Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 06:22:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 159 160 [161] 162 163 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 565365 alkalommal)
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2400 Dátum: 2012. Május 18. - 14:34:22 »

Mennyin kéne nyitnia a termosztátnak az 1,6 HB Lacsi esetében? Mert ezekben a jó időkben jóval lentebb van a hőfokmutatóm, mint általában...
A laptopon  hány fokot mutat?
Még nem jutottam odáig
Tegnap megnéztem és nálam városban 40-50 közötti tempónál 80-81 fokot mutat.
Naplózva


LPG
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2401 Dátum: 2012. Május 18. - 15:44:38 »

Mennyin kéne nyitnia a termosztátnak az 1,6 HB Lacsi esetében? Mert ezekben a jó időkben jóval lentebb van a hőfokmutatóm, mint általában...
A laptopon  hány fokot mutat?
Még nem jutottam odáig
Tegnap megnéztem és nálam városban 40-50 közötti tempónál 80-81 fokot mutat.
Kösz az infót. Amint lesz időm, összehasonlítom.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
tattoo
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



WWW
« Hozzászólás #2402 Dátum: 2012. Június 15. - 14:09:45 »

Fiúk, nekem kell 1 tempomat! Tudom, hogy sok Ft-ért adnak utólag beépíthetőt (pl. waeco), de hallottam olyat, hogy sok kocsinál az elektronika alapból tudja és egy gyári kapcsoló megvételével, beépítésével és aktiválásával már megy is a dolog (pl. Fabiába 20e Ft).
Mit tudtok erről a Lacetti esetében?  He Az enyém dízel elite ACC, így nincs benne gyárilag.

motorvezérló tudja a kábelezés az vagy vagy ami biztos kell egy légzsákátvezető+kapcsoló
Mostmár teljesen kíváncsi lettem, holnap megkérdezem az árakat. Ha van infó szólok!
Rossz hírt kaptam! Azt mondták a szervizben (bevittem a kocsit is), hogy nem lehet az elektronikát kiokosítani, hogy kezelje az utólag beépített tempomat kapcsolót. Pedig még a kuplungpedál kapcsoló is benne van, de a gyári kapcsoló helyén a vakdugó alatt nem látok semmit kiépítve. Nem is tudom, kicsit bizonytalan lettem a válaszuk miatt, mert először azt mondták, hogy ezekbe nincs ilyen, aztán mondtam, hogy a platinumban széria, erre megnézték megint. 
Sebike, ti tudtok erről valamit? Nem próbálatok még ilyet beüzemelni? Még eszembe jutott egy elég jó villamosságis, felhívom.

még nem néztem meg egy tempomat nélküli dieselt sem,hogy mennyire van előkészítve,de az biztos,hogy a te szervizednek halvány lila gőze nincs az egészről/egész alatt az autót értem/még nem láttak talán adatlistát?
Szerintem sincsenek a helyzet magaslatán, remélem tévednek. Nyomozok tovább. Ha valaki megtud valamit erről kérem, hogy szóljon, talán többünket is érdekel.
Naplózva

120-al fullra pakolva normál tempoval 6.8L/100----Padlóig nyomva-széttaposva 9L/100
tattoo
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



WWW
« Hozzászólás #2403 Dátum: 2012. Június 15. - 14:12:04 »

Fiúk, nekem kell 1 tempomat! Tudom, hogy sok Ft-ért adnak utólag beépíthetőt (pl. waeco), de hallottam olyat, hogy sok kocsinál az elektronika alapból tudja és egy gyári kapcsoló megvételével, beépítésével és aktiválásával már megy is a dolog (pl. Fabiába 20e Ft).
Mit tudtok erről a Lacetti esetében?  He Az enyém dízel elite ACC, így nincs benne gyárilag.

motorvezérló tudja a kábelezés az vagy vagy ami biztos kell egy légzsákátvezető+kapcsoló


Mostmár teljesen kíváncsi lettem, holnap megkérdezem az árakat. Ha van infó szólok!
Rossz hírt kaptam! Azt mondták a szervizben (bevittem a kocsit is), hogy nem lehet az elektronikát kiokosítani, hogy kezelje az utólag beépített tempomat kapcsolót. Pedig még a kuplungpedál kapcsoló is benne van, de a gyári kapcsoló helyén a vakdugó alatt nem látok semmit kiépítve. Nem is tudom, kicsit bizonytalan lettem a válaszuk miatt, mert először azt mondták, hogy ezekbe nincs ilyen, aztán mondtam, hogy a platinumban széria, erre megnézték megint. 
Sebike, ti tudtok erről valamit? Nem próbálatok még ilyet beüzemelni? Még eszembe jutott egy elég jó villamosságis, felhívom.

még nem néztem meg egy tempomat nélküli dieselt sem,hogy mennyire van előkészítve,de az biztos,hogy a te szervizednek halvány lila gőze nincs az egészről/egész alatt az autót értem/még nem láttak talán adatlistát?
Szerintem sincsenek a helyzet magaslatán, remélem tévednek. Nyomozok tovább. Ha valaki megtud valamit erről kérem, hogy szóljon, talán többünket is érdekel.



En őt ajánlom...o biztos tud segíteni tempomat ügyben
Link:  http://www.miklossanyi.hu/index.php?col=2&id=12
Naplózva

120-al fullra pakolva normál tempoval 6.8L/100----Padlóig nyomva-széttaposva 9L/100
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2404 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 23:16:58 »

Mostanában lettem figyelmes arra, hogy indítás után az olajnyomás visszajelző lámpám nem alszik el rögtön hanem 1-2 másodperc múlva, ez gond lehet vagy mindenkinek ilyen?
Ja és az olajszint megfelelő.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 01. - 23:24:22 írta hawer » Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
leonel
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


WWW
« Hozzászólás #2405 Dátum: 2012. Augusztus 02. - 14:43:46 »

Mostanában lettem figyelmes arra, hogy indítás után az olajnyomás visszajelző lámpám nem alszik el rögtön hanem 1-2 másodperc múlva, ez gond lehet vagy mindenkinek ilyen?
Ja és az olajszint megfelelő.

Szia,

Le kéne ellenőrizni az olajgombát.
Több Lacetti volt már ezzel a hibával.
Rossz esetben ki is nyomja a gombán keresztül az olajat.

Zsolti
Naplózva

Megbízható Szerviz és Alkatrészek az autódhoz!
Alkatrész: 06-70-422-3346
Szerviz:   06-30-439-4379
info@wrcauto.hu
www.wrcauto.hu
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2406 Dátum: 2012. Augusztus 02. - 16:33:22 »

Mostanában lettem figyelmes arra, hogy indítás után az olajnyomás visszajelző lámpám nem alszik el rögtön hanem 1-2 másodperc múlva, ez gond lehet vagy mindenkinek ilyen?
Ja és az olajszint megfelelő.

Szia,

Le kéne ellenőrizni az olajgombát.
Több Lacetti volt már ezzel a hibával.
Rossz esetben ki is nyomja a gombán keresztül az olajat.

Zsolti
Köszi, a kocsi alatt nem látni olajcseppeket, de majd jobban utánna nézek.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2407 Dátum: 2012. Augusztus 02. - 21:28:38 »

Mostanában lettem figyelmes arra, hogy indítás után az olajnyomás visszajelző lámpám nem alszik el rögtön hanem 1-2 másodperc múlva, ez gond lehet vagy mindenkinek ilyen?
Ja és az olajszint megfelelő.

milyen olaj/szűrő van benne??
ha esetleg nem szelepes akkor cseréld le
Naplózva

70/4334431
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2408 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 06:48:45 »

Mostanában lettem figyelmes arra, hogy indítás után az olajnyomás visszajelző lámpám nem alszik el rögtön hanem 1-2 másodperc múlva, ez gond lehet vagy mindenkinek ilyen?
Ja és az olajszint megfelelő.

milyen olaj/szűrő van benne??
ha esetleg nem szelepes akkor cseréld le
Amit tőled vettem,  olaj + szűrő a szűrőt szelepesnek mondtad. Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 03. - 07:00:26 írta hawer » Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2409 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 07:52:28 »

Mostanában lettem figyelmes arra, hogy indítás után az olajnyomás visszajelző lámpám nem alszik el rögtön hanem 1-2 másodperc múlva, ez gond lehet vagy mindenkinek ilyen?
Ja és az olajszint megfelelő.

milyen olaj/szűrő van benne??
ha esetleg nem szelepes akkor cseréld le
Amit tőled vettem,  olaj + szűrő a szűrőt szelepesnek mondtad. Kacsint

saját benzinesben /olaj+szűrő/ dieselben olajba is ez van nekem nincs vele gond de azonnal semmiben nem alszik el
Naplózva

70/4334431
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2410 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 08:59:03 »

Mostanában lettem figyelmes arra, hogy indítás után az olajnyomás visszajelző lámpám nem alszik el rögtön hanem 1-2 másodperc múlva, ez gond lehet vagy mindenkinek ilyen?
Ja és az olajszint megfelelő.
Megnéztem:

Reggeli első indításkor kb. 1 mp után alszik el (lehet van kettő is, nem mértem), meleg motornál kissé hamarabb. Eddig nem figyeltem rá. Szerintem nálam ez így van jól. Azért kell idő, amíg felépül az olajnyomás.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2411 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 13:16:22 »

Mostanában lettem figyelmes arra, hogy indítás után az olajnyomás visszajelző lámpám nem alszik el rögtön hanem 1-2 másodperc múlva, ez gond lehet vagy mindenkinek ilyen?
Ja és az olajszint megfelelő.
Megnéztem:

Reggeli első indításkor kb. 1 mp után alszik el (lehet van kettő is, nem mértem), meleg motornál kissé hamarabb. Eddig nem figyeltem rá. Szerintem nálam ez így van jól. Azért kell idő, amíg felépül az olajnyomás.
Köszi!
Na ezért kérdeztem, hogy gond-e vagy mindenkinek ilyen.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 03. - 13:21:20 írta hawer » Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2412 Dátum: 2012. Augusztus 25. - 10:31:30 »

OFF
Mazda (626 kombi 1997év) első fényszórókon hogyan lehet állítani, hogy +5-10méterrel messzebb szórjanak?
Köszi
ON
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2413 Dátum: 2012. Augusztus 25. - 10:38:12 »

OFF
Mazda (626 kombi 1997év) első fényszórókon hogyan lehet állítani, hogy +5-10méterrel messzebb szórjanak?
Köszi
ON

Attól függ, milyen felszereltségű modell, állítható- e belülről a fényszóró magassága? Ha igen, akkor ugyanolyan, mint a Lacettijé.

Ha nem, akkor a lámpatest hátoldalán vannak a csavarok hozzá.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2414 Dátum: 2012. Augusztus 25. - 10:41:02 »

OFF
Mazda (626 kombi 1997év) első fényszórókon hogyan lehet állítani, hogy +5-10méterrel messzebb szórjanak?
Köszi
ON

Attól függ, milyen felszereltségű modell, állítható- e belülről a fényszóró magassága? Ha igen, akkor ugyanolyan, mint a Lacettijé.

Ha nem, akkor a lámpatest hátoldalán vannak a csavarok hozzá.
Öreg jószág belül semmi, könyvében semmi, belenézve (nekem) semmi...
Csavar kerestem, de nem szúrtam ki. Két nagy műanyagnak ható tekerentyű van benne, de open/close feliratok miatt nem hiszem, h ez a megoldás...
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Oldalak: 1 ... 159 160 [161] 162 163 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!