Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 23:37:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 93   Le
 
Szerző Téma: Felni, gumi, tartozékai  (Megtekintve 310785 alkalommal)
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #720 Dátum: 2010. Október 04. - 20:49:28 »

Az autógumiboltponthus flottakedvezményes vásárlás a minimális érdeklődés miatt elmarad.
Közeledik a szezon, és tegnap már változtak az árak több típusnál... nem lefelé.
Szombaton megvettem a garnitúrát. DUNLOP WINTER SP 3D lett belőle tokkal-vonóval... akarommondani: szereléssel, akcióval,  59960-pénzért... 185/65R15 méretben vettem meg. Igaz, hogy nem váltóméret, de erősített oldalú és befér...  Egy picivel nagyobb az átmérője, mint a most rajta lévő 195/60R15-ös.

teljesen alátekert kormánynál bele fog érni a dobbetétbe ha már nem rávalót vettél akkor inkább a 185/60 R15 öt kellett volna
Naplózva

70/4334431
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #721 Dátum: 2010. Október 04. - 21:28:24 »

Az autógumiboltponthus flottakedvezményes vásárlás a minimális érdeklődés miatt elmarad.
Közeledik a szezon, és tegnap már változtak az árak több típusnál... nem lefelé.
Szombaton megvettem a garnitúrát. DUNLOP WINTER SP 3D lett belőle tokkal-vonóval... akarommondani: szereléssel, akcióval,  59960-pénzért... 185/65R15 méretben vettem meg. Igaz, hogy nem váltóméret, de erősített oldalú és befér...  Egy picivel nagyobb az átmérője, mint a most rajta lévő 195/60R15-ös.

teljesen alátekert kormánynál bele fog érni a dobbetétbe ha már nem rávalót vettél akkor inkább a 185/60 R15 öt kellett volna

Megnéztem több váltóméret kalkulátorban. +7 mm dobtak ki a 195/60r15hez képest, azaz nem éri el a 3,5 mm-t amennyivel beljebb ér...  Azzal nem volt gondom.
A 185/60r15 tudomásom szerint váltómérete a gyári 195/55r15-nek. Nem jól tudom?  He
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #722 Dátum: 2010. Október 05. - 12:37:38 »

Az autógumiboltponthus flottakedvezményes vásárlás a minimális érdeklődés miatt elmarad.
Közeledik a szezon, és tegnap már változtak az árak több típusnál... nem lefelé.
Szombaton megvettem a garnitúrát. DUNLOP WINTER SP 3D lett belőle tokkal-vonóval... akarommondani: szereléssel, akcióval,  59960-pénzért... 185/65R15 méretben vettem meg. Igaz, hogy nem váltóméret, de erősített oldalú és befér...  Egy picivel nagyobb az átmérője, mint a most rajta lévő 195/60R15-ös.

teljesen alátekert kormánynál bele fog érni a dobbetétbe ha már nem rávalót vettél akkor inkább a 185/60 R15 öt kellett volna

Megnéztem több váltóméret kalkulátorban. +7 mm dobtak ki a 195/60r15hez képest, azaz nem éri el a 3,5 mm-t amennyivel beljebb ér...  Azzal nem volt gondom.
A 185/60r15 tudomásom szerint váltómérete a gyári 195/55r15-nek. Nem jól tudom?  He

egy alapban nagyobbhoz +nagyobbról beszélünk raktunk föl 185/65R15öt és beleért ez tapasztalat!
Naplózva

70/4334431
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #723 Dátum: 2010. Október 05. - 13:36:06 »

Az autógumiboltponthus flottakedvezményes vásárlás a minimális érdeklődés miatt elmarad.
Közeledik a szezon, és tegnap már változtak az árak több típusnál... nem lefelé.
Szombaton megvettem a garnitúrát. DUNLOP WINTER SP 3D lett belőle tokkal-vonóval... akarommondani: szereléssel, akcióval,  59960-pénzért... 185/65R15 méretben vettem meg. Igaz, hogy nem váltóméret, de erősített oldalú és befér...  Egy picivel nagyobb az átmérője, mint a most rajta lévő 195/60R15-ös.

teljesen alátekert kormánynál bele fog érni a dobbetétbe ha már nem rávalót vettél akkor inkább a 185/60 R15 öt kellett volna

Megnéztem több váltóméret kalkulátorban. +7 mm dobtak ki a 195/60r15hez képest, azaz nem éri el a 3,5 mm-t amennyivel beljebb ér...  Azzal nem volt gondom.
A 185/60r15 tudomásom szerint váltómérete a gyári 195/55r15-nek. Nem jól tudom?  He

egy alapban nagyobbhoz +nagyobbról beszélünk raktunk föl 185/65R15öt és beleért ez tapasztalat!
Ok és kösz a figyelmeztetést. Majd ha felkerül a téli felni igyekszem nem elfeledkezni róla.
Egyébként a jó**** magyar egyenetlen utakra és a kátyúkra való tekintettel direkt választottam a lufisabb gumit...  Kicsit így lengéscsillapítóként jobban működik és a nagyobb ütéseknek is több a hely.
Naplózva
bzs198
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


1.4 SE (full gyári) csak nagy zene:)


« Hozzászólás #724 Dátum: 2010. Október 05. - 18:21:55 »

Na én is bespejzoltam télire....
Végülis a Goodyear UG7+ lett a választásom, 185/60 R15-ös méretben! 14.600.-ért/db
Viszont még fel kell rakatnom a mostani lemezfelnire, úgyhogy az is biztos benne lesz vagy 10-be sajna , pláne, hogy gázzal töltetem, mint tavaly télen...
De remélem ez a gumi beválik és jobban fogja a vasat a havas útszakaszokon is!!
A 185/65 R15 valóban bele fog érni Yanee, de ha nem Colin Mcrae-zel, és nem szeded alá csutkán akkor nem gáz Mosolyog  Max. jobban figyelsz amíg megszokod, hogy meddig lehet alászedni...
Naplózva
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #725 Dátum: 2010. Október 05. - 21:39:25 »

Még egy infó: a nagyobb gumi térfogat elvileg kisebb guminyomás-igénnyel (és nagyobb teherbírással) párosul. Ez ebben az esetben szerintem ez kb. 0,2 bart jelenthet, de ez csak tipp. Nagy térfogat különbség azért nincs, mert a szélesség csökken 10 mm-t. Az első szezon után a kopásképből már úgyis látható, hogy sok-e a levegő.
Egyébként két azonos névleges méretű gumi valós mérete között néha meglepően nagyok az eltérések, pedig a meghatározásra nagyon pontosan meghatározott szabvány van. Ráadásul a befoglaló méreten belüli forma (ívesebb, vagy szögletes futófelület) is befolyásolja a "beleér-nem ér bele" kérdést - arról nem is beszélve, hogy nem gyári lemez felni esetén az ET számok rendesen megkutyulhatják a dolgot.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 05. - 21:43:51 írta Levi75 » Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #726 Dátum: 2010. Október 07. - 13:04:30 »

Na én is bespejzoltam télire....
Végülis a Goodyear UG7+ lett a választásom, 185/60 R15-ös méretben! 14.600.-ért/db
Viszont még fel kell rakatnom a mostani lemezfelnire, úgyhogy az is biztos benne lesz vagy 10-be sajna , pláne, hogy gázzal töltetem, mint tavaly télen...
De remélem ez a gumi beválik és jobban fogja a vasat a havas útszakaszokon is!!
A 185/65 R15 valóban bele fog érni Yanee, de ha nem Colin Mcrae-zel, és nem szeded alá csutkán akkor nem gáz Mosolyog  Max. jobban figyelsz amíg megszokod, hogy meddig lehet alászedni...

AZ UG7-tel jó tapasztalataim vannak, nagyon sajnálom, hogy mostanra az enyémek lekoptak. Remélem sikerül vmi rendeset szerezni helyettük.
10ruppó gumiszerelésért? He He He Az én gumisom 900Ft-ért teszi fel darabját!!! Ha eljösz Győrig, szinte akkor is olcsóbban jösz ki:)
Naplózva
Zoltán
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Hozzászólás #727 Dátum: 2010. Október 07. - 18:02:14 »

Na én is bespejzoltam télire....
Végülis a Goodyear UG7+ lett a választásom, 185/60 R15-ös méretben! 14.600.-ért/db
Viszont még fel kell rakatnom a mostani lemezfelnire, úgyhogy az is biztos benne lesz vagy 10-be sajna , pláne, hogy gázzal töltetem, mint tavaly télen...
De remélem ez a gumi beválik és jobban fogja a vasat a havas útszakaszokon is!!
A 185/65 R15 valóban bele fog érni Yanee, de ha nem Colin Mcrae-zel, és nem szeded alá csutkán akkor nem gáz Mosolyog  Max. jobban figyelsz amíg megszokod, hogy meddig lehet alászedni...

AZ UG7-tel jó tapasztalataim vannak, nagyon sajnálom, hogy mostanra az enyémek lekoptak. Remélem sikerül vmi rendeset szerezni helyettük.
10ruppó gumiszerelésért? He He He Az én gumisom 900Ft-ért teszi fel darabját!!! Ha eljösz Győrig, szinte akkor is olcsóbban jösz ki:)
Zuglóban, 6-7 ezer között van meg a szerelés általában
Naplózva
bzs198
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


1.4 SE (full gyári) csak nagy zene:)


« Hozzászólás #728 Dátum: 2010. Október 07. - 18:39:01 »

Köszi Zoli!
De nekem nincs felnin, szerelni kell! Akkor is 6-7 körül...ill. ha gázzal töltetem nem levegővel, akkor mibe fáj kb.?
Mert ha így olcsóbb inkább bemegyek a zuglói gummáshoz...úgyis járok sűrűn pestre...
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #729 Dátum: 2010. Október 07. - 18:47:49 »

Köszi Zoli!
De nekem nincs felnin, szerelni kell! Akkor is 6-7 körül...ill. ha gázzal töltetem nem levegővel, akkor mibe fáj kb.?
Mert ha így olcsóbb inkább bemegyek a zuglói gummáshoz...úgyis járok sűrűn pestre...

Én eddig a Speedybe vittem a gumikat átszereltetni, 5000ft-ból mindig megúsztam.
Naplózva


LPG
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #730 Dátum: 2010. Október 07. - 18:52:02 »

Köszi Zoli!
De nekem nincs felnin, szerelni kell! Akkor is 6-7 körül...ill. ha gázzal töltetem nem levegővel, akkor mibe fáj kb.?
Mert ha így olcsóbb inkább bemegyek a zuglói gummáshoz...úgyis járok sűrűn pestre...

Miért jobb ha gázzal van feltöltve?
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
bzs198
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


1.4 SE (full gyári) csak nagy zene:)


« Hozzászólás #731 Dátum: 2010. Október 07. - 19:05:59 »

Kösz Jani!
Most olvastam, hogy 5900-ért átszerelik a 4db gumit! De ha gázzal töltöm vszínű drágább, de majd telefonon megérdeklődöm! És pont útba is esik nekem Mosolyog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #732 Dátum: 2010. Október 07. - 19:12:21 »

Köszi Zoli!
De nekem nincs felnin, szerelni kell! Akkor is 6-7 körül...ill. ha gázzal töltetem nem levegővel, akkor mibe fáj kb.?
Mert ha így olcsóbb inkább bemegyek a zuglói gummáshoz...úgyis járok sűrűn pestre...

Miért jobb ha gázzal van feltöltve?
Állítólag minimális a légnyomásvesztés, kisebb a melegedés és nem kezdi ki úgy a gumi belsejét...mondjuk engem sosem izgatott ennyire ez a téma.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
bzs198
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


1.4 SE (full gyári) csak nagy zene:)


« Hozzászólás #733 Dátum: 2010. Október 07. - 19:17:48 »

meatloafnak és akik nem ismerik a nitrogénnel való feltöltés előnyeit:

A gumiabroncsok felfújására általánosan alkalmazott levegő 21 % oxigént, valamint 78 % nitrogént tartalmaz. A levegő gázai a köpenyen (teljesen sértetlen köpenyen is) átdiffundálnak, megszöknek. Ez a folyamat az oxigén esetén sokszorosan gyorsabb, mint  a nitrogén esetén. Igy a nitrogénnel töltött gumi hosszabb ideig képes a beállított nyomást megtartani.
A gumiba bediffundáló oxigén kémiai reakcióba lép a gumi anyagával, ami a gumi rugalmasságának csökkenéséhez vezet. Ez megnöveli a kopást, s csökkenti a gumi élettartamát.
A sűrített levegő minden esetben jelentős mennyiségű vízgőzt tartalmaz. Meleg, párás nyári napokon a víz mennyisége kondenzációhoz is vezethet. A köpenyen belüli térben a (különösen, ha a gumi felmelegedett) korrózió léphet fel. Ezzel szemben a nitrogén gáz száraz (emiatt használják pl. érzékeny elektronikai eszközök tárolására is) s nitrogén töltés esetén korrózió nem léphet fel.
Mivel a guminyomás-ingadozás nitrogéntöltés esetén sokkal kisebb, ezért a gépjárművek üzemanyag-fogyasztásában is megtakarítás jelentkezik (a csökkent guminyomás falja az üzemanyagot…).

Nekem bevált..  Magyarul:
-Jobban tartja a nyomást.
-Defektnél is tovább bírja, mert lassaban szökik ki a gáz (kivéve mega defekt:) )
-Üzemanyagot takarít meg
-Ritkábban kell ellenőrizni a nyomást
-A mínuszokban is jobban tartja a nyomást.

Úgyhogy ajánlott...
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #734 Dátum: 2010. Október 07. - 19:21:15 »

Egy kérdésem lenne. Mivel töltöd utána, ha kevés a nyomás? Sima levegővel, vagy elmész gumishoz gázt töltetni?
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 93   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!