Lacetti klub fórum
2024. Október 05. - 21:04:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 567043 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #210 Dátum: 2008. Január 10. - 11:59:29 »

Esőérzékelős kérdésem lenne. Akinek esetleg van, az észrevette e már azt, hogy néha csak ha megvan billentve egy törlésre az ablaktörlő kar....többet nem hajlandó reagálni. Utánna már csak akkor működik normálisan, ha feltolom gyors állásba, majd vissza.

Ez is mondható opeles problémának, tapasztalatból, habár az érzékelőmentes is tud ilyet.
Sima bajuszkapcsoló gond lehet, annak is az elektronyos feje. Szerintem nincs köze az érzékelőhöz. Bár én laikus.
Nem volt gyakori, de a G-astrákon párat cseréltünk gariban annak idején. Lehet, hogy ugyanaz a beszállító és van megint egy rossz széria.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #211 Dátum: 2008. Január 10. - 13:03:20 »

Esőérzékelős kérdésem lenne. Akinek esetleg van, az észrevette e már azt, hogy néha csak ha megvan billentve egy törlésre az ablaktörlő kar....többet nem hajlandó reagálni. Utánna már csak akkor működik normálisan, ha feltolom gyors állásba, majd vissza.

Ez is mondható opeles problémának, tapasztalatból, habár az érzékelőmentes is tud ilyet.
Sima bajuszkapcsoló gond lehet, annak is az elektronyos feje. Szerintem nincs köze az érzékelőhöz. Bár én laikus.
Nem volt gyakori, de a G-astrákon párat cseréltünk gariban annak idején. Lehet, hogy ugyanaz a beszállító és van megint egy rossz széria.
Köszi. Megkérdezem akkor a szervízt, hogy mennyi lenne így gari nélkül. Bár már az elején is ilyen volt, és szóltam is, de nem csináltak vele semmit. Aztán lehet, hogy így is marad...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #212 Dátum: 2008. Január 10. - 15:31:41 »

Esőérzékelős kérdésem lenne. Akinek esetleg van, az észrevette e már azt, hogy néha csak ha megvan billentve egy törlésre az ablaktörlő kar....többet nem hajlandó reagálni. Utánna már csak akkor működik normálisan, ha feltolom gyors állásba, majd vissza.

Ez is mondható opeles problémának, tapasztalatból, habár az érzékelőmentes is tud ilyet.

Ezen mérgelődtem én is a legutóbbi havazáskor! Ne is zaklassam ezzel a szervízt?
Nagyon dühítő, hogy harmadik parancsra fogad szót!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #213 Dátum: 2008. Január 10. - 17:06:42 »

Egy kis segítséget kérnék Tőletek! Ez a hibát még nem láttam felvetve, de lehet, hogy csak nem tudom összerakni a tapasztaltakkal. Ma vettem észre, hogy menet közben vhonnnan a forgalomból dudaszó szűrődik be. A gyanus az lett, hogy bármerre mentem a 'dudaszó' velem tartott!! Nos megálltam hallgatóztam ill. motorháztetőt is felnyitottam onnan jött a hang.
Nem tudom mi a gond, de amit hallani:
periodikus hangismétlődés - valszeg forgó mozgástól
bent ülve leginkább egy távoli dudaszó ill. az ablakmosó motorjának nyöszörgéséhez hasonlítanám
a motortér közepéről és az utastér felé eső részéről vélem hallani a hangot.

Aggaszt. Mi lehet ez???

Ui: meleg motornál történt, semmi rendkívüli időjárás, normál városi vezetés mellett
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #214 Dátum: 2008. Január 10. - 19:05:31 »

Egy kis segítséget kérnék Tőletek! Ez a hibát még nem láttam felvetve, de lehet, hogy csak nem tudom összerakni a tapasztaltakkal. Ma vettem észre, hogy menet közben vhonnnan a forgalomból dudaszó szűrődik be. A gyanus az lett, hogy bármerre mentem a 'dudaszó' velem tartott!! Nos megálltam hallgatóztam ill. motorháztetőt is felnyitottam onnan jött a hang.
Nem tudom mi a gond, de amit hallani:
periodikus hangismétlődés - valszeg forgó mozgástól
bent ülve leginkább egy távoli dudaszó ill. az ablakmosó motorjának nyöszörgéséhez hasonlítanám
a motortér közepéről és az utastér felé eső részéről vélem hallani a hangot.

Aggaszt. Mi lehet ez???

Ui: meleg motornál történt, semmi rendkívüli időjárás, normál városi vezetés mellett


Talán zárlatos lehet a kormánykapcsoló. De engem jobban aggaszt, hogy távolinak hallatszik, mintha nem a te kocsid lenne. Ha nyomsz egy dudát, akkor szól rendesen? Vagy akkor is halk?
Naplózva

ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #215 Dátum: 2008. Január 10. - 20:27:02 »

Egy kis segítséget kérnék Tőletek! Ez a hibát még nem láttam felvetve, de lehet, hogy csak nem tudom összerakni a tapasztaltakkal. Ma vettem észre, hogy menet közben vhonnnan a forgalomból dudaszó szűrődik be. A gyanus az lett, hogy bármerre mentem a 'dudaszó' velem tartott!! Nos megálltam hallgatóztam ill. motorháztetőt is felnyitottam onnan jött a hang.
Nem tudom mi a gond, de amit hallani:
periodikus hangismétlődés - valszeg forgó mozgástól
bent ülve leginkább egy távoli dudaszó ill. az ablakmosó motorjának nyöszörgéséhez hasonlítanám
a motortér közepéről és az utastér felé eső részéről vélem hallani a hangot.

Aggaszt. Mi lehet ez???

Ui: meleg motornál történt, semmi rendkívüli időjárás, normál városi vezetés mellett

Engem 3 dolog etetett meg ilyen problémával.
Vízpumpa dudált, majd másnapra elsirta magát... /...drága fagyálló.../
A másik, a generátor csapágy nyöszörgött. Nem állt be, de dudaszerű hangja volt.
A harmadik a fékbetét kopásjelzője. Füleltem, mint a nyúl, dudaszerű hang, vagy inkább mintha az ablakmosó motorja menne, de nem fröcskölt. Ja, és nem mindig, csak amikor eszébe jutott. Nem Lacsi volt, de nem is keleti gyártmány.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #216 Dátum: 2008. Január 11. - 09:04:33 »

Köszi a tippeket! Melyiket, hogyan lehetne egy magamfajta antiműszakibeállítású embernek kiszűrni? Hang forrásának behatárolása pontosítaná a lehetőségeket?
zárlatos lehet a kormánykapcsoló - ?
nyomsz egy dudát -kipróbálom
Vízpumpa dudált - ?
generátor csapágy - ?
fékbetét kopásjelzője - a Star tip. lacsiban van ilyen?

Egyébként műszerfalon nincs nyoma hibajelzésnek..

Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #217 Dátum: 2008. Január 11. - 09:22:11 »

Köszi a tippeket! Melyiket, hogyan lehetne egy magamfajta antiműszakibeállítású embernek kiszűrni? Hang forrásának behatárolása pontosítaná a lehetőségeket?
zárlatos lehet a kormánykapcsoló - ?
nyomsz egy dudát -kipróbálom
Vízpumpa dudált - ?
generátor csapágy - ?
fékbetét kopásjelzője - a Star tip. lacsiban van ilyen?

Egyébként műszerfalon nincs nyoma hibajelzésnek..




Nem feltétlen van hiba jelzés, amikor van hiba. Ez még nem olyan komoly technika, hogy minden apró hibát jelezzen. Itt hozzá is tenném, hogy jobb is így, mert kevesebb elektronika, kevesebb hibalehetőség!
Igen a hangforrás helye segít valamelyest, szűkíti a lehetőségeket. Ladlac cartársnak is lehet némi igaza, amiket felsorolt azok adhatnak ilyesféle hangot. Nincs valaki hozzáértő ismerősöd aki (nem márkaszerviz) meg hallgatná?
Naplózva

ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #218 Dátum: 2008. Január 11. - 10:20:35 »

Köszi a tippeket! Melyiket, hogyan lehetne egy magamfajta antiműszakibeállítású embernek kiszűrni? Hang forrásának behatárolása pontosítaná a lehetőségeket?
zárlatos lehet a kormánykapcsoló - ?
nyomsz egy dudát -kipróbálom
Vízpumpa dudált - ?
generátor csapágy - ?
fékbetét kopásjelzője - a Star tip. lacsiban van ilyen?

Egyébként műszerfalon nincs nyoma hibajelzésnek..


A fékbetétet ki lehet szürni, ha hallod a hangot picit hozzá kell érni a fékpedálhoz. Egyből abbahagyja...
Generátort fülelni kell, hidegen inkább...
A vízpumpát meg figyelni kell a szivárgást, mert ha csapágyas, akkor szétveri a szimmeringet és csöpögni, késöbb folyni fog.
Jobb nekem se jut eszembe.
bye


Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #219 Dátum: 2008. Január 11. - 12:10:13 »

"valaki hozzáértő ismerősöd aki (nem márkaszerviz) meg hallgatná?"
Van! Kedves topiktársam R*R, csak az a 90km.. meg ha épp akkor nem csinálja amikor körül állnánk..
Szervízbe meg nem mennék tipp nélkül, mert....

"A fékbetétet ki lehet szürni, ha hallod a hangot picit hozzá kell érni a fékpedálhoz. Egyből abbahagyja..."
Ezt asszem már kizárhatom, mert lassú haladásnál és lámpánál várakozásnál ill. parkolóban alapon járó motornál is hallani.

"Generátort fülelni kell, hidegen inkább..."
Majd figyelem a reggel mínuszban.

"A vízpumpát meg figyelni kell a szivárgást, mert ha csapágyas, akkor szétveri a szimmeringet és csöpögni, késöbb folyni fog."
Lehet, hogy a mínuszok abbamaradtával majd ad jelet az aszfalton..

Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
sebijoe
Vendég
« Hozzászólás #220 Dátum: 2008. Január 12. - 16:54:08 »

Ha vízpumpa akkor a kiegyenlítő tarályból hiányzik a fagyállóból is,

A generátornál a több fogyasztót felkapcsolsz fűtés, hátsószélvédő fűtés, légkondi akkor a nagy terhelés miatt erőteljesebben jelentkeznie kell a hibának.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #221 Dátum: 2008. Január 14. - 09:54:29 »

Figyelem! Mindenféle elektromos probléma megoldására adott egy klubtagunk jól hangzó igéretet. Önindító, generátor, riasztó, immobilizer, váltózár, kapcsolók, fűtőmotorok, stb. javítását vállalják, és 15-20% kedvezményt is segít elintézni MESTER nicknevű klubtársunk. A műhely cime: Bp. II. Hidász u. 15. Az iwiw-ünkön is szerepel. Gond esetén keressétek meg, szívesen segít, ha tud, és miért ne tudna. Ő kért meg, hogy tegyem fel a fórumra, mert ő is PC-béna, és még annyí gyakorlata sincs, mint nekem, szóval semmi. Remélem segítettem a csapatnak ezzel is!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #222 Dátum: 2008. Január 14. - 18:32:11 »

Ha vízpumpa akkor a kiegyenlítő tarályból hiányzik a fagyállóból is,

A generátornál a több fogyasztót felkapcsolsz fűtés, hátsószélvédő fűtés, légkondi akkor a nagy terhelés miatt erőteljesebben jelentkeznie kell a hibának.
Köszi! próbálom..
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #223 Dátum: 2008. Január 14. - 18:40:51 »

Ha vízpumpa akkor a kiegyenlítő tarályból hiányzik a fagyállóból is,

Nem biztos, hogy egyből eszi a vizet. Elöbb-utóbb fogja ha rossz, de ha csak ez nyekereg amig a gumitömítést nem veri szét addig a vízszint nem változik. /esetleg a színe.../
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #224 Dátum: 2008. Január 15. - 22:18:49 »

Kérdésem lenne.
Még pedig: kivettem a légszűrőből a szűkítőt.
Ezzel együtt persze jól megnéztem magamnak a légyszűrőt is, majd visszatettem.
Létezik-e hogy rosszul (fordított irányba) tegyem vissza, vagy poke yoke a dolog?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 15. - 22:20:44 írta gatsy » Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!