Lacetti klub fórum
2024. Október 05. - 23:43:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 567133 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #225 Dátum: 2008. Január 15. - 22:27:22 »

Kérdésem lenne.
Még pedig: kivettem a légszűrőből a szűkítőt.
Ezzel együtt persze jól megnéztem magamnak a légyszűrőt is, majd visszatettem.
Létezik-e hogy rosszul (fordított irányba) tegyem vissza, vagy poke yoke a dolog?
Gyakorlatilag a "légyszűrő" alakja meghatározza a beépíthetőséget is, elvileg nem tudod fordítva visszatenni!
Ez itt éppen egy sportszűrő, de alakra asszem ugyanaz.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #226 Dátum: 2008. Január 16. - 09:20:37 »

Kérdésem lenne.
Még pedig: kivettem a légszűrőből a szűkítőt.
Ezzel együtt persze jól megnéztem magamnak a légyszűrőt is, majd visszatettem.
Létezik-e hogy rosszul (fordított irányba) tegyem vissza, vagy poke yoke a dolog?

Álltalában nem lehet fordítva be tenni. Nagyon kicsi a valószínüsége, bár az enyémet még nem láttam. A hogy elnézem Cápa által feltett képet tutibiztos, hogy nem lehet fodítva.
Naplózva

WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #227 Dátum: 2008. Január 16. - 12:48:05 »

Kérdésem lenne.
Még pedig: kivettem a légszűrőből a szűkítőt.
Ezzel együtt persze jól megnéztem magamnak a légyszűrőt is, majd visszatettem.
Létezik-e hogy rosszul (fordított irányba) tegyem vissza, vagy poke yoke a dolog?
Gyakorlatilag a "légyszűrő" alakja meghatározza a beépíthetőséget is, elvileg nem tudod fordítva visszatenni!
Ez itt éppen egy sportszűrő, de alakra asszem ugyanaz.

Én már cseréltem a Lacsinak. Egyértelmű a dolog, nem lehet fordítva betenni, bár én is 3-szor leellenőríztem. Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #228 Dátum: 2008. Január 16. - 14:58:00 »

Kérdésem lenne.
Még pedig: kivettem a légszűrőből a szűkítőt.
Ezzel együtt persze jól megnéztem magamnak a légyszűrőt is, majd visszatettem.
Létezik-e hogy rosszul (fordított irányba) tegyem vissza, vagy poke yoke a dolog?
Csak ha nagyon erős vagy.. Vigyorog Vigyorog

OFF
Babakocsi szervíz??? Pécs, esetleg dunántúl, végképp országos...
ON
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #229 Dátum: 2008. Január 16. - 21:32:22 »

Amit múltkor irtam, hogy jeles klubtársunk (Mester) elektromos műhelyének cime: Bp. II. Hidász utca 15. Tel: 06-1-200-07-57. Mindenben segít, ha kell, és tud, és az árban is barátságosat kinál. konkrét ügyben keressétek! Javítás, beszerelés mehet!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #230 Dátum: 2008. Január 17. - 09:12:38 »

A hátsó ablakfűtésnél, az egyik szálnál észrevettem, hogy nem páramntesít. Valakinek valami ötlet, hogy mi lehet? Alulról kb. a negyedik szál.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #231 Dátum: 2008. Január 17. - 09:24:51 »

Gondolom elszakadt, ezért nem fűt. Van olyan hely, ahol hirdetik az ilyen javítását. Nézz utána, mielött fóliáztatod! Én is megpróbálom megkeresni a hirdetést, és jelentkezem, ha megtaláltam. Esetleg az interneten is keress rá! Vagy a Mester klubtársunkat hívs, ő elektromos műhelyben dolgozik, hátha tud segíteni, vagy legalább ötletet adni. Nézd jól meg, valószinűleg megkarcolodott valamitől, vagy a két szélén a csatlakozás elengedett ennél a szálnál (forrasztási pont?).
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #232 Dátum: 2008. Január 17. - 09:59:27 »

A neten ennyit találtam a szereléséről, karbantartásáról. Elég régi, de talán hasznos.

http://www.ezermester2000.hu/2002/01/hatsoablakfutes.htm
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #233 Dátum: 2008. Január 17. - 10:20:04 »

Ez nagyon jó segítés erre a problémára. Jó, hogy feltetted, és remélhetőleg megoldja sok cartárs gondját a továbbiakban, és főleg most Neked. Ha a hibát behatároltad, csak akkor állj neki házilag javítani, ha biztos vagy a sikerben, mert ha nem, akkor inkább csináltasd meg szakemberrel, garanciával. Sűrgős a dolog annyiban, hogy ezt fóliázás elött kell mindenképpen kijavítani, mert utána már késő! Jó szerencsét hozzá!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
vigjanos
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Hozzászólás #234 Dátum: 2008. Január 17. - 12:30:00 »

Helló!

A problémádra a megoldás loctite 3863-as ragasztó ezzel bekened a szakadásnál és kész is kb 3.000 ft
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #235 Dátum: 2008. Január 17. - 12:37:25 »

Köszi!

Pont most néztem a dolgot. Pont a kárpit alatt szakadt meg, a szélétől kb. 1 mm.-re van. Úgyhogy az egész hátsó kárpitot le kell bontani.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #236 Dátum: 2008. Január 17. - 12:45:14 »

Athee! Most már meg tudod csinálni? Esetleg ilyen áramvezető ragasztó, amit kolléga úr ajánlott, talán Mesternél van, és akkor nem kell venni 3000 Ft-ért, de ezt tőle kell megérdeklődni. Ezért nem érdemes ablakot cserélni, mégha garis is esetleg, mert jól javítható ífy is, úgy meg, ki tudja, még be is ázhatna. Ügyes légy!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #237 Dátum: 2008. Január 17. - 12:51:42 »

Athee! Most már meg tudod csinálni? Esetleg ilyen áramvezető ragasztó, amit kolléga úr ajánlott, talán Mesternél van, és akkor nem kell venni 3000 Ft-ért, de ezt tőle kell megérdeklődni. Ezért nem érdemes ablakot cserélni, mégha garis is esetleg, mert jól javítható ífy is, úgy meg, ki tudja, még be is ázhatna. Ügyes légy!

Már nem garis, tehát magam cselekszem! A melletünk lévő autósboltban volt ilyen ragasztó! 3200 pénz. Hétvégén megcsinálom!
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #238 Dátum: 2008. Január 17. - 12:56:01 »

Remek! Utána pedig jön a mini- talink, és végre a fóliázás! Így gondoltad? Ja, és a legfontosabb: SÓSKIFLI!!! Addig böjtölök, hogy azzal lakjak jól! Alig várom!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #239 Dátum: 2008. Január 17. - 13:06:12 »

Athee! Most már meg tudod csinálni? Esetleg ilyen áramvezető ragasztó, amit kolléga úr ajánlott, talán Mesternél van, és akkor nem kell venni 3000 Ft-ért, de ezt tőle kell megérdeklődni. Ezért nem érdemes ablakot cserélni, mégha garis is esetleg, mert jól javítható ífy is, úgy meg, ki tudja, még be is ázhatna. Ügyes légy!

Már nem garis, tehát magam cselekszem! A melletünk lévő autósboltban volt ilyen ragasztó! 3200 pénz. Hétvégén megcsinálom!
Hi.
Ha nem sikerül irj, már javítottam ilyet 1 szál rézdróttal, meg öntapadó alufóliával.
Nekem anno tökéletes lett.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Oldalak: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!