitnák sokan.
Személy szerint arra kérném Kripic cartársat, hogy továbbra is lásson el minket hasonló érdekes adatokkal, mert nagyon tetszik!
Köszönjük Kripic!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 223   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!