Lacetti klub fórum
2024. Október 01. - 16:40:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 127 128 [129] 130 131 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 566031 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1920 Dátum: 2010. November 22. - 10:45:46 »

Segítsetek!
A műszerfalon kivillant az (üzemzavarjelző figyelmeztető lámpa)...nem is jártam vele 2 napig, míg ma hétfőn a szerelő nem nézi meg...de reggel ezzel kellett jönnöm dolgozni, mert a szerelő a munkahelyemről vittel volna el az autót, és észrevettem, hogy a moorháztető enyhén nyitva van, lötyögött, alig bírtam teljesen becsukni, ezután beindítottam az autót és már nem világított ez az üzemzavartjelző lámpa...létezik, hogy ez volt a gond...a szerelőt felhívtam ne jöjjön...ő is megemlítette, hogy ugyan ezt a ajtónyitva lámpa kellett volna jelezze, de lehet nekem így van bekötve...szerintetek???
Ha a sárga chek lámpád villant ki akkor az biztos nem a lifegő motorháztetőtől.
Ha volt hibakód, azt érdemes kiolvastatni, eltárolja az ECU.

Engem inkább az izgatna, hogy miért lifegett a géptető? Valaki a motortéren keresztül próbálta meghackelni az ECU-t és így elvinni az autót? Csak nem jött össze neki, de belebarmolnia sikerült és ettől villant a pechlight?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1921 Dátum: 2010. November 22. - 10:47:39 »

Segítsetek!
A műszerfalon kivillant az (üzemzavarjelző figyelmeztető lámpa)...nem is jártam vele 2 napig, míg ma hétfőn a szerelő nem nézi meg...de reggel ezzel kellett jönnöm dolgozni, mert a szerelő a munkahelyemről vittel volna el az autót, és észrevettem, hogy a moorháztető enyhén nyitva van, lötyögött, alig bírtam teljesen becsukni, ezután beindítottam az autót és már nem világított ez az üzemzavartjelző lámpa...létezik, hogy ez volt a gond...a szerelőt felhívtam ne jöjjön...ő is megemlítette, hogy ugyan ezt a ajtónyitva lámpa kellett volna jelezze, de lehet nekem így van bekötve...szerintetek???

A motorháztetőre nincs rákötve az ajtónyitást jelző lámpa.
Naplózva
ufokiki
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



« Hozzászólás #1922 Dátum: 2010. November 22. - 11:34:59 »

A motorháztető ici-picit volt nyitva, a kampó nem engedte teljesen felcsapódni....1 hete hoztam el a szerelőtöl , lehet ő nem nyomta vissza normálisan... a férjem meg tegnap öntött bele ablakmosót, lehet ő nem nyomta vissza rendesen.....de az az érdekes, hogy azóta nem világít ez a valami....tettem azóta két kört is vele...gondoljátok érdemes lenne kiolvastatnom, eltárolja akkor??? Mert az autószerelőnek van kiolvasója...
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1923 Dátum: 2010. November 22. - 12:00:16 »

A motorháztető ici-picit volt nyitva, a kampó nem engedte teljesen felcsapódni....1 hete hoztam el a szerelőtöl , lehet ő nem nyomta vissza normálisan... a férjem meg tegnap öntött bele ablakmosót, lehet ő nem nyomta vissza rendesen.....de az az érdekes, hogy azóta nem világít ez a valami....tettem azóta két kört is vele...gondoljátok érdemes lenne kiolvastatnom, eltárolja akkor??? Mert az autószerelőnek van kiolvasója...
Sztem is olvastasd ki a hibát,mert nem véletlenül jelzett,és valószínűleg fog is még,Az autót meg attól még használhatod,mert világít a cheklámpa.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1924 Dátum: 2010. November 22. - 12:20:20 »

A motorháztető ici-picit volt nyitva, a kampó nem engedte teljesen felcsapódni....1 hete hoztam el a szerelőtöl , lehet ő nem nyomta vissza normálisan... a férjem meg tegnap öntött bele ablakmosót, lehet ő nem nyomta vissza rendesen.....de az az érdekes, hogy azóta nem világít ez a valami....tettem azóta két kört is vele...gondoljátok érdemes lenne kiolvastatnom, eltárolja akkor??? Mert az autószerelőnek van kiolvasója...
Sztem is olvastasd ki a hibát,mert nem véletlenül jelzett,és valószínűleg fog is még,Az autót meg attól még használhatod,mert világít a cheklámpa.
Így van,azért nem árt tudni, hogy mi zavart be.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ufokiki
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



« Hozzászólás #1925 Dátum: 2010. November 22. - 12:22:45 »

A lámpa nem folyamatosan világít hogyha gond van? A könyvébe azt írja ne járjunk az autóval, ha ez a lámpa világít, mert tönkremehet a károsanyagkibocsájtás, és menettulajdonság...amugy amit még megfigyeltem, hogy enyhe égett szag is bejött az utastérbe, és az biztosan nem kintről...na jó, akkor kiolvastatom.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1926 Dátum: 2010. November 22. - 12:32:48 »

A lámpa nem folyamatosan világít hogyha gond van? A könyvébe azt írja ne járjunk az autóval, ha ez a lámpa világít, mert tönkremehet a károsanyagkibocsájtás, és menettulajdonság...amugy amit még megfigyeltem, hogy enyhe égett szag is bejött az utastérbe, és az biztosan nem kintről...na jó, akkor kiolvastatom.
Naná, hogy írja, de a szerelőhöz valahogy el kell jutni. Azért a technika nem adja fel olyan könnyen! Kacsint

Meglehet, hogy csak az egyik lambda szonda zavart be egy pillanatra és azért nem ég ár a lámpa, mert az értékek normálisak.
Az égett szag is sok mindentől lehet, de ha belenézel a motortérbe és nem látsz feltűnő dolgot, akkor csak képzelted.

Nekem is volt már pech lámpám, csak valamiért dúsabb keveréket kapott a motor egy másodpercre alacsony fordulaton és máris dobta a jelet a szonda. Kiolvasták, semmi hiba. Lehet, hogy beszállás közben odarúgtam a pedálnak, vagy ilyesmi. Ez jó egy éve volt, azóta send van.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ufokiki
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



« Hozzászólás #1927 Dátum: 2010. November 22. - 12:51:12 »

ja, és még azt éreztem, a kivillanás előtt mintha nem ment volna egy henger, vagy valami ilyesmi érzés, mert kicsit beremegett a motor, és a kezemben a váltó is megremegett. utána még 1x éreztem ezt, azóta nem. okozhatta volna ez is a kijelzést?
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #1928 Dátum: 2010. November 22. - 14:10:21 »

ja, és még azt éreztem, a kivillanás előtt mintha nem ment volna egy henger, vagy valami ilyesmi érzés, mert kicsit beremegett a motor, és a kezemben a váltó is megremegett. utána még 1x éreztem ezt, azóta nem. okozhatta volna ez is a kijelzést?

villogott, vagy világított? Nem mindegy.
Naplózva
ufokiki
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



« Hozzászólás #1929 Dátum: 2010. November 22. - 14:28:16 »

ez is számít?
először villogott. Aztán leállítottam a motort, elindultam, egy darabig villogott és utána már csak világított, reggel óta meg már semmi.
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #1930 Dátum: 2010. November 22. - 14:32:36 »

ez is számít?
először villogott. Aztán leállítottam a motort, elindultam, egy darabig villogott és utána már csak világított, reggel óta meg már semmi.

számít. A leírottak alapján gyújtás kimaradás volt a bibi, a kódot is sokan sejtik már szerintem.  Mosolyog de mindenképpen olvastasd ki, és utána lehet okoskodni, hogy mit kell tenni.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1931 Dátum: 2010. November 22. - 14:36:58 »

ez is számít?
először villogott. Aztán leállítottam a motort, elindultam, egy darabig villogott és utána már csak világított, reggel óta meg már semmi.
Valószínűleg pillanatnyi zavar lehetett a szondánál, ami már nem áll fent. De nem árt majd kiolvasni, hogy ténylegesen mi is volt a bibi.
Ami pedig a motor tetőt illeti, nem csukták le, de ez nem jelezhet semmilyen hibát, elektromosan, csak zörgött, libegett legfeljebb.
A motortér tető csak akkor lehet bekötve, nyitottságra, ha riasztót kötöttek rá, de ez esetben jeleznie kellett volna, hogy nyitva van, villogással, dudával, szirénával, amire rákötötték, ha kötötték.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1932 Dátum: 2010. November 22. - 19:22:49 »

Lehet, hogy az egyik gyertya hagyott ki egy pár pillanatra.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
ufokiki
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



« Hozzászólás #1933 Dátum: 2010. November 22. - 20:13:54 »

attól érezhettem enyhe égett szagot, mert azt kétszer is éreztem...
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1934 Dátum: 2010. November 23. - 08:11:43 »

ez is számít?
először villogott. Aztán leállítottam a motort, elindultam, egy darabig villogott és utána már csak világított, reggel óta meg már semmi.

számít. A leírottak alapján gyújtás kimaradás volt a bibi, a kódot is sokan sejtik már szerintem.  Mosolyog de mindenképpen olvastasd ki, és utána lehet okoskodni, hogy mit kell tenni.
nekem ilyen esetben gyertyacsere segített, a gyári helyett NGK. valszeg gyújtáskimaradás volt.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Oldalak: 1 ... 127 128 [129] 130 131 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!