Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 11:15:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 93   Le
 
Szerző Téma: Felni, gumi, tartozékai  (Megtekintve 310447 alkalommal)
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #540 Dátum: 2010. Január 13. - 22:26:57 »

Ugyanmár!
Ezen mi volt a kötözködés? Én mondtam baromságot, nem?!
Akkormeg?! Vigyorog
Köszi a gyors választ!
Holnap elmegyek autósboltba megkérdezni az anyát, meg Majosházára a márkaszervízbe, ahová járok, hogy van-e anyájuk és lehet fel is rakatom velük a tappancsokat, ha már ott vagyok...
Naplózva

Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #541 Dátum: 2010. Január 14. - 11:20:25 »

1250/db-ért csinálná egy helyi gumis a kerékcserét+centírozást.
Márkaszervízben nem csinálnák meg olcsóbban?
Felhívtam már őket az anya miatt is, de sosem érem el a szerelőt, aki csinálná, csak az értékesítőt. Még azt sem tudják, hogy van-e raktáron anya.
Mindez 10 órától és idáig még nem érkezett válasz, pedig hívtam már őket...
Naplózva

diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #542 Dátum: 2010. Január 14. - 14:55:23 »

1250/db-ért csinálná egy helyi gumis a kerékcserét+centírozást.
Márkaszervízben nem csinálnák meg olcsóbban?
Felhívtam már őket az anya miatt is, de sosem érem el a szerelőt, aki csinálná, csak az értékesítőt. Még azt sem tudják, hogy van-e raktáron anya.
Mindez 10 órától és idáig még nem érkezett válasz, pedig hívtam már őket...

Esztergomban a nővéremék 5000FT-ot fizettek márkaszervízben a gumicseréért, ugyanis nekik nincs külön felnijük a téligumihoz. Ahhoz képest, hogy neked csak leszedni-centírozni feltenni kell, elég sokat kérnek érte.
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #543 Dátum: 2010. Január 14. - 15:27:59 »

Nah ma elmentem megvenni a téligumákat.
Nagyon jó állapotban vannak, gyakorlatilag újak.
4db Falken márkájú 195/55 R15, acélfelnin volt 55e ft.

Szerintetek érdemes elvinni gumishoz, hogy tegye fel/centíroztassa?
Kívülről semmi sérülés nincs a felniken... vagy cseréljem át én itthon?

Mennyibe szokott kerülni általában csak kerékcsere? Illetve centírozással együtt?

Keréknyomásra mit javallotok?
Én a nyárigumiba télen/nyáron 2.2 körül nyomok. Ebbe mennyit érdemes?
Oké, írja a kézikönyv, de annak már nem hiszek...inkább nektek Kacsint

Centírozni, legalábbis leellenőrizni 5000-ként érdemes, már csak a gumi kopása miatt is. (téves hiedelem, hogy úgyis egyenletesen kopik, nem kell) Én a keréknyomásra azt mondom, hogy ha 1-2 személlyel használod, akkor előre 2,2 körül, hátul 1,8 körül fújd. A kesztyűtartóban lévő táblázatot ez esetben felejtsd el! Ha hátul rendszeres kis terhelésnél "keménykedsz", fürészfogasra kopnak a külső szélei a dörzsölődés miatt. 
Ezt a kopást hogy venni észre? Ugyanis én szinte mindig kis terheléssel használom hátul (esernyő és egyéb kacatok), de eddig még nem tűnt fel (17e van a kocsiban)
Először hangja lesz, elkezd dobolni. Ha a kezedet a futófelület külső felén végighúzod (mivel a kerékdőlés miatt a felfújt gumi külső fele nem mindig érintkezik a talajjal, ezért dörzsölődve kopik) , akkor előre felé sima, semmi akadás, visszafelé viszont a minták élébe beleakad a kezed. Gondolj a fémfűrész lapjára! Egyik irányban ha húzod a fűrészt csak ugrála  fogakon a darab, amikor tolod, akkor meg a fogak beleharapnak az anyagba. 
És ez kb milyen futásteljesítmény után lesz ilyen? A dobolás sebességfüggő vagy állandó?
Nekem Hankook k406 optimo van, kb 28000 km-nél kazdtem hallani, de nagyjából fele a téligumikba ment, úgyhogy 15000 talán. Sebességfüggő volt, úgy 50-60 után lehetett jobban hallani, aztán onnan felfelé állandóan. Ja...van vagy 7 mm a minta, úgyhogy nem dobom ki, megy fel előre a tavasszal. Talán még bekopik! Kár, hogy pont lejárt a gari, mert el lehetett volna sütni garisként, valakinek sikerült.
56000km Hankook. Nincs rambókés hátul a gumiban.  He lehet, hogy a trehányságom miatt...? lehet, hogy süket vagyok...?  Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #544 Dátum: 2010. Január 14. - 17:45:50 »

Rendben, köszi az infókat, akkor mindenképpen beszerzek ilyen anyákat és igen, nem csavarok, elírtam Mosolyog
Figyelj az anyák kúpszögére...! (persze a menetemelkedés mellett)  Ilyen legyen!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #545 Dátum: 2010. Január 14. - 17:47:43 »

Nah ma elmentem megvenni a téligumákat.
Nagyon jó állapotban vannak, gyakorlatilag újak.
4db Falken márkájú 195/55 R15, acélfelnin volt 55e ft.

Szerintetek érdemes elvinni gumishoz, hogy tegye fel/centíroztassa?
Kívülről semmi sérülés nincs a felniken... vagy cseréljem át én itthon?

Mennyibe szokott kerülni általában csak kerékcsere? Illetve centírozással együtt?

Keréknyomásra mit javallotok?
Én a nyárigumiba télen/nyáron 2.2 körül nyomok. Ebbe mennyit érdemes?
Oké, írja a kézikönyv, de annak már nem hiszek...inkább nektek Kacsint

Centírozni, legalábbis leellenőrizni 5000-ként érdemes, már csak a gumi kopása miatt is. (téves hiedelem, hogy úgyis egyenletesen kopik, nem kell) Én a keréknyomásra azt mondom, hogy ha 1-2 személlyel használod, akkor előre 2,2 körül, hátul 1,8 körül fújd. A kesztyűtartóban lévő táblázatot ez esetben felejtsd el! Ha hátul rendszeres kis terhelésnél "keménykedsz", fürészfogasra kopnak a külső szélei a dörzsölődés miatt. 
Ezt a kopást hogy venni észre? Ugyanis én szinte mindig kis terheléssel használom hátul (esernyő és egyéb kacatok), de eddig még nem tűnt fel (17e van a kocsiban)
Először hangja lesz, elkezd dobolni. Ha a kezedet a futófelület külső felén végighúzod (mivel a kerékdőlés miatt a felfújt gumi külső fele nem mindig érintkezik a talajjal, ezért dörzsölődve kopik) , akkor előre felé sima, semmi akadás, visszafelé viszont a minták élébe beleakad a kezed. Gondolj a fémfűrész lapjára! Egyik irányban ha húzod a fűrészt csak ugrála  fogakon a darab, amikor tolod, akkor meg a fogak beleharapnak az anyagba. 
És ez kb milyen futásteljesítmény után lesz ilyen? A dobolás sebességfüggő vagy állandó?
Nekem Hankook k406 optimo van, kb 28000 km-nél kazdtem hallani, de nagyjából fele a téligumikba ment, úgyhogy 15000 talán. Sebességfüggő volt, úgy 50-60 után lehetett jobban hallani, aztán onnan felfelé állandóan. Ja...van vagy 7 mm a minta, úgyhogy nem dobom ki, megy fel előre a tavasszal. Talán még bekopik! Kár, hogy pont lejárt a gari, mert el lehetett volna sütni garisként, valakinek sikerült.
56000km Hankook. Nincs rambókés hátul a gumiban.  He lehet, hogy a trehányságom miatt...? lehet, hogy süket vagyok...?  Vigyorog
Inkább nagy a család, sok a csomag, stb....én 98%-ban 1-2 személlyel futottam ezeket a km-eket.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #546 Dátum: 2010. Január 14. - 22:15:58 »

Végülis idő hiányában, a gyári anyákkal rakattam fel az acélfelnit.
Gondolkodok, hogy hamarjába szerezzek be egyszerű anyákat és cseréltessem ki, hogy a sólé ne macerálja a (még)szép fényes anyákat, vagy várjam meg, amíg már nem lesz annyira szép és akkor vegyek ugyan olyanokat, mint ami most van, az új mehet az alufelnire, ami meg most van, marad télire.
A márkaszervízben azt mondták, hogy 500ft/db.
Nem tudom melyikre gondolt, de csak nem egy "egyszerű" anyát adnak ennyiért.
Szóval...
Naplózva

Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #547 Dátum: 2010. Január 14. - 22:22:08 »

Végülis idő hiányában, a gyári anyákkal rakattam fel az acélfelnit.
Gondolkodok, hogy hamarjába szerezzek be egyszerű anyákat és cseréltessem ki, hogy a sólé ne macerálja a (még)szép fényes anyákat, vagy várjam meg, amíg már nem lesz annyira szép és akkor vegyek ugyan olyanokat, mint ami most van, az új mehet az alufelnire, ami meg most van, marad télire.
A márkaszervízben azt mondták, hogy 500ft/db.
Nem tudom melyikre gondolt, de csak nem egy "egyszerű" anyát adnak ennyiért.
Szóval...
Kérdezd meg Sebijoe-t, nekik annyi van, hogy a kukába dobálják.
Naplózva


LPG
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #548 Dátum: 2010. Január 14. - 22:57:27 »

Végülis idő hiányában, a gyári anyákkal rakattam fel az acélfelnit.
Gondolkodok, hogy hamarjába szerezzek be egyszerű anyákat és cseréltessem ki, hogy a sólé ne macerálja a (még)szép fényes anyákat, vagy várjam meg, amíg már nem lesz annyira szép és akkor vegyek ugyan olyanokat, mint ami most van, az új mehet az alufelnire, ami meg most van, marad télire.
A márkaszervízben azt mondták, hogy 500ft/db.
Nem tudom melyikre gondolt, de csak nem egy "egyszerű" anyát adnak ennyiért.
Szóval...
Kérdezd meg Sebijoe-t, nekik annyi van, hogy a kukába dobálják.
Mindegyik anya gyári csak az egyik a könnyűfém felnihez van a krómos, a másik meg a lemezfelnihez, ilyeneket azért nem szoktunk kidobni mivel nem foglal el nagy helyet.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 14. - 22:59:24 írta sebijoe » Naplózva

Zsozso
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3



« Hozzászólás #549 Dátum: 2010. Január 16. - 19:05:45 »

1250/db-ért csinálná egy helyi gumis a kerékcserét+centírozást.
Márkaszervízben nem csinálnák meg olcsóbban?
Felhívtam már őket az anya miatt is, de sosem érem el a szerelőt, aki csinálná, csak az értékesítőt. Még azt sem tudják, hogy van-e raktáron anya.
Mindez 10 órától és idáig még nem érkezett válasz, pedig hívtam már őket...


Én a pécsi márkaszervízben cseréltettem a nyári-téli gumikat, 3700 ft-ért.
Naplózva
coop
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Hozzászólás #550 Dátum: 2010. Január 18. - 10:16:48 »

A korábban hírdetett 195/55 R15 szinte új RoadStone EuroWin  4 db téli gumesz még vihető. Említett áron, telefon, stb. pár lappal feljebb /tel.: 70-389-2175/.
Ugyanitt 2 db gyári Lacetti dísztárcsa várja gazdáját, nem törött, használt egész jó állapotú Mosolyog

Tesóm márkát váltott idő közben, aki jön kaphat Lacetti nyakpántott stb.


Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #551 Dátum: 2010. Január 18. - 11:11:40 »

A korábban hírdetett 195/55 R15 szinte új RoadStone EuroWin  4 db téli gumesz még vihető. Említett áron, telefon, stb. pár lappal feljebb /tel.: 70-389-2175/.
Ugyanitt 2 db gyári Lacetti dísztárcsa várja gazdáját, nem törött, használt egész jó állapotú Mosolyog

Tesóm márkát váltott idő közben, aki jön kaphat Lacetti nyakpántott stb.



A csomagleszorító háló meg van? Engem érdekelne.
Naplózva


LPG
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #552 Dátum: 2010. Január 18. - 11:16:24 »

A korábban hírdetett 195/55 R15 szinte új RoadStone EuroWin  4 db téli gumesz még vihető. Említett áron, telefon, stb. pár lappal feljebb /tel.: 70-389-2175/.
Ugyanitt 2 db gyári Lacetti dísztárcsa várja gazdáját, nem törött, használt egész jó állapotú Mosolyog

Tesóm márkát váltott idő közben, aki jön kaphat Lacetti nyakpántott stb.

A 2 dísztárcsa nagyon-nagyon érdekelne...
Ha esetleg priviben egy árat, meg, hogy merrefelé tudnám magamévá tenni...

Előre is köszi.
Naplózva
coop
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Hozzászólás #553 Dátum: 2010. Január 18. - 13:42:24 »

Szídtam mint a bokrot, ugyanis a leszorító hálót bent hagyta, de érthető. Hisz örült hogy a roncs jó áron 540 ezer elment egyből, úgy hogy a biztosítós ürge egy kecskeméti fószert küldött hozzá.
A dísztárcsa az meg van, robogóztam a városban és megláttam, satufék, vissza, és elvittem tesómnak. Lehet azóta is vki keresi. A bolti ára az újnak 10körül/felett darabonként. Sztem 6ezret megér a 2 db. Hívjátok  70-389-2175, gumit lehet viszik a héten új és csak 35ezer. Alku kötelező mindig.

A másik , ill. új autó Seat Toledó lett.
Naplózva
coop
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Hozzászólás #554 Dátum: 2010. Január 18. - 13:44:24 »

Minden Kispest XIX. ker. van, tárcsa lehet olcsóbb is talán azt mondta... Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 93   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!