Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 08:33:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 158 159 [160] 161 162 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 565411 alkalommal)
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2385 Dátum: 2012. Május 03. - 22:28:58 »

Fiúk, nekem kell 1 tempomat! Tudom, hogy sok Ft-ért adnak utólag beépíthetőt (pl. waeco), de hallottam olyat, hogy sok kocsinál az elektronika alapból tudja és egy gyári kapcsoló megvételével, beépítésével és aktiválásával már megy is a dolog (pl. Fabiába 20e Ft).
Mit tudtok erről a Lacetti esetében?  He Az enyém dízel elite ACC, így nincs benne gyárilag.

motorvezérló tudja a kábelezés az vagy vagy ami biztos kell egy légzsákátvezető+kapcsoló
Mostmár teljesen kíváncsi lettem, holnap megkérdezem az árakat. Ha van infó szólok!
Rossz hírt kaptam! Azt mondták a szervizben (bevittem a kocsit is), hogy nem lehet az elektronikát kiokosítani, hogy kezelje az utólag beépített tempomat kapcsolót. Pedig még a kuplungpedál kapcsoló is benne van, de a gyári kapcsoló helyén a vakdugó alatt nem látok semmit kiépítve. Nem is tudom, kicsit bizonytalan lettem a válaszuk miatt, mert először azt mondták, hogy ezekbe nincs ilyen, aztán mondtam, hogy a platinumban széria, erre megnézték megint. 
Sebike, ti tudtok erről valamit? Nem próbálatok még ilyet beüzemelni? Még eszembe jutott egy elég jó villamosságis, felhívom.

még nem néztem meg egy tempomat nélküli dieselt sem,hogy mennyire van előkészítve,de az biztos,hogy a te szervizednek halvány lila gőze nincs az egészről/egész alatt az autót értem/még nem láttak talán adatlistát?
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 03. - 22:34:51 írta sebike » Naplózva

70/4334431
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #2386 Dátum: 2012. Május 04. - 22:35:59 »

Fiúk, nekem kell 1 tempomat! Tudom, hogy sok Ft-ért adnak utólag beépíthetőt (pl. waeco), de hallottam olyat, hogy sok kocsinál az elektronika alapból tudja és egy gyári kapcsoló megvételével, beépítésével és aktiválásával már megy is a dolog (pl. Fabiába 20e Ft).
Mit tudtok erről a Lacetti esetében?  He Az enyém dízel elite ACC, így nincs benne gyárilag.

motorvezérló tudja a kábelezés az vagy vagy ami biztos kell egy légzsákátvezető+kapcsoló
Mostmár teljesen kíváncsi lettem, holnap megkérdezem az árakat. Ha van infó szólok!
Rossz hírt kaptam! Azt mondták a szervizben (bevittem a kocsit is), hogy nem lehet az elektronikát kiokosítani, hogy kezelje az utólag beépített tempomat kapcsolót. Pedig még a kuplungpedál kapcsoló is benne van, de a gyári kapcsoló helyén a vakdugó alatt nem látok semmit kiépítve. Nem is tudom, kicsit bizonytalan lettem a válaszuk miatt, mert először azt mondták, hogy ezekbe nincs ilyen, aztán mondtam, hogy a platinumban széria, erre megnézték megint. 
Sebike, ti tudtok erről valamit? Nem próbálatok még ilyet beüzemelni? Még eszembe jutott egy elég jó villamosságis, felhívom.

még nem néztem meg egy tempomat nélküli dieselt sem,hogy mennyire van előkészítve,de az biztos,hogy a te szervizednek halvány lila gőze nincs az egészről/egész alatt az autót értem/még nem láttak talán adatlistát?
Szerintem sincsenek a helyzet magaslatán, remélem tévednek. Nyomozok tovább. Ha valaki megtud valamit erről kérem, hogy szóljon, talán többünket is érdekel.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2387 Dátum: 2012. Május 06. - 21:03:18 »

P0400 hibakódot generált a Lacsi. Ezt találtam rá: Kipufogógáz-visszavezetés (AGR) árama nem megfelelő.
Házilagosan mit tehetnék ellene első körben?
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2388 Dátum: 2012. Május 12. - 06:54:26 »

P0400 hibakódot generált a Lacsi. Ezt találtam rá: Kipufogógáz-visszavezetés (AGR) árama nem megfelelő.
Házilagosan mit tehetnék ellene első körben?
Ha le van zárva az EGR szelep, akkor vedd ki a lezárást.
Ha nincs, akkor próbáld megpucolni a szelepet. Volt erre már jó néhány tanács itt. Pl WD40-el befújni.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2389 Dátum: 2012. Május 12. - 09:59:44 »

P0400 hibakódot generált a Lacsi. Ezt találtam rá: Kipufogógáz-visszavezetés (AGR) árama nem megfelelő.
Házilagosan mit tehetnék ellene első körben?
Ha le van zárva az EGR szelep, akkor vedd ki a lezárást.
Ha nincs, akkor próbáld megpucolni a szelepet. Volt erre már jó néhány tanács itt. Pl WD40-el befújni.
Nincs lezárva. Nekem is ez a pucolásos dolog rémlett, köszi a megerősítést Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2390 Dátum: 2012. Május 15. - 17:04:07 »

Mennyin kéne nyitnia a termosztátnak az 1,6 HB Lacsi esetében? Mert ezekben a jó időkben jóval lentebb van a hőfokmutatóm, mint általában...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Hooti
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Hozzászólás #2391 Dátum: 2012. Május 16. - 18:45:40 »

Mennyin kéne nyitnia a termosztátnak az 1,6 HB Lacsi esetében? Mert ezekben a jó időkben jóval lentebb van a hőfokmutatóm, mint általában...

Igaz nekem 1.4 de igy néz ki kb, talán még egy csöppet lentebb is van egy molyfiggal.

http://kepfeltoltes.hu/view/120516/338_22E2140A_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2392 Dátum: 2012. Május 16. - 18:53:48 »

Mennyin kéne nyitnia a termosztátnak az 1,6 HB Lacsi esetében? Mert ezekben a jó időkben jóval lentebb van a hőfokmutatóm, mint általában...

Igaz nekem 1.4 de igy néz ki kb, talán még egy csöppet lentebb is van egy molyfiggal.

http://kepfeltoltes.hu/view/120516/338_22E2140A_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Az enyém 1.6-os és még sose volt olyan fent mint a tiéd a képen.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Hooti
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Hozzászólás #2393 Dátum: 2012. Május 16. - 19:46:52 »

Mennyin kéne nyitnia a termosztátnak az 1,6 HB Lacsi esetében? Mert ezekben a jó időkben jóval lentebb van a hőfokmutatóm, mint általában...

Igaz nekem 1.4 de igy néz ki kb, talán még egy csöppet lentebb is van egy molyfiggal.

http://kepfeltoltes.hu/view/120516/338_22E2140A_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Az enyém 1.6-os és még sose volt olyan fent mint a tiéd a képen.

Rákeresve kb 2000-2500ft a termosztát az 1.6-ba, nem tudom mennyire van eldugva a motortérben, mennyiért cserélik ki, vagy otthon egy délután megvan, de az alkatrész összeg nem tűnik soknak elsőre, ki kell azt cserélni sztem.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2394 Dátum: 2012. Május 16. - 22:34:57 »

Mennyin kéne nyitnia a termosztátnak az 1,6 HB Lacsi esetében? Mert ezekben a jó időkben jóval lentebb van a hőfokmutatóm, mint általában...

Igaz nekem 1.4 de igy néz ki kb, talán még egy csöppet lentebb is van egy molyfiggal.

http://kepfeltoltes.hu/view/120516/338_22E2140A_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Az enyém 1.6-os és még sose volt olyan fent mint a tiéd a képen.

Rákeresve kb 2000-2500ft a termosztát az 1.6-ba, nem tudom mennyire van eldugva a motortérben, mennyiért cserélik ki, vagy otthon egy délután megvan, de az alkatrész összeg nem tűnik soknak elsőre, ki kell azt cserélni sztem.

rossz az ár meg amit találtál el vannak rontva a katalógusok és csak kompletten lehet házzal cserélni annak az ára 6-8000Ft
Naplózva

70/4334431
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2395 Dátum: 2012. Május 17. - 12:53:19 »

Mennyin kéne nyitnia a termosztátnak az 1,6 HB Lacsi esetében? Mert ezekben a jó időkben jóval lentebb van a hőfokmutatóm, mint általában...

Igaz nekem 1.4 de igy néz ki kb, talán még egy csöppet lentebb is van egy molyfiggal.

http://kepfeltoltes.hu/view/120516/338_22E2140A_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Az enyém 1.6-os és még sose volt olyan fent mint a tiéd a képen.
Eddig nekem is így állt, de mostanában nem megy el idáig sem... Lehet hogy nem zár a termosztát?
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2396 Dátum: 2012. Május 17. - 16:06:41 »

Mennyin kéne nyitnia a termosztátnak az 1,6 HB Lacsi esetében? Mert ezekben a jó időkben jóval lentebb van a hőfokmutatóm, mint általában...

Igaz nekem 1.4 de igy néz ki kb, talán még egy csöppet lentebb is van egy molyfiggal.

http://kepfeltoltes.hu/view/120516/338_22E2140A_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Az enyém 1.6-os és még sose volt olyan fent mint a tiéd a képen.
Eddig nekem is így állt, de mostanában nem megy el idáig sem... Lehet hogy nem zár a termosztát?
Azt könnyen meg tudod nézni. Indulj el hideg motorral, majd amiután megmozdul a mutató, de még nem megy túl az első negyeden, állj meg és a motortérben fogd meg a hűtőhöz vezető vastag felső csövet. Hidegnek kell lennie! Ha ez is meleg, akkor bizony a termosztátod nyitva van. Kacsint  Amúgy a mutatóra ne nagyon adj! Nekem negyed és fél között van félúton, esetleg nyáron amikor "lehel", megy fel max. egy mutatóvastagságnyival feljebb a félig-vonal felé.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 17. - 16:08:55 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2397 Dátum: 2012. Május 17. - 17:08:39 »

Mennyin kéne nyitnia a termosztátnak az 1,6 HB Lacsi esetében? Mert ezekben a jó időkben jóval lentebb van a hőfokmutatóm, mint általában...

Igaz nekem 1.4 de igy néz ki kb, talán még egy csöppet lentebb is van egy molyfiggal.

http://kepfeltoltes.hu/view/120516/338_22E2140A_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Az enyém 1.6-os és még sose volt olyan fent mint a tiéd a képen.
Eddig nekem is így állt, de mostanában nem megy el idáig sem... Lehet hogy nem zár a termosztát?
Azt könnyen meg tudod nézni. Indulj el hideg motorral, majd amiután megmozdul a mutató, de még nem megy túl az első negyeden, állj meg és a motortérben fogd meg a hűtőhöz vezető vastag felső csövet. Hidegnek kell lennie! Ha ez is meleg, akkor bizony a termosztátod nyitva van. Kacsint  Amúgy a mutatóra ne nagyon adj! Nekem negyed és fél között van félúton, esetleg nyáron amikor "lehel", megy fel max. egy mutatóvastagságnyival feljebb a félig-vonal felé.
Köszi a tanácsot! Kipróbálom
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2398 Dátum: 2012. Május 17. - 17:21:58 »

Mennyin kéne nyitnia a termosztátnak az 1,6 HB Lacsi esetében? Mert ezekben a jó időkben jóval lentebb van a hőfokmutatóm, mint általában...
A laptopon  hány fokot mutat?
Naplózva


LPG
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2399 Dátum: 2012. Május 17. - 18:13:49 »

Mennyin kéne nyitnia a termosztátnak az 1,6 HB Lacsi esetében? Mert ezekben a jó időkben jóval lentebb van a hőfokmutatóm, mint általában...
A laptopon  hány fokot mutat?
Még nem jutottam odáig
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Oldalak: 1 ... 158 159 [160] 161 162 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!