Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 12:18:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 177 178 [179] 180 181 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 564826 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2670 Dátum: 2014. Február 12. - 19:23:16 »

Digit klímás lacsim középonzolából berregő+kattogó hang hallatszik. Olyan, mint mikor a befújás irányát változtatom és a motor pozicionál. Amúgy a levegő onnan jön, ahova állítom, csak az a hang ne lenne. Ötlet, volt már valakinek hasonló?
Ha bemelegszik a rendszer nem múlik el? Az off japán prémiumban ugyanez történik amióta hideg van, de ha átmelegszik, akkor elhallgat a kerregés. Az automata klíma meg röhögve működik.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2671 Dátum: 2014. Február 12. - 19:37:51 »

Digit klímás lacsim középonzolából berregő+kattogó hang hallatszik. Olyan, mint mikor a befújás irányát változtatom és a motor pozicionál. Amúgy a levegő onnan jön, ahova állítom, csak az a hang ne lenne. Ötlet, volt már valakinek hasonló?
Ha bemelegszik a rendszer nem múlik el? Az off japán prémiumban ugyanez történik amióta hideg van, de ha átmelegszik, akkor elhallgat a kerregés. Az automata klíma meg röhögve működik.
Ezt még nem figyeltem meg. Na majd ezután lesem. Köszi az ötletet!
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2672 Dátum: 2014. Február 12. - 20:08:17 »

Digit klímás lacsim középonzolából berregő+kattogó hang hallatszik. Olyan, mint mikor a befújás irányát változtatom és a motor pozicionál. Amúgy a levegő onnan jön, ahova állítom, csak az a hang ne lenne. Ötlet, volt már valakinek hasonló?
Ha bemelegszik a rendszer nem múlik el? Az off japán prémiumban ugyanez történik amióta hideg van, de ha átmelegszik, akkor elhallgat a kerregés. Az automata klíma meg röhögve működik.
Ezt még nem figyeltem meg. Na majd ezután lesem. Köszi az ötletet!
Ha így van, idézem a márkaszervizest: nem ér meg foglalkozni vele, mert többe kerülne a leves, mint a hús és uána zörögne a műszerfal, mert nem rakjuk össze úgy, mint a gyárban.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
FuRy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Hozzászólás #2673 Dátum: 2014. Március 01. - 19:39:00 »

Sziasztok!

Azért ideírtam, mert nem voltam teljesen biztos a topicot illetően. Segítséget kérnék, illetve tippet.
Mai nap kétszer játszotta el velem a gép a következőt: 100-nál hiába nyomtam a gázt, a világért nem akart fentébb menni a sebességmutató 5-ben. Amint lassítottam visszvált, a fordulatszám annyira leesett váltásnál, hogy az autó leállt alattam. Persze menet közben visszaindít. Utána próba,  100-felé simán gyorsul mint azelőtt.

Ötlet, hogy mi okozhatta? Nem veszek észre más rendellenes menettulajdonságot, nagyon szépen megy minden nap.

Előre is köszönöm.

Üdvözlettel minden Fórumozónak,
Naplózva
orosza
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Hozzászólás #2674 Dátum: 2014. Március 03. - 06:31:39 »

Sziasztok!

Új tag vagyok, és segítséget szeretnék kérni. 1.6-os lacettim van 2006-os évjárat, majd 94 e km van benne. Check lámpa világít, menet közben berángat, utánna semmi rángatás szép alapjárat, lámpa továbbra is világít. 1-2 napon belül lámpa kialszik, semmi hiba, majd egyszer megin villog és jön a rángatás. P 300-as hibakód, véletlen szerű gyújtás kimaradást olvastunk ki. Olvastam már pár korábbi hozzászólást ezzel kapcsolatban, de mégis segítséget szeretnék kérni, mi lehet a baj? Gyertyacsere megvolt, ez kilőve. Gyújtókábel, trafó esetleg kipufogó szelep kormosodás??
Segítségeteket előre is köszönöm.
Szia!
Ha nincs mellette P301-304 kód is, akkor az több hengert érintő égéskimaradás, de nem egyenlő a gyújtáskimaradással. Nem vagyok szaki, mások biztos többet tudnak, de én ezt szűrtem le az eddigi tapasztalataimból.

Nincs mellette más kód csak a 300-as. Segítségedet köszi, biztos lesz még más segítség is.

A P0300 nem csak gyújtáskimaradást jelent! Esetleg egy katalizátor ellenőrzés nem árthat. Én sem vagyok szakértő, de pár héttel ezelőtt hasonló jelenséget tapasztaltam, azóta új katalizátorom van. Mosolyog
Naplózva
Papy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Hozzászólás #2675 Dátum: 2014. Március 17. - 09:46:07 »

Sziasztok!
Beleolvasgattam a vonóhorgos témákba, de egyenlőre nem találtam meg a kérdésemre a magyarázatot. Létezik akkor HB-re való olyan vonóhorog ami a gyári helyre megy fel, nem kell barkácsolni, fúrogatni? Pótkerék helyén az Lpg tartály van, nem szeretném hogy meglékeljék:) Ha igen tud nekem írni valaki egy pontos típusszámot hogy melyik az?
Naplózva

Papy, akinek Lacettije van, és nem fél használni...!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2676 Dátum: 2014. Március 18. - 01:11:50 »

Sziasztok!
Beleolvasgattam a vonóhorgos témákba, de egyenlőre nem találtam meg a kérdésemre a magyarázatot. Létezik akkor HB-re való olyan vonóhorog ami a gyári helyre megy fel, nem kell barkácsolni, fúrogatni? Pótkerék helyén az Lpg tartály van, nem szeretném hogy meglékeljék:) Ha igen tud nekem írni valaki egy pontos típusszámot hogy melyik az?
Sajnos konkrét adatokkal én nem tudok szolgálni, de amit tudok írom: nekem bosal van. Az autóra újkorában került márkakereskedésben, így kértem forgalomba helyezni. A két hátsó nyúlványba megy bele (ezt úgy mondta Sebike én nem ellenőriztem) ami a legstabilabb megoldás. Messze elkerüli a pótkerék helyét a csavar, szerintem nincs félnivalód. Tapasztalat: fél köbméter sóderrel is volt pakolva nemegyszer az utánfutó és minden rendben!  Vigyorog  
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 18. - 01:15:03 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Papy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Hozzászólás #2677 Dátum: 2014. Március 18. - 07:32:16 »

Sziasztok!
Beleolvasgattam a vonóhorgos témákba, de egyenlőre nem találtam meg a kérdésemre a magyarázatot. Létezik akkor HB-re való olyan vonóhorog ami a gyári helyre megy fel, nem kell barkácsolni, fúrogatni? Pótkerék helyén az Lpg tartály van, nem szeretném hogy meglékeljék:) Ha igen tud nekem írni valaki egy pontos típusszámot hogy melyik az?
Sajnos konkrét adatokkal én nem tudok szolgálni, de amit tudok írom: nekem bosal van. Az autóra újkorában került márkakereskedésben, így kértem forgalomba helyezni. A két hátsó nyúlványba megy bele (ezt úgy mondta Sebike én nem ellenőriztem) ami a legstabilabb megoldás. Messze elkerüli a pótkerék helyét a csavar, szerintem nincs félnivalód. Tapasztalat: fél köbméter sóderrel is volt pakolva nemegyszer az utánfutó és minden rendben!  Vigyorog  

Köszi, megfentolom! Mosolyog
Naplózva

Papy, akinek Lacettije van, és nem fél használni...!
r3dwo0d
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Hozzászólás #2678 Dátum: 2014. Március 21. - 18:55:39 »

A csomagtér kilincs ha nem ugrik vissza rendesen a helyére akkor eltört benne a rugó vagy valami piszoktól ragad be a kinyitott állapotba? Mennyire bonyolult ezt a problémát orvosolni? Én ugyan hozzászoktam, de senki más nem tudja becsukni a csomagtartót ha nem nyomja vissza eredeti állásába a kilincset. Válaszaitokat előre is köszönöm szépen!
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #2679 Dátum: 2014. Március 21. - 21:49:51 »

A csomagtér kilincs ha nem ugrik vissza rendesen a helyére akkor eltört benne a rugó vagy valami piszoktól ragad be a kinyitott állapotba? Mennyire bonyolult ezt a problémát orvosolni? Én ugyan hozzászoktam, de senki más nem tudja becsukni a csomagtartót ha nem nyomja vissza eredeti állásába a kilincset. Válaszaitokat előre is köszönöm szépen!

Nekem is el van törve, előfordul... csomagtérajtóról a belső borítást kell leszedni és azt hiszem utána férsz rendesen hozzá. De ennek is van valami ajánlott lépés-sorrendje ha jól emlékszem, mert ha máshol kezded meg akkor eltörhetnek a műanyag klipszek meg utólag lötyöghet/zöröghet a borítás. Sajnos nem tudom, hogy hol érdemes elkezdeni a borítás leszedését, magam még nem próbáltam. Várd meg, hátha valaki leírja ide vagy privátban kérdezz meg egy szerelőt itt a fórumon. Pl. Sebike vagy Tomy61, hogy ők miként csinálják ezt.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2680 Dátum: 2014. Március 22. - 05:53:32 »

A csomagtér kilincs ha nem ugrik vissza rendesen a helyére akkor eltört benne a rugó vagy valami piszoktól ragad be a kinyitott állapotba? Mennyire bonyolult ezt a problémát orvosolni? Én ugyan hozzászoktam, de senki más nem tudja becsukni a csomagtartót ha nem nyomja vissza eredeti állásába a kilincset. Válaszaitokat előre is köszönöm szépen!
Nkem "zsírmérgezést" kapott a rugó a kombiban. Le kellett szedni a burkolatot, megpucolni a rugót, zármechanikát, utána jó lett.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
r3dwo0d
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Hozzászólás #2681 Dátum: 2014. Március 23. - 12:55:40 »

Köszi az infókat! Tehát mindenképpen szét kell szedni és csak úgy orvosolható a probléma? Ha esetleg a kilincs felől befújom WD40-nel az nem segít a dolgon?
Naplózva
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #2682 Dátum: 2014. Március 23. - 14:05:27 »

Köszi az infókat! Tehát mindenképpen szét kell szedni és csak úgy orvosolható a probléma? Ha esetleg a kilincs felől befújom WD40-nel az nem segít a dolgon?
Nekem is ilyen bajom volt/van. Ősszel kipróbáltam a sprayt, először semmi, majd 2 nap múlva megjavult, de most megint vacakol, úgyhogy ezek szerint csak ideiglenes megoldás.
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #2683 Dátum: 2014. április 02. - 15:41:44 »

Tegnap kicsit beparáztam: a gázpedált nem tudtam benyomni elsőre, az autó beindítása után. Mintha be lett volna akadva.
Lehet ennek valami műszaki magyarázata?  (vagy odaszorult a szőnyegem???  Zavart)
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2684 Dátum: 2014. április 02. - 16:15:14 »

Tegnap kicsit beparáztam: a gázpedált nem tudtam benyomni elsőre, az autó beindítása után. Mintha be lett volna akadva.
Lehet ennek valami műszaki magyarázata?  (vagy odaszorult a szőnyegem???  Zavart)
Szerintem ha letérdelsz, akkor a szőnyegen látni kellene a nyomot.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 177 178 [179] 180 181 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!