Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 12:31:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 154 155 [156] 157 158 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 565483 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2325 Dátum: 2011. December 28. - 18:37:32 »

Nem fagydugó, a szelepfedél tömítés része. Motorolaj szokott szivárogni.
Szerintem az a gyújtás elosztó helye, ha lenne.
Jól gondolom?
Nem igazán. Alapból a vezérmű tengely csapágyazás megmunkálás (technológiai) furata. (vonalba fúrás) Igen sok két vezérmű tengelyes motornál megtalálható.
Pontosan! Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #2326 Dátum: 2011. December 28. - 18:46:48 »

Nem fagydugó, a szelepfedél tömítés része. Motorolaj szokott szivárogni.
Szerintem az a gyújtás elosztó helye, ha lenne.
Jól gondolom?
Nem igazán. Alapból a vezérmű tengely csapágyazás megmunkálás (technológiai) furata. (vonalba fúrás) Igen sok két vezérmű tengelyes motornál megtalálható.
Pontosan! Kacsint
Köszönöm az infókat  Kacsint akkor következő szerviznél csere.
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2327 Dátum: 2012. Január 03. - 18:46:22 »

Ismerős nemrég vett 7 éves, 1,8-as Nubira III- t. Állítólag 98.000km-t futott. Kissé magas a fogyasztása, 17 liter, városban. Sárga lámpa nincs, elvileg a diagnosztika szerint minden rendben, CO2 szint is jó. Szerintetek?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2328 Dátum: 2012. Január 03. - 18:51:11 »

Ismerős nemrég vett 7 éves, 1,8-as Nubira III- t. Állítólag 98.000km-t futott. Kissé magas a fogyasztása, 17 liter, városban. Sárga lámpa nincs, elvileg a diagnosztika szerint minden rendben, CO2 szint is jó. Szerintetek?
Tankja lyukas! Vagy valahol ellopják a benzint. Nincs benzinszag a kocsinál? Ennyit, ha amúgy rendben van, rendesen megy, kizárt ez a fogyi. Még a kazani Arpi (oroszországi) kocsija sem eszik ennyit, pedig ott már tényleg hideg van. CDX-nek ilyen autója volt, és a felét fogyasztotta, mint ez.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2329 Dátum: 2012. Január 03. - 19:36:20 »

Ismerős nemrég vett 7 éves, 1,8-as Nubira III- t. Állítólag 98.000km-t futott. Kissé magas a fogyasztása, 17 liter, városban. Sárga lámpa nincs, elvileg a diagnosztika szerint minden rendben, CO2 szint is jó. Szerintetek?
Tankja lyukas! Vagy valahol ellopják a benzint. Nincs benzinszag a kocsinál? Ennyit, ha amúgy rendben van, rendesen megy, kizárt ez a fogyi. Még a kazani Arpi (oroszországi) kocsija sem eszik ennyit, pedig ott már tényleg hideg van. CDX-nek ilyen autója volt, és a felét fogyasztotta, mint ez.
Nem folyik el a benzin, el sem számolta magát.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #2330 Dátum: 2012. Január 03. - 20:09:58 »

Mostanában párszor előfordult,hogy indításkor bekeményedett a gázpedálom, és addig el sem indult az autó amíg határozottan rá nem léptem,hogy kioldódjon.Ha jól emlékszem valakinek már volt ilyen jelensége,ha magára ismer árulja már el a megoldást. He
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2331 Dátum: 2012. Január 03. - 21:05:39 »

Mostanában párszor előfordult,hogy indításkor bekeményedett a gázpedálom, és addig el sem indult az autó amíg határozottan rá nem léptem,hogy kioldódjon.Ha jól emlékszem valakinek már volt ilyen jelensége,ha magára ismer árulja már el a megoldást. He
Mintha fojtószelep-ház probléma lett volna és nem akarlak ijesztgetni, de asszem csere lett a vége. Ha jól emlékszem.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2332 Dátum: 2012. Január 03. - 22:59:39 »

Mostanában párszor előfordult,hogy indításkor bekeményedett a gázpedálom, és addig el sem indult az autó amíg határozottan rá nem léptem,hogy kioldódjon.Ha jól emlékszem valakinek már volt ilyen jelensége,ha magára ismer árulja már el a megoldást. He
Mintha fojtószelep-ház probléma lett volna és nem akarlak ijesztgetni, de asszem csere lett a vége. Ha jól emlékszem.
Nekem is így rémlik. Egy tisztítást megpróbálhatsz, hátha megúszod ennyivel.
Naplózva


LPG
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2333 Dátum: 2012. Január 04. - 11:15:32 »

Mostanában párszor előfordult,hogy indításkor bekeményedett a gázpedálom, és addig el sem indult az autó amíg határozottan rá nem léptem,hogy kioldódjon.Ha jól emlékszem valakinek már volt ilyen jelensége,ha magára ismer árulja már el a megoldást. He
nekem volt 2 éve folytószelepház tisztítás ez miatt( igaz ilyen többször is volt azelőtt, de végül azért lett tisztítva, mert alapjáraton leállt egyszer), de rendesen szétszedve kipucolva. azóta minden rendben
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #2334 Dátum: 2012. Január 04. - 14:54:32 »

Mostanában párszor előfordult,hogy indításkor bekeményedett a gázpedálom, és addig el sem indult az autó amíg határozottan rá nem léptem,hogy kioldódjon.Ha jól emlékszem valakinek már volt ilyen jelensége,ha magára ismer árulja már el a megoldást. He
Mintha fojtószelep-ház probléma lett volna és nem akarlak ijesztgetni, de asszem csere lett a vége. Ha jól emlékszem.
Nekem is így rémlik. Egy tisztítást megpróbálhatsz, hátha megúszod ennyivel.
Legelőször én is tisztítom majd,aztán meglátjuk.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
safi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Hozzászólás #2335 Dátum: 2012. Január 07. - 15:03:33 »

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy találkozott-e már vaalki az alábbi problémával.
A Lacimban sebbességfüggő szervókormány van a felszereltségének közsönhetően. Egy jó ideje azonban időnként (és egyre gyakrabban) - főleg kis sebbességnél, parkolásnál, stb. - kigyullad ennek a hibajelző lámpája. A hiba nem marad meg a komputerben, legalábbis nem olvasható. Ha leveszem a gyújtást lámpa elalszik és meinden ok, majd valamikor legközelebb újra kigyullad. A kormányműkődésében nem veszek észer semmit (nem nehezül el vagy ilyesmi), de idegesítő a sárgán világító lámpa. olajszint rendben, nincs olajfogyás.
Ötletek, hogy mi lehet a hiba???
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2336 Dátum: 2012. Január 07. - 16:18:39 »

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy találkozott-e már vaalki az alábbi problémával.
A Lacimban sebbességfüggő szervókormány van a felszereltségének közsönhetően. Egy jó ideje azonban időnként (és egyre gyakrabban) - főleg kis sebbességnél, parkolásnál, stb. - kigyullad ennek a hibajelző lámpája. A hiba nem marad meg a komputerben, legalábbis nem olvasható. Ha leveszem a gyújtást lámpa elalszik és meinden ok, majd valamikor legközelebb újra kigyullad. A kormányműkődésében nem veszek észer semmit (nem nehezül el vagy ilyesmi), de idegesítő a sárgán világító lámpa. olajszint rendben, nincs olajfogyás.
Ötletek, hogy mi lehet a hiba???


SSP vezérlő biztos nem tárolja?
Naplózva

70/4334431
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2337 Dátum: 2012. Január 07. - 17:59:01 »

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy találkozott-e már vaalki az alábbi problémával.
A Lacimban sebbességfüggő szervókormány van a felszereltségének közsönhetően. Egy jó ideje azonban időnként (és egyre gyakrabban) - főleg kis sebbességnél, parkolásnál, stb. - kigyullad ennek a hibajelző lámpája. A hiba nem marad meg a komputerben, legalábbis nem olvasható. Ha leveszem a gyújtást lámpa elalszik és meinden ok, majd valamikor legközelebb újra kigyullad. A kormányműkődésében nem veszek észer semmit (nem nehezül el vagy ilyesmi), de idegesítő a sárgán világító lámpa. olajszint rendben, nincs olajfogyás.
Ötletek, hogy mi lehet a hiba???


Nekem már 2 éve folyamatosan világít. Első kormánymozdulat után megjelenik. Hibakód kiolvasása után kormányszervó-szívattyú problémát diagnosztizáltak, aminek a költsége 100E felett van (Komplett cserélik)
Már túl vagyok egy szivattyú cserén, hiba maradt. Valszeg jeladó probléma lesz. Ötlet, vidd el egy autóvillamossági szerelőhöz. Első nekifutásra még próbálkozhatsz szervó olaj cserével is, bár nem hinném hogy az segít.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
safi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Hozzászólás #2338 Dátum: 2012. Január 08. - 20:25:47 »

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy találkozott-e már vaalki az alábbi problémával.
A Lacimban sebbességfüggő szervókormány van a felszereltségének közsönhetően. Egy jó ideje azonban időnként (és egyre gyakrabban) - főleg kis sebbességnél, parkolásnál, stb. - kigyullad ennek a hibajelző lámpája. A hiba nem marad meg a komputerben, legalábbis nem olvasható. Ha leveszem a gyújtást lámpa elalszik és meinden ok, majd valamikor legközelebb újra kigyullad. A kormányműkődésében nem veszek észer semmit (nem nehezül el vagy ilyesmi), de idegesítő a sárgán világító lámpa. olajszint rendben, nincs olajfogyás.
Ötletek, hogy mi lehet a hiba???


Nekem már 2 éve folyamatosan világít. Első kormánymozdulat után megjelenik. Hibakód kiolvasása után kormányszervó-szívattyú problémát diagnosztizáltak, aminek a költsége 100E felett van (Komplett cserélik)
Már túl vagyok egy szivattyú cserén, hiba maradt. Valszeg jeladó probléma lesz. Ötlet, vidd el egy autóvillamossági szerelőhöz. Első nekifutásra még próbálkozhatsz szervó olaj cserével is, bár nem hinném hogy az segít.

Köszönöm!  Én is gondoltam az olajcserére, már rajta vagyok. Esetleg lehet valami apró dugulás és hátha ez segít rajta, bár én sem fűzök hozzá nagy reményeket. A jeladóját már szétszedtem, de se kontakthibát, se mechanikai problémát nem találtam. Maga a szelep a házban könnyedén jár, nem szorul. Jövő héten lecserélem az olajat, aztán mad meglátjuk.
Amúgy amikor elvittem szervízbe, hogy olvassák ki a hibakódot, nem találtak benne semmit.
Naplózva
Zsombi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Hozzászólás #2339 Dátum: 2012. Január 16. - 11:15:03 »

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy találkozott-e már vaalki az alábbi problémával.
A Lacimban sebbességfüggő szervókormány van a felszereltségének közsönhetően. Egy jó ideje azonban időnként (és egyre gyakrabban) - főleg kis sebbességnél, parkolásnál, stb. - kigyullad ennek a hibajelző lámpája. A hiba nem marad meg a komputerben, legalábbis nem olvasható. Ha leveszem a gyújtást lámpa elalszik és meinden ok, majd valamikor legközelebb újra kigyullad. A kormányműkődésében nem veszek észer semmit (nem nehezül el vagy ilyesmi), de idegesítő a sárgán világító lámpa. olajszint rendben, nincs olajfogyás.
Ötletek, hogy mi lehet a hiba???


Nekem már 2 éve folyamatosan világít. Első kormánymozdulat után megjelenik. Hibakód kiolvasása után kormányszervó-szívattyú problémát diagnosztizáltak, aminek a költsége 100E felett van (Komplett cserélik)
Már túl vagyok egy szivattyú cserén, hiba maradt. Valszeg jeladó probléma lesz. Ötlet, vidd el egy autóvillamossági szerelőhöz. Első nekifutásra még próbálkozhatsz szervó olaj cserével is, bár nem hinném hogy az segít.

Köszönöm!  Én is gondoltam az olajcserére, már rajta vagyok. Esetleg lehet valami apró dugulás és hátha ez segít rajta, bár én sem fűzök hozzá nagy reményeket. A jeladóját már szétszedtem, de se kontakthibát, se mechanikai problémát nem találtam. Maga a szelep a házban könnyedén jár, nem szorul. Jövő héten lecserélem az olajat, aztán mad meglátjuk.
Amúgy amikor elvittem szervízbe, hogy olvassák ki a hibakódot, nem találtak benne semmit.

Nekem a kormányszög jeladó hibája okozta ezt. Csak a Chevrolet szervizekben található olyan berendezés, amivel ezt a hibát ki tudják olvasni a hibatárolóból, a több típushoz használható eszközök csak a motorvezérlőt olvasgatják.

Nekem 2 éve cserélték, akkor márkaszervizben 22 eFt volt az alkatrész ára, és kb 10 a munkadíj.

Annyi csak a gond, hogy ilyenkor nem változtatja a szervó erősségét, hanem állandó.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 154 155 [156] 157 158 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!