Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 03:40:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 93   Le
 
Szerző Téma: Felni, gumi, tartozékai  (Megtekintve 310253 alkalommal)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #300 Dátum: 2009. Június 27. - 18:26:00 »

Csavardi! Most téli gumival? Ne tedd! Hagyd inkább a felniket, és menj rendes nyári gumival nyáron! A szépségnél jóval fontosabb a biztonság!
Miért ne mehetne téli gumival nyáron? He? Én 2 nyarat végigcsináltam téli gumival és itt vagyok. Kacsint
Nekem anno a főnököm akart spórolni. Inkább téligumival nyáron, mint fordítva...
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #301 Dátum: 2009. Június 27. - 18:33:25 »

Sokan csinálják így. Ha lejárom a téliket, akkor az utolsó tél után én is fent hagyom őket. Jó kis esőmintásak, egy nyaras szezont simán le lehet velük járni és addig sem kopik a nyári gumi! (A téli guminak nagyobb a kopásjelzője, mint a nyárinak, úgyhogy nyárra tökéletesen megfelel, még ha kopott is. Fog annyit esőben is, mint egy nyári!)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #302 Dátum: 2009. Június 28. - 07:06:23 »

Csatlakoznék csavardi kollégához, bár csökkentett igényekkel (brazil hólekvár nem kell  Kacsint Kacsint Kacsint )

1 db használt Hankook Optimo K406-ra (195/55/R15) lenne szükségem, de nagyon. Ha esetleg lenne valakinek felesleges...
(Budapest és környéke, ha lehetne... Vigyorog Vigyorog; S.O.S. jeligére...)

Előre is köszi...
Szia Nem Befogadó Barátom! Azt hiszem tudok Rajtad segíteni, de az én pótkerekem még szűz, így is érdekelne? Én áttértem a 195/60-15-ös méretre. Esetleg valahogy megoldhatjuk, ha ezzel segítek. De csak szerdától van itthon a kocsim. Hívj fel, ha más megoldást nem találsz! Üdv: Gidy a kitagadott, bezzeg Fülöp...
De előtte mérd meg légyszi, hogy mekkora  a kopásjelzőnél a profilmélysége!  Kacsint Vigyorog
Gidykén, persze, hogy érdekel! Hívlak szerdáig...
És megmérem a profilmélységet...

Naplózva
csavardi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Hozzászólás #303 Dátum: 2009. Június 29. - 17:49:44 »

Csavardi! Most téli gumival? Ne tedd! Hagyd inkább a felniket, és menj rendes nyári gumival nyáron! A szépségnél jóval fontosabb a biztonság!
Miért ne mehetne téli gumival nyáron? He? Én 2 nyarat végigcsináltam téli gumival és itt vagyok. Kacsint
nyilván nem optimális a téli gumi nyáron, ebben igazad van, de ezek a gumik télre már nem jók, csak addig használom, amíg bírják. persze nem baj ha az ember tisztában van a korlátaival. (a nyári gumi télen összehasonlít6atlanul veszélyesebb- szerintem.)
Naplózva

170000miles
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #304 Dátum: 2009. Június 29. - 18:56:49 »

Csavardi! Most téli gumival? Ne tedd! Hagyd inkább a felniket, és menj rendes nyári gumival nyáron! A szépségnél jóval fontosabb a biztonság!
Miért ne mehetne téli gumival nyáron? He? Én 2 nyarat végigcsináltam téli gumival és itt vagyok. Kacsint
nyilván nem optimális a téli gumi nyáron, ebben igazad van, de ezek a gumik télre már nem jók, csak addig használom, amíg bírják. persze nem baj ha az ember tisztában van a korlátaival. (a nyári gumi télen összehasonlít6atlanul veszélyesebb- szerintem.)
Valóban a nyári gumi télen veszélyesebb, de ez nem azt jelenti, hogy a téli nyáron nem veszélyes! De mindenki úgyis azt használ, amit akar, vagy amire lehetősége van. Az a megjegyzés ami volt, hogy két nyarat kihúztam télivel, és itt vagyok, hát az nem jelent semmit, annak idején örültünk, ha volt gumi egyáltalán, nem, hogy téli, vagy nyári, és mégis itt vagyok. Természetesen nem kötelező meghalni nem megfelelő évszakos gumival, de nyilvánvalóan nagyobb a kockázat nem megfelelő évszaki gumival, mint passzolóval. A kockázatot meg jó minimálisra venni, mert így is lehet baj- sajnos. Amúgy tudom: az anyagiak...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #305 Dátum: 2009. Június 29. - 19:24:39 »

Igazad van Gidy. Mosolyog
Csak én azt veszem észre, hogy mostanában aki nem az évszaknak megfelelő gumival jár, az tömeggyilkosnak van kikiáltva.
Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #306 Dátum: 2009. Június 29. - 21:10:28 »

Igazad van Gidy. Mosolyog
Csak én azt veszem észre, hogy mostanában aki nem az évszaknak megfelelő gumival jár, az tömeggyilkosnak van kikiáltva.

Nem! Csak tudod, hogy vagyunk úgy mi itt, hogy megmondjuk a véleményünket, és felhívjuk a figyelmet olyan dolgokra, amiről azt hisszük, vagy tudjuk, hogy jó, ha mindenki gondol rá, tudja. Te sem vagy tömeggyilkos, csak beszólós! A tömeggyilkos kategória gumi ügyben az, aki télen lefutott nyári gumival száguldozik. De ebben remélem egyet is értünk. Meg hát én már koromnál, és tapasztalatomból kifolyólag nem vagyok már nagyon bevállalós, a biztonságra törekszem. Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Shark
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 178



« Hozzászólás #307 Dátum: 2009. Június 29. - 21:45:55 »

Nem növekszik meg nagyon a fékút, ha télit használtok nyáron?
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #308 Dátum: 2009. Június 30. - 06:43:02 »

Nem növekszik meg nagyon a fékút, ha télit használtok nyáron?
DE! Hát pont erről beszéltem Nyuszómuszó! Lágyabb, nyúlósabb nyáron a téli gumi, ezért. Télen meg fordítva van, a nyári gumi felkeményedik, és ezért rosszabb, nemcsak a hó, és jég miatt kell, hanem az alacsony hőmérséklet miatt is. Ezért mondják, hogy 7 C-fok (átlag) alatt már a télit használjuk.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #309 Dátum: 2009. Június 30. - 06:52:23 »

Nem növekszik meg nagyon a fékút, ha télit használtok nyáron?
DE! Hát pont erről beszéltem Nyuszómuszó! Lágyabb, nyúlósabb nyáron a téli gumi, ezért. Télen meg fordítva van, a nyári gumi felkeményedik, és ezért rosszabb, nemcsak a hó, és jég miatt kell, hanem az alacsony hőmérséklet miatt is. Ezért mondják, hogy 7 C-fok (átlag) alatt már a télit használjuk.
Én is törekszem arra, hogy az évszaknak megfelelő gumival járjak.
De nem tartom azt sem olyan nagy problémának, ha valaki a télieket hagyja fent nyárra. Az a fontos, hogy annak megfelelően vezesd az autódat, amit az autó és te az adott pillanatban biztonságosan elbírtok.
Lehet akármilyen gumi a gépen (hű de széles, peres, márkás...), ha beletapossa a sofőr a gázpedált a padlóba. Baj lesz belőle.
A "gagyival" (nem oda valóval) meg biztonságosan célba lehet érni, ha ésszel mész. Persze normális határok közt. Nem arra gondolok, amikor lefutott nyári papuccsal vág neki valaki a lefagyott útnak (mondjuk a Főtaxi futózottnál az sem sokkal rosszabb  Kacsint)
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #310 Dátum: 2009. Június 30. - 14:30:54 »

Nem növekszik meg nagyon a fékút, ha télit használtok nyáron?
Annyival nem, mint a nyári gumi télen.... Kacsint Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #311 Dátum: 2009. Június 30. - 20:06:23 »

esetleg egy db használható hankookja van valakinek?
vagy két akármilyen??
vagy 16-os alufelni???
(vagy brazil hólekvár? Vigyorog)

Nekünk van gumi és 16"-s alufelni is.
akkor leírnám a helyzetemet, dióhéjban (hogyan másként): kitaláltam, hogy szeretnék 16-os felniket, de FEHÉRET és lehetőleg nem horror árban. (tudom, hogy fehéret lehet csinálni is, de ez újból nem túl kifizetődő. esetleg használtból.)tekintve, hogy ehhez a kiváló gépezethez a lehető legelvetemültebb méret illik, ez nem 1szerű feladat (persze a felni kinézete sem mindegy). már abba is belenyugodtam, hogy ebből már csak jövőre lesz valami, de az idei nyarat még ki kellene húzni valamivel. (jelenleg a téli gumikat nyúzom, amíg bírják, de ezekből kettő már eléggé a végét járja.) na ide kellene megoldás. He
Nekem van 4 db nyari 16"-os elado. Kb. 10000 km-t futott. Csak szerintem Neked (is) nagyon peres lenne Pestre. 20/5/45 R16 ZR Zeta Marangoni.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Shark
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 178



« Hozzászólás #312 Dátum: 2009. Július 01. - 20:52:58 »

Én úgy vagyok vele, hogy inkább felteszem a választható egyik legjobbat.
Ugyanis az adott guminak van egy fékútja, de a féktávon belülre kerülhet bármilyen barom a saját hibája miatt is.
Akkor meg az a féktáv legyen minél rövidebb, hiszen az én autóm is, meg az én testi épségem is...
Naplózva
csavardi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Hozzászólás #313 Dátum: 2009. Július 02. - 10:04:19 »

esetleg egy db használható hankookja van valakinek?
vagy két akármilyen??
vagy 16-os alufelni???
(vagy brazil hólekvár? Vigyorog)

Nekünk van gumi és 16"-s alufelni is.
akkor leírnám a helyzetemet, dióhéjban (hogyan másként): kitaláltam, hogy szeretnék 16-os felniket, de FEHÉRET és lehetőleg nem horror árban. (tudom, hogy fehéret lehet csinálni is, de ez újból nem túl kifizetődő. esetleg használtból.)tekintve, hogy ehhez a kiváló gépezethez a lehető legelvetemültebb méret illik, ez nem 1szerű feladat (persze a felni kinézete sem mindegy). már abba is belenyugodtam, hogy ebből már csak jövőre lesz valami, de az idei nyarat még ki kellene húzni valamivel. (jelenleg a téli gumikat nyúzom, amíg bírják, de ezekből kettő már eléggé a végét járja.) na ide kellene megoldás. He
Nekem van 4 db nyari 16"-os elado. Kb. 10000 km-t futott. Csak szerintem Neked (is) nagyon peres lenne Pestre. 20/5/45 R16 ZR Zeta Marangoni.
a gumi érdekel, de először felnit kellene szereznem, feleslegesen nem akarok előre bevásárolni (Te miért nem használod?). ez meg pont a gyári váltómérete, peresnek elég határeset, 17-es felnit már én sem merek bevállalni ezekre az utakra.
Naplózva

170000miles
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #314 Dátum: 2009. Július 03. - 18:06:11 »

A Vaterán találtam 16-os alu.felnit, ha valakit érdekel.
http://www.vatera.hu/1_4x114_3_16_alufelni_honda_chevrolet_volvo_149516781.html
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 93   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!