Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 18:39:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 93   Le
 
Szerző Téma: Felni, gumi, tartozékai  (Megtekintve 310692 alkalommal)
kami
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Hozzászólás #90 Dátum: 2008. Január 01. - 15:49:09 »

majd megérdeklődöm a szervízben de azért köszi. ha valakit érdekel van egy nyárigumi szettem kb 1000km futott  a mérete 205/45/16 sava irányár:
10000/db
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #91 Dátum: 2008. Január 04. - 16:17:52 »

Hiradóban hallottam, hogy osztrák szomszédnál kötelező lett a téli gumi...vagy hólánc vagy téli gumi vagy 4évszakos gumi!!
Utóbbin döbbentem meg! Úgy tudtam, hogy a 4évszakos mivel mindenre jó - tehát nem igazán jó. Kopás, fogyasztás, stb
Csodák nincsenek vagy vannak? Annyit fejlődtek ezek a gumik?
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #92 Dátum: 2008. Január 04. - 17:33:58 »

Hiradóban hallottam, hogy osztrák szomszédnál kötelező lett a téli gumi...vagy hólánc vagy téli gumi vagy 4évszakos gumi!!
Utóbbin döbbentem meg! Úgy tudtam, hogy a 4évszakos mivel mindenre jó - tehát nem igazán jó. Kopás, fogyasztás, stb
Csodák nincsenek vagy vannak? Annyit fejlődtek ezek a gumik?
Nekem a Lanosomon volt 4 évszakos Hankook gumi. Nagyon megvoltam vele elégedve. Viszont télre azért feltettem a Continental télieket. Amúgy így vegyesen használva is 40E km után dobálhattam el. Szval kopott nagyon...legalábbis nálam Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #93 Dátum: 2008. Január 04. - 18:11:52 »

Hiradóban hallottam, hogy osztrák szomszédnál kötelező lett a téli gumi...vagy hólánc vagy téli gumi vagy 4évszakos gumi!!
Utóbbin döbbentem meg! Úgy tudtam, hogy a 4évszakos mivel mindenre jó - tehát nem igazán jó. Kopás, fogyasztás, stb
Csodák nincsenek vagy vannak? Annyit fejlődtek ezek a gumik?

Tudtommal a téli gumi+hólánc kombi Osztrákiában már viszonylag régen kötelező...
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #94 Dátum: 2008. Január 04. - 20:23:14 »

Hiradóban hallottam, hogy osztrák szomszédnál kötelező lett a téli gumi...vagy hólánc vagy téli gumi vagy 4évszakos gumi!!
Utóbbin döbbentem meg! Úgy tudtam, hogy a 4évszakos mivel mindenre jó - tehát nem igazán jó. Kopás, fogyasztás, stb
Csodák nincsenek vagy vannak? Annyit fejlődtek ezek a gumik?

Tudtommal a téli gumi+hólánc kombi Osztrákiában már viszonylag régen kötelező...
Ez biztos. Ha jól figyeltem, akkor szigorították a feltételeket és így került szóba. Nekem a 4évszakos ütötte meg a fülem, de nagyon Mosolyog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #95 Dátum: 2008. Január 04. - 20:33:27 »

A négyévszakos gumi nyáron jobb, mint a téli, de rosszabb a nyárinál. Télen jobb, mint anyári, de rosszabb, mint a téli. Szegény embereknek találták ki, bár nem biztos, hogy hosszútávon is igaz ez. Esetleg még olyan országokban lehet megfelelő, ahol nincs nagy különbség az évszakok között. Hol van ilyen? Ebben a megbolondult éghajlati változások korában nem lehet tudni. Az elmúlt télen nem volt szerencsénkre nagy hideg, most pótolja- sajnos. Így jobb, ha van rá módunk, hogy két garnitura gumit használunk. A négyévszakos gyenge közbülső megoldás csak! A gyengébb márkájú téli is jobb, mint a márkás négyévszakos télen, és ez igaz a nyárra is, fordítva persze.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
sebijoe
Vendég
« Hozzászólás #96 Dátum: 2008. Január 12. - 16:46:01 »

A négyévszakos gumi nyáron jobb, mint a téli, de rosszabb a nyárinál. Télen jobb, mint anyári, de rosszabb, mint a téli. Szegény embereknek találták ki, bár nem biztos, hogy hosszútávon is igaz ez. Esetleg még olyan országokban lehet megfelelő, ahol nincs nagy különbség az évszakok között. Hol van ilyen? Ebben a megbolondult éghajlati változások korában nem lehet tudni. Az elmúlt télen nem volt szerencsénkre nagy hideg, most pótolja- sajnos. Így jobb, ha van rá módunk, hogy két garnitura gumit használunk. A négyévszakos gyenge közbülső megoldás csak! A gyengébb márkájú téli is jobb, mint a márkás négyévszakos télen, és ez igaz a nyárra is, fordítva persze.

A négyévszakos guminál is az összetétel és mintázat függő, hogy melyik évszakhoz jobb, nekem a másik autómon amivel melózom előd márka Daewoo Nexia Kumho 4-évszakos gumi van rajt most télen ami Silika adalékos mint a téligumik és a mintázata is az un. farkasfog mintát leszámítva megegyezik a téligumikéval, ami biztos olyan gumi még nincs ami minden évszaknak megfelelö csak valamelyiknek jobban megfelel! Mosolyog
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #97 Dátum: 2008. Január 12. - 18:49:04 »

Szerintem a négyévszakos gumi kb olyan mint az kabát amit télen és nyáron is hordhatsz. Esetleg azokon a helyeken lehet ilyen gumit használni ahol télen sincs minusz pl. az egyenlítő közelében.
Naplózva
sebijoe
Vendég
« Hozzászólás #98 Dátum: 2008. Január 12. - 19:21:10 »

Szerintem a négyévszakos gumi kb olyan mint az kabát amit télen és nyáron is hordhatsz. Esetleg azokon a helyeken lehet ilyen gumit használni ahol télen sincs minusz pl. az egyenlítő közelében.

Ez nem így van ezek szerint nem értelmezted amit amit leírtam én most is ilyen gumival közlekedem, és nap mint nap járok vele nem keveset mert üzletkötőként dolgozom a Dél-Dunántúlon ahol kisebb nogobb hegyek is vannak és a legnagyobb hóban sem akadtam el vele. Neked milyen személyes tapasztalatod van ezekről a gumikról?
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #99 Dátum: 2008. Január 12. - 19:43:56 »

A Wartburgomon használtam anno négyévszakos gumit amivel télen a parton elakadtam mert a vonóerőt nem tudta leadni, nyáron pedig kenődött, kanyarban nem igazán tapadt, valamint a vizes úton is csúszkált, pedig a profil mélységgel nem volt gond.
Naplózva
sebijoe
Vendég
« Hozzászólás #100 Dátum: 2008. Január 12. - 19:58:50 »

A Wartburgomon használtam anno négyévszakos gumit amivel télen a parton elakadtam mert a vonóerőt nem tudta leadni, nyáron pedig kenődött, kanyarban nem igazán tapadt, valamint a vizes úton is csúszkált, pedig a profil mélységgel nem volt gond.

A mostani 4-évszakos gumikat nem lehet összehasonlítani a régebbiekkel, mivel leírtam azt, hogy amit most használok 4-évszakos gumi az anyagában van SILIKA adalék ami kimondottan téli gumik elengedhetetlen alkotó eleme, ezért inkább a téli használathoz alkalmasabb, a mintázatáról is írtam ennél a télnél azt hiszem eléggé igénybe lett véve téli extrém körülmények között, amúgy téli gumiként használom, mert nyáron Marangoni Zeta Linea gumival járok, az átalad leírtakat abszolút nem tapasztaltam pedig nemcsak a letisztított főutokon közlekedem és a sík út a legkevesebb amin járok.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 12. - 20:02:40 írta sebijoe » Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #101 Dátum: 2008. Január 13. - 10:18:45 »

Én elfogadom amit Te mondasz, biztos a márkák között is van különbség, de a saját tapasztalataimból indultam ki.Az biztos, hogy én a Ladámnál próbáltam ki először a téli gumit és azóta nem vagyok hajlandó lemondani róla mert akkora a különbség.
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #102 Dátum: 2008. Január 13. - 12:00:28 »

Én elfogadom amit Te mondasz, biztos a márkák között is van különbség, de a saját tapasztalataimból indultam ki.Az biztos, hogy én a Ladámnál próbáltam ki először a téli gumit és azóta nem vagyok hajlandó lemondani róla mert akkora a különbség.

Hát...
Ladánál érezhetőbb is a téli gumi nyújtotta előny, mint elsőkerekesen!
Viszont, mivel túlnyomó részt azzal jártam, lehet még mindig jobban érzem jeges úton, mint ezt!
Először nagyon furcsa volt, mindenesetre könnyebb megszokni!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #103 Dátum: 2008. Január 17. - 16:10:36 »

Elkezdték leárazni a téli gumikat.
Én ma rakattam fel 2 Michelin Alpin-t, sztem nagyon jó áron, itt: http://www.gumihaz.hu/

Tavasszal megy pihenni felnivel együtt, következő szezonban nincs rá gond.

A szervízről még annyit, hogy gumisnál ilyet még nem láttam. A kerék anyákat nem a légpisztollyal húzták meg (aztán bírd leszedni alapon), hanem nyomatékkulccsal!!!

Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #104 Dátum: 2008. Január 17. - 16:34:10 »

Nyomatékkulccsal? Csoda történt! Jelentsd a biborosnak! Stocz, ilyet még szerintem senkisem látott. Nem látomásod volt?
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 93   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!