Lacetti klub fórum
2024. Október 06. - 05:33:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 567198 alkalommal)
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #120 Dátum: 2007. December 09. - 19:28:38 »

Üdv,

Már többször tapasztaltam, hogy nagyobb vízmennyiségnél a szélvédőről lejövő víz az oldal ablakokon nagyon kellemetlen nyomokat rajzol. Erre van valakinek ötlete? Ma 60km után nem igazán tudtam oldalra kitekinteni...

Gatsy
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #121 Dátum: 2007. December 09. - 19:36:24 »

Üdv,

Már többször tapasztaltam, hogy nagyobb vízmennyiségnél a szélvédőről lejövő víz az oldal ablakokon nagyon kellemetlen nyomokat rajzol. Erre van valakinek ötlete? Ma 60km után nem igazán tudtam oldalra kitekinteni...

Gatsy
Én éppen most küszöböltem ki ezt a problémát, mert engem is nagyon zavart, + még a bevágódó szél is bántotta a fülemet és tarkómat. Oldalablak légterelő  a megoldás és még jól is néz ki!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #122 Dátum: 2007. December 09. - 20:55:58 »

Cápa! Ez tényleg jó megoldás a huzat, és az oldalablakok viztelenítésére? /ablakmosóról hátrafolyóra gondolok/. Ha tesztelted mindenre, és ha jó szívvel ajánlod, akkor irok a Jézuskának! Várna utcai boltban 5 pénzbe kerül. Kell még valakinek? Szóval irjak? Légterelő+ radar a Laci karácsonya? Adj lökést a kéréshez!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #123 Dátum: 2007. December 09. - 21:01:48 »

Üdv,

Már többször tapasztaltam, hogy nagyobb vízmennyiségnél a szélvédőről lejövő víz az oldal ablakokon nagyon kellemetlen nyomokat rajzol. Erre van valakinek ötlete? Ma 60km után nem igazán tudtam oldalra kitekinteni...

Gatsy
Én éppen most küszöböltem ki ezt a problémát, mert engem is nagyon zavart, + még a bevágódó szél is bántotta a fülemet és tarkómat. Oldalablak légterelő  a megoldás és még jól is néz ki!
Háááát, igen, erre én is gondoltam, kb 1szer, de nekem nem igazán jön be...
Esetleg más okosság? Szélvédőn vízelvezető csatorna áteresztő képességének növelése???
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #124 Dátum: 2007. December 10. - 08:15:42 »

Üdv,

Már többször tapasztaltam, hogy nagyobb vízmennyiségnél a szélvédőről lejövő víz az oldal ablakokon nagyon kellemetlen nyomokat rajzol. Erre van valakinek ötlete? Ma 60km után nem igazán tudtam oldalra kitekinteni...

Gatsy
No drift! és látni fogsz!!
Bocsi Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #125 Dátum: 2007. December 10. - 08:17:21 »

M9-n haladva a vezető oldali lapát nem tudta törölni a szemerkélő esőt. 130-ig gond nélkül 150 felett már igen sokat ott hagyott. Mi okozhatta ezt? Rossz lapát (3hónapos Bosch), a gyári leszorító hiánya a lapáton vagy ez így oké??
A másik, hogy állandóan szélsüvítéshez hasonló halk hangot hallok. Lezártam az össze szellőző funkciót, de nem hozott eredményt. Figyeltem, hogy milyen tempónál csinálja.. 60 felett állandóan hallom. Eddig ilyenre nem emlékszem! Tömítetlenség okozza, motortérből szűrődik be vagy ez is természetes..??
Hiába nekünk már M9! A tesztpálya...
Úgy a felső teljesítmény és sebesség határhoz nagyon közel töröltem egyet a lapátokkal, többet nem teszem, inkább lelassítok. A hólapát hangja kb. a betonon - amit hallatott.
Üdv
Dettó hangeffekt!! Akkor ezek szerint alkalmazkodni kell és nem szerelni
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #126 Dátum: 2007. December 10. - 08:49:27 »

Cápa! Ez tényleg jó megoldás a huzat, és az oldalablakok viztelenítésére? /ablakmosóról hátrafolyóra gondolok/. Ha tesztelted mindenre, és ha jó szívvel ajánlod, akkor irok a Jézuskának! Várna utcai boltban 5 pénzbe kerül. Kell még valakinek? Szóval irjak? Légterelő+ radar a Laci karácsonya? Adj lökést a kéréshez!
Jó szívvel ajánlom, pedig nem is én rakom zsebre a hasznot a bevételből!  Vigyorog Na de komolyan! Már hallottam, hogy sedan és sw változatnál valahogy másképp kevereg az air és nem vált be. Nekem az ötajtósnál megoldotta a csúnya ablakmosó-ragacsfolyást a szép sötét ablakomon, legalábbis a zöme nem folyik keresztbe most. Épp tegnap teszteltem nagyobb sebességnél is, 100-160-ig hallani egy pici menetszélt a légterelő felől, de nem zavaró mértékű és nem növekszik, állandó! Lehúzott ablaknál viszont nem vág be (140-et néztem, stabilan így haladtam végig a pályán) a huzat, szépen lehet szellőztetni.   
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #127 Dátum: 2007. December 10. - 09:14:54 »

Üdv,

Már többször tapasztaltam, hogy nagyobb vízmennyiségnél a szélvédőről lejövő víz az oldal ablakokon nagyon kellemetlen nyomokat rajzol. Erre van valakinek ötlete? Ma 60km után nem igazán tudtam oldalra kitekinteni...

Gatsy
No drift! és látni fogsz!!
Bocsi Vigyorog
Jaaa, khössz! Majd figyelek! Mindig elfelejtem hogy nem NFS-t játszom! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #128 Dátum: 2007. December 10. - 12:22:52 »

Én használok 1 clean nevű löttyöt annó láthatatlan ablaktörlőként reklámozták. Nem tudom, hogy lehet-e még kapni mert nagyon régen használom és csak nagyon kevés kell belőle,de a tapasztalat nagyon jó vele kapcsolatban. Gyakorlatilag olyan 100-110-es tempónál már nem is kell használni a lapátokat a menetszél simán letolja a vizet az ablakokról.
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #129 Dátum: 2007. December 10. - 12:37:02 »

Okulásként megosztanák veletek egy másik apróságot is. A minap a csomagok kipakolása közben a kulcs kiesett a kezemből, s bár külsérelmi nyom semmi nem volt a kp-zár távirányítója megadta magát. Evett is a méreg rendesen mert ugyan a kulcs lámpája világított hatástalanná vált. A kulccsal ekkor mechanikusan bezártam. Másnap reggel ujjabb kísérlet,de semmi reakció ( most már tuti szervíz lesz a vége) Gondoltam meló után majd megnézetem és ekkor láss csodát kb 5 km után mikor megálltam ötletszerüen 1 újjabb kísérlet a kulcs távirányítója hibátlanul működött és müködik azóta is. Arra a következtetésre jutottam, hogy a koppanás következtében a kulcs és a Lacsi nem ismerték fel egymást és az egymásra találást a gyujtáskapcsolóval történt randi oldotta meg.
Naplózva
szgabor
Vendég
« Hozzászólás #130 Dátum: 2007. December 10. - 13:35:14 »

Én is használtam valami ilyesféle löttyöt, de nem valami jó mert nem látni semmit tőle. Ugyanis  ha lassbban haladsz mint 100 akkor már nem fújja le a mentszél a vizet és kell a törlő. De az a fránya víz akkor is megáll pöttyökben ha törlőzöd, tehát nem nagyon látni rendesen.
Én biztos hogy többet nem kenek semmit az autómra amit a TV-ben reklámoznak, vagy olyan helyen akarnak rámsózni ahol az eladóról, le lehet olvasni, hogy "Vedd már meg, mert ha nem adok el egyet sem ki rúgnak".
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #131 Dátum: 2007. December 10. - 13:52:47 »

Uraim!
Ez mi a rák lehet...?: Néhány napja - és nem is mindig... - KIZÁRÓLAG egyenes haladásnál halk, de jól hallható fémes nyöszörgés hallatszik előlről, olyasmi, mint amikor a fémhordozóig lekopott fékbetét súrlódik a tárcsán (nem valószínű, hogy ez lenne, mert a fékbetétek jók). Ha megmoccantom a kormányt, elmúlik, de azonnal vissza is tér, ha újra egyenesen megyek (és hosszútávon ez a jellemzőb Vigyorog)
Ez is kormány "zenélése" lehet, vagy valami más..., esetleg csak valami kosz szorult be valahová?

köszi:
kripic
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #132 Dátum: 2007. December 10. - 13:58:17 »

Uraim!
Ez mi a rák lehet...?: Néhány napja - és nem is mindig... - KIZÁRÓLAG egyenes haladásnál halk, de jól hallható fémes nyöszörgés hallatszik előlről, olyasmi, mint amikor a fémhordozóig lekopott fékbetét súrlódik a tárcsán (nem valószínű, hogy ez lenne, mert a fékbetétek jók). Ha megmoccantom a kormányt, elmúlik, de azonnal vissza is tér, ha újra egyenesen megyek (és hosszútávon ez a jellemzőb Vigyorog)
Ez is kormány "zenélése" lehet, vagy valami más..., esetleg csak valami kosz szorult be valahová?

köszi:
kripic

Szerintem fékbetét kopásjelzője. Nekem is volt ilyen Ignis-en, pedig betét még volt rajta. Kopásjelző néha túl magas rajta, ezért betét van még pár mm- de cincog. Kormánymű csak kanyarodáskor nyekereg, mert ekkor dolgozik benne az a vacak gumi.
A fékbetét ráadásul nem is fékezéskor vacakolt, hanem haladáskor morgott /mint egy berahadt csapágy./...
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #133 Dátum: 2007. December 10. - 17:04:47 »

Uraim!
Ez mi a rák lehet...?: Néhány napja - és nem is mindig... - KIZÁRÓLAG egyenes haladásnál halk, de jól hallható fémes nyöszörgés hallatszik előlről, olyasmi, mint amikor a fémhordozóig lekopott fékbetét súrlódik a tárcsán (nem valószínű, hogy ez lenne, mert a fékbetétek jók). Ha megmoccantom a kormányt, elmúlik, de azonnal vissza is tér, ha újra egyenesen megyek (és hosszútávon ez a jellemzőb Vigyorog)
Ez is kormány "zenélése" lehet, vagy valami más..., esetleg csak valami kosz szorult be valahová?

köszi:
kripic

Szerintem fékbetét kopásjelzője. Nekem is volt ilyen Ignis-en, pedig betét még volt rajta. Kopásjelző néha túl magas rajta, ezért betét van még pár mm- de cincog. Kormánymű csak kanyarodáskor nyekereg, mert ekkor dolgozik benne az a vacak gumi.
A fékbetét ráadásul nem is fékezéskor vacakolt, hanem haladáskor morgott /mint egy berahadt csapágy./...

Köszi, a hang pontosan olyan, mint egy berohadt csapágy hangja, ahogy írod... Ebben csak az a szép, hogy 3 hete volt a 2. kötelező, direkt megkukkolták a betéteket, majd közölték: Óóóóoo, ez még 10-15e km-ig jó lesz...
Akkor most mehetek vissza.... De sebaaaj, időm, mint a tenger, a bukszám meg így karácsony előtt különösen tömött
Naplózva
Jani63
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


a család kedvence


« Hozzászólás #134 Dátum: 2007. December 10. - 18:27:27 »

Cartársak!A véleményetekre lennék kiváncsi..tegnap hideginditás után elindulva iszonyú rángatásba kezdett a vas,a kormányt majd leharaptam.200-330m után megszünt a hiba,cheklámpa nem jelzett semmit.Az előzmény már jó idej hidegen és félmelegen egynenetlen az alapjárat,kihagy.Ezzel szervizben is voltam,de semmit nem találtak.A hab a tortán,ezután,tankoltam,és a vegyes fogyim 12l lett!!!!!!.Ma felhivtam a szervizt,elmondtam a dolgot,a válasz,lövésük sincs mi lehet,figyelejem előjön e ujra.....Nos el vagyok keseredve,mit szóltok ehhez?He?
Üdv
Naplózva

Hello
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!