Lacetti klub fórum
2024. Október 05. - 23:45:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 567139 alkalommal)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #195 Dátum: 2008. Január 06. - 10:56:09 »

Akkor ezek szerint én is kamionos vagyok! Zavart
AZ vagy, igen AZ!   Vigyorog Vigyorog
Én is AZ vagyok.   Vigyorog Vigyorog
Csak a rendőr meg ne fogjon, mert csak "B"-m van.   Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #196 Dátum: 2008. Január 06. - 10:59:01 »

Csak akkor nem tudsz tükörből tolatni. /vagy fordítva látsz mindent a kijelzőböl is/
Ha elöre rakod akkor igen, kilátsz és látod a távolságot is fejmozdítás nélkül.
Bekábelezni nem nehéz, ha akarod leírom. 10 perc cakk-pakk. Elötte féltem töle, de nem nagy ügy. De ahogy gondolod. /de a végleges hely elött próbáld ki, szerinted hogy kényelmes és yooo.  Kacsint
A kamionosok tolatnak tükörből Vigyorog Én még úgy tanultam, hogy hátra kell nézni Amúgy a Fordon is a jobb hátsó sarokban vagy egy 10 forintos átmérőjű "izé", amin mennek körbe a ledek ahogy közeledünk a célhoz, meg pityeg is persze Mosolyog Amúgy én ilyen macerás vagyok. Megrágok mindent 10x mire döntök, és még körbe is járom. Most pl azt vettem észre, hogy az egyémen alul nincs is perem, tehát a lökkös közepébe kéne fúrni. Azt meg nem akarom, mert nem tudom, hogy az érzékelőket hogy tudnám, és mivel fényezni.
Beszerelésnél ne feledd, hogy ha hátra rakod a kijelzőt, fordított sorrendben kell bekötni az érzékelőket. (ABCD helyett DCBA.)
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #197 Dátum: 2008. Január 06. - 11:08:23 »

Csak akkor nem tudsz tükörből tolatni. /vagy fordítva látsz mindent a kijelzőböl is/
Ha elöre rakod akkor igen, kilátsz és látod a távolságot is fejmozdítás nélkül.
Bekábelezni nem nehéz, ha akarod leírom. 10 perc cakk-pakk. Elötte féltem töle, de nem nagy ügy. De ahogy gondolod. /de a végleges hely elött próbáld ki, szerinted hogy kényelmes és yooo.  Kacsint
A kamionosok tolatnak tükörből Vigyorog Én még úgy tanultam, hogy hátra kell nézni Amúgy a Fordon is a jobb hátsó sarokban vagy egy 10 forintos átmérőjű "izé", amin mennek körbe a ledek ahogy közeledünk a célhoz, meg pityeg is persze Mosolyog Amúgy én ilyen macerás vagyok. Megrágok mindent 10x mire döntök, és még körbe is járom. Most pl azt vettem észre, hogy az egyémen alul nincs is perem, tehát a lökkös közepébe kéne fúrni. Azt meg nem akarom, mert nem tudom, hogy az érzékelőket hogy tudnám, és mivel fényezni.
Beszerelésnél ne feledd, hogy ha hátra rakod a kijelzőt, fordított sorrendben kell bekötni az érzékelőket. (ABCD helyett DCBA.)
Jó hogy szólsz, csak addíg el ne felejtsem Vigyorog Amúgy annyi mindent szeretnék, azt sem tudom melyikkel kezdjem. Bár ezt a gondom a pénztárcám könnyen megoldja jelen pillanatban Igaz, ebben a hidegben úgy sincs kedvem bütykölni, még a garázsban sem...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #198 Dátum: 2008. Január 06. - 16:21:12 »

Kedves radarra váró Cartársak! Egyre még nem gondoltatok, ha hátra teszitek a kijelzőt, akkor csak két személyes legyen a kocsi, mert a hátul ülőktől nem fog látszani!!! Ha pedig tolatáskor kiszállnak, akkor nem kell radar, csak integessenek meddig tolathatsz. Értve vagyok? Először majdnem mi is beleestünk ebbe a hibába, de éjjel felriadtam, hogy az hülyeség, mert azért 5 személyes a kocsi, hogy vihessem a családom is. LadLac főszerelővel jól kifundáltuk a legjobbat, higgyétek el! Egyetlen dologban lehet esetleg módosítani, és ez az, hogy a lökösön hová kerüljenek az érzékelők? Nálam alúl, és így nem zavaró az sem, hogy nem lettek lefujva szinre, mert nem feltünő. Kijelzőnek ideális helye a tükrön van! Tükörből tolatni nemcsak kamionosok szoktak, hanem a buszosok is, és a maszekok közül azok, akik érzik a tükröt, és tudják melyik oldal, melyik. (Van, hogy 3-an ülnek hátúl, és csomagokkal szinültig a kocsi, akkor hiába fordul hátra a "B" kategóriás. Remélem jó, hogy szóltam!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #199 Dátum: 2008. Január 06. - 16:37:26 »

Én ritkán tolatok hátrafordulással. Két külső tükör elég általában. Hátsó szélvédőn sokat úgysem látni, max a magasabb tárgyakat, oszlopokat és a c oszlop is sokat takar! Na pont ezért lenne jó a tolatóradar!
Sajnos a jobb oldali tükröt nehéz úgy beállítani, hogy sávváltásra is jó legyen és a padkát is mutassa, minden apró tolatásnál meg nem kapkod az ember a tükörállítóhoz. A hátramenet kapcsolásánál leforduló jobb tükör...na ez az apróság kimaradt a figyelmes elektromos kütyük közül.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #200 Dátum: 2008. Január 06. - 16:50:47 »

A kocsimban iszonyat ritán ülnek 5-en...Inkább hárman, de 80%-ban egyedűl vagyok. Amúgy ha kicsit drágább a radar, az már ad hangjelzést is ahogy láttam. Ráadásúl a kijelzőt is látni a tükörben Mosolyog Hátra pillantani meg azért is célszerű (saját tapasztalat), mert nagyobb teret belátni mint tükörből, és így még talán észrevenni időben az idióta hülyegyereket, aki a tolató kocsi mögött akar eltekerni a parkolóban.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #201 Dátum: 2008. Január 06. - 17:18:53 »

Tévedés! Hangot a legolcsóbb radar is ad, a drágábbak ledjelzést, és utána van olyan is amelyik számokat is kiir. (Pl.: az enyém!). A tükörből nem biztos, hogy látható a kijelző, mert az az aktuális utasoktól, és csomagoktól is függ. A csipogás viszont mindentől függetlenül hallatszik. De az elhelyezése persze magánügy! LadLac főszerelővel szerintem a legjobb helyre raktuk a kijelzőt. Stocznak is tetszett a helye, meg mindenkinek, aki eddig megnézte márkafüggetlenűl.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #202 Dátum: 2008. Január 06. - 18:34:36 »

Tévedés! Hangot a legolcsóbb radar is ad, a drágábbak ledjelzést, és utána van olyan is amelyik számokat is kiir. (Pl.: az enyém!). A tükörből nem biztos, hogy látható a kijelző, mert az az aktuális utasoktól, és csomagoktól is függ. A csipogás viszont mindentől függetlenül hallatszik. De az elhelyezése persze magánügy! LadLac főszerelővel szerintem a legjobb helyre raktuk a kijelzőt. Stocznak is tetszett a helye, meg mindenkinek, aki eddig megnézte márkafüggetlenűl.
Oké, ez úgy sem vita tárgya. Nekem még a kezemben sem volt ilyen, szval mikor már meglesz, és próbálom a helyét, lehet hogy nekem is ott fog kikötni, ahol Tied van. Viszont a gyári Fordét is a C oszlop sarkába rakták...Gondolom pont a hátraforulás miatt. Amúgy én még fiatal vagyok, és egyszálbelű...könnyen forgolódom Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #203 Dátum: 2008. Január 06. - 20:26:53 »

Giovanni! Remélem nem úgy gondoltad, hogy én meg kövér, és öreg!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #204 Dátum: 2008. Január 06. - 20:33:04 »

Giovanni! Remélem nem úgy gondoltad, hogy én meg kövér, és öreg!
Utólag gondoltam, hogy lehet, hogy félreérthető, de nem állt szándékomban személyeskedni. Szóval nem úgy értettem, csak viccelődöm Mosolyog Bár nem sok okom van most rá...
Szval ne hari!
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #205 Dátum: 2008. Január 06. - 20:52:20 »

Giovanni! Gondoltam, hogy nem a sértés volt irásod szándéka. Alúdj nyugodtan, nincs harag! Üdv a nyugati cartársaknak!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #206 Dátum: 2008. Január 08. - 10:52:39 »

Az egy dolog, hogy kamionos vagyok, de mindig csak akkor tolattam bele valamibe, amikor ültek mögöttem min 2-en és persze ami középen volt annak annyi. Egyszer egy utánfutóba, egyszer egy parkolójegy autómatába( bár ezt fullgázzal, mert nem voltam nyugodt). Így jó APA? Kacsint Ezért is szeretek inkább utasok nélkül vezetni.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 08. - 18:47:19 írta WERES » Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #207 Dátum: 2008. Január 08. - 12:00:41 »

Az egy dolog, hogy kamionos vagyok, de mindig csak akkor tolattam bele valamibe, amikor ültek mögöttem min 2-en és persze ami középen volt annak annyi. Egyszer egy utánfutóba, egyszer egy parkolójegy autómatába( bár ezt fullgázzal, mert felb.....tak(bocsi trágárságért)). Ezért is szeretek inkább utasok nélkül vezetni.
felb.....tak(bocsi trágárságért)
Hopp...egy javításra felkérés! Gondolom a pontok helyére azt akartad írni, hogy oszantot, ugye?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #208 Dátum: 2008. Január 09. - 18:23:55 »

Esőérzékelős kérdésem lenne. Akinek esetleg van, az észrevette e már azt, hogy néha csak ha megvan billentve egy törlésre az ablaktörlő kar....többet nem hajlandó reagálni. Utánna már csak akkor működik normálisan, ha feltolom gyors állásba, majd vissza.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #209 Dátum: 2008. Január 10. - 10:34:33 »

Esőérzékelős kérdésem lenne. Akinek esetleg van, az észrevette e már azt, hogy néha csak ha megvan billentve egy törlésre az ablaktörlő kar....többet nem hajlandó reagálni. Utánna már csak akkor működik normálisan, ha feltolom gyors állásba, majd vissza.

Ez is mondható opeles problémának, tapasztalatból, habár az érzékelőmentes is tud ilyet.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Oldalak: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!