Lacetti klub fórum
2024. Október 01. - 10:33:24 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 133 134 [135] 136 137 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 565896 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2010 Dátum: 2010. December 31. - 19:17:31 »

Friss 5w30 castrol van az autóban és az akku is 4 hónapos,de tegnap azt hittem nem fog beindulni.Jelenség ua,csak teker néha pöffen és kész.Meglepődtem ilyet még nem csinált.Majd a sokadik inditásra amikor már az akku is haldoklott beindult. He
De te neked alkoholos a gép,nem?
Én is ezt akartam kérdezni, mi van a tankban?
Krisz-é fokozott igénybevételnek van kitéve.... Vigyorog
Alkohol! Hol?  Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2011 Dátum: 2010. December 31. - 20:32:24 »

Friss 5w30 castrol van az autóban és az akku is 4 hónapos,de tegnap azt hittem nem fog beindulni.Jelenség ua,csak teker néha pöffen és kész.Meglepődtem ilyet még nem csinált.Majd a sokadik inditásra amikor már az akku is haldoklott beindult. He
De te neked alkoholos a gép,nem?
Én is ezt akartam kérdezni, mi van a tankban?
Krisz-é fokozott igénybevételnek van kitéve.... Vigyorog
Alkohol! Hol?  Vigyorog
Igen alkoholos,de a műhelyben állt ami fűtött.És előtte mentem egy fél órával vele.Amúgy a nagy mínuszban is 2.-ra indult.(-18)A keverék szokásos.
Naplózva

06 70/22 11 222
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2012 Dátum: 2011. Január 01. - 09:41:59 »

Friss 5w30 castrol van az autóban és az akku is 4 hónapos,de tegnap azt hittem nem fog beindulni.Jelenség ua,csak teker néha pöffen és kész.Meglepődtem ilyet még nem csinált.Majd a sokadik inditásra amikor már az akku is haldoklott beindult. He
De te neked alkoholos a gép,nem?
Én is ezt akartam kérdezni, mi van a tankban?
Krisz-é fokozott igénybevételnek van kitéve.... Vigyorog
Alkohol! Hol?  Vigyorog
Igen alkoholos,de a műhelyben állt ami fűtött.És előtte mentem egy fél órával vele.Amúgy a nagy mínuszban is 2.-ra indult.(-18)A keverék szokásos.
Esetleg nem itták- e meg a kollégák?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2013 Dátum: 2011. Január 02. - 12:25:22 »

Közben hívtam a Chevrolet assistance-t kb 1,5 óra múlva jönnek, remélem be- tudják inditani
Forti! Azt ugye tudod, hogy, ha nem indul, és sokszor próbálkozol, az károsíthatja a katalizátort. Majd írd meg, hogy mi volt a bibi, hogy tanulságot szolgáltass a többieknek is. Sok szerencsét hozzá, ne legyen szervi baja, csak a hideg.
Én rögtön leszűrnék egyet a helyében...nem szabad engedni, hogy a szervízben 10W -s olajat tegyenek bele....lehet sokan esküsznek rá, hogy jó bele, de ennek a motornak kell a hígabb! Persze tuti nem kizárólag ez volt a ludas, de annyival nem olcsóbb az, hogy megérje....

Az 5W30..40 olajat használjuk mi is, egyrészt ez az előirá másrészt a 10W40-s olajak csak rész szintetikusak,az 5W-sek meg teljesen szintetikusak és némileg hígabbak is, így a téli indítás is könnyebb.
Az elmúlt télen nem is volt ilyen probléma akkor még 5w40 volt benne  Mosolyog nem baj még 3000km az olajcseréig, azt még valahogy kigurulom a Lacsival, utánna megy bele az 5w40-es.
Nekem a 10-40-el is simán indul. Igaz, már régen nem a gyári aksi van benne, de ez nem az olaj számlájára írható.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2014 Dátum: 2011. Január 02. - 18:27:00 »

Közben hívtam a Chevrolet assistance-t kb 1,5 óra múlva jönnek, remélem be- tudják inditani
Forti! Azt ugye tudod, hogy, ha nem indul, és sokszor próbálkozol, az károsíthatja a katalizátort. Majd írd meg, hogy mi volt a bibi, hogy tanulságot szolgáltass a többieknek is. Sok szerencsét hozzá, ne legyen szervi baja, csak a hideg.
Én rögtön leszűrnék egyet a helyében...nem szabad engedni, hogy a szervízben 10W -s olajat tegyenek bele....lehet sokan esküsznek rá, hogy jó bele, de ennek a motornak kell a hígabb! Persze tuti nem kizárólag ez volt a ludas, de annyival nem olcsóbb az, hogy megérje....

Az 5W30..40 olajat használjuk mi is, egyrészt ez az előirá másrészt a 10W40-s olajak csak rész szintetikusak,az 5W-sek meg teljesen szintetikusak és némileg hígabbak is, így a téli indítás is könnyebb.
Az elmúlt télen nem is volt ilyen probléma akkor még 5w40 volt benne  Mosolyog nem baj még 3000km az olajcseréig, azt még valahogy kigurulom a Lacsival, utánna megy bele az 5w40-es.
Nekem a 10-40-el is simán indul. Igaz, már régen nem a gyári aksi van benne, de ez nem az olaj számlájára írható.
Meg hát nem is 2008- as, meg jól be is van járatva, rendszeresen használva,. Kacsint
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2015 Dátum: 2011. Január 03. - 15:32:15 »

....meg jól be is van járatva....
Éppen csak túl van a bejáratáson. Vigyorog
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2016 Dátum: 2011. Január 10. - 15:32:17 »

Van egy kis újdonság nálam a lacsinál kb 1 hónapja a müncheni utam után, miszerint is hetente 1-2szer hidegindítás után valami hangosan muzsikál a motorzaj mellett (ahogy sasoltam kb a szíjak környékén, ezért is gondoltam az ékszíjra), de csak álló helyzetben van ez a hang és üzem melegen már csendes minden. Mi a tök lehet ez?
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2017 Dátum: 2011. Január 11. - 08:04:29 »

Van egy kis újdonság nálam a lacsinál kb 1 hónapja a müncheni utam után, miszerint is hetente 1-2szer hidegindítás után valami hangosan muzsikál a motorzaj mellett (ahogy sasoltam kb a szíjak környékén, ezért is gondoltam az ékszíjra), de csak álló helyzetben van ez a hang és üzem melegen már csendes minden. Mi a tök lehet ez?
Görgő,vizpumpa,ékszij.Ezekközül bármelyik.
Naplózva

06 70/22 11 222
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2018 Dátum: 2011. Január 11. - 11:41:24 »

Van egy kis újdonság nálam a lacsinál kb 1 hónapja a müncheni utam után, miszerint is hetente 1-2szer hidegindítás után valami hangosan muzsikál a motorzaj mellett (ahogy sasoltam kb a szíjak környékén, ezért is gondoltam az ékszíjra), de csak álló helyzetben van ez a hang és üzem melegen már csendes minden. Mi a tök lehet ez?
Görgő,vizpumpa,ékszij.Ezekközül bármelyik.
ez amúgy nagy gond? vinnem kell megnézetni vagy sem?
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #2019 Dátum: 2011. Január 11. - 19:02:18 »

Van egy kis újdonság nálam a lacsinál kb 1 hónapja a müncheni utam után, miszerint is hetente 1-2szer hidegindítás után valami hangosan muzsikál a motorzaj mellett (ahogy sasoltam kb a szíjak környékén, ezért is gondoltam az ékszíjra), de csak álló helyzetben van ez a hang és üzem melegen már csendes minden. Mi a tök lehet ez?
Görgő,vizpumpa,ékszij.Ezekközül bármelyik.
ez amúgy nagy gond? vinnem kell megnézetni vagy sem?
Valami hasonló hangot én is hallok már egy ideje. Én is a szíj felől hallom és amint melegszik el is hallgat. Esetleg a szervó szivattyú a generátor és a generátor szíjat feszítő görgő is lehet.....
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2020 Dátum: 2011. Január 11. - 20:27:36 »

Van egy kis újdonság nálam a lacsinál kb 1 hónapja a müncheni utam után, miszerint is hetente 1-2szer hidegindítás után valami hangosan muzsikál a motorzaj mellett (ahogy sasoltam kb a szíjak környékén, ezért is gondoltam az ékszíjra), de csak álló helyzetben van ez a hang és üzem melegen már csendes minden. Mi a tök lehet ez?
Görgő,vizpumpa,ékszij.Ezekközül bármelyik.
ez amúgy nagy gond? vinnem kell megnézetni vagy sem?
Valami hasonló hangot én is hallok már egy ideje. Én is a szíj felől hallom és amint melegszik el is hallgat. Esetleg a szervó szivattyú a generátor és a generátor szíjat feszítő görgő is lehet.....
Nekem is van ez a hang, de csak hideg időben és hideg motornál. Amint eléri az üzemi hőfokot, megszűnik. Nekem alapjáraton kb fél másodpercenként egy kattanás hallatszik a generátorszíj-vezérműszíj felőli irányból. Megjegyzem ezt azóta csinálja, amióta szelepcserés volt a gép. Nekem azért gyanús valamelyik szíj, mert olyan időközönként kattanik, mint kb. egy teljes kört megy a szíj.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #2021 Dátum: 2011. Január 11. - 22:08:39 »

Van egy kis újdonság nálam a lacsinál kb 1 hónapja a müncheni utam után, miszerint is hetente 1-2szer hidegindítás után valami hangosan muzsikál a motorzaj mellett (ahogy sasoltam kb a szíjak környékén, ezért is gondoltam az ékszíjra), de csak álló helyzetben van ez a hang és üzem melegen már csendes minden. Mi a tök lehet ez?
Szerintem nagyon egyszerű a magyarázat, nem hangosítottad fel eléggé a rádiót!!!! Próbáld ki!!! Vigyorog Vigyorog Vigyorog Na hallod még? Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2022 Dátum: 2011. Január 12. - 07:48:28 »

Van egy kis újdonság nálam a lacsinál kb 1 hónapja a müncheni utam után, miszerint is hetente 1-2szer hidegindítás után valami hangosan muzsikál a motorzaj mellett (ahogy sasoltam kb a szíjak környékén, ezért is gondoltam az ékszíjra), de csak álló helyzetben van ez a hang és üzem melegen már csendes minden. Mi a tök lehet ez?
Szerintem nagyon egyszerű a magyarázat, nem hangosítottad fel eléggé a rádiót!!!! Próbáld ki!!! Vigyorog Vigyorog Vigyorog Na hallod még? Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Vigyorog igazából belülről nem is nagyon hallatszik, csak mikor kiállok a kocsival a kertből, akkor elég hangos, mármint kívülről. Bár ahogy hallom mostanság minden 3ik autónak csúszik az ékszíja.
 Volt egy momentum München felé a német területen, ahol rengeteg emelkedő volt az autópályán és az egyiknél visszakapcsoltam 4-be 150-160 körül, mert nem volt nyomaték, igaz attól sem lett erősebb a gép, azaz kb ugyanúgy lassultam miközben a kis szani A merci még gyorsult is. Szóval ott mintha történt volna valami a nagy erőlködésben. Ismerem annyira az autót, hogy érzem is ha van vele valami, gyanítom, hogy ott nem tetszett valami a vezérlésnek. Igaz itthon nincsenek ekkora emelkedők a pályákon, lehet csak nem volt ehhez hozzászokva. Vagy az előtte lévő osztrák pályán való latyakban-hóban haladás nem volt fini és az egész annak a következménye.  He
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 12. - 07:50:14 írta WERES » Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2023 Dátum: 2011. Január 13. - 19:55:31 »

Nekem meg egy magas, visító hang szűrődik be, ami a fordulatszám emelkedésével magasodik. Úgy vettem észre, hogy nem volt bekapcsolva a rádió... He He He He
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
gabka
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


2.0TCDI SW


« Hozzászólás #2024 Dátum: 2011. Január 13. - 23:05:02 »

Nekem meg egy magas, visító hang szűrődik be, ami a fordulatszám emelkedésével magasodik. Úgy vettem észre, hogy nem volt bekapcsolva a rádió... He He He He
Ez a cincogás nálan is van,először a gumikra gondoltam mert vadiújak,felrakás után volt futómű beállítás is.Váltóra gyanakszom,mert üresben gurulva nincs.Szerintetek? He
Naplózva
Oldalak: 1 ... 133 134 [135] 136 137 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!