Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 09:53:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 93   Le
 
Szerző Téma: Felni, gumi, tartozékai  (Megtekintve 310438 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #495 Dátum: 2009. December 18. - 18:27:03 »


Nos már majdnem jó, most már "csak" annyi a probléma, hogy a felnik középátmérője 59 mm, így most még keresnem kell esztergályost, aki csinál hozzá közdarabot. Ha ezt előre tudtam volna, hogy ennyi gond lesz a 14-es felnikkel, akkor inkább rendeltem volna hozzá kereskedésből gyári 15-ösöket... 
A gyári lemezfelni darabja 15-18ezer Ft. Nem egy olcsó dolog. Hála a ritka lyukosztásnak.
Naplózva
Lokführer
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


1.6 WTCC


« Hozzászólás #496 Dátum: 2009. December 18. - 18:54:01 »


Nos már majdnem jó, most már "csak" annyi a probléma, hogy a felnik középátmérője 59 mm, így most még keresnem kell esztergályost, aki csinál hozzá közdarabot. Ha ezt előre tudtam volna, hogy ennyi gond lesz a 14-es felnikkel, akkor inkább rendeltem volna hozzá kereskedésből gyári 15-ösöket... 
A gyári lemezfelni darabja 15-18ezer Ft. Nem egy olcsó dolog. Hála a ritka lyukosztásnak.


Felhívtam itt Győrben az egyik Chevrolet kereskedést, 14 ezret mondtak rá. Na mindegy, talán majd jövőre...
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #497 Dátum: 2009. December 18. - 19:10:36 »


Nos már majdnem jó, most már "csak" annyi a probléma, hogy a felnik középátmérője 59 mm, így most még keresnem kell esztergályost, aki csinál hozzá közdarabot. Ha ezt előre tudtam volna, hogy ennyi gond lesz a 14-es felnikkel, akkor inkább rendeltem volna hozzá kereskedésből gyári 15-ösöket... 
A gyári lemezfelni darabja 15-18ezer Ft. Nem egy olcsó dolog. Hála a ritka lyukosztásnak.


Felhívtam itt Győrben az egyik Chevrolet kereskedést, 14 ezret mondtak rá. Na mindegy, talán majd jövőre...
Az egy jó ár. Én inkább vettem használtakat, 4db került 20ezerbe.
Naplózva
Lokführer
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


1.6 WTCC


« Hozzászólás #498 Dátum: 2009. December 18. - 20:01:05 »


Nos már majdnem jó, most már "csak" annyi a probléma, hogy a felnik középátmérője 59 mm, így most még keresnem kell esztergályost, aki csinál hozzá közdarabot. Ha ezt előre tudtam volna, hogy ennyi gond lesz a 14-es felnikkel, akkor inkább rendeltem volna hozzá kereskedésből gyári 15-ösöket... 
A gyári lemezfelni darabja 15-18ezer Ft. Nem egy olcsó dolog. Hála a ritka lyukosztásnak.


Felhívtam itt Győrben az egyik Chevrolet kereskedést, 14 ezret mondtak rá. Na mindegy, talán majd jövőre...
Az egy jó ár. Én inkább vettem használtakat, 4db került 20ezerbe.

Nekem 16-ba van a 4 lemezfelni eddig, plusz most még a közdarab amibe kerül.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #499 Dátum: 2009. December 18. - 20:17:53 »

Sziasztok!

14"-os lemezfelnit keresek Lacettihez. Sajnos csak ez a méret passzol, ugyanis a téli gumik már megvannak hozzá, csak az előzőleg vásárolt lemezfelniknek nem volt jó az osztóköre (100-as).
Szia! Nem biztos, hogy ez jó ötlet. A kisebb felni nem fog beleérni a féknyeregbe? Ha netán még el is fér a tárcsák hűtése biztos rosszabb lesz.



Ha nem jön össze, akkor természetesen marad a 15-ös felni vásárlás, hozzá való gumikkal. :S

Fel lehet rá rakni a 14"-t, Koreában forgalmazták ekkorával, a Tacumának olyan a gyári felnije.

Köszönöm, akkor ezek szerint van még remény. A középátmérőnek muszály 56,5-nek lennie, vagy valamennyi eltérés megengedett?
Ha sokáig szeretnéd használni a futóművet meg a felnit is, akkor nem ajánlott az eltérés. ha nagyobb akkor szűkítőgyűrűt tudsz bele tetetni, ha kisebb, akkor úgy sem megy fel. Mosolyog
Szerintem ha talál 56-ost, akkor az a 0.5 mm könnyen megoldható.

Nos már majdnem jó, most már "csak" annyi a probléma, hogy a felnik középátmérője 59 mm, így most még keresnem kell esztergályost, aki csinál hozzá közdarabot. Ha ezt előre tudtam volna, hogy ennyi gond lesz a 14-es felnikkel, akkor inkább rendeltem volna hozzá kereskedésből gyári 15-ösöket... 
Fenét!
Menjél be egy gumishoz, ahol felnit is árulnak. Nekem a Borbet aluhoz 400 ft/db volt a szűkítő, gyári. Ami benne volt, esztergált az ütött.
Ha Pesti vagy, még címet is mondok.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #500 Dátum: 2009. December 18. - 20:34:24 »


Nos már majdnem jó, most már "csak" annyi a probléma, hogy a felnik középátmérője 59 mm, így most még keresnem kell esztergályost, aki csinál hozzá közdarabot. Ha ezt előre tudtam volna, hogy ennyi gond lesz a 14-es felnikkel, akkor inkább rendeltem volna hozzá kereskedésből gyári 15-ösöket... 
A gyári lemezfelni darabja 15-18ezer Ft. Nem egy olcsó dolog. Hála a ritka lyukosztásnak.


Felhívtam itt Győrben az egyik Chevrolet kereskedést, 14 ezret mondtak rá. Na mindegy, talán majd jövőre...
Az egy jó ár. Én inkább vettem használtakat, 4db került 20ezerbe.

Nekem 16-ba van a 4 lemezfelni eddig, plusz most még a közdarab amibe kerül.
De a tied 14-es, én 15-öst vettem.
Naplózva
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #501 Dátum: 2009. December 19. - 12:59:47 »

Nézelődtem egy kicsit téligumi+ felni téren és találtam olcsóbbakat is, mint az általam említett 60e ft-os.
Nem sok az egy kicsit? Tényleg megért ennyit?

oké, hogy garnitúra, de külön is találtam acél felnit, pár ezer ft-os áron, illetve szerelve is találtam téligumi szettet, jóval olcsóbban.
Igaz nem feltétlen Lacettire, csak általánosságban nézelődtem.
Vagy ebben van valami buktató?
Ezekhez a gumi témákhoz nem értek annyira, ezért kérdezek ennyi hülyeséget Vigyorog
Nem akarok befürödni
Naplózva

Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #502 Dátum: 2009. December 19. - 13:23:23 »

A lacettire való felni elég ritka, ezért kerül ennyibe.
Ha az opelé is jó lenne, a feléből megúsznád.
Naplózva


LPG
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #503 Dátum: 2009. December 19. - 13:24:53 »

Nézelődtem egy kicsit téligumi+ felni téren és találtam olcsóbbakat is, mint az általam említett 60e ft-os.
Nem sok az egy kicsit? Tényleg megért ennyit?

oké, hogy garnitúra, de külön is találtam acél felnit, pár ezer ft-os áron, illetve szerelve is találtam téligumi szettet, jóval olcsóbban.
Igaz nem feltétlen Lacettire, csak általánosságban nézelődtem.
Vagy ebben van valami buktató?
Ezekhez a gumi témákhoz nem értek annyira, ezért kérdezek ennyi hülyeséget Vigyorog
Nem akarok befürödni

Csak úgy általában nem érdemes keresgélni neked a fontosabb méretre kell figyelni:
1. 4x114,3 osztókör
2. 56,5 tehermentesítő furat
3. 15"-s vagy min 14"-s felni méret.
ezek a legfontosabbak.
Naplózva

diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #504 Dátum: 2009. December 19. - 14:33:55 »

Ezért szúrtam be neked azokat a linkeket, mert egyébként, ahogy Jani is írta, a 15-ös acélfelni darabja kb 15-18ezer forint újonnan, használtan pedig elég ritka. Ha vaterán vagy teszveszen találsz, akkor is általában féláron adják. Gumiban szerintem keress 185/60 R15 méretűt, mert olcsóbb mint a 195/55 R15.

A 60ezer meg nem sok a felni+gumi esetén, én tavaly 50ezerért jutottam hozzá.
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 19. - 14:35:48 írta diablo77 » Naplózva
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #505 Dátum: 2009. December 19. - 18:38:18 »

Érdekes, ebben az időben meg viszonylag jól működik a gumi.
Csúszik, csúszik, de nem annyira. Nem csúszik ki, nem pörög, nyilván nem 90-el emgyek, de ilyen időben senki, alacsony sebességnél pedig teljesen jó ez a gumi.
Nagyon fura. Kicsit elbizonytalanodtam, hogy érdemes-e kiadni most 60e-et egy szettért...
Ettől nem hiszem, hogy lesz durvább idő és most teljesen jó volt a gumi.
A fene sem érti ezt, egyszer jó, egyszer meg nem passz... He
Naplózva

BeseSasa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209


Lacetti 1.4 Star HB Green Dragon


« Hozzászólás #506 Dátum: 2009. December 19. - 19:04:12 »

igen Dani most jó mert valószínű a bordázata olyan a guminak hogy megkapaszkodik a friss hóba viszont mikor még nem volt hó de viszont hideg igen akkor a téligumira jellemző "plusz" azaz hogy nem "fagymeg" tehát felpuhul a gumi nem tudja a 4évszakos! azért csak óvatosana  télivel és a négyévszakossal is!!! de ha nincs most 60ezred téligumira akkor ajánlom hogy vegyél hasznltat olyan gumistól akibven azért meg is bízól! én is ezt tettem! nem 60e-ért hanem 20ért! egy szezont kibírnak simán jövőre meg spórolok és újat veszek...
Naplózva

Ne szidd a bacilusokat: sok emberben csak ők képviselik a kultúrát
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #507 Dátum: 2009. December 22. - 16:39:25 »

Na akkor itt egy kis Európai körkép,hogy hol, milyen gumi kötelező:
http://www.vezess.hu/magazin/kulfoldon_akasztas_jar_nyari/21988/
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #508 Dátum: 2010. Január 01. - 11:29:36 »

4felni+disztárcsák (ha jól értem). Ennyiért ajándék. Kacsint
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=160137125
Naplózva


LPG
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #509 Dátum: 2010. Január 01. - 19:31:08 »

4felni+disztárcsák (ha jól értem). Ennyiért ajándék. Kacsint
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=160137125
El is vitték.
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 93   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!