Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 22:40:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 143 144 [145] 146 147 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 565699 alkalommal)
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #2160 Dátum: 2011. Július 10. - 17:37:52 »

Sziasztok,
jó régen jártam erre. Majdnem 2 éve volt egy tankproblémám (kihülős fémes pattogós hangja volt és néha 'ütést' is produkált, hallhatót/érezhetőt. Kb. 1 hónapja lett lezárva az ügyem, gondoltam beszámolok róla Mosolyog Megvan a hiba oka.
Leírom mit cseréltek, hátha valakinek segítség lesz valamikor. Gödöllőn (Katona) AC pumpa csere, nem jött be, hülyének néztek, ezután kezdtem el a Gyulaihoz járkálni. Ott először tanksapkából szelep kivágás (ideiglenes megoldásnak jó volt, ezt egy tankcsere követett + új szelepsapka. Egy ideig jó volt (meg nem is igazán figyeltem) aztán egy idő után megint elkezdte csinálni. Egybekötve a szervízzel (90e) elvittem mondtam nekik hogy megint elkezdte... Ez tavaly augusztus/szeptember környékén volt. Gondoltam, hogy be fognak próbálkozni valamivel, mert októberben lejárt a garancia a verdára... Igazam lett, azon erősködtek végleges megoldásnak, hogy ki lesz vágva a szelep a sapkából oszt jó lesz az... Nem hagytam... Mondták, hogy majd szólnak... Nem szóltak. Kerestem egy központi Chevrolet e-mailt és leírtam a bajomat (Chevrolet Central and Eastern Europe Kft.) Ők lerendezték egymást és garanciában foglalkoztak még velem. A lényeg: a hiba oka az aktív szénszűrős 'izé' volt a kocsi jobb hátsó részén Mosolyog  Azóta nem produkálja ezt a jelenséget... Még az hozzátartozik, hogy megint tankot akartak cserélni, mondván, hogy biztos hibásat kaptam, nem hiszek az ilyesmiben, mondtam, hogy cserélhetik, de valami más lesz. Igazam lett

Viszont megint lenne kérdésem
A szervizen arra is fény derült hogy rohad a kipufogó elöl, középen, a dobnál is. Elől van valami flexibilis cső amiről a fémháló két vége teljesen le van rohadva. Október elején lejár a műszaki és gondolom így nem fog átmenni. A rohadásból kiindulva nincs olyan komplett rendszer ami átmegy a műszakin és nem is fog kirohadni alólam jópár évig? Nemigazán szeretném 3-4 évente lecserélni a teljes rendszert :/ (2008as az autó). Vagy mi lenne itt a jó megoldás?
Hosszú lett, köszönöm a figyelmet és a válaszokat Mosolyog


Az aktív szénszűrős izé mit csinál? Mi a szerepe?
Naplózva
Iminyo
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20



« Hozzászólás #2161 Dátum: 2011. Július 10. - 18:00:07 »


Az aktív szénszűrős izé mit csinál? Mi a szerepe?



Ezt egy pözsós oldalról szedtem, gondolom igaz ide is Mosolyog
"A kaniszter, vagy más néven aktív szénszűrő, az üzemanyagtartályból származó benzingőzt tárolja... A kaniszter az üzemanyagtartály és a szívócső között helyezkedik el. Aktív szenet tartalmaz, mely magába szívja a benzingőzt. Alsó felülete átengedi a levegőt."

Amiatt a flexibilis cső rész miatt még átmegy a műszakin? Vagy csak 'bizonyos helyekem'? Mosolyog
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2162 Dátum: 2011. Július 10. - 18:07:16 »


Amiatt a flexibilis cső rész miatt még átmegy a műszakin? Vagy csak 'bizonyos helyekem'? Mosolyog
Ha nincs szétszakadva, akkor átmegy. Nekem a mozaikban ment így át a vizsgán.
Naplózva


LPG
Iminyo
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20



« Hozzászólás #2163 Dátum: 2011. Július 12. - 20:27:12 »


Ha nincs szétszakadva, akkor átmegy. Nekem a mozaikban ment így át a vizsgán.

Köszi.
Voltam ma egy műszaki előtti előzetes állapotfelmérésen, ott is ezt mondták.
Meg azt, hogy takarítsam le a díszcsíkokat... :/ Se maszk, se búrafestés nem lehet :/
Naplózva
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #2164 Dátum: 2011. Július 12. - 21:01:28 »


Ha nincs szétszakadva, akkor átmegy. Nekem a mozaikban ment így át a vizsgán.

Köszi.
Voltam ma egy műszaki előtti előzetes állapotfelmérésen, ott is ezt mondták.
Meg azt, hogy takarítsam le a díszcsíkokat... :/ Se maszk, se búrafestés nem lehet :/
Kár, pedig jól néz ki! 
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #2165 Dátum: 2011. Július 13. - 08:48:17 »


Ha nincs szétszakadva, akkor átmegy. Nekem a mozaikban ment így át a vizsgán.

Köszi.
Voltam ma egy műszaki előtti előzetes állapotfelmérésen, ott is ezt mondták.
Meg azt, hogy takarítsam le a díszcsíkokat... :/ Se maszk, se búrafestés nem lehet :/

Óóó, hát ezért tűnt el a temérdek girbe-gurba krómcsíkkal díszített autó?!  Mosolyog
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2166 Dátum: 2011. Július 14. - 10:24:30 »


Ha nincs szétszakadva, akkor átmegy. Nekem a mozaikban ment így át a vizsgán.

Köszi.
Voltam ma egy műszaki előtti előzetes állapotfelmérésen, ott is ezt mondták.
Meg azt, hogy takarítsam le a díszcsíkokat... :/ Se maszk, se búrafestés nem lehet :/

Óóó, hát ezért tűnt el a temérdek girbe-gurba krómcsíkkal díszített autó?!  Mosolyog
Lesújtó látvány volt mind!-de azért még mindig látok 1-2-t. Kacsint
Naplózva

06 70/22 11 222
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2167 Dátum: 2011. Július 27. - 13:38:55 »

Esős nyomott idő után mentem bevásárolni. 3alkalommal is lefulladt menet közben, amikor valaki után kellett tötymörögni.
Minden esetben 2000 alá esett a fordulat és 2 fokozatban voltam. Úgy éreztem, hogy elfogy a levegő aztán ájulás.
Semmi extra érzékelhető dolog nem volt, csak kigyulladt a motorlámpa és meg pislogtam...
Mi a túró lehet?
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Zoltán
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Hozzászólás #2168 Dátum: 2011. Július 27. - 23:19:19 »

Esős nyomott idő után mentem bevásárolni. 3alkalommal is lefulladt menet közben, amikor valaki után kellett tötymörögni.
Minden esetben 2000 alá esett a fordulat és 2 fokozatban voltam. Úgy éreztem, hogy elfogy a levegő aztán ájulás.
Semmi extra érzékelhető dolog nem volt, csak kigyulladt a motorlámpa és meg pislogtam...
Mi a túró lehet?
Furcsa mert nekem ilyenkor csak rángatna ami kis pörgetésre elmúlik. Húzasd ki és ha nem javul akkor szevíz
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2169 Dátum: 2011. Július 28. - 15:27:01 »

Esős nyomott idő után mentem bevásárolni.........
Gyertyakábelek, trafó környékén néznék szét legelsőnek. A nedvesség meg a nagyfesz ugye...
Ha ki van dörzsölődve a gyertyakábel akkor minél nedvesebb az idő annál könnyebben húz át. És ugye nem a szikra közben. Kacsint
Naplózva
tothi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Hozzászólás #2170 Dátum: 2011. Augusztus 01. - 12:14:35 »

Üdv Mindenkinek!
Szeretnék segítséget kérni, vonóhorog műbizonylatra lenne szükségem. Most kerülne fel az autóra az a Bosal márkájú vonóhorog a mit használtan rendeltem a neten.
A leszállítás után derült ki hogy nincs meg.
Ha valaki tudna segíteni hálás lennék!
Platinum 2.0 SW 2007
 
Köszönettel,
tothi
Veszprém megye
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #2171 Dátum: 2011. Augusztus 01. - 15:19:11 »

Üdv Mindenkinek!
Szeretnék segítséget kérni, vonóhorog műbizonylatra lenne szükségem. Most kerülne fel az autóra az a Bosal márkájú vonóhorog a mit használtan rendeltem a neten.
A leszállítás után derült ki hogy nincs meg.
Ha valaki tudna segíteni hálás lennék!
Platinum 2.0 SW 2007
 
Köszönettel,
tothi
Veszprém megye

Vissza kell küldeni, mert használtra nem tudsz szerezni műbizonylatot, mert műszakikor elveszik, ezt az eladó, szerintem tudta csak elhallgatta, így emiatt jogosan reklamálhatsz vagy akár fel is jelentheted! Bontott vonóhorgot maximum olyan autóra szabad venni amelyiknek a forgalmijában benne van, hogy vontathat.
Naplózva

Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2172 Dátum: 2011. Augusztus 16. - 21:16:20 »

Esős nyomott idő után mentem bevásárolni.........
Gyertyakábelek, trafó környékén néznék szét legelsőnek. A nedvesség meg a nagyfesz ugye...
Ha ki van dörzsölődve a gyertyakábel akkor minél nedvesebb az idő annál könnyebben húz át. És ugye nem a szikra közben. Kacsint
Száraz időben, dettó. Igaz csak egyszer...  He
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Somi
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62


« Hozzászólás #2173 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 21:43:16 »

Ha szegény keverék miatt (E85mix)jelez a sárga,módosul a vezérlőprogram is?
Pontosítok,lehet gond belőle?
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2174 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 05:19:33 »

Ha szegény keverék miatt (E85mix)jelez a sárga,módosul a vezérlőprogram is?
Pontosítok,lehet gond belőle?
Lehet igen.Eléghetnek a kipuff szelepek.
Naplózva

06 70/22 11 222
Oldalak: 1 ... 143 144 [145] 146 147 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!