Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 06:26:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 182 183 [184] 185 186 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 564596 alkalommal)
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2745 Dátum: 2014. Szeptember 10. - 18:45:06 »

Köszi haver akkor jora gondoltam,hogy ezaz csak megerösitésre vártam.Kössz.Sokan sporolnak az auto karbantartásán de a szervizekben az a véleményem csapot munkát végeznek.Mindig azt a választ kapom nincs idönk végignézni mi lehet a baja majd ha kodothozfell akor menjek vissza.
Ha a lakóhelyednél van olyan szaki akinek van scan 100-a akkor egy gyári értékre nullázást (asszem így hívják) csináltassál vele, nekem is rángatott 50-60 km/h óra körül én nem cseréltem semmit nekem ez jött be 3000 ft.-ból megvolt.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Montoya
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Hozzászólás #2746 Dátum: 2014. Szeptember 10. - 19:07:13 »

Köszi haver de ezis megvolt.Nem ismeretlen a dolog napmintnap motorokat tesztelek egy cégnél.Már probáltam sikertelenül.Szerintem ez lessz a bünös.Lassan rendberakom az automat ha a szerelök képtelenek.Csak az opel motort ezt a fajtát nemismertem anyira azért kértem megerösitést mert sajna én más motorokat tesztelek sajna egy bizonyos gyárnak amit titoktartás véget nemmondhatokmeg.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2747 Dátum: 2014. Szeptember 10. - 19:18:23 »

Ezt a fajta opel motort azért nem ismered, mert ez nem opel motor. Vigyorog
Naplózva


LPG
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2748 Dátum: 2014. Szeptember 11. - 06:19:42 »

Akárhova viszem csak roszab lessz az autom nemhogy jobb.



itt a fó probléma nem akárhova kell vinni hanem szakemberhez nem olyan szerelőhöz aki a zsebedre találgat és ami a fontos ,hogy ismerje a tipust és legyen megfelelő műszerezettsége
Naplózva

70/4334431
Montoya
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Hozzászólás #2749 Dátum: 2014. Szeptember 11. - 07:49:44 »

Jani rosszul tudod a vizpumpátol kezdve a szelepszárig mind mind opel alkatrész.E opel motor elhiheted nekem.Az lényegtelen a dizány takaron miáll nézdmeg valamelyik alkatrészt.Ez nem sevi motor.Mosolyog) már nyultam anyira bele ebbe a motorrba,hogy tudjam multkor vezérmü ékszilyat cseréltem meg vizpumpát görgöket és mid opel alkatrész.
Naplózva
Montoya
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Hozzászólás #2750 Dátum: 2014. Szeptember 11. - 07:56:49 »

Sebike ezért csnálom magam van egy 5-ös bmv-m de azmég szakszervizt nemlátot én csinálok rajta mindent.De az müszakilag kifogástalan álapotban van sajna ez a fateré és megbizott a szakszervizben jol átis baszták mertpl a elvitte nemrég vezérmü ékszily cserére kicserélték a generátor ékszilyat és elkérték töle a vezérmü ékszily csere árát közel 60 ezer forintot csak mikor ithon a kipufogot néztem rá egy honapra akor mondom neki te nemis a vezérmü ékszilyat cserélték ki mert látszot rajta söt már 3mmre bevolt szakadva az ékszily gyors telefon csere ithon.Na enyit a szakszervizröl mostkezdtem rendberakni.Megjött az uj labdaszonda aztis cserélem egr szelep rendelés alatt adigis kitakaritom szelepek rendbe átnéztem már az egr szelep ázik a tisztitogépben.Ilyen rázos gép ami kiráza a koszt.Na de enyit erről.
Naplózva
Montoya
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Hozzászólás #2751 Dátum: 2014. Szeptember 11. - 07:58:18 »

Sebike egyébként nekemisvan jol felszerelt mühelyem régen énis autoszerelö voltam de amiota üzletember lettem az uj tipusokat nemismerem.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2752 Dátum: 2014. Szeptember 11. - 08:28:34 »

Sebike egyébként nekemisvan jol felszerelt mühelyem régen énis autoszerelö voltam de amiota üzletember lettem az uj tipusokat nemismerem.

a jólfelszerelt műhelyedben van gyári daewoo műszer?
ha nincs nem tudsz érdemben az autó minden funkciójában beavatkozni
amúgy akkor egy EGR szelepet illene megismerned...
Naplózva

70/4334431
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2753 Dátum: 2014. Szeptember 11. - 08:32:24 »

Jani rosszul tudod a vizpumpátol kezdve a szelepszárig mind mind opel alkatrész.E opel motor elhiheted nekem.Az lényegtelen a dizány takaron miáll nézdmeg valamelyik alkatrészt.Ez nem sevi motor.Mosolyog) már nyultam anyira bele ebbe a motorrba,hogy tudjam multkor vezérmü ékszilyat cseréltem meg vizpumpát görgöket és mid opel alkatrész.

te tudod rosszu egy csavarja sem egyezik meg az opel motorral
az 1.4 1.6 az daewoo
az 1.8 az made in australia Holden
Naplózva

70/4334431
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2754 Dátum: 2014. Szeptember 11. - 08:36:46 »

Sebike ezért csnálom magam van egy 5-ös bmv-m de azmég szakszervizt nemlátot én csinálok rajta mindent.De az müszakilag kifogástalan álapotban van sajna ez a fateré és megbizott a szakszervizben jol átis baszták mertpl a elvitte nemrég vezérmü ékszily cserére kicserélték a generátor ékszilyat és elkérték töle a vezérmü ékszily csere árát közel 60 ezer forintot csak mikor ithon a kipufogot néztem rá egy honapra akor mondom neki te nemis a vezérmü ékszilyat cserélték ki mert látszot rajta söt már 3mmre bevolt szakadva az ékszily gyors telefon csere ithon.Na enyit a szakszervizröl mostkezdtem rendberakni.Megjött az uj labdaszonda aztis cserélem egr szelep rendelés alatt adigis kitakaritom szelepek rendbe átnéztem már az egr szelep ázik a tisztitogépben.Ilyen rázos gép ami kiráza a koszt.Na de enyit erről.

itt látszik,hogy találgatás megy nálad mindent kicserélsz ami az üzemanyag  keverékképzés kipufogógáz kezelésben van és akkor sem biztos,hogy jó lesz
a márkaszerviz az külön tészta én nem azt mondtam ,hogy oda vidd hanem szakemberhez
amúgy valamit nem értek mert kevered a fogalmakat a vezérműszíj vagy a laposszíj ami nem volt cserélve mert ékszíj az nincs ezen az autón..
Naplózva

70/4334431
Montoya
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Hozzászólás #2755 Dátum: 2014. Szeptember 11. - 16:11:47 »

Még jó,hogy levettem elvot a müködtetö tüske teljesen törve a rugo srégen a jukban mégjó,hogy nemment a motorba bele.Most lezártam a furatot holnapvagy hétfön jön az uj egr szelep és csere.De most,hogy probáltam egyenlöre nincsen rángás.De multkoris igyvolt egy kisidöre nemrángatot utána megint kezdte igaz már nem anyira.Remélem mostmár jolessz.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #2756 Dátum: 2014. Szeptember 11. - 16:28:54 »

Egy kicsit,  -helyesírás terén- figyeljünk oda Kedves Cartársak!  Kacsint
1-2 hozzászólás olvashatatlan... 
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2757 Dátum: 2014. Szeptember 12. - 07:43:36 »

Lenne egy kérdésem. Sedan digitklímás középkonzol borítás leszedése igényel-e valami különleges odafigyelést az 5 ajtós manuális klímáshoz képest? A rádiócsere miatt kérdezem.
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #2758 Dátum: 2014. Szeptember 12. - 07:47:42 »

Egy kicsit,  -helyesírás terén- figyeljünk oda Kedves Cartársak!  Kacsint
1-2 hozzászólás olvashatatlan... 

Én az első megdöbbenés után jót szórakoztam...Zavart Vigyorog
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #2759 Dátum: 2014. Szeptember 12. - 08:00:35 »

Lenne egy kérdésem. Sedan digitklímás középkonzol borítás leszedése igényel-e valami különleges odafigyelést az 5 ajtós manuális klímáshoz képest? A rádiócsere miatt kérdezem.
Sokkal egyszerűbb, nem kell bowdenekkel vacakolni.  Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Oldalak: 1 ... 182 183 [184] 185 186 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!