Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 13:32:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 83 84 [85] 86 87 ... 93   Le
 
Szerző Téma: Felni, gumi, tartozékai  (Megtekintve 311410 alkalommal)
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #1260 Dátum: 2014. November 08. - 08:21:43 »


Azt hittem a Taurus csak teherautó és buszokra való abroncsokat gyárt!
Amennyiben a legolcsóbb téli gumik közül kell venni gumit céleszköz, jobb lehet mint kopott nyárival járkálni...
Mindenképpen, mivel egyikünk sem használta még, így tapasztalat nélkül ajánljuk!
Naplózva

95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1261 Dátum: 2014. November 08. - 13:24:09 »

És biztos,hogy ez magyar gyártás?
Naplózva
Hooti
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Hozzászólás #1262 Dátum: 2014. November 08. - 17:35:54 »

És biztos,hogy ez magyar gyártás?


Michelin vásárolta meg a márkanevet, EU-ban gyártják. Ahogy néztem Kormoran minőség kb, google haver ezt mondja.
Egy kb 5 évvel ezelőtti mintával és összetétellel, nagy gumigyárak így "csúsztatják" lentebb az idővel elavult mintát és minőséget, hozzá teszem, még ma is fényévekkel jobban teljesíthet egy nyárihoz képest.  Vigyorog
Naplózva
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #1263 Dátum: 2014. November 08. - 21:03:57 »

És biztos,hogy ez magyar gyártás?


Michelin vásárolta meg a márkanevet, EU-ban gyártják. Ahogy néztem Kormoran minőség kb, google haver ezt mondja.
Egy kb 5 évvel ezelőtti mintával és összetétellel, nagy gumigyárak így "csúsztatják" lentebb az idővel elavult mintát és minőséget, hozzá teszem, még ma is fényévekkel jobban teljesíthet egy nyárihoz képest.  Vigyorog
A kormoran olcsóbb Vigyorog , ha már szinten vannak akkor inkább az olcsóbb.
A viking gumik nem tudom mennyibe fájnak, de családon belül nincs rá panasz (elég durva a mintája Mosolyog ).
Naplózva
JOcesz
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14



« Hozzászólás #1264 Dátum: 2014. November 10. - 22:23:17 »

Heló cartàrsak! Eladó 4 db gyàri alufelni szèp àllapotban, hasznalható nyàri gumival. A közèpsö chevis kupakok is megvannak. Tènyleg szèpek. 80 ezer. Kèpeket megpróbàlok felrakni. Tiszafüreden lakom. Internet közelben nagyon ritkàn vagyok de telefonon elèrhettek.706051987.
Naplózva

1.6 16v Platinum
Garp
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Hozzászólás #1265 Dátum: 2014. November 23. - 20:53:21 »

Sziasztok!

Eladtam az autómat és megmaradt 4 db Nubira Lacetti lemezfelni, jó állapotú és egy db.jobb első gyári fényszóró nagyon jó állapotban

Akit érdekel pü.-ben jelezzen
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1266 Dátum: 2015. Március 07. - 00:35:41 »

Vennék:
205/40 R17 Hankook Ventus V12 Evo K110-es gumiabroncsot 1 darabot.

Vagy keresek párban 205/40 vagy 45-ös nem kínai, nem öreg 17-es gumit. Nyárit, természetesen.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1267 Dátum: 2015. Március 07. - 07:37:52 »

Vennék:
205/40 R17 Hankook Ventus V12 Evo K110-es gumiabroncsot 1 darabot.

Vagy keresek párban 205/40 vagy 45-ös nem kínai, nem öreg 17-es gumit. Nyárit, természetesen.

Mi a bajod a Kinaival?
Én 3 szezont mentem vele gond nélkül  és nem finom bánásmódban
Hankook-ot viszont nem vennék több elrepedt hosszában magyar is ..
Naplózva

70/4334431
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #1268 Dátum: 2015. Március 07. - 08:51:21 »

Semmi gond a kínai gumival (csak egy bizonyossal tuti, tisztelet a kivételnek!!!), attól eltekintve, hogy csúszik mint a..., kopik baromira, a kanyarokban mint a vaj, egyszerűen sz@rszutyok, más baja nincsen :-D
Amennyibe kerül +3-4e pénzért normális gumi, ami nem ilyen gyengusz, 5-6 szezont fog elbírni normál használat mellett persze, nem éves 50ekm után..
Ez olyan dolog, hogy ezzel nem csak a saját életét kockáztatja az ember...
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 08. - 00:25:14 írta sx2004 » Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1269 Dátum: 2015. Március 07. - 20:16:12 »

Most lehet csak nekem káprázik a szemem, de a Tigar Prima és a Taurus 401-es nyári abroncsoknak egy és ugyanaz a mintázata???

Mivel én eladnám a kocsit, azt hiszem a Taurus-ra voksolok idén.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1270 Dátum: 2015. Március 07. - 21:16:47 »

Semmi gond a kínai gumival, attól eltekintve, hogy csúszik mint a..., kopik baromira, a kanyarokban mint a vaj, egyszerűen sz@rszutyok, más baja nincsen :-D
Amennyibe kerül +3-4e pénzért normális gumi, ami nem ilyen gyengusz, 5-6 szezunt fog elbírni nirmál használat melett persze, nem éves 50ekm után..
A koreai autók, meg mind rondák és megbízhatatlanok, folyton szerelni kell őket. Kacsint
Kínai gumik nincsenek egy szinten a Michelin, Continental szintű gumikkal, és egy darabig nem is lesznek. De van köztük olyan, ami van olyan mint egy olcsóbb európai gyártmány. Ami az árat illeti, abban a méretben amit én vettem (205/45R17) nem 3-4000 a különbség. 15e volt az Infinity, egy Barum a duplája, Michelin meg a 3szorosa. Ha tehetném én is Michelint vennék csak nem mindegy, hogy 60e-t vagy 180ezret hagyok a pénztárnál. Persze ettől még lehet, hogy egy rakás **** amit vettem, majd kiderül. Vigyorog
Egy kis olvasgatni való:
Magyar teszt
Adac teszt
Naplózva


LPG
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1271 Dátum: 2015. Március 07. - 21:28:58 »

Semmi gond a kínai gumival, attól eltekintve, hogy csúszik mint a..., kopik baromira, a kanyarokban mint a vaj, egyszerűen sz@rszutyok, más baja nincsen :-D
Amennyibe kerül +3-4e pénzért normális gumi, ami nem ilyen gyengusz, 5-6 szezunt fog elbírni nirmál használat melett persze, nem éves 50ekm után..

jó nagy butaságot írtál... márkafóbiás demagógia...
szerintem közülünk én teszem ki a legnagyobb igénybevételnek a gumikat,de se nem törtem össze a kocsit amiatt,hogy csúszna vagy instabil lenne vízen is jó,nem tapad úgy mint az elöző Kumho sport gumi de nem is fogyott el 20.000km alatt
a Hankook 3 szezon után kuka mert elreped körbe és életveszélyes
Falkenben most csalódtam óriásít
és a kinai és a prémium gumi árazásában kb 2x szorzó van
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 07. - 21:30:33 írta sebike » Naplózva

70/4334431
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #1272 Dátum: 2015. Március 08. - 00:15:32 »

Semmi gond a kínai gumival, attól eltekintve, hogy csúszik mint a..., kopik baromira, a kanyarokban mint a vaj, egyszerűen sz@rszutyok, más baja nincsen :-D
Amennyibe kerül +3-4e pénzért normális gumi, ami nem ilyen gyengusz, 5-6 szezunt fog elbírni nirmál használat melett persze, nem éves 50ekm után..

jó nagy butaságot írtál... márkafóbiás demagógia...
szerintem közülünk én teszem ki a legnagyobb igénybevételnek a gumikat,de se nem törtem össze a kocsit amiatt,hogy csúszna vagy instabil lenne vízen is jó,nem tapad úgy mint az elöző Kumho sport gumi de nem is fogyott el 20.000km alatt
a Hankook 3 szezon után kuka mert elreped körbe és életveszélyes
Falkenben most csalódtam óriásít
és a kinai és a prémium gumi árazásában kb 2x szorzó van
Nem írtam nagy butaságot, tapasztaltam.
Nem a saját autóm, csak családon belüli. Kényszerhelyzetből lett megvéve az a pár gumi a kocsira, mert 2 olasz téli elkopott (sok volt benne a km), a gumisnál ebben a méretben csak ezek voltak helyben azonnal kellett... Ezeket jobb nem "a legnagyobb igénybevételnek" kitenni, legalábbis az általam említett nem az a kategória...
Az a szomorú valóság, hogy a másik két olasz (az épp annyi profilmélységével amivel még téli guminak mondható) jobban kapaszkodott, mint a másik két kínai gumi.
Nem csak a tulaj panaszkodik arra a két gumira, vezettem én is és rettenet gyenge a teljesítménye. Mivel az előző télen lett vásárolva az a 2 gumi, így a mostani télen is felkerültek hátra, és mivel a másik két olasz is ment a levesbe fel lett előre téve 2 finn (csak hogy ne a márkákról beszéljünk). A két hátsó kínai csúszik megy ki az autó fara, az első kettő azokhoz képest nem kicsit kapaszkodik (ha már a másik kettő nem legalább az eleje kapaszkodjon). Így most az a tény állás, hogy a két kínai (amint jön a nyár megy a levesbe), még ha esetleg a 3. szezont is kibírná az sem számít inkább lesz véve még két finn. Annyit nem ér, hogy a kocsi meg legyen törve mert a fara nem fog... Csak a annyit a kínairól, hogy az előző évben azok voltak elől, akkor meg a kopott olasz hátul, de jobbat teljesítettek...
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindegyik kínai gumi ****, de ez a kettő nem igényel dicsértet, inkább adni érte még 3K-t és azért már adnak normális gumit, amivel egyenesen és kanyarban a kanyar ívén lehet haladni nem amerre a gumi akar...
Nem vitázni akarok, ezt tapasztaltam...

Különben másik családtag a "céges járművére" Mich. után kínait kapott, "köpköd" nem kicsit, ahol eddig elment a mostani kínai gumival nagyon nehezen közlekedik, csúszik nem kicsit... (nem személy autó)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 08. - 00:21:54 írta sx2004 » Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1273 Dátum: 2015. Március 08. - 07:23:13 »

Semmi gond a kínai gumival, attól eltekintve, hogy csúszik mint a..., kopik baromira, a kanyarokban mint a vaj, egyszerűen sz@rszutyok, más baja nincsen :-D
Amennyibe kerül +3-4e pénzért normális gumi, ami nem ilyen gyengusz, 5-6 szezunt fog elbírni nirmál használat melett persze, nem éves 50ekm után..

jó nagy butaságot írtál... márkafóbiás demagógia...
szerintem közülünk én teszem ki a legnagyobb igénybevételnek a gumikat,de se nem törtem össze a kocsit amiatt,hogy csúszna vagy instabil lenne vízen is jó,nem tapad úgy mint az elöző Kumho sport gumi de nem is fogyott el 20.000km alatt
a Hankook 3 szezon után kuka mert elreped körbe és életveszélyes
Falkenben most csalódtam óriásít
és a kinai és a prémium gumi árazásában kb 2x szorzó van
Nem írtam nagy butaságot, tapasztaltam.
Nem a saját autóm, csak családon belüli. Kényszerhelyzetből lett megvéve az a pár gumi a kocsira, mert 2 olasz téli elkopott (sok volt benne a km), a gumisnál ebben a méretben csak ezek voltak helyben azonnal kellett... Ezeket jobb nem "a legnagyobb igénybevételnek" kitenni, legalábbis az általam említett nem az a kategória...
Az a szomorú valóság, hogy a másik két olasz (az épp annyi profilmélységével amivel még téli guminak mondható) jobban kapaszkodott, mint a másik két kínai gumi.
Nem csak a tulaj panaszkodik arra a két gumira, vezettem én is és rettenet gyenge a teljesítménye. Mivel az előző télen lett vásárolva az a 2 gumi, így a mostani télen is felkerültek hátra, és mivel a másik két olasz is ment a levesbe fel lett előre téve 2 finn (csak hogy ne a márkákról beszéljünk). A két hátsó kínai csúszik megy ki az autó fara, az első kettő azokhoz képest nem kicsit kapaszkodik (ha már a másik kettő nem legalább az eleje kapaszkodjon). Így most az a tény állás, hogy a két kínai (amint jön a nyár megy a levesbe), még ha esetleg a 3. szezont is kibírná az sem számít inkább lesz véve még két finn. Annyit nem ér, hogy a kocsi meg legyen törve mert a fara nem fog... Csak a annyit a kínairól, hogy az előző évben azok voltak elől, akkor meg a kopott olasz hátul, de jobbat teljesítettek...
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindegyik kínai gumi ****, de ez a kettő nem igényel dicsértet, inkább adni érte még 3K-t és azért már adnak normális gumit, amivel egyenesen és kanyarban a kanyar ívén lehet haladni nem amerre a gumi akar...
Nem vitázni akarok, ezt tapasztaltam...

Különben másik családtag a "céges járművére" Mich. után kínait kapott, "köpköd" nem kicsit, ahol eddig elment a mostani kínai gumival nagyon nehezen közlekedik, csúszik nem kicsit... (nem személy autó)

Kinai és kinai közt is van különbség, de e gy Continentalt,Michleint,Pirellit ne hasonlítsunk egy Linglong vagy Infinityhez pláne téliben amúgy is gumiból autón csak 4 egyforma mert különben kiszámíthatatlan lesz a viselkedése.
Nyárigumiban már egész jók vannak Kinaiba téliben van bőven fejlődniük mert kemények.
A rokonod a Michlein után ugyanúgy köpködne egy Matadort is ez olyan,hogy egy E osztály után a Lacetti is egy nem mondom mi lenne.
Mindent a kategóriájával kellene összehasonlítani,mert nem véletlenül került volna nekem is az off autóra a negyedébe az Infinitymint lett volna egy Continental csak abban a méretkategóriában(245/35R18) a defektes gumi NEM javítható.
De hogy csak az összehasonlítás kedvéért Epica gyárilag Goodyear gumival jött ki tavaly vett Infinity Ecomaxot halkabb volt jobb volt esőben és szárazon és ráadásul 1,5L el kevesebb lett vele a fogyasztás,másik Epicás ügyfél autóján a Falken 130km/h felett olyan zajos,hogy nincs kedved gyorsan hajtani.
Naplózva

70/4334431
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #1274 Dátum: 2015. Március 08. - 08:55:11 »

Na ezért var fent a kocsin Nokian (4db), két gyerekkel nem akartam kockáztatni 8- 10e forintért spórolásért, nyári pediv conti...
Egyébként Ezt mondtam is a rokonomnak, hogy sokkal nem lenne beljebb alsó kategóriával, hiába nem kínai..
Naplózva
Oldalak: 1 ... 83 84 [85] 86 87 ... 93   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!