Lacetti klub fórum
2024. Október 01. - 16:31:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 128 129 [130] 131 132 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 566017 alkalommal)
ufokiki
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



« Hozzászólás #1935 Dátum: 2010. November 23. - 08:52:59 »

ma reggeli tapasztalatom szintén a rángás-remegés volt...1x...az utca végén fékezéskor, a kezem alatt a váltón éreztem a remegést. Ez is erre utalhatott? de a lámpa tegnap reggel óta nem jelzett.
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1936 Dátum: 2010. November 23. - 08:57:36 »

ma reggeli tapasztalatom szintén a rángás-remegés volt...1x...az utca végén fékezéskor, a kezem alatt a váltón éreztem a remegést. Ez is erre utalhatott? de a lámpa tegnap reggel óta nem jelzett.
Én mindenképpen egy hibakód kiolvasással kezdeném, ha kivillant a lámpa akkor a hibakódott nagy valószínűség szerint eltárolta. Ha megvan a kód akkor lehet továbblépni.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1937 Dátum: 2010. November 25. - 12:14:49 »

Egy ideje hallom (lehet véletlen, de mintha a téli gumik felrakása óta), hogy némelyik jobbra kanyarodásomnál halk kotyogást hallok, de elég ritkán. Tegnap voltam is szervizben átnézetni a gépet. Ott nem látszott semmi hiba, illetve próbaúton sem volt hang. Volt valakinek ilyen jellegű esete lacettinél?
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ufokiki
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



« Hozzászólás #1938 Dátum: 2010. November 25. - 19:14:20 »

Nos, kiolvasták a hibakódot: P0300  (különböző hengerek felismert gyújtáskimaradása)
A szerelő most beletölt valami würt benzin tisztítót, mert elvileg rossz kúton tankoltam, és erre érzékeny a gép...
remélem megszűnik a dolog ezután...nagyon remélem...9000 km-van eddig a gépbe.Nem igazán akarok sokat költeni, mert komolyabb gondra nem is akarok gondolni...
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1939 Dátum: 2010. November 25. - 19:21:32 »

Nos, kiolvasták a hibakódot: P0300  (különböző hengerek felismert gyújtáskimaradása)
A szerelő most beletölt valami würt benzin tisztítót, mert elvileg rossz kúton tankoltam, és erre érzékeny a gép...
remélem megszűnik a dolog ezután...nagyon remélem...9000 km-van eddig a gépbe.Nem igazán akarok sokat költeni, mert komolyabb gondra nem is akarok gondolni...
http://www.lacettiklub.hu/forum/index.php?topic=233.0
Olvass bele ebbe a topikba itt találsz a p300-ra tanácsokat észrevételeket.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1940 Dátum: 2010. November 25. - 19:26:06 »

Nem szeleptisztító az az adalék amit beletölt a szerelő az kellene neki.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
ufokiki
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



« Hozzászólás #1941 Dátum: 2010. November 25. - 20:01:49 »

ja de azt hiszem az volt...de majd reggel megnézem, mert kikell kukáznom, oda dobta bele...
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1942 Dátum: 2010. November 27. - 19:30:54 »

Nos, kiolvasták a hibakódot: P0300  (különböző hengerek felismert gyújtáskimaradása)
A szerelő most beletölt valami würt benzin tisztítót, mert elvileg rossz kúton tankoltam, és erre érzékeny a gép...
remélem megszűnik a dolog ezután...nagyon remélem...9000 km-van eddig a gépbe.Nem igazán akarok sokat költeni, mert komolyabb gondra nem is akarok gondolni...
http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=69&Itemid=68
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1943 Dátum: 2010. November 27. - 19:36:50 »

Egy ideje hallom (lehet véletlen, de mintha a téli gumik felrakása óta), hogy némelyik jobbra kanyarodásomnál halk kotyogást hallok, de elég ritkán. Tegnap voltam is szervizben átnézetni a gépet. Ott nem látszott semmi hiba, illetve próbaúton sem volt hang. Volt valakinek ilyen jellegű esete lacettinél?
Új (más) gumi, jobb tapadás: előhozza a hibákat.
Nem véletlen, hogy gumi csere után jön elő.
Nekem a torony szilent hibáját hozta elő/erősítette fel.
Nálad is lehet ez a hiba (olyasmi hangot ad). Ezt azért a szervizben is érezni kellene.
Lehet akár féltengely csukló, kerék agy csapágy is. Nehéz ebben így tanácsot adni.
De lehet, hogy csak vállas a féktárcsa (vagy a féknyereg vezetői kopottak - ez pl. gyakori hiba) és a kanyarodás közbeni feszülésnél a tárcsa és a betét adja ezt a hangot.

Keresgessetek.
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #1944 Dátum: 2010. November 28. - 04:46:55 »

Egy ideje hallom (lehet véletlen, de mintha a téli gumik felrakása óta), hogy némelyik jobbra kanyarodásomnál halk kotyogást hallok, de elég ritkán. Tegnap voltam is szervizben átnézetni a gépet. Ott nem látszott semmi hiba, illetve próbaúton sem volt hang. Volt valakinek ilyen jellegű esete lacettinél?
Új (más) gumi, jobb tapadás: előhozza a hibákat.
Nem véletlen, hogy gumi csere után jön elő.
Nekem a torony szilent hibáját hozta elő/erősítette fel.
Nálad is lehet ez a hiba (olyasmi hangot ad). Ezt azért a szervizben is érezni kellene.
Lehet akár féltengely csukló, kerék agy csapágy is. Nehéz ebben így tanácsot adni.
De lehet, hogy csak vállas a féktárcsa (vagy a féknyereg vezetői kopottak - ez pl. gyakori hiba) és a kanyarodás közbeni feszülésnél a tárcsa és a betét adja ezt a hangot.

Keresgessetek.
Az olajos csillapítású motortartó bak is szokott kopogó hangot adni.
Naplózva

WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1945 Dátum: 2010. November 29. - 14:38:11 »

Egy ideje hallom (lehet véletlen, de mintha a téli gumik felrakása óta), hogy némelyik jobbra kanyarodásomnál halk kotyogást hallok, de elég ritkán. Tegnap voltam is szervizben átnézetni a gépet. Ott nem látszott semmi hiba, illetve próbaúton sem volt hang. Volt valakinek ilyen jellegű esete lacettinél?
Új (más) gumi, jobb tapadás: előhozza a hibákat.
Nem véletlen, hogy gumi csere után jön elő.
Nekem a torony szilent hibáját hozta elő/erősítette fel.
Nálad is lehet ez a hiba (olyasmi hangot ad). Ezt azért a szervizben is érezni kellene.
Lehet akár féltengely csukló, kerék agy csapágy is. Nehéz ebben így tanácsot adni.
De lehet, hogy csak vállas a féktárcsa (vagy a féknyereg vezetői kopottak - ez pl. gyakori hiba) és a kanyarodás közbeni feszülésnél a tárcsa és a betét adja ezt a hangot.

Keresgessetek.
Az olajos csillapítású motortartó bak is szokott kopogó hangot adni.
köszi nektek
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1946 Dátum: 2010. December 08. - 21:18:54 »

Egy jótanács annak, aki még nem tette volna meg: szilikonspray-vel és egy darab szivaccsal vagy ronggyal érdemes átkenni az ajtó-kédergumikat, mert jön a viharos szél és a hó meg a fagy. Az autó melegétől a megolvadt lé mindenhova beveszi magát, befújj a a havat a szél és a következő reggelen indulásnál úgy kell betörni a kocsiba. Ezt a feszegetést néha nem élik túl a kédergumik és sokba kerül a pótlásuk!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ufokiki
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



« Hozzászólás #1947 Dátum: 2010. December 09. - 07:04:00 »

szia, szóval az összes ajtógumi tömítést kenjem át?
Más: kérdésem lenne: tegnap cserélték le a gumijaimat, és a gumis szólt, hogy nincs semelyik kerék felfogatásnál tehermentesítő gyűrű, de nem tudott felszerelni, mert neki kisebb volt, hol lehet azt kapni, vagy egyáltalán kell az? ő azt mosndta feltétlenül kell.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1948 Dátum: 2010. December 09. - 11:37:53 »

szia, szóval az összes ajtógumi tömítést kenjem át?
Más: kérdésem lenne: tegnap cserélték le a gumijaimat, és a gumis szólt, hogy nincs semelyik kerék felfogatásnál tehermentesítő gyűrű, de nem tudott felszerelni, mert neki kisebb volt, hol lehet azt kapni, vagy egyáltalán kell az? ő azt mosndta feltétlenül kell.
Igen, kend át, jót teszel vele.
Ha gyári acél a feltett felni nem kell gyűrű, ha alu, vagy nem gyári méret, akkor kell.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1949 Dátum: 2010. December 09. - 12:00:23 »

szia, szóval az összes ajtógumi tömítést kenjem át?
Más: kérdésem lenne: tegnap cserélték le a gumijaimat, és a gumis szólt, hogy nincs semelyik kerék felfogatásnál tehermentesítő gyűrű, de nem tudott felszerelni, mert neki kisebb volt, hol lehet azt kapni, vagy egyáltalán kell az? ő azt mosndta feltétlenül kell.
Pl itt: http://www.automax.hu/tehermentesito_gyuru/
De ha beütöd a google-be akkor kiad többet is.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Oldalak: 1 ... 128 129 [130] 131 132 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!