Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 20:33:50 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 145 146 [147] 148 149 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 565664 alkalommal)
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2190 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 19:34:19 »

Az előbb haza felé rám hozta a frászt a Lacsi. Indulás után 200 méterrel éppen kettesbe váltok, nyomom a gázt, és nem megy. Mintha elzárták volna a csapokat. Még régen a Samarám csinált ilyet, mikor szemetes volt a benzin, és eltömődött a szűrő. Félre álltam, a motor járt, nem fulladt le. Pörgettem, semmi. Leállítottam, újra indítottam, pörgettem, semmi.
Majd elindultam haza, jött, mint a doxa. Amúgy semmi hibajelzés nem jött elő.
Viszont tegnap betankoltam ebből a csoda adalékolt kagylós cuccból... Lehet hogy az csinált valamit? Ötlet?
Nem lehet,hogy az adalékos cucc felkeverte a taknyot a tankban?
Én is erre gyanakodtam. Viszont ma reggel már 50 métert nem tudtam menni vele. Elmegy az ereje, úgy hogy vissza döcögtem.
Viszont azt nem tudom, hogy normális e, hogy a folytószelepháztól ciccegő hangot hallok. Okosok segítsetek, így még a szervizig
sem tudok elmenni

A jelek alapján valószínű, hogy ismét a folytószelepház hibásodott meg.
Na most nem írom le amit gondolok...  Próbálkozzak tisztítással? Ha igen milyen spray-el? Ill mennyi egy ilyen fojtószelepház?
Szerintem a spray csak felületi megoldás. Az alapos tisztításhoz le kell szedni és úgy kitisztítani.
Egyetértek, és a tisztítás után scan 100-al beállítani.
Hát jah. Holnapra vettem ki szabit, úgy hogy igyekszem elkolbászolni a szervizig, aztán meglátjuk... Hibajelzést amúgy nem láttam.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2191 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 10:28:43 »

Reggel elindultam, hogy szerviz. Előtte itt az utcában gondoltam megjáratom a kocsit. 1-ben húzom óvatosan, picit darabos volt, ketesben szintén. Utca végén megfordultam (kb 100m) jövök visszafelé, semmi. Kimentem főútra, semmi. Közben felmelegedett a motor, szép egyenletesen húz minden fokozatban semmi rángatás. Hmm...
Megvártam míg lehül. Most próbáltam ugyanígy. 1-ben nem volt érezhető igazán semmi. 2-ben ismét picit darabos volt. Kimentem főútra. Nem tudtam eldönteni hogy 3-ban húz e rendesen, de miután ismét üzem meleg lett, nem éreztem semmi rendkívülit.
Álló helyzetben hallgatva a motort, cicergő hangot hallok onnan, ahol a kis cső leágazik a légszűrőtől a motor felé egy T elágazáshoz, ahonnan megy a motor felé, ill a fojtó szelep felé. Ez normális?
Check lámpa nincs.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2192 Dátum: 2011. Szeptember 19. - 17:53:19 »

Próbálgattam hétvégén a kocsit. Minden egyes indításnál egyre kevésbé volt érezhető a torpanás. Mára elmúlt. De a kérdés megmaradt hogy mitől lehetett... Valszeg az új adalékolt kagylós benzin.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
tattoo
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



WWW
« Hozzászólás #2193 Dátum: 2011. Október 03. - 09:37:56 »

Koszos a benzin....amit befecskendez...
Naplózva

120-al fullra pakolva normál tempoval 6.8L/100----Padlóig nyomva-széttaposva 9L/100
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2194 Dátum: 2011. Október 03. - 11:01:23 »

Koszos a benzin....amit befecskendez...
Aha, és ez az új, adalékolt kagylós Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
tattoo
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



WWW
« Hozzászólás #2195 Dátum: 2011. Október 03. - 11:07:04 »

nem hazudtak amikor a spórolásról írtak...ha áll az autó akkor spórolsz csak igazán Mosolyog
Naplózva

120-al fullra pakolva normál tempoval 6.8L/100----Padlóig nyomva-széttaposva 9L/100
tgorbe
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Hozzászólás #2196 Dátum: 2011. November 03. - 22:15:50 »

Üdv Mindenkinek!
Kis segítség kellene az alábbi hibaok értelmezésében és megoldásában:
Ma este vettem észre, hogy a "fékrendszer figyelmeztető lámpa"  a kézifék visszajelző is ez (azzal OK)
és a "töltésrendszer figyelmeztető lámpa" egyidejűleg világít, villog, elalszik.
Ezt 2500 fordulat fölött kezdi, mikor is el kezd világítani mindkettő, majd
magasabb fordulaton picit villognak, 2500 alatt semmi világítás-villogás. Kerestem a kézikönyvben , de ilyen együttes
világításról nincs benne szó. Gyanakodtam folyadék szintre, de minden OK. Van esetleg most itt valakinek ötlete mi a
manó lehet ez? A kocsiban 90000 km van éppen.......  He
A segítséget előre is köszönöm! GT
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 04. - 07:18:18 írta tgorbe » Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2197 Dátum: 2011. November 03. - 22:31:07 »

Üdv Mindenkinek!
Kis segítség kellene az alábbi hibaok értelmezésében és megoldásában:
Ma este vettem észre, hogy a "fékrendszer figyelmeztető lámpa" és a "töltésrendszer figyelmeztető lámpa"
egyidejűleg világít, villog, elalszik. Ezt 2500 fordulat fölött kezdi, mikor is el kezd világítani mindkettő, majd
magasabb fordulaton picit villognak, 2500 alatt semmi világítás-villogás. Kerestem a kézikönyvben , de ilyen együttes
világításról nincs benne szó. Gyanakodtam folyadék szintre, de minden OK. Van esetleg most itt valakinek ötlete mi a
manó lehet ez? A kocsiban 90000 km van éppen.......  He
A segítséget előre is köszönöm! GT

A fékrendszer figyelmeztető lámpa az a kézifék visszajelző lenne?
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2198 Dátum: 2011. November 03. - 22:31:44 »

Üdv Mindenkinek!
Kis segítség kellene az alábbi hibaok értelmezésében és megoldásában:
Ma este vettem észre, hogy a "fékrendszer figyelmeztető lámpa" és a "töltésrendszer figyelmeztető lámpa"
egyidejűleg világít, villog, elalszik. Ezt 2500 fordulat fölött kezdi, mikor is el kezd világítani mindkettő, majd
magasabb fordulaton picit villognak, 2500 alatt semmi világítás-villogás. Kerestem a kézikönyvben , de ilyen együttes
világításról nincs benne szó. Gyanakodtam folyadék szintre, de minden OK. Van esetleg most itt valakinek ötlete mi a
manó lehet ez? A kocsiban 90000 km van éppen.......  He
A segítséget előre is köszönöm! GT

A fékrendszer figyelmeztető lámpa az a kézifék visszajelző lenne?
Vagy az abs lámpa?

Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
tgorbe
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Hozzászólás #2199 Dátum: 2011. November 04. - 07:11:37 »

Üdv Mindenkinek!
Kis segítség kellene az alábbi hibaok értelmezésében és megoldásában:
Ma este vettem észre, hogy a "fékrendszer figyelmeztető lámpa"  (igen a kézifék is ez, de azzal OK) és a "töltésrendszer figyelmeztető lámpa"
egyidejűleg világít, villog, elalszik. Ezt 2500 fordulat fölött kezdi, mikor is el kezd világítani mindkettő, majd
magasabb fordulaton picit villognak, 2500 alatt semmi világítás-villogás. Kerestem a kézikönyvben , de ilyen együttes
világításról nincs benne szó. Gyanakodtam folyadék szintre, de minden OK. Van esetleg most itt valakinek ötlete mi a
manó lehet ez? A kocsiban 90000 km van éppen.......  He
A segítséget előre is köszönöm! GT

A fékrendszer figyelmeztető lámpa az a kézifék visszajelző lenne?
Vagy az abs lámpa?


« Utoljára szerkesztve: 2011. November 04. - 07:19:17 írta tgorbe » Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2200 Dátum: 2011. November 04. - 12:45:08 »

Üdv Mindenkinek!
Kis segítség kellene az alábbi hibaok értelmezésében és megoldásában:
Ma este vettem észre, hogy a "fékrendszer figyelmeztető lámpa"  (igen a kézifék is ez, de azzal OK) és a "töltésrendszer figyelmeztető lámpa"
egyidejűleg világít, villog, elalszik. Ezt 2500 fordulat fölött kezdi, mikor is el kezd világítani mindkettő, majd
magasabb fordulaton picit villognak, 2500 alatt semmi világítás-villogás. Kerestem a kézikönyvben , de ilyen együttes
világításról nincs benne szó. Gyanakodtam folyadék szintre, de minden OK. Van esetleg most itt valakinek ötlete mi a
manó lehet ez? A kocsiban 90000 km van éppen.......  He
A segítséget előre is köszönöm! GT

A fékrendszer figyelmeztető lámpa az a kézifék visszajelző lenne?
Vagy az abs lámpa?


Lehet valamilyen zárlat csinálhatja, ha 5 ajtósod van akkor a műszerfal mögötti csatlakozó szokott szétégni, vagy a hátsó ablakmosó csöve törik el az ajtónál és eláztatja a csatlakozót vízzel.Ez az utóbbi igaz a kombikra is.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2201 Dátum: 2011. November 04. - 12:55:44 »

Üdv Mindenkinek!
Kis segítség kellene az alábbi hibaok értelmezésében és megoldásában:
Ma este vettem észre, hogy a "fékrendszer figyelmeztető lámpa"  a kézifék visszajelző is ez (azzal OK)
és a "töltésrendszer figyelmeztető lámpa" egyidejűleg világít, villog, elalszik.
Ezt 2500 fordulat fölött kezdi, mikor is el kezd világítani mindkettő, majd
magasabb fordulaton picit villognak, 2500 alatt semmi világítás-villogás. Kerestem a kézikönyvben , de ilyen együttes
világításról nincs benne szó. Gyanakodtam folyadék szintre, de minden OK. Van esetleg most itt valakinek ötlete mi a
manó lehet ez? A kocsiban 90000 km van éppen.......  He
A segítséget előre is köszönöm! GT



töltésproblémád van
Naplózva

70/4334431
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2202 Dátum: 2011. November 05. - 18:16:20 »

Ez konkrét tapasztalat Sebike?
Mert az OK, hogy a töltésjelző ezt csinálja, ha pl. elkopott a szénkefe (90.000-nél? ), de hogyan jön ide a fék visszajelző?
Naplózva
tgorbe
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Hozzászólás #2203 Dátum: 2011. November 05. - 18:44:44 »

Ez konkrét tapasztalat Sebike?
Mert az OK, hogy a töltésjelző ezt csinálja, ha pl. elkopott a szénkefe (90.000-nél? ), de hogyan jön ide a fék visszajelző?
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2204 Dátum: 2011. November 05. - 20:12:55 »

Ez konkrét tapasztalat Sebike?
Mert az OK, hogy a töltésjelző ezt csinálja, ha pl. elkopott a szénkefe (90.000-nél? ), de hogyan jön ide a fék visszajelző?

ha nincs töltés akkor az is világít
és igen tapasztalat
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 145 146 [147] 148 149 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!