Lacetti klub fórum
2024. Október 01. - 05:16:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 137 138 [139] 140 141 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 565806 alkalommal)
tattoo
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



WWW
« Hozzászólás #2070 Dátum: 2011. Február 17. - 09:09:46 »

Tankolj rendes üzemanyagot...Ha idáig rendes kútra jártál, akkor válts kutat... Kacsint
Naplózva

120-al fullra pakolva normál tempoval 6.8L/100----Padlóig nyomva-széttaposva 9L/100
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2071 Dátum: 2011. Február 17. - 10:40:56 »

http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=0&page=inline&catid=4&id=1&limit=1&limitstart=0

Itt találtam a képeket.

Nah a levegős megoldást kipróbáljuk. Nagyon remélem, hogy sikerrel járok.
Kivagyok már ettől az autótól, a héten lesz fékbetét csere is. Zavart

Ezek használatfüggő dolgok minden autón előjönnek ettől nem kell kilenni  amúgy bontott AC komplett 15 eft,fékbetét sem olyan húzos,sőt a fenntartási költségek is egész barátságosak!
Naplózva

70/4334431
Ildi81
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


Fekete Angyal


« Hozzászólás #2072 Dátum: 2011. Február 17. - 14:57:25 »

http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=0&page=inline&catid=4&id=1&limit=1&limitstart=0

Itt találtam a képeket.

Nah a levegős megoldást kipróbáljuk. Nagyon remélem, hogy sikerrel járok.
Kivagyok már ettől az autótól, a héten lesz fékbetét csere is. Zavart
Először is üdv Ildi itt köztünk! Szerintem van rá esély, hogy csak eltömődött a szűrő, és pucolás után újra működni fog, főleg, ha ilyen vagány vagy, hogy neki mersz állni, és kiszeded, szétszeded. Brávó! Elég akkor cseréltetni, ha tényleg végképp halott lenne. De, ha szét van szedve, 12V-tal megpörgetve, láthatod, hogy működik-e, és, ha igen, nyert ügyed van. Amit meg még tudok ajánlani, hogy a profilodba írd be a településed nevét, ha nem titok, és akkor van rá még arra is esélyed, hogy közeli társat, szervizt ajánljuk Neked. Sok sikert a műtéthez! Ja, és kérlek, majd számolj is be, hogy mi lett a dolog vége, hadd tanuljunk az esetből mi is!



Köszke mindenkinek a tanácsokat. Hétvégén neki ugrunk s szétszedjük. Majd beszámolok róla s remélem sikerrel járok. S azt hiszem benzinkút váltás is lesz a vége, mert eddig folyamatosan egy kútra jártam.
Igen a fékbetétnek nem volt húzós ára, szerencsére unokatesónak van törzskártyája a Lavinánál s 30% kedvezménnyel megkaptam.
Szeretem ezt az autót de most már kezdenek előjönni a hibái, kormány nyekergés, hátsó lengéscsillapító, meg a kilincseknél a festék kopás, ja és többször volt izzó csere is.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2073 Dátum: 2011. Február 17. - 14:58:56 »

http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=0&page=inline&catid=4&id=1&limit=1&limitstart=0

Itt találtam a képeket.

Nah a levegős megoldást kipróbáljuk. Nagyon remélem, hogy sikerrel járok.
Kivagyok már ettől az autótól, a héten lesz fékbetét csere is. Zavart
Először is üdv Ildi itt köztünk! Szerintem van rá esély, hogy csak eltömődött a szűrő, és pucolás után újra működni fog, főleg, ha ilyen vagány vagy, hogy neki mersz állni, és kiszeded, szétszeded. Brávó! Elég akkor cseréltetni, ha tényleg végképp halott lenne. De, ha szét van szedve, 12V-tal megpörgetve, láthatod, hogy működik-e, és, ha igen, nyert ügyed van. Amit meg még tudok ajánlani, hogy a profilodba írd be a településed nevét, ha nem titok, és akkor van rá még arra is esélyed, hogy közeli társat, szervizt ajánljuk Neked. Sok sikert a műtéthez! Ja, és kérlek, majd számolj is be, hogy mi lett a dolog vége, hadd tanuljunk az esetből mi is!



Köszke mindenkinek a tanácsokat. Hétvégén neki ugrunk s szétszedjük. Majd beszámolok róla s remélem sikerrel járok. S azt hiszem benzinkút váltás is lesz a vége, mert eddig folyamatosan egy kútra jártam.
Igen a fékbetétnek nem volt húzós ára, szerencsére unokatesónak van törzskártyája a Lavinánál s 30% kedvezménnyel megkaptam.
Szeretem ezt az autót de most már kezdenek előjönni a hibái, kormány nyekergés, hátsó lengéscsillapító, meg a kilincseknél a festék kopás, ja és többször volt izzó csere is.
Ami használva van az kopik. Kacsint
Naplózva


LPG
gabka
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


2.0TCDI SW


« Hozzászólás #2074 Dátum: 2011. Február 17. - 16:31:14 »

http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=0&page=inline&catid=4&id=1&limit=1&limitstart=0

Itt találtam a képeket.

Nah a levegős megoldást kipróbáljuk. Nagyon remélem, hogy sikerrel járok.
Kivagyok már ettől az autótól, a héten lesz fékbetét csere is. Zavart
Először is üdv Ildi itt köztünk! Szerintem van rá esély, hogy csak eltömődött a szűrő, és pucolás után újra működni fog, főleg, ha ilyen vagány vagy, hogy neki mersz állni, és kiszeded, szétszeded. Brávó! Elég akkor cseréltetni, ha tényleg végképp halott lenne. De, ha szét van szedve, 12V-tal megpörgetve, láthatod, hogy működik-e, és, ha igen, nyert ügyed van. Amit meg még tudok ajánlani, hogy a profilodba írd be a településed nevét, ha nem titok, és akkor van rá még arra is esélyed, hogy közeli társat, szervizt ajánljuk Neked. Sok sikert a műtéthez! Ja, és kérlek, majd számolj is be, hogy mi lett a dolog vége, hadd tanuljunk az esetből mi is!



Köszke mindenkinek a tanácsokat. Hétvégén neki ugrunk s szétszedjük. Majd beszámolok róla s remélem sikerrel járok. S azt hiszem benzinkút váltás is lesz a vége, mert eddig folyamatosan egy kútra jártam.
Igen a fékbetétnek nem volt húzós ára, szerencsére unokatesónak van törzskártyája a Lavinánál s 30% kedvezménnyel megkaptam.
Szeretem ezt az autót de most már kezdenek előjönni a hibái, kormány nyekergés, hátsó lengéscsillapító, meg a kilincseknél a festék kopás, ja és többször volt izzó csere is.
Több gondod sosem legyen vele! Kacsint
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2075 Dátum: 2011. Február 17. - 18:29:44 »

http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=0&page=inline&catid=4&id=1&limit=1&limitstart=0

Itt találtam a képeket.

Nah a levegős megoldást kipróbáljuk. Nagyon remélem, hogy sikerrel járok.
Kivagyok már ettől az autótól, a héten lesz fékbetét csere is. Zavart


Nahát, csak nem a weblapunk? Mosolyog

A képek az én AC-mről készültek. Természetesen szét lehet szedni. Sőt. Össze is lehet rakni. Kacsint
A benne lévő szűrőt lehet(ne) cserélni. Ha lenne mire. De ilyet nem tudsz külön rendelni. A tisztítása reménytelen - nem szétszedhető (úgy, hogy utána össze is tud rakni  Kacsint).
A levegős kifújásnak(?) nem látom értelmét. A szűrő anyagából és a (valószínűsíthető) beleragadt koszból kiindulva. ez nem szárazon üzemelő szűrő, amit ilyen módon lehetne tisztítani (ez kb. olyan, mintha a koszos felmosó rongyból megpróbálnád kifújni a koszt  Vigyorog).
 Max. a kimosással(áztatás is!) lehet próbálkozni, ha valóban ez a hiba oka.

Néhány kérdés:

- gázos az autó?
- általában mennyi üzemanyag van a tankban?
- mikor volt üzemanyag szűrő (a normál! nem az AC-ben lévő!) cserélve?
- hány Km van az autóban?

Nézd végig a galériának az AC-s részét, hogy jobban képben legyél ("Egy szinttel feljebb" gomb  Kacsint).
Naplózva
tattoo
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



WWW
« Hozzászólás #2076 Dátum: 2011. Február 18. - 07:56:26 »

egy másik igen fontos kérdés számomra....a részecskeszűrőről tud vki?Lehet tisztítani...ha nem ,mennyibe kerül?A szervizben mókásak  voltak...
-"hö itt egy taxis,neki 240000km van a kocsiban és sosem cseréltette tisztíttatta és most dadog a kocsija,de kitisztítjuk és jó lesz...."
Ez lehetséges?
Naplózva

120-al fullra pakolva normál tempoval 6.8L/100----Padlóig nyomva-széttaposva 9L/100
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2077 Dátum: 2011. Február 18. - 09:27:14 »

egy másik igen fontos kérdés számomra....a részecskeszűrőről tud vki?Lehet tisztítani...ha nem ,mennyibe kerül?A szervizben mókásak  voltak...
-"hö itt egy taxis,neki 240000km van a kocsiban és sosem cseréltette tisztíttatta és most dadog a kocsija,de kitisztítjuk és jó lesz...."
Ez lehetséges?
Van olyan, hogy elektrónikusan kiiktatják a részecskeszűrőt, és akkor nem dadog, nem dob hibajelet, igaz, nem is szűr. Amúgy meg az ára horror, pont egy taxis mesélte, hogy mit szenvedett vele, míg ki nem iktatta a fenti módszerrel az egészet nyavalyát. Hirdetik is.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2078 Dátum: 2011. Február 18. - 09:56:27 »

egy másik igen fontos kérdés számomra....a részecskeszűrőről tud vki?Lehet tisztítani...ha nem ,mennyibe kerül?A szervizben mókásak  voltak...
-"hö itt egy taxis,neki 240000km van a kocsiban és sosem cseréltette tisztíttatta és most dadog a kocsija,de kitisztítjuk és jó lesz...."
Ez lehetséges?
Van olyan, hogy elektrónikusan kiiktatják a részecskeszűrőt, és akkor nem dadog, nem dob hibajelet, igaz, nem is szűr. Amúgy meg az ára horror, pont egy taxis mesélte, hogy mit szenvedett vele, míg ki nem iktatta a fenti módszerrel az egészet nyavalyát. Hirdetik is.
Szervizekben van egy készülék ami golajjal mossa át kiáztatva belőle a dzsuvát.Én személy szerint kiiktatnám.
Naplózva

06 70/22 11 222
cupika
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 203


2.0 D Elite


« Hozzászólás #2079 Dátum: 2011. Február 18. - 21:49:51 »

Nekem kipucolták, átmosták, átfújták a vezeték rendszerét is. Nekem 36ezret mondtak gyári csere esetén. Figyelni kell a használatára. A kiégetés folyamatát sajnos nem jelzi semmi elektronikus kütyü a műszerfalon, mint pl. a zafira esetében kis ikon megjelenik a műszerfalon, csak az alapjárat emelkedése. Kb. 1000 fordulaton megy a motor. Állandó fordulaton, lehetőleg 2500 körül tartani állandó sebesség, kerülni a lassítást, kapcsolgatást, amíg az utánégetés be nem fejeződik. Ha a folyamatot megállással, otor leállítással megszakítod, előbb utóbb be****ik a rendszer. Tapasztalat.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 18. - 21:55:19 írta cupika » Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2080 Dátum: 2011. Február 19. - 19:30:07 »

Nekem kipucolták, átmosták, átfújták a vezeték rendszerét is. Nekem 36ezret mondtak gyári csere esetén. Figyelni kell a használatára. A kiégetés folyamatát sajnos nem jelzi semmi elektronikus kütyü a műszerfalon, mint pl. a zafira esetében kis ikon megjelenik a műszerfalon, csak az alapjárat emelkedése. Kb. 1000 fordulaton megy a motor. Állandó fordulaton, lehetőleg 2500 körül tartani állandó sebesség, kerülni a lassítást, kapcsolgatást, amíg az utánégetés be nem fejeződik. Ha a folyamatot megállással, otor leállítással megszakítod, előbb utóbb be****ik a rendszer. Tapasztalat.

Azért nem jelzi neked mert a szervized cseszett megcsinálni a motorvezérlő szoftverfrissítést ami jelezné a 3.ik megszakadt regeneráció után a regenerácíót! Esetleg a tísztításra mondtak ennyit a részecskeszűrő töb százezer forint!!!!
Kiiktatni ki lehet de a részecskeszűrő kiiktatása engedély nélküli átalakítás mivel rontja a gépkocsi környezetvédelmi osztályát !!!
Szoftveresen ki lehet iktatni de mechanikusan is ki kell venni költsége kb60-100.000ft
Naplózva

70/4334431
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2081 Dátum: 2011. Február 20. - 10:33:09 »

Szeretem ezt az autót de most már kezdenek előjönni a hibái, kormány nyekergés, hátsó lengéscsillapító, meg a kilincseknél a festék kopás, ja és többször volt izzó csere is.
Nekem is. Nyekereg a kormány: kis szilikonzsír a megfelelő gumialkatrészhez és nem fog. Izzócsere a szedánnál és kjombinál előre kalkulálható program, de egy ellenállás beiktatásával kiküszöbölhető.
A hátsó lengéscsillapítóval mi volt a probléma?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2082 Dátum: 2011. Február 20. - 10:54:53 »

Nekem kipucolták, átmosták, átfújták a vezeték rendszerét is. Nekem 36ezret mondtak gyári csere esetén. Figyelni kell a használatára. A kiégetés folyamatát sajnos nem jelzi semmi elektronikus kütyü a műszerfalon, mint pl. a zafira esetében kis ikon megjelenik a műszerfalon, csak az alapjárat emelkedése. Kb. 1000 fordulaton megy a motor. Állandó fordulaton, lehetőleg 2500 körül tartani állandó sebesség, kerülni a lassítást, kapcsolgatást, amíg az utánégetés be nem fejeződik. Ha a folyamatot megállással, otor leállítással megszakítod, előbb utóbb be****ik a rendszer. Tapasztalat.

Azért nem jelzi neked mert a szervized cseszett megcsinálni a motorvezérlő szoftverfrissítést ami jelezné a 3.ik megszakadt regeneráció után a regenerácíót! Esetleg a tísztításra mondtak ennyit a részecskeszűrő töb százezer forint!!!!
Kiiktatni ki lehet de a részecskeszűrő kiiktatása engedély nélküli átalakítás mivel rontja a gépkocsi környezetvédelmi osztályát !!!
Szoftveresen ki lehet iktatni de mechanikusan is ki kell venni költsége kb60-100.000ft
Én tudok olyat, hogy mechanikusan is, és elektrónikusan is kiiktatják a részecskeszűrőt, és ez ezer Ft-ba kerül. Vizsgára pedig vissza kell állítani, az elképzelhető, majd újra kiiktatni. Ezeknek a költségeit nem tudom, de, ha valakit érdekel, adok hozzá elérhetőséget. Uff, szóltam!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Ildi81
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


Fekete Angyal


« Hozzászólás #2083 Dátum: 2011. Február 21. - 15:16:40 »

Sziasztok! Na az Ac hétvégén kikapva szétszedve (bevallom segítséggel), kitakarítva amennyire lehetett, vis****akva. S láss csodát a kicsikém pöcc-röff, s mintha meg is táltosodott volna???!!! Tele volt valami fekete trutyival. Tudom ez ideiglenes megoldás, de egy újra sajnos nincs keretem, a bontottba meg nem igazán bízom. Megy addig amíg megy. Kapott hátra új fékbetéteket is úgyhogy lehet ismét száguldozni....



Imádom..
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2084 Dátum: 2011. Február 21. - 15:22:08 »

Sziasztok! Na az Ac hétvégén kikapva szétszedve (bevallom segítséggel), kitakarítva amennyire lehetett, vis****akva. S láss csodát a kicsikém pöcc-röff, s mintha meg is táltosodott volna???!!! Tele volt valami fekete trutyival. Tudom ez ideiglenes megoldás, de egy újra sajnos nincs keretem, a bontottba meg nem igazán bízom. Megy addig amíg megy. Kapott hátra új fékbetéteket is úgyhogy lehet ismét száguldozni....



Imádom..
Ja akinek ilyen kemény segítői vannak.... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Oldalak: 1 ... 137 138 [139] 140 141 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!