Lacetti klub fórum
2024. Október 01. - 18:23:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 126 127 [128] 129 130 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 566052 alkalommal)
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1905 Dátum: 2010. Szeptember 28. - 13:47:21 »

Nah. Ma eljuottam az Opel szervizbe, ahol 15 perc után megmondták a légzsák, ill. szervó hibalámpák okait.
Utas ülés alatti légzsák csatlakozó kampec. Megoldása az összeforrasztás lesz. Nah a szervó az már macerásabb.
Úgy néz ki, hogy a szervó szivattyú hülyéskedik. Viszont ezt magában nem tudják cserélni, hanem a komplett szervót
(ha jól értettem). Ez viszont 100E-130E -be fájna nekem. Kérdésem. Tudtok esetleg itt Szombathelyhez közel valami
céget, akik szervó felújítással foglalkoznak? Vagy esetleg bontott szervó is érdekelne.

http://dmpartner.hu/index.php?dm=szombathely

Talán itt??? Kacsint
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1906 Dátum: 2010. Szeptember 28. - 15:20:26 »

Nah. Ma eljuottam az Opel szervizbe, ahol 15 perc után megmondták a légzsák, ill. szervó hibalámpák okait.
Utas ülés alatti légzsák csatlakozó kampec. Megoldása az összeforrasztás lesz. Nah a szervó az már macerásabb.
Úgy néz ki, hogy a szervó szivattyú hülyéskedik. Viszont ezt magában nem tudják cserélni, hanem a komplett szervót
(ha jól értettem). Ez viszont 100E-130E -be fájna nekem. Kérdésem. Tudtok esetleg itt Szombathelyhez közel valami
céget, akik szervó felújítással foglalkoznak? Vagy esetleg bontott szervó is érdekelne.

http://dmpartner.hu/index.php?dm=szombathely

Talán itt??? Kacsint
Köszi! Hát nem olcsóságok ezek. A ki-be szerelés nincs is az árban. A fene megette az egészet. De legalább a légzsákos téma megoldódott.
Most hoztam el a Lacsit a dokitól, és működik a visszajelző szépen Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #1907 Dátum: 2010. Szeptember 28. - 18:38:48 »

Cb! vezérlésből csak gyárit vételezz!
Miért? A gyári hosszbordás szíj szemre gyengébbnek tűnik, mint amit nemrég vettem hozzá.

Azért, mert:
1: A hosszbordás szíjnak semmi köze a vezérléshez (azon kívül, hogy a vezérlés cseréjéhez ezt is le kell szerelni. Meg a légszűrőt, meg a motortartó bakot, ...)
2: A Lacsi vezérlése elég kényes. Még a gyári szettel, szakszervizben is adódhatnak vele gondok (na nem kell megijedni, ez leginkább fegyelmezetlenségből adódik).

Nem is a szíj a kényes pont, hanem a feszítő és a vezető görgő (ja, meg a vízpumpa  Vigyorog).
A szíj szakadása/átugrása a fentiek hibájából következik be.
(azért a szíjon se spórolj. Kacsint)
[/quote]
Nem értek egyet veletek... (Tudom, lexarjátok Vigyorog)

Mivel ezeket az alkatrészeket "gyári" verzióban sem a Daewoo gyártja, hanem egy-egy olyan külső cég, akinek a -legalacsonyabb kiajánlott árral megszerzett- beszállítói szerződésen kívül semmi köze a márkához, miért ne gyárthatna egy másik szintén független cég ugyanolyan jót vagy akár jobbat?

Mondok egy példát az orrom elől: GM Genuine 10W-40 motorolaj. Gyári? Igen. Van jobb? Csak az van... Kacsint

Mi pl. a kezdetektől utángyártott alkatrészekkel dolgozunk minden Lacetti esetében, soha nem volt semmiféle gond a vezérléssel kapcsolatban. Attól, hogy van egy hologramos GM matrica a dobozon, még ugyanaz a spórolós alkatrész van benne...

A szíjak nem ezért szoktak szakadni, hanem a szakszerűtlen "nem gyári autószerelő" munkájának eredményeképpen, vagy mert -például km óra visszatekerés miatt- többszörösét futja el a szíj, mint amire tervezték.

Xart persze nem kell venni, de ez a gyári/nem gyári dolog kissé túl van ragozva, szvsz.
Naplózva

Pittike
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1908 Dátum: 2010. Szeptember 28. - 19:14:48 »

Namármost jól értem: az SKF jobb, mint a gyári cucc? És milyen az az erősebb szíj?

Nem jobb mint a gyári mivel az SKF is azt csomagolja amúgy 25eft ért Tudok adni vezérlést én is!!!
A szíj a gyáriban is az erősített Gates
Sebike!A Gates szij biztos erősitett,viszont nekem a gyulainál a raktáros "aki jó barát"nem ajánlotta.Igy nem is az lett betéve.Sőt a szervizben a gyárit nem is használják nálunk csak amit én is vettem.Ez erősebb a gyárinál.Márkát tipust megkérdem holnap vagy a számlán megnézem ha rajta van.

Gates ből van sima és erősített XS is!!
Continental szíjak az utóbbi időben elég gyakran szakadnak sajnos sok a román
Dayco val is volt problémám zaj szakadás
per pill a Gates XS szíja amit inkább használok
Néha még előfordul nálam egyéb koreai szíj is.
Valószínüleg inkább azért nem használják nálatok a gyári szíjszettet mert 40.000ft feletti áron nemigazán lehetne eladni pedig van rá 2év gari!!
Naplózva

70/4334431
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #1909 Dátum: 2010. Szeptember 28. - 19:19:57 »

Namármost jól értem: az SKF jobb, mint a gyári cucc? És milyen az az erősebb szíj?

Nem jobb mint a gyári mivel az SKF is azt csomagolja amúgy 25eft ért Tudok adni vezérlést én is!!!
A szíj a gyáriban is az erősített Gates
Sebike!A Gates szij biztos erősitett,viszont nekem a gyulainál a raktáros "aki jó barát"nem ajánlotta.Igy nem is az lett betéve.Sőt a szervizben a gyárit nem is használják nálunk csak amit én is vettem.Ez erősebb a gyárinál.Márkát tipust megkérdem holnap vagy a számlán megnézem ha rajta van.

Gates ből van sima és erősített XS is!!
Continental szíjak az utóbbi időben elég gyakran szakadnak sajnos sok a román
Dayco val is volt problémám zaj szakadás
per pill a Gates XS szíja amit inkább használok
Néha még előfordul nálam egyéb koreai szíj is.
Valószínüleg inkább azért nem használják nálatok a gyári szíjszettet mert 40.000ft feletti áron nemigazán lehetne eladni pedig van rá 2év gari!!

Nekem Conti került bele februárban, de annak a dobozára Made in Mexikó volt írva...   He He He
Naplózva
bzs198
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


1.4 SE (full gyári) csak nagy zene:)


« Hozzászólás #1910 Dátum: 2010. Október 11. - 06:05:09 »

Az enyémbe Bosch szíjak kerültek és árban is jó volt.. A gyárihoz hasonló minőség és megbízható..az autószerelőm mondta, aki nem b***sz át   Vigyorog
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1911 Dátum: 2010. Október 23. - 08:29:55 »

Gidy és Sebijoe!

Köszönöm a véleményeket a képekről. Hát valami jobbra számítottam  , mivel sokat használtam a motorféket.
Ráadásul tavaly még újszerűnek mondták az állapotukat. Most felírom a többi közé...

Üdv
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1912 Dátum: 2010. November 11. - 10:08:59 »

Ingyenes átvizsgálás +kesztyű  Vigyorog
eredmény...
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1913 Dátum: 2010. November 11. - 12:44:40 »

Ingyenes átvizsgálás +kesztyű  Vigyorog
eredmény...
A kesztyű megérte.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1914 Dátum: 2010. November 11. - 19:04:16 »

Ingyenes átvizsgálás +kesztyű  Vigyorog
eredmény...
Az első főtengely szimmering az melyik is? A váltó felőli? Akkor nem csak nekem szivárog? Mondjuk nekem csak akkor, ha hidegre fordul az idő és rendesen felmelegszik a motor.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1915 Dátum: 2010. November 11. - 20:53:55 »

Ingyenes átvizsgálás +kesztyű  Vigyorog
eredmény...
Én az enyémet be se merem linkelni. Vigyorog
Naplózva

06 70/22 11 222
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1916 Dátum: 2010. November 12. - 16:46:47 »

Ingyenes átvizsgálás +kesztyű  Vigyorog
eredmény...
Én az enyémet be se merem linkelni. Vigyorog
Az enyémet merném, ha tudnám...De a lényeg, hogy mindenütt  zöld pipát kaptam! Nagy kesztyűt adok kisebbért!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1917 Dátum: 2010. November 12. - 17:04:07 »

Ingyenes átvizsgálás +kesztyű  Vigyorog
eredmény...
Én az enyémet be se merem linkelni. Vigyorog
Az enyémet merném, ha tudnám...De a lényeg, hogy mindenütt  zöld pipát kaptam! Nagy kesztyűt adok kisebbért!
Gidy!Nekünk nem is ilyen a papir amit adtak,nem figyelted?Hasonlit csak!
Naplózva

06 70/22 11 222
ufokiki
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



« Hozzászólás #1918 Dátum: 2010. November 22. - 09:20:40 »

Segítsetek!
A műszerfalon kivillant az (üzemzavarjelző figyelmeztető lámpa)...nem is jártam vele 2 napig, míg ma hétfőn a szerelő nem nézi meg...de reggel ezzel kellett jönnöm dolgozni, mert a szerelő a munkahelyemről vittel volna el az autót, és észrevettem, hogy a moorháztető enyhén nyitva van, lötyögött, alig bírtam teljesen becsukni, ezután beindítottam az autót és már nem világított ez az üzemzavartjelző lámpa...létezik, hogy ez volt a gond...a szerelőt felhívtam ne jöjjön...ő is megemlítette, hogy ugyan ezt a ajtónyitva lámpa kellett volna jelezze, de lehet nekem így van bekötve...szerintetek???
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1919 Dátum: 2010. November 22. - 09:53:31 »

Segítsetek!
A műszerfalon kivillant az (üzemzavarjelző figyelmeztető lámpa)...nem is jártam vele 2 napig, míg ma hétfőn a szerelő nem nézi meg...de reggel ezzel kellett jönnöm dolgozni, mert a szerelő a munkahelyemről vittel volna el az autót, és észrevettem, hogy a moorháztető enyhén nyitva van, lötyögött, alig bírtam teljesen becsukni, ezután beindítottam az autót és már nem világított ez az üzemzavartjelző lámpa...létezik, hogy ez volt a gond...a szerelőt felhívtam ne jöjjön...ő is megemlítette, hogy ugyan ezt a ajtónyitva lámpa kellett volna jelezze, de lehet nekem így van bekötve...szerintetek???
Ha a sárga chek lámpád villant ki akkor az biztos nem a lifegő motorháztetőtől.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Oldalak: 1 ... 126 127 [128] 129 130 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!