Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 18:28:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 148 149 [150] 151 152 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 565612 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2235 Dátum: 2011. November 15. - 19:21:49 »

Lehetséges. Kacsint
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2236 Dátum: 2011. November 15. - 22:01:45 »

Lehetséges hogy az én 2004es lacettimnek nincsen hűtőleeresztő csavarja? Végig néztem a  kereszttartó lyukait és csak a motor felöli oldalon láttam az egyik lyukon keresztül egy müanyag dugót.De az biztos hogy nem csavar.
Érdekes lenne. Én már engedtem le és ha jól emlékszem, valóban egy műanyag hatlapfejű csavar van benne.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
gkrisz78
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42

1.6 SW


« Hozzászólás #2237 Dátum: 2011. November 17. - 10:01:27 »

Ha jól emlékszem akkor legutóbb Guszesz cartás kapta szét és javította meg sikeresen a klima panelt keressétek ő biztos tud segíteni.
Képek itt: http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=47&catid=370
Igen szerencsére sikerült megbütykölni! Igaz a villamossági részét egy munkatársam segített átforrasztgatni!
Nálam is ez a probléma pár hete jelentkezett, és most hogy reggel már eléggé fagy, nagy szükség volna a hátsó ablak fűtésre. Valaki tudna arról részletesebben beszámolni, hogy miket forrasztott át/meg, vagy cserélt ki a panelen?
Naplózva
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #2238 Dátum: 2011. November 18. - 06:53:40 »

Ha jól emlékszem akkor legutóbb Guszesz cartás kapta szét és javította meg sikeresen a klima panelt keressétek ő biztos tud segíteni.
Képek itt: http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=47&catid=370
Igen szerencsére sikerült megbütykölni! Igaz a villamossági részét egy munkatársam segített átforrasztgatni!
Nálam is ez a probléma pár hete jelentkezett, és most hogy reggel már eléggé fagy, nagy szükség volna a hátsó ablak fűtésre. Valaki tudna arról részletesebben beszámolni, hogy miket forrasztott át/meg, vagy cserélt ki a panelen?
Van egy elektrolit kondenzátor a panelon, nekem az gyanús volt, ez tartozik a fűtéshez.
Én ezt csípőböl cseréltem.
Érdemes átnézni az összes forrasztást, bár nekem mind jó volt, többen mondták már, hogy nem mindenkinél volt egyértelműen jó.
Naplózva

gkrisz78
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42

1.6 SW


« Hozzászólás #2239 Dátum: 2011. November 18. - 10:19:52 »

Köszönöm a javaslatot.
3 hét múlva lejár a műszakim, így valószínűleg megemlítem a szerelőnek, és én inkább nem kezdek bele a középkonzol bontásába.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2240 Dátum: 2011. November 18. - 16:04:12 »

Köszönöm a javaslatot.
3 hét múlva lejár a műszakim, így valószínűleg megemlítem a szerelőnek, és én inkább nem kezdek bele a középkonzol bontásába.
Ő se fog. Én pl. hiába mondtam a szerelőnek.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #2241 Dátum: 2011. November 18. - 17:19:51 »

Köszönöm a javaslatot.
3 hét múlva lejár a műszakim, így valószínűleg megemlítem a szerelőnek, és én inkább nem kezdek bele a középkonzol bontásába.
Ő se fog. Én pl. hiába mondtam a szerelőnek.
Hát igen sajnos, nem nagyon szoktak ilyen kis "bibelődős" munkával foglalkozni...
Naplózva
tacumás
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Hozzászólás #2242 Dátum: 2011. November 19. - 09:10:29 »

Köszönöm a javaslatot.
3 hét múlva lejár a műszakim, így valószínűleg megemlítem a szerelőnek, és én inkább nem kezdek bele a középkonzol bontásába.
Ő se fog. Én pl. hiába mondtam a szerelőnek.
Hát igen sajnos, nem nagyon szoktak ilyen kis "bibelődős" munkával foglalkozni...
Megcsinálja a szerelő, csak tudatni kell vele, hogy ki lesz fizetve. Az ilyen apró javításokkal az a baj, hogy sok munkaóra elmegy vele, lehet is szívni és a végén meg az ügyfél nem érti, hogy miért kell annyit fizetnie.
Naplózva

gkrisz78
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42

1.6 SW


« Hozzászólás #2243 Dátum: 2011. November 21. - 07:41:06 »

Remélhetőleg ennél a szerelőnél nem lesz ez gond. Múltkor off autó volt nála vizsgáztatni, és egyéb javításokon. Úgy kaptam vissza, hogy a kesztyűtartóban heverő rég nem látott vészvillogó gomb vissza volt ragasztva a helyére, pedig nem is említettem neki ezt a hibát. Jah és emberi árakon tette mindezt (igaz vidék, és nem márkaszerviz).
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2244 Dátum: 2011. November 25. - 19:11:57 »

A kilométer számláló meddig megy, 999.999-ig és ott nulláz vagy előbb?
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2245 Dátum: 2011. November 25. - 19:49:06 »

A kilométer számláló meddig megy, 999.999-ig és ott nulláz vagy előbb?
Ha addig elmegy, akkor szerintem madarat lehet majd veled fogatni!  Kacsint Vigyorog
Amúgy addig megy, amíg le nem nulláztatod!  Vigyorog
Na...komolyan...nem tudom, de egyszer mintha valaki említette volna, hogy nem millió km-ig menenke ezek, hanem valamikor lenulláznak...de nem emlékszem jól.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2246 Dátum: 2011. November 25. - 20:04:55 »

A kilométer számláló meddig megy, 999.999-ig és ott nulláz vagy előbb?
Ha addig elmegy, akkor szerintem madarat lehet majd veled fogatni!  Kacsint Vigyorog
Amúgy addig megy, amíg le nem nulláztatod!  Vigyorog
Na...komolyan...nem tudom, de egyszer mintha valaki említette volna, hogy nem millió km-ig menenke ezek, hanem valamikor lenulláznak...de nem emlékszem jól.
Olaszok 200e-nél nulláznak (amiket ismerek).
Naplózva


LPG
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2247 Dátum: 2011. November 28. - 15:26:43 »

Nekem volt olasz gépem, nem nullázott. Igaz, az még mechanikus kijelzésű volt. Vigyorog
A lacsi biztosan nem nulláz 200.000-nél.
Nem is értem, hogy miért tenné. He
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2248 Dátum: 2011. November 28. - 15:33:39 »

bajban vagyok....
este kiégett a jobb oldali H7es, most cseréltem volna, de a hűtő melletti 3ik csavart nem tudtam megmozdítani, hogy kibuktathassam a lámpát. fél órát szenvedtem vele, de meg sem mozdult, csak a 10es kulcs forgott el néha.
van jó ötlet, mit tehetnék?
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2249 Dátum: 2011. November 28. - 15:40:09 »

Nekem még mindig könnyen kijött.
Elforog rajta a kulcs? Biztosan jó a szerszám?
Én csőkulcsot használok hozzá. Az jól felfekszik, nem sérül az anya.
Próbáld meg a csavart/anyát befújni pl. WD40-el vagy hasonló csavarlazító szerrel.
Ha nagyon koszos a csavarmenet (nálam sosem volt az, nem igazán csapódik oda kosz) előtte pucold meg egy kis kefével (használt fogkefe tökéletes az ilyen munkákra).

Hagyd egy kis időt állni (beszivárogni) a szert, és próbáld újra. Jó szerszámmal!!!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 148 149 [150] 151 152 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!