Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 16:32:24 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 174 175 [176] 177 178 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 564996 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2625 Dátum: 2013. Október 21. - 19:06:12 »

Tudom, hogy volt már róla szó, de a keresővel nem találtam meg... Olyan problémám lenne, hogy a hűtővíz visszajelző össze vissza megy. Tegnap még mutatta normálisan fixen az üzem meleg állapotot, ma viszont az első osztás környékén kóvályog. Ha gyorsítok akkor az első osztás környékére süllyed, ha megállok, akkor szép lassan feljebb kúszik. Termosztát gond lehet? Már 9 évesek elmúltunk...
Jah, és a fogyasztás is megugrott egy literrel.
Volt róla szó. Műszaki hiba áll fenn.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Bocs. Komolyra fordítva: ladlac szerint állandóan visszalevegősödik a rendszer, ezért ugrál a mutató. Szerintem valami kontakthiba lehet. Akinél előjött a hiba, csak hidegen produkálta a hibát. Ha a fogyasztásod is megugrott, akkor talán hideg víz jel megy folyamatosan az ECU-ba. A problémára nem voltmegoldás eddig, emlékeim szerint.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #2626 Dátum: 2013. Október 21. - 20:45:56 »

Tudom, hogy volt már róla szó, de a keresővel nem találtam meg... Olyan problémám lenne, hogy a hűtővíz visszajelző össze vissza megy. Tegnap még mutatta normálisan fixen az üzem meleg állapotot, ma viszont az első osztás környékén kóvályog. Ha gyorsítok akkor az első osztás környékére süllyed, ha megállok, akkor szép lassan feljebb kúszik. Termosztát gond lehet? Már 9 évesek elmúltunk...
Jah, és a fogyasztás is megugrott egy literrel.
Volt róla szó. Műszaki hiba áll fenn.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Bocs. Komolyra fordítva: ladlac szerint állandóan visszalevegősödik a rendszer, ezért ugrál a mutató. Szerintem valami kontakthiba lehet. Akinél előjött a hiba, csak hidegen produkálta a hibát. Ha a fogyasztásod is megugrott, akkor talán hideg víz jel megy folyamatosan az ECU-ba. A problémára nem voltmegoldás eddig, emlékeim szerint.
Rá kellene dugni egy obd2 kiolvasót, azon látni lehet pontosan a hőfokot. Én ezzel játszom, mióta van, mindent pontosan kiír. Itt lehetne látni az ugrásokat, illetve a mértékét. Ha valakinek ilyen gondja van Pesten, szívesen segítek...  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2627 Dátum: 2013. Október 21. - 21:52:04 »

Tudom, hogy volt már róla szó, de a keresővel nem találtam meg... Olyan problémám lenne, hogy a hűtővíz visszajelző össze vissza megy. Tegnap még mutatta normálisan fixen az üzem meleg állapotot, ma viszont az első osztás környékén kóvályog. Ha gyorsítok akkor az első osztás környékére süllyed, ha megállok, akkor szép lassan feljebb kúszik. Termosztát gond lehet? Már 9 évesek elmúltunk...
Jah, és a fogyasztás is megugrott egy literrel.
Volt róla szó. Műszaki hiba áll fenn.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Bocs. Komolyra fordítva: ladlac szerint állandóan visszalevegősödik a rendszer, ezért ugrál a mutató. Szerintem valami kontakthiba lehet. Akinél előjött a hiba, csak hidegen produkálta a hibát. Ha a fogyasztásod is megugrott, akkor talán hideg víz jel megy folyamatosan az ECU-ba. A problémára nem voltmegoldás eddig, emlékeim szerint.
Rá kellene dugni egy obd2 kiolvasót, azon látni lehet pontosan a hőfokot. Én ezzel játszom, mióta van, mindent pontosan kiír. Itt lehetne látni az ugrásokat, illetve a mértékét. Ha valakinek ilyen gondja van Pesten, szívesen segítek...  Vigyorog
Szerdán nyugi lesz, na majd akkor tesztelem. Van laptopon programom, az többet mutat Mosolyog

Ma reggel normálisan működött  He
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 22. - 11:56:33 írta Giovanni » Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2628 Dátum: 2013. Október 24. - 17:49:31 »

Ma beszéltem egy Opeles sráccal, azt mondta, hogy ilyen jelenséggel, mint nálam, még nem találkozott. Talán túlhűthette magát a rendszer, viszont akkor nincs benne elég hűtővíz. Na ezen felbuzdulva megnéztem. A minimum feliratot csipi alulról  He Még sosem volt cserélve a víz, 9 éves. Folyásom nem volt. Lecseréljem, vagy után töltsem?
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #2629 Dátum: 2013. Október 24. - 18:01:58 »

Ma beszéltem egy Opeles sráccal, azt mondta, hogy ilyen jelenséggel, mint nálam, még nem találkozott. Talán túlhűthette magát a rendszer, viszont akkor nincs benne elég hűtővíz. Na ezen felbuzdulva megnéztem. A minimum feliratot csipi alulról  He Még sosem volt cserélve a víz, 9 éves. Folyásom nem volt. Lecseréljem, vagy után töltsem?
Szerintem inkább cseréld, ha 9 éves.
Naplózva
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #2630 Dátum: 2013. Október 24. - 18:24:13 »

Ma beszéltem egy Opeles sráccal, azt mondta, hogy ilyen jelenséggel, mint nálam, még nem találkozott. Talán túlhűthette magát a rendszer, viszont akkor nincs benne elég hűtővíz. Na ezen felbuzdulva megnéztem. A minimum feliratot csipi alulról  He Még sosem volt cserélve a víz, 9 éves. Folyásom nem volt. Lecseréljem, vagy után töltsem?
Szerintem inkább cseréld, ha 9 éves.
Pedig vezérmű szíj cserénél illik cserélni a vízpumpát is, és akkor a hűtőközeget is.
Én mindig cseréltetem.
Naplózva

WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2631 Dátum: 2013. Október 24. - 19:09:05 »

én is, de a szervizkönyv is javasolja a cserét....talán 45 ezrenként, ha jól emlékszem 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2632 Dátum: 2013. Október 24. - 19:34:52 »

Kettő, azaz kettő évente illik. Én ezt követem minden autón.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2633 Dátum: 2013. Október 24. - 19:36:14 »

Köszi! Vezérműszíj már volt cserélve... vízpumpára nem emlékszem Víz meg szerintem tuti nem.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2634 Dátum: 2013. Október 24. - 20:50:57 »

Köszi! Vezérműszíj már volt cserélve... vízpumpára nem emlékszem Víz meg szerintem tuti nem.

akkor félmunkát végeztek
Naplózva

70/4334431
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2635 Dátum: 2013. Október 24. - 21:05:42 »

Köszi! Vezérműszíj már volt cserélve... vízpumpára nem emlékszem Víz meg szerintem tuti nem.

akkor félmunkát végeztek
Ezért mondtam tavasszal, hogy inkább legurulok Hozzád egy teljes renoválásra Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2636 Dátum: 2013. Október 24. - 21:11:32 »

Köszi! Vezérműszíj már volt cserélve... vízpumpára nem emlékszem Víz meg szerintem tuti nem.

akkor félmunkát végeztek
Ezért mondtam tavasszal, hogy inkább legurulok Hozzád egy teljes renoválásra Vigyorog
De már ősz van, vazze.  Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2637 Dátum: 2013. Október 24. - 21:42:38 »

Köszi! Vezérműszíj már volt cserélve... vízpumpára nem emlékszem Víz meg szerintem tuti nem.

akkor félmunkát végeztek
Ezért mondtam tavasszal, hogy inkább legurulok Hozzád egy teljes renoválásra Vigyorog
De már ősz van, vazze.  Vigyorog
De remélem még lesz tavasz
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2638 Dátum: 2013. Október 29. - 21:21:19 »

Az üa. szintjelző pontatlanságára írta valaki:

Ha nem vagy vízszintbe akkor mutathat fals értéket a kijelző.
A  menüjében van állítási lehetőség erre is.


Ti tudtok erről? 
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2639 Dátum: 2013. Október 29. - 21:59:38 »

Menüs dolog a rádióra vonatkozik szerintem. Kacsint
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 ... 174 175 [176] 177 178 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!