Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 15:30:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 86 87 [88] 89 90 ... 93   Le
 
Szerző Téma: Felni, gumi, tartozékai  (Megtekintve 311433 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1305 Dátum: 2015. Március 23. - 21:05:18 »

Kap, én elcserélem veled egy az egyben plusz ráfizetek, ha jó neked   Mosolyog
Gyári 15ös lemezfelnik 205/50es gumikkal, alig használt dísztárcsákkal.

Nekem nem volt bajom sosem a henkúk ventus prime-al. A zenétől és a morgótól úgy sem lehet hallani a gördülési zajt.  Vigyorog
Alufelnit keresek. Sebikének van....
Nekem is van, gyári 15-ös alu, még az eredeti Hankook gumikkal, de egyelőre megtartom őket, hátha...
Pedig eladhatnád....
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1306 Dátum: 2015. Március 23. - 21:06:15 »

Alufelnit keresek. Sebikének van....
Persze tudom mit keresel, meg hogy kinek mije van.  Puszi

Csak azt nem értem, ha félted a felnit/kocsit, akkor minek alufelni a gyerek alá amúgy?  He

Nyugi nem kell a felnid, csak vicceltem.  Vigyorog

Sebike felnije is csak akkor kellene, ha kikönnyíti és átfújatja feketére, plusz fizethetnék részletben.  Kacsint
Ha eladom, nem lesz drága, azt hiszem. De feketére ne fújd. Kikönnyíteni meg nem tudom. Mosolyog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1307 Dátum: 2015. Március 24. - 07:22:56 »

Alufelnit keresek. Sebikének van....
Persze tudom mit keresel, meg hogy kinek mije van.  Puszi

Csak azt nem értem, ha félted a felnit/kocsit, akkor minek alufelni a gyerek alá amúgy?  He

Nyugi nem kell a felnid, csak vicceltem.  Vigyorog

Sebike felnije is csak akkor kellene, ha kikönnyíti és átfújatja feketére, plusz fizethetnék részletben.  Kacsint
Ha eladom, nem lesz drága, azt hiszem. De feketére ne fújd. Kikönnyíteni meg nem tudom. Mosolyog
Anno nekem is baráti áron adtad a 16-os felniket téligumival.  Kacsint Azóta sem bántam meg a dolgot.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1308 Dátum: 2015. Március 24. - 11:57:39 »

Eladó felnik vannak

gyári 16" könnyűfém
gyári 17" komplett kerék....

Képet tudsz küldeni Sebi?  Illetve milyen gumiméret való rájuk? Nehezebb, mint a lemezfelni?
Csak érdeklődöm....egyelőre

melyikről
mindegyik könnyűfém nehezebb mint a lemezfelni(magnézium is)
17es az gumisan van
Naplózva

70/4334431
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1309 Dátum: 2015. Március 24. - 17:53:07 »

Eladó felnik vannak

gyári 16" könnyűfém
gyári 17" komplett kerék....

Képet tudsz küldeni Sebi?  Illetve milyen gumiméret való rájuk? Nehezebb, mint a lemezfelni?
Csak érdeklődöm....egyelőre

melyikről
mindegyik könnyűfém nehezebb mint a lemezfelni(magnézium is)
17es az gumisan van

Akkor ezek szerint, csak a méregdrága versenyfelnik könnyebbek. 

A 16-17 érdekelne megnézésileg. Illetve a 16osra nemtom rá menne-e 215/45ös gumi. Küldheted a képeket fb-n is, ha úgy egyszerűbb, meg árat is írj hozzá légyszi.
Igazából minuszos ET-s lenne szerencsés a lacsira, mert túl sok a hely a sárvédőív széléig.  Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 24. - 17:54:56 írta WERES » Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #1310 Dátum: 2015. Március 24. - 21:01:21 »

Eladó felnik vannak

gyári 16" könnyűfém
gyári 17" komplett kerék....

Képet tudsz küldeni Sebi?  Illetve milyen gumiméret való rájuk? Nehezebb, mint a lemezfelni?
Csak érdeklődöm....egyelőre

melyikről
mindegyik könnyűfém nehezebb mint a lemezfelni(magnézium is)
17es az gumisan van

Akkor ezek szerint, csak a méregdrága versenyfelnik könnyebbek. 

A 16-17 érdekelne megnézésileg. Illetve a 16osra nemtom rá menne-e 215/45ös gumi. Küldheted a képeket fb-n is, ha úgy egyszerűbb, meg árat is írj hozzá légyszi.
Igazából minuszos ET-s lenne szerencsés a lacsira, mert túl sok a hely a sárvédőív széléig.  Vigyorog
Szomorúan látom, hogy semmi sem változott. Ennyi marhaságot régen olvastam. Mondjuk szórakoztat. Csak így tovább!
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1311 Dátum: 2015. Március 24. - 21:03:01 »

Alufelnit keresek. Sebikének van....
Persze tudom mit keresel, meg hogy kinek mije van.  Puszi

Csak azt nem értem, ha félted a felnit/kocsit, akkor minek alufelni a gyerek alá amúgy?  He

Nyugi nem kell a felnid, csak vicceltem.  Vigyorog

Sebike felnije is csak akkor kellene, ha kikönnyíti és átfújatja feketére, plusz fizethetnék részletben.  Kacsint
Ha eladom, nem lesz drága, azt hiszem. De feketére ne fújd. Kikönnyíteni meg nem tudom. Mosolyog
Anno nekem is baráti áron adtad a 16-os felniket téligumival.  Kacsint Azóta sem bántam meg a dolgot.
Bolond voltam és balga. Ezekért a Borbetekért is vicces árat kértem volna, gumistól. De megtartom, és Kumho gumik mennek rá, elég jó áron kaptam 205/50-es méretet: 20000 ft/db. Még a télen szerezte a gumisom. Igaz hogy tavalyi gyártás, de ettől még új.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1312 Dátum: 2015. Március 25. - 07:14:34 »

Alufelnit keresek. Sebikének van....
Persze tudom mit keresel, meg hogy kinek mije van.  Puszi

Csak azt nem értem, ha félted a felnit/kocsit, akkor minek alufelni a gyerek alá amúgy?  He

Nyugi nem kell a felnid, csak vicceltem.  Vigyorog

Sebike felnije is csak akkor kellene, ha kikönnyíti és átfújatja feketére, plusz fizethetnék részletben.  Kacsint
Ha eladom, nem lesz drága, azt hiszem. De feketére ne fújd. Kikönnyíteni meg nem tudom. Mosolyog
Anno nekem is baráti áron adtad a 16-os felniket téligumival.  Kacsint Azóta sem bántam meg a dolgot.
Bolond voltam és balga. Ezekért a Borbetekért is vicces árat kértem volna, gumistól. De megtartom, és Kumho gumik mennek rá, elég jó áron kaptam 205/50-es méretet: 20000 ft/db. Még a télen szerezte a gumisom. Igaz hogy tavalyi gyártás, de ettől még új.
Sose bánd a balgaságod. Kacsint így legalább Esztergomban már két ugyanolyan 16-os felnis Lacetti van.
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1313 Dátum: 2015. Március 25. - 08:33:15 »

Szomorúan látom, hogy semmi sem változott. Ennyi marhaságot régen olvastam. Mondjuk szórakoztat. Csak így tovább!

Mondjuk ezért a hozzászólásért kár volt bejelentkezned...
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1314 Dátum: 2015. Március 25. - 09:26:10 »

Eladó felnik vannak

gyári 16" könnyűfém
gyári 17" komplett kerék....

Képet tudsz küldeni Sebi?  Illetve milyen gumiméret való rájuk? Nehezebb, mint a lemezfelni?
Csak érdeklődöm....egyelőre

melyikről
mindegyik könnyűfém nehezebb mint a lemezfelni(magnézium is)
17es az gumisan van

Akkor ezek szerint, csak a méregdrága versenyfelnik könnyebbek. 

A 16-17 érdekelne megnézésileg. Illetve a 16osra nemtom rá menne-e 215/45ös gumi. Küldheted a képeket fb-n is, ha úgy egyszerűbb, meg árat is írj hozzá légyszi.
Igazából minuszos ET-s lenne szerencsés a lacsira, mert túl sok a hely a sárvédőív széléig.  Vigyorog

mind a 16os mind a 17 es GYÁRI
Naplózva

70/4334431
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1315 Dátum: 2015. Március 25. - 10:29:44 »

Eredetileg milyen autónak a gyári felnijei? A Lacettit is lehetett venni 16-os vagy 17-es gyári kerekekkel?
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1316 Dátum: 2015. Március 25. - 12:49:46 »

Eredetileg milyen autónak a gyári felnijei? A Lacettit is lehetett venni 16-os vagy 17-es gyári kerekekkel?

lehetett rendelni hozzá 16os felnit
17 pedig az Epicáé
Naplózva

70/4334431
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #1317 Dátum: 2015. Március 25. - 18:43:20 »

Szomorúan látom, hogy semmi sem változott. Ennyi marhaságot régen olvastam. Mondjuk szórakoztat. Csak így tovább!

Mondjuk ezért a hozzászólásért kár volt bejelentkezned...
Nem téged "bántottalak", halvány fogalmad sincs, hogy miért írtam amit írtam. Ergo, te is feleslegesen szóltál bele!
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #1318 Dátum: 2015. Március 25. - 18:52:34 »

Amúgy pedig a magnézium-ötvözetű felni könnyebb, mint a lemezfelni (természetesen azonos méretek esetén). De nem csak a tömege a lényeg. (lehet gondolkodni, hogy még mi) A mindennapokban használt "könnyűfém felni" viszont alumínium-ötvözet és ez lehet nehezebb. (ezen is lehet gondolkodni, hogy miért).
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1319 Dátum: 2015. Március 25. - 20:24:45 »

Egyszerű anyagtan: a natúr alu egyszerűen szétkenődne a terheléstől, a felninek semmi szilárdsága nem lenne.
A natúr magnézium meg azon túl, hogy elég puha fém, akárcsak az alu, ennek tetejében még tűzveszélyes is. Muszáj ötvözni, különben egy utcai autó fékjének a hőjétől is lángra kaphat, akkor pedig aztán vakító fénnyel úgy ég mint a foszfor.

Nem véletlenül szokott lángolni az F1-es autók gyengén ötvözött magnézium keréktárcsája, ha befog a fék. Ami ráadásul direkt kritikusan kevés ötvözőt tartalmaz a minél kisebb tömeg miatt. Ilyenkor nemcsak a gumi és a szénszálas alkatrészek égnek, hanem magam a felni is...

Okoskodáshoz jól jön a fősulis anyagtan.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog  Másra az én esetemben nem nagyon... De ha esetleg valaki szeretné megismerni az Fe-C Tamman ábrák rejtelmeit küldjön pü-t.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 25. - 20:26:42 írta kubu87 » Naplózva
Oldalak: 1 ... 86 87 [88] 89 90 ... 93   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!