Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 18:29:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 171 172 [173] 174 175 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 565055 alkalommal)
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2580 Dátum: 2013. Július 06. - 14:36:59 »

én szakemberre bíztam. bementem egy szakboltba, választottam 3 lehetséges közül és be is szerelték, ennyi.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #2581 Dátum: 2013. Július 06. - 15:20:17 »

Drága Barátom (engedd meg, hogy továbbra is annak tekintselek). Nem konkrétan a vásárlás illetve a választás az aggályoskodásom tárgya. Kérlek és kérek mindenkit, hogy olvassa végig az idevágó összes hozzászólást figyelmesen. Az erősen szubjektív megítélések, megállapítások, amik nem töltenek el megelégedéssel. Olyan dolgokról és olyan formában történnek kinyilatkozások, amik egyébként egzakt módon mérhetőek, igazolhatóak vagy támadhatóak. Olyannyira, hogy még a mérések feltételei is elő vannak írva. Közel egy évtizede a munkám része a gépjármű akkumulátorok ellenőrzése, garanciális vizsgálata, de ezt gyorsan felejtsétek is el, mert nem kívánom a mellemet döngetni ez ügybe(sem). Szíveskedjetek utánaolvasni, információt gyűjteni (tőlem)független helyekről. Utána lehet ítélkezni.
Naplózva
cupika
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 203


2.0 D Elite


« Hozzászólás #2582 Dátum: 2013. Július 06. - 16:26:43 »

Olvasgatva az akksi körüli írásokat, elmesélem az én történetemet. Másfél hónapja kb. az autó indításakor olyan fura hangot adott, mintha egy hengernél nem lenne minden ok. Nehezen forgot meg a motor mire beindult, bár nem kellett többször is indítózni. Aztán egyik reggel gyújtást ráadtam, izzitó lámpa elaluldt, kulcs elfordít, csak kattanás, minden visszajelző kialudt, motor nem indul. Reggel van, menni kell munkába, elmentem a másik autóval. Feleségem szól: csak kellene a kocsi, mit csináljon. Szóltam sógornak, bikakábel rá, egyből beindult. Mondom ennek fele se tréfa, új akksi kell. Sógor tud jó helyet, de milyen akksi kell bele? Mondom nem tudom, de mindjárt visszaszólok, csak kell egyet telefonálnom. Hívhattam volna szerelőt, szalont, ezt azt amazt aki hozzáért, nézhettem volna internetet, meg mit tudom még miket. Nem. Felhívtam Sebikét, egyből megmondta hanyas akksi kell bele, mire figyeljek- bal plusszos, jobb plusszos. Beszéltünk még pár szót, majd hívtam a sógorom. Húsz percen belül ott volt benne az új akksi.
Mindezt azért írtam, mert lehet sok mindenre választ kapni egyéb helyekről, internetről, szerelőktől. Én saját bőrömön tapasztaltam meg, sajna nem egyszer, hogy a szakszervízek, alkatrész kereskedők nem feltétlen értenek ehhez a típushoz, és elég sok butaságot mondanak, tanácsolnak. Ebben a klubban megtaláltam azokat a szakembereket akiknek a tanácsát kikérem és megfogadom. Eddig még mindig igazuk volt. Szakszervízben is volt rá példa, hogy kötöttem az ebet a karóhoz, nézzék meg, csinálják meg azt, amit mondok, amit innen a fórumról tanácsként kaptam. Jó helyről, jó szaktanácsadás, ezért is szeretem ezt a klubbot.
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #2583 Dátum: 2013. Július 06. - 19:35:45 »

Természetesen értelek és az jó, hogy megoldódott az említett probléma. Azonban más oka is lehetett volna ennek. Egészen biztos vagyok benne, hogy nagyon mérges és sértődött lettél volna. "Vak tyúk is talál szemet" alapon sikerült beletrafálni. Igen, az élethez szerencse is kell. De nem is az ilyen és ehhez hasonló történetek inspirálták hozzászólásomat. Megpróbálom még egyszer, rövidebben és talán érthetőbben:
Nagyon nem szerencsés valamit (legyen az bármilyen termék) konkrétan "le****ozni" anélkül, hogy ezt hitelt érdemlően bizonyítani tudnánk. Ez csak szóbeszéd. A tapasztalat pedig csupán lehetőség, nem diagnosztika. Viszont lecsökkentheti a tényleges hibakeresés idejét, a szükséges vizsgálatok sorrendjét megváltoztathatja. Tehát ezt a tényezőt nem szabad elvetni, sőt! És, igen, olvassál rendületlenül hiszen ez lenne a cél.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2584 Dátum: 2013. Július 06. - 20:07:16 »

Természetesen értelek és az jó, hogy megoldódott az említett probléma. Azonban más oka is lehetett volna ennek. Egészen biztos vagyok benne, hogy nagyon mérges és sértődött lettél volna. "Vak tyúk is talál szemet" alapon sikerült beletrafálni. Igen, az élethez szerencse is kell. De nem is az ilyen és ehhez hasonló történetek inspirálták hozzászólásomat. Megpróbálom még egyszer, rövidebben és talán érthetőbben:
Nagyon nem szerencsés valamit (legyen az bármilyen termék) konkrétan "le****ozni" anélkül, hogy ezt hitelt érdemlően bizonyítani tudnánk. Ez csak szóbeszéd. A tapasztalat pedig csupán lehetőség, nem diagnosztika. Viszont lecsökkentheti a tényleges hibakeresés idejét, a szükséges vizsgálatok sorrendjét megváltoztathatja. Tehát ezt a tényezőt nem szabad elvetni, sőt! És, igen, olvassál rendületlenül hiszen ez lenne a cél.

te nagyon sok esetben csak elméleti dolgokat írsz a gyakorlat helyett !
nem a vak tyúk is talál szemet elven szoktam beletalálni a dolgokba,hanem lehet,hogy nagyobb a típusismeretem mint neked a könyvektől/elméletektől néha el kellene szakadni és a gyakorlatban bizonyítani!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 06. - 20:09:53 írta sebike » Naplózva

70/4334431
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #2585 Dátum: 2013. Július 06. - 20:16:09 »

Természetesen értelek és az jó, hogy megoldódott az említett probléma. Azonban más oka is lehetett volna ennek. Egészen biztos vagyok benne, hogy nagyon mérges és sértődött lettél volna. "Vak tyúk is talál szemet" alapon sikerült beletrafálni. Igen, az élethez szerencse is kell. De nem is az ilyen és ehhez hasonló történetek inspirálták hozzászólásomat. Megpróbálom még egyszer, rövidebben és talán érthetőbben:
Nagyon nem szerencsés valamit (legyen az bármilyen termék) konkrétan "le****ozni" anélkül, hogy ezt hitelt érdemlően bizonyítani tudnánk. Ez csak szóbeszéd. A tapasztalat pedig csupán lehetőség, nem diagnosztika. Viszont lecsökkentheti a tényleges hibakeresés idejét, a szükséges vizsgálatok sorrendjét megváltoztathatja. Tehát ezt a tényezőt nem szabad elvetni, sőt! És, igen, olvassál rendületlenül hiszen ez lenne a cél.

te nagyon sok esetben csak elméleti dolgokat írsz a gyakorlat helyett !
nem a vak tyúk is talál szemet elven szoktam beletalálni a dolgokba,hanem lehet,hogy nagyobb a típusismeretem mint neked a könyvektől/elméletektől néha el kellene szakadni és a gyakorlatban bizonyítani!

A fene se fog vitatkozni veled, most nincs kedvem. Ha magadra vetted a dolgot, akkor pedig lehet benne valami.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #2586 Dátum: 2013. Július 06. - 20:23:36 »

Természetesen értelek és az jó, hogy megoldódott az említett probléma. Azonban más oka is lehetett volna ennek. Egészen biztos vagyok benne, hogy nagyon mérges és sértődött lettél volna. "Vak tyúk is talál szemet" alapon sikerült beletrafálni. Igen, az élethez szerencse is kell. De nem is az ilyen és ehhez hasonló történetek inspirálták hozzászólásomat. Megpróbálom még egyszer, rövidebben és talán érthetőbben:
Nagyon nem szerencsés valamit (legyen az bármilyen termék) konkrétan "le****ozni" anélkül, hogy ezt hitelt érdemlően bizonyítani tudnánk. Ez csak szóbeszéd. A tapasztalat pedig csupán lehetőség, nem diagnosztika. Viszont lecsökkentheti a tényleges hibakeresés idejét, a szükséges vizsgálatok sorrendjét megváltoztathatja. Tehát ezt a tényezőt nem szabad elvetni, sőt! És, igen, olvassál rendületlenül hiszen ez lenne a cél.

te nagyon sok esetben csak elméleti dolgokat írsz a gyakorlat helyett !
nem a vak tyúk is talál szemet elven szoktam beletalálni a dolgokba,hanem lehet,hogy nagyobb a típusismeretem mint neked a könyvektől/elméletektől néha el kellene szakadni és a gyakorlatban bizonyítani!

A fene se fog vitatkozni veled, most nincs kedvem. Ha magadra vetted a dolgot, akkor pedig lehet benne valami.
Kéretik a topic témájához visszatérni, Uraim!!!
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2587 Dátum: 2013. Július 06. - 20:25:42 »

Drága Barátom (engedd meg, hogy továbbra is annak tekintselek). Nem konkrétan a vásárlás illetve a választás az aggályoskodásom tárgya.
persze, ez világos is volt. csupán arra akartam rávilágítani itten, hogy felesleges találgatni/keresgélni a neten....egyszerűbb és szakszerűbb ezt egy szakosodott emberre bízni egy szakboltban  Kacsint
nekem az is időbe telt, hogy neten utána nézzek egyáltalán hogyan kell nézni/értelmezni a pluszos besorolást Vigyorog mert nekem nem válaszolta senki itt fórumon, hogy te fasz, bal pluszos való a lacsiba  Vigyorog Vigyorog
de megoldottam, bátor voltam és elmentem egyedül a boltba és megoldódott a problémám  Mosolyog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #2588 Dátum: 2013. Július 07. - 10:11:32 »

 Kacsint
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2589 Dátum: 2013. Július 09. - 07:04:46 »

Megnéztem a kézikönyvben az adatokat, holnap megyek vadászatra

Csak ne Bosch Silvert vegyél, nálam és kollégámnál is 3,5 év után be****t, de ugy, hogy meg sem mukkant, forgattam a kulcsot és meg se kattant semmi 
Utána Periont vettem, mondom ****om agyon, egy jónak mondott akku árából 2db ilyet veszek... 4 éve teker nem panaszkodik nem lustul, mindezt egy 1.4 benzin Renault Kangooba teszi..
Néha az olcsóbb jobb. Néha Vigyorog
Akkor ne rinyáljak, hogy az alig használt autóban két év után kuka az akksi? Mosolyog

kalkulálj úgy ,hogy 2 év után minden ajándék....
nem divat 6-10 évre gyártani fogyasztói társadalmat építettünk  magunknak ......
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #2590 Dátum: 2013. Július 15. - 19:15:42 »

A műszaki vizsga augusztusban lejár de előtte szeretnék vonóhorgot tenni a kocsira. A kérdésem az lenne ,hogy milyen belső villogó ellenőrzőt rendeljek hozzá? Ezekről lenne szó : http://www.carmax.hu/hu/termekkategoriak/egyeb_kiegeszitok.html Köszönöm!
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2591 Dátum: 2013. Július 15. - 20:25:56 »

A műszaki vizsga augusztusban lejár de előtte szeretnék vonóhorgot tenni a kocsira. A kérdésem az lenne ,hogy milyen belső villogó ellenőrzőt rendeljek hozzá? Ezekről lenne szó : http://www.carmax.hu/hu/termekkategoriak/egyeb_kiegeszitok.html Köszönöm!

ugye nem carmaxos horgot akarsz???
Naplózva

70/4334431
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2592 Dátum: 2013. Július 16. - 00:17:50 »

A műszaki vizsga augusztusban lejár de előtte szeretnék vonóhorgot tenni a kocsira. A kérdésem az lenne ,hogy milyen belső villogó ellenőrzőt rendeljek hozzá? Ezekről lenne szó : http://www.carmax.hu/hu/termekkategoriak/egyeb_kiegeszitok.html Köszönöm!

ugye nem carmaxos horgot akarsz???
Bosal! Sebike elmeséli, mi a különbség pl. a felfogatásban! Hogy is van nálam Sebi?  Kacsint Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #2593 Dátum: 2013. Július 16. - 05:22:15 »

Miért mi a gond a ezzel a horoggal?
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2594 Dátum: 2013. Július 16. - 06:09:21 »

Miért mi a gond a ezzel a horoggal?
az hogy egy szemét,a rögzítése a kialakítása a méretpontossága a terhelhetősége gyakorlatilag minden
ha horog akkor csak Bosal,vagy Westfalia
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 171 172 [173] 174 175 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!