Lacetti klub fórum
2024. Október 02. - 13:38:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 95 96 [97] 98 99 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 566546 alkalommal)
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #1440 Dátum: 2010. Január 13. - 18:57:41 »

Átnéztem a tél utáni teendőket, amit halasztani nem tudok már. Kellene néhány hiányzó infó. Előre is köszönöm a kiegészítéseket!  Mosolyog
Muszáj:
Motorolaj 4L + szűrő : kb7000+ ?
Fékolaj 0,5L(?):            2500
vezérműszíj :                     ?
4 új gumi + centír,stb: 60000-80000Ft

Lehet:
szervo olaj ?L:                   ?
Hűtőfolyadék 8L:      kb11000
Hát a fékolajat, és a hűtőfolyadékot jó drágának vélted, és a fagyállót meg soknak is. Munkadíjjal is olcsóbb. A gumi, olaj reális. Kihagytad a szűrőket (pollen, levegő, üzemanyag), gyertyákat, ékszíjat.
Ötletem van, írok privit!
Fékolajra jó minőségűt kerestem.
Műtőfolyadék középkategória. Izé hűtőfolyadék 7,35L könyv szerint.
Szűrők tavaly I.negyedévben cserélve. Üzemanyagszűrő, gyertya nincs tervben.
Privit várom
Komis! Három privim elveszett, unom, inkább hívj fel, elmondom, és mindjárt kérdezhetsz is.

Nana, ne add fel, egyre jobban megy a gépelés... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1441 Dátum: 2010. Január 13. - 18:59:20 »

Átnéztem a tél utáni teendőket, amit halasztani nem tudok már. Kellene néhány hiányzó infó. Előre is köszönöm a kiegészítéseket!  Mosolyog
Muszáj:
Motorolaj 4L + szűrő : kb7000+ ?
Fékolaj 0,5L(?):            2500
vezérműszíj :                     ?
4 új gumi + centír,stb: 60000-80000Ft

Lehet:
szervo olaj ?L:                   ?
Hűtőfolyadék 8L:      kb11000
Hát a fékolajat, és a hűtőfolyadékot jó drágának vélted, és a fagyállót meg soknak is. Munkadíjjal is olcsóbb. A gumi, olaj reális. Kihagytad a szűrőket (pollen, levegő, üzemanyag), gyertyákat, ékszíjat.
Ötletem van, írok privit!
Fékolajra jó minőségűt kerestem.
Műtőfolyadék középkategória. Izé hűtőfolyadék 7,35L könyv szerint.
Szűrők tavaly I.negyedévben cserélve. Üzemanyagszűrő, gyertya nincs tervben.
Privit várom
Komis! Három privim elveszett, unom, inkább hívj fel, elmondom, és mindjárt kérdezhetsz is.
A negyedik megjött!  Vigyorog Majd csörgök!
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1442 Dátum: 2010. Január 13. - 19:43:19 »

Ajánlanám, hogy 195/55 helyett vegyél 195/60-as gumit. Valamivel olcsóbb és nagyobb a választék plusz ballonosabb, komfortosabb is
Naplózva
kathy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Hozzászólás #1443 Dátum: 2010. Január 13. - 20:22:21 »

Kedves Klubtársak!

Ha minden igaz, holnap délelőttől egy 2006-os Lacetti Sedan, 1.6 16V Elite AC boldog (!) tulajdonosai leszünk. Legalábbis akkor, ha bele merünk vágni... :-) A kocsi teljesen leinformált, rendben van a kilométeróra, stb.

Ezzel kapcsolatosan két kérdésem lenne hozzátok, mint szakértőkhöz:
- ugye belevágjunk, belevághatunk? (na jó, ez csak költői kérdés volt, gondolom itt nálatok mindenki rajongó)
- a váci szalonban vennénk meg, az itt olvasottak hatására. Az lenne a kérdésem, hogy valaki, aki környékbeli és hozzáértő közületek (és persze aki nem ott a váci szalonban dolgozik) nem vállalna-e nem-túl-magas áron egy rövid ránézést típushibák kiküszöbölésére???

Előre is köszönöm,
Üdvözlettel,
Kathy
Naplózva
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #1444 Dátum: 2010. Január 13. - 20:59:07 »

Hali!
Segítséget kérek: Nem találom a kezelési könyvben leírva, hogy hol van a benzinszűrő. Cserélni kellene, de hol keressem?
Előre is köszönöm.
Naplózva
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #1445 Dátum: 2010. Január 13. - 21:02:34 »

Kedves Klubtársak!

Ha minden igaz, holnap délelőttől egy 2006-os Lacetti Sedan, 1.6 16V Elite AC boldog (!) tulajdonosai leszünk. Legalábbis akkor, ha bele merünk vágni... :-) A kocsi teljesen leinformált, rendben van a kilométeróra, stb.

Ezzel kapcsolatosan két kérdésem lenne hozzátok, mint szakértőkhöz:
- ugye belevágjunk, belevághatunk? (na jó, ez csak költői kérdés volt, gondolom itt nálatok mindenki rajongó)
- a váci szalonban vennénk meg, az itt olvasottak hatására. Az lenne a kérdésem, hogy valaki, aki környékbeli és hozzáértő közületek (és persze aki nem ott a váci szalonban dolgozik) nem vállalna-e nem-túl-magas áron egy rövid ránézést típushibák kiküszöbölésére???

Előre is köszönöm,
Üdvözlettel,
Kathy
Üdv a kluban remélem össze jön a vásárlás szerintem keresd PÜben LadyGidit. Baleset mentes kilométereket kivánok nektek a Lacsihoz.
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #1446 Dátum: 2010. Január 13. - 21:04:52 »

Hali!
Segítséget kérek: Nem találom a kezelési könyvben leírva, hogy hol van a benzinszűrő. Cserélni kellene, de hol keressem?
Előre is köszönöm.
Üdv a bal hátsó kerék elöt van egy kb 20cm hosszu henger alaku.(legalábiss a sedannál) Mosolyog
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1447 Dátum: 2010. Január 13. - 21:07:14 »

Hali!
Segítséget kérek: Nem találom a kezelési könyvben leírva, hogy hol van a benzinszűrő. Cserélni kellene, de hol keressem?
Előre is köszönöm.
Üdv a bal hátsó kerék elöt van egy kb 20cm hosszu henger alaku.(legalábiss a sedannál) Mosolyog
Jobb hátsó kerék lesz az! Vigyorog És az SWnél is ott van.
Naplózva


LPG
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #1448 Dátum: 2010. Január 13. - 21:13:18 »

Hali!
Segítséget kérek: Nem találom a kezelési könyvben leírva, hogy hol van a benzinszűrő. Cserélni kellene, de hol keressem?
Előre is köszönöm.
Üdv a bal hátsó kerék elöt van egy kb 20cm hosszu henger alaku.(legalábiss a sedannál) Mosolyog
Jobb hátsó kerék lesz az! Vigyorog És az SWnél is ott van.
Előlről nézve a bal, vagy hátulról nézve a jobb oldali? Kacsint
A műanyag burkolat alatt a kerékjáratban, vagy az alvázon?
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1449 Dátum: 2010. Január 13. - 21:14:57 »

Kedves Klubtársak!

Ha minden igaz, holnap délelőttől egy 2006-os Lacetti Sedan, 1.6 16V Elite AC boldog (!) tulajdonosai leszünk. Legalábbis akkor, ha bele merünk vágni... :-) A kocsi teljesen leinformált, rendben van a kilométeróra, stb.

Ezzel kapcsolatosan két kérdésem lenne hozzátok, mint szakértőkhöz:
- ugye belevágjunk, belevághatunk? (na jó, ez csak költői kérdés volt, gondolom itt nálatok mindenki rajongó)
- a váci szalonban vennénk meg, az itt olvasottak hatására. Az lenne a kérdésem, hogy valaki, aki környékbeli és hozzáértő közületek (és persze aki nem ott a váci szalonban dolgozik) nem vállalna-e nem-túl-magas áron egy rövid ránézést típushibák kiküszöbölésére???

Előre is köszönöm,
Üdvözlettel,
Kathy
Üdv közöttünk leendő cartárs!
Természetesen itt mindenki rajongó és azt fogja mondani,hogy vágjatok bele. ;)Az jó,hogy szalonban veszitek,mert oda legalább vissza tudtok menni reklamálni,ha mégis gond van.Olyan nagyon sok hibát egy hároméves autón úgysem lehet találni,talán arra figyeljetek,hogy ne egy lezúzott és utána újraépített gép legyen.Sok balesetmentes km-t hozzá.Aztán kérünk élménybeszámolót!
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1450 Dátum: 2010. Január 13. - 21:15:27 »

Hali!
Segítséget kérek: Nem találom a kezelési könyvben leírva, hogy hol van a benzinszűrő. Cserélni kellene, de hol keressem?
Előre is köszönöm.
Üdv a bal hátsó kerék elöt van egy kb 20cm hosszu henger alaku.(legalábiss a sedannál) Mosolyog
Jobb hátsó kerék lesz az! Vigyorog És az SWnél is ott van.
Előlről nézve a bal, vagy hátulról nézve a jobb oldali? Kacsint
A műanyag burkolat alatt a kerékjáratban, vagy az alvázon?
Menetirány szerinti jobb oldalon hátul. Műanyag burkolat nem takarja.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1451 Dátum: 2010. Január 13. - 21:17:38 »

Kedves Klubtársak!

Ha minden igaz, holnap délelőttől egy 2006-os Lacetti Sedan, 1.6 16V Elite AC boldog (!) tulajdonosai leszünk. Legalábbis akkor, ha bele merünk vágni... :-) A kocsi teljesen leinformált, rendben van a kilométeróra, stb.

Ezzel kapcsolatosan két kérdésem lenne hozzátok, mint szakértőkhöz:
- ugye belevágjunk, belevághatunk? (na jó, ez csak költői kérdés volt, gondolom itt nálatok mindenki rajongó)
- a váci szalonban vennénk meg, az itt olvasottak hatására. Az lenne a kérdésem, hogy valaki, aki környékbeli és hozzáértő közületek (és persze aki nem ott a váci szalonban dolgozik) nem vállalna-e nem-túl-magas áron egy rövid ránézést típushibák kiküszöbölésére???

Előre is köszönöm,
Üdvözlettel,
Kathy
Üdv közöttünk leendő cartárs!
Természetesen itt mindenki rajongó és azt fogja mondani,hogy vágjatok bele. ;)Az jó,hogy szalonban veszitek,mert oda legalább vissza tudtok menni reklamálni,ha mégis gond van.Olyan nagyon sok hibát egy hároméves autón úgysem lehet találni,talán arra figyeljetek,hogy ne egy lezúzott és utána újraépített gép legyen.Sok balesetmentes km-t hozzá.Aztán kérünk élménybeszámolót!
Üdv a klubban! Valószínű az ottani szerelők átnézték a kocsit, általában elég lelkiismeretesek ott. Én is Vácon adtam le a régit és hoztam el az újat 2 éve.
Naplózva
kathy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Hozzászólás #1452 Dátum: 2010. Január 13. - 21:24:15 »

Kedves Cartársak!

Köszönöm a tanácsokat és az üdvözlést!

Megfogadtam a tanácsot, LadiGidynek irtam egy emailt. Hátha válaszol még időben.
Én is ezt hallottam (részben tőletek, és persze más fórumokon is), hogy a váci szalonban lelkiismeretesek. Ezért mentünk el nézelődni aránylag messzire Pesttől. Egyébként szimpik is voltak... Bár garanciát nem vállalnak be, azt mondják.

Ha valakinek van még ötlete arra vonatkozóan, hogy az összetákolt-autó-veszélyen kívül még mire figyeljünk (az szerencsére nem áll fenn, utánanéztem), akkor kérem írja meg!

Köszi :-))
Kathy
Naplózva
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #1453 Dátum: 2010. Január 14. - 08:05:54 »

Hali!
Segítséget kérek: Nem találom a kezelési könyvben leírva, hogy hol van a benzinszűrő. Cserélni kellene, de hol keressem?
Előre is köszönöm.
Üdv a bal hátsó kerék elöt van egy kb 20cm hosszu henger alaku.(legalábiss a sedannál) Mosolyog
Jobb hátsó kerék lesz az! Vigyorog És az SWnél is ott van.
Előlről nézve a bal, vagy hátulról nézve a jobb oldali? Kacsint
A műanyag burkolat alatt a kerékjáratban, vagy az alvázon?
Az autonak a jobb vagy a bal oldaláról mindig úgy beszélünk mintha benne ülnénk, tehat akkor nem kell variálni hogy elölről vagy hátulról nezed-e. Vagyis a jobb hátsó kerék előtt van a benzinszűrő.
Naplózva

baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #1454 Dátum: 2010. Január 14. - 08:08:44 »

Kedves Cartársak!

Köszönöm a tanácsokat és az üdvözlést!

Megfogadtam a tanácsot, LadiGidynek irtam egy emailt. Hátha válaszol még időben.
Én is ezt hallottam (részben tőletek, és persze más fórumokon is), hogy a váci szalonban lelkiismeretesek. Ezért mentünk el nézelődni aránylag messzire Pesttől. Egyébként szimpik is voltak... Bár garanciát nem vállalnak be, azt mondják.

Ha valakinek van még ötlete arra vonatkozóan, hogy az összetákolt-autó-veszélyen kívül még mire figyeljünk (az szerencsére nem áll fenn, utánanéztem), akkor kérem írja meg!

Köszi :-))
Kathy
Esetleg ha van rá lehetőség felvenni a kapcsolatot az előző gazdival, az tudna pontos infoval szolgálni
Naplózva

Oldalak: 1 ... 95 96 [97] 98 99 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!