Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 10:31:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 187 188 [189] 190 191 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 564764 alkalommal)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #2820 Dátum: 2015. Március 17. - 11:10:10 »

Sziasztok!

Békéscsabán esetleg tud valaki egy jó Lacetti szerelőt?
1,4 star, 60E km. Évek óta garázsban áll az autó, félévente megyek vele 20-30 km-t.
Vizsgára átnézés, felkészítés, olajcsere lenne a feladat, ill. nyáron azt vettem észre, hogy felforrósodik a bal hátsó kerék.
Ha nem horror összeg, akkor a kopott kilincseket is újrafényeztetném esetleg...

Köszi!

Tudok..

És esetleg kérhetnék hozzá elérhetőséget?  Kacsint  Köszi!

 A telefonszáma ott van a hsz alján!
Békéscsabán?    ( k.b. 400 Km autóval.)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 17. - 11:12:33 írta ladlac » Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #2821 Dátum: 2015. Március 17. - 13:33:00 »

Sziasztok!

Békéscsabán esetleg tud valaki egy jó Lacetti szerelőt?
1,4 star, 60E km. Évek óta garázsban áll az autó, félévente megyek vele 20-30 km-t.
Vizsgára átnézés, felkészítés, olajcsere lenne a feladat, ill. nyáron azt vettem észre, hogy felforrósodik a bal hátsó kerék.
Ha nem horror összeg, akkor a kopott kilincseket is újrafényeztetném esetleg...

Köszi!

Tudok..

És esetleg kérhetnék hozzá elérhetőséget?  Kacsint  Köszi!

 A telefonszáma ott van a hsz alján!
Békéscsabán?    ( k.b. 400 Km autóval.)

Nem olvastam figyelmesen,  Kacsint szerintem vonalon megkapota egy Békéscsabai szaki elérhetőségét, ha nem írj üzit.
Naplózva

Laczy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Hozzászólás #2822 Dátum: 2015. Március 17. - 16:09:16 »

Sziasztok!

Békéscsabán esetleg tud valaki egy jó Lacetti szerelőt?
1,4 star, 60E km. Évek óta garázsban áll az autó, félévente megyek vele 20-30 km-t.
Vizsgára átnézés, felkészítés, olajcsere lenne a feladat, ill. nyáron azt vettem észre, hogy felforrósodik a bal hátsó kerék.
Ha nem horror összeg, akkor a kopott kilincseket is újrafényeztetném esetleg...

Köszi!

Tudok..

És esetleg kérhetnék hozzá elérhetőséget?  Kacsint  Köszi!

 A telefonszáma ott van a hsz alján!
Békéscsabán?    ( k.b. 400 Km autóval.)

Nem olvastam figyelmesen,  Kacsint szerintem vonalon megkapota egy Békéscsabai szaki elérhetőségét, ha nem írj üzit.

Igen, már megvan az infó, beszéltem is a szakival, megy majd hozzá az autó...
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2823 Dátum: 2015. Március 20. - 17:25:54 »

Ma a kerékcserénél derült fény, hogy a bal első kerekemnél valószínűleg a féltengely gumiharangból szivárog a "gépzsír". A kerék belső felületét szép réteg borítja, valamint jutott ott a közelben is a dolgokra. Szerda reggelre kaptam időpontot cserére. Remélem addig nem lesz gond, mert szerdáig kb 100km-t még kell autóznunk a családdal. Hiányozhat-e komoly mértékben valahonnan a zsír/olaj? Nyugodtan használjam a kocsit vagy inkább használjak kölcsön járgányt a biztonság kedvéért? Van-e tapasztalatotok ez ügyben?
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Hooti
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Hozzászólás #2824 Dátum: 2015. Március 20. - 20:00:41 »

Ma a kerékcserénél derült fény, hogy a bal első kerekemnél valószínűleg a féltengely gumiharangból szivárog a "gépzsír". A kerék belső felületét szép réteg borítja, valamint jutott ott a közelben is a dolgokra. Szerda reggelre kaptam időpontot cserére. Remélem addig nem lesz gond, mert szerdáig kb 100km-t még kell autóznunk a családdal. Hiányozhat-e komoly mértékben valahonnan a zsír/olaj? Nyugodtan használjam a kocsit vagy inkább használjak kölcsön járgányt a biztonság kedvéért? Van-e tapasztalatotok ez ügyben?

Sajnos ahol a zsír kijön (külső csukló) ott a por/sár be is megy és megkezdi rongáló tevékenységét, kicsiszolja a "csapágyat" és csere a vége. Ha keveset használod az autót elég a gumiharangot cserélni és jól benyomni zsírral, így kihúzhatod akár egy évet is, főleg ha nem 90 fokos kanyarban taposod padlóig  Vigyorog
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2825 Dátum: 2015. Március 21. - 00:44:09 »

Eszembe jutott, múlt hétvégén mentem pár száz métert földúton és utána autópályán jó tempóban, lehet a két dolog nem tett jót a cuccnak és ott lett bibis...
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2826 Dátum: 2015. Március 21. - 01:08:52 »

Ki tudja mikor szakadt ki. 1hete, 1 hónapja vagy 2? Az a 100 km már nem sokat számít, feltéve,  ha nem esőben vagy földúton fogod megtenni.
Nekem már 2 szer kiszakadt. Elsőt még Nándibácsi cserélte. Másodjára Tomy 2 éve. Mindig a bal oldali. Most fogom a csuklót cserélni, mert már kopog.
Naplózva


LPG
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2827 Dátum: 2015. Március 21. - 08:22:26 »

Inkább elkértem a mai utazásokra faterék egyik autóját. Elég sok zsírt kivert, nem szeretném a nyári felnit is telezsíroztatni...

Köszi az infót Jani!  Kacsint
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2828 Dátum: 2015. Március 31. - 09:26:30 »

Szerencse, hogy időben észre lett véve a gumiharangos probléma és az meg pláne, hogy nem használtam utána már a kocsit, mert annyi zsír kidolgozódott belőle, hogy csoda hogy nem sérült a csukló.
Mellesleg Robi eléggé ki volt akadva, hogy nem gyári volt a cucc és igénytelenül volt meghúzva a bilincs is, ami okozta a problémát. Jó sok éve voltak ott cserélve a dolgok, csoda, hogy eddig bírták tünetmentesen.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2829 Dátum: 2015. Március 31. - 10:00:59 »

Egyszerű kérdés: ha kifogyott a benzin, van-e más teendőm azon kívül, hogy töltök bele?

Hülyeségnek hangozhat, de a régebbi nubiráról azt olvastam, hogy lezár a benzinszivattyú, ha kiürül a tank. Remélem a NubIII/Lacettinél már nincs ilyen.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2830 Dátum: 2015. Március 31. - 10:45:45 »

Egyszerű kérdés: ha kifogyott a benzin, van-e más teendőm azon kívül, hogy töltök bele?

Hülyeségnek hangozhat, de a régebbi nubiráról azt olvastam, hogy lezár a benzinszivattyú, ha kiürül a tank. Remélem a NubIII/Lacettinél már nincs ilyen.

nem lezár hanem tönkremegy mivel leég a szívattyú
Naplózva

70/4334431
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2831 Dátum: 2015. Március 31. - 11:08:34 »

nagyon jó. És ez még ennél a szériánál is fennáll?

Vagy máshogy kérdezve bele öntsem a benzint, vagy ne pazaroljam, öntsem kapásból rá?
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2832 Dátum: 2015. Március 31. - 13:21:50 »

nagyon jó. És ez még ennél a szériánál is fennáll?

Vagy máshogy kérdezve bele öntsem a benzint, vagy ne pazaroljam, öntsem kapásból rá?

ez minden elektromos ac val szerelt autónál így van mivel az üzemanyag kenné ezért tilos kifogyasztani,ha malacod van túlélte ha nem akkor drága kör volt..
Naplózva

70/4334431
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #2833 Dátum: 2015. Március 31. - 13:23:03 »

Akkor te is ebben a cipőben jársz mint én!? Örök dilemma gyötör, hogy bele vagy rá...  Vigyorog Vigyorog

Amúgy nekem még anno Pécsen volt, hogy sivatagi szárazra kiszippantottam a naftát a tankból, szerencsémre pont egy benzikút mellett... begurítottam a kocsit a kútra próbából kapott pár liter benzint és ment, ez több mint 3 éve volt, mielőtt Pestre költöztünk volna.

Bár lehet akkor cseppet károsodott a szivattyú és azóta csak romlik és ezért baromkodik néha a kocsi... Bár ez csak egy újabb tipp a számtalan másik mellett...
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 31. - 13:25:14 írta kubu87 » Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2834 Dátum: 2015. Március 31. - 17:02:02 »

Megúsztam 15 liter benzinnel (igen, beleöntöttem).
Kérdés csak kettő maradt: miért fogyott ki a benzin gáz mellett (illetve tudom, mert párszor nem váltott át, evvel majd pénteken lesz egy garanciális köröm...), illetve miért nem világított a szeme a tanknak? Mondjuk mostmár legalább tudom, hogy nem megbízható...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 187 188 [189] 190 191 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!