Lacetti klub fórum
2024. Október 02. - 21:41:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 566752 alkalommal)
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #1320 Dátum: 2009. December 29. - 18:46:10 »

Azért, hogy ragozzam egy kicsit a dolgot én is feltennék egy kérdést. Az rendben van, hogy egyszerre megcsinálják a ZK-t a műszakival,de gondolom fizetni azért még pluszba kellesz? Ha ez így van akkor még a következő merült fel bennem. A vizsgadíj emlékeim szerint olyan 10E Ft-körül van és a ZK is kb ennyi. A két vizsgálat között időben és tartalomban is jelentős a különbözet, kíváncsi vagyok ezt majd mivel magyarázzák? Bár egy válasz biztosan lesz: Hatósági áras.
Minden bizonnyal jól emlékszel a műszaki vizsgadíjra, csak azóta kicsit megemelkedett!
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1321 Dátum: 2009. December 29. - 21:09:20 »

Azért, hogy ragozzam egy kicsit a dolgot én is feltennék egy kérdést. Az rendben van, hogy egyszerre megcsinálják a ZK-t a műszakival,de gondolom fizetni azért még pluszba kellesz? Ha ez így van akkor még a következő merült fel bennem. A vizsgadíj emlékeim szerint olyan 10E Ft-körül van és a ZK is kb ennyi. A két vizsgálat között időben és tartalomban is jelentős a különbözet, kíváncsi vagyok ezt majd mivel magyarázzák? Bár egy válasz biztosan lesz: Hatósági áras.
Minden bizonnyal jól emlékszel a műszaki vizsgadíjra, csak azóta kicsit megemelkedett!
Nem sokat téved: http://www.nkh.hu/content/view/4593/5472/

Eszerint a vizsgálat díja 7700Ft, 1190Ft a műszaki igazoló lap, 420Ft a matrica.

A ZK pedig 9680Ft : http://www.muszaki-vizsga-zoldkartya.hu/index.php?page=zoldkartya-ara-dija

Naplózva
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #1322 Dátum: 2009. December 30. - 07:22:41 »

Azért, hogy ragozzam egy kicsit a dolgot én is feltennék egy kérdést. Az rendben van, hogy egyszerre megcsinálják a ZK-t a műszakival,de gondolom fizetni azért még pluszba kellesz? Ha ez így van akkor még a következő merült fel bennem. A vizsgadíj emlékeim szerint olyan 10E Ft-körül van és a ZK is kb ennyi. A két vizsgálat között időben és tartalomban is jelentős a különbözet, kíváncsi vagyok ezt majd mivel magyarázzák? Bár egy válasz biztosan lesz: Hatósági áras.
Minden bizonnyal jól emlékszel a műszaki vizsgadíjra, csak azóta kicsit megemelkedett!
Nem sokat téved: http://www.nkh.hu/content/view/4593/5472/

Eszerint a vizsgálat díja 7700Ft, 1190Ft a műszaki igazoló lap, 420Ft a matrica.



A ZK pedig 9680Ft : http://www.muszaki-vizsga-zoldkartya.hu/index.php?page=zoldkartya-ara-dija


Két számlát fizettem műszakira 2009. szeptemberben ZK nélkül:
10042 Műszaki vizsga + 10043 Műszaki vizsga előzetes (ÁFA-val) 9230 Ft
Nemzeti Közlekedési Hatóság 91/2004. Díjtételek (VI.29.) GKM 7 770 Ft
Túlszámláztak?
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1323 Dátum: 2009. December 30. - 09:09:24 »

Azért, hogy ragozzam egy kicsit a dolgot én is feltennék egy kérdést. Az rendben van, hogy egyszerre megcsinálják a ZK-t a műszakival,de gondolom fizetni azért még pluszba kellesz? Ha ez így van akkor még a következő merült fel bennem. A vizsgadíj emlékeim szerint olyan 10E Ft-körül van és a ZK is kb ennyi. A két vizsgálat között időben és tartalomban is jelentős a különbözet, kíváncsi vagyok ezt majd mivel magyarázzák? Bár egy válasz biztosan lesz: Hatósági áras.
Minden bizonnyal jól emlékszel a műszaki vizsgadíjra, csak azóta kicsit megemelkedett!
Nem sokat téved: http://www.nkh.hu/content/view/4593/5472/

Eszerint a vizsgálat díja 7700Ft, 1190Ft a műszaki igazoló lap, 420Ft a matrica.



A ZK pedig 9680Ft : http://www.muszaki-vizsga-zoldkartya.hu/index.php?page=zoldkartya-ara-dija


Két számlát fizettem műszakira 2009. szeptemberben ZK nélkül:
10042 Műszaki vizsga + 10043 Műszaki vizsga előzetes (ÁFA-val) 9230 Ft
Nemzeti Közlekedési Hatóság 91/2004. Díjtételek (VI.29.) GKM 7 770 Ft
Túlszámláztak?

Sztem is ez a hiteles(R*R cartársé),márciusban is ennyi volt kb+ a sötétítésért járó felár. Kacsint
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1324 Dátum: 2009. December 30. - 11:36:11 »

Nemrégen voltam műszakin + zk.-n is.= 21.800 Ft. Ebből zk.:Környezetvédelmi bemérés munkadíja: 6100 Ft
                                                                               Környezetvédelmi igazolólap és plakett: 1180 Ft
                                                                                                                           azaz : 7280 Ft
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1325 Dátum: 2009. December 30. - 11:53:09 »

4 éves korában hány évre kapja a műszakit a kocsi?
2 évre
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1326 Dátum: 2009. December 30. - 16:18:33 »

Azért, hogy ragozzam egy kicsit a dolgot én is feltennék egy kérdést. Az rendben van, hogy egyszerre megcsinálják a ZK-t a műszakival,de gondolom fizetni azért még pluszba kellesz? Ha ez így van akkor még a következő merült fel bennem. A vizsgadíj emlékeim szerint olyan 10E Ft-körül van és a ZK is kb ennyi. A két vizsgálat között időben és tartalomban is jelentős a különbözet, kíváncsi vagyok ezt majd mivel magyarázzák? Bár egy válasz biztosan lesz: Hatósági áras.
Minden bizonnyal jól emlékszel a műszaki vizsgadíjra, csak azóta kicsit megemelkedett!
Nem sokat téved: http://www.nkh.hu/content/view/4593/5472/

Eszerint a vizsgálat díja 7700Ft, 1190Ft a műszaki igazoló lap, 420Ft a matrica.



A ZK pedig 9680Ft : http://www.muszaki-vizsga-zoldkartya.hu/index.php?page=zoldkartya-ara-dija


Két számlát fizettem műszakira 2009. szeptemberben ZK nélkül:
10042 Műszaki vizsga + 10043 Műszaki vizsga előzetes (ÁFA-val) 9230 Ft
Nemzeti Közlekedési Hatóság 91/2004. Díjtételek (VI.29.) GKM 7 770 Ft
Túlszámláztak?

Sztem is ez a hiteles(R*R cartársé),márciusban is ennyi volt kb+ a sötétítésért járó felár. Kacsint
Ezen az oldalon is 7700 Ft a vizsga díja. A barátom egyébként nemrég műszakiztatta az utánfutóját és pont annyit fizetett, mint ami ezen és az NKH honlapon szerepel.

DE ez itt Magyarország, tehát:

"Műszaki vizsga ára, díja

A közúti járművek műszaki megvizsgálásáról szóló 5/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet alapján végzett hatósági tevékenységek díjai (1. számú melléklet a 91/2004. (VI. 29.) GKM rendelethez, I. Fejezet). Az itt feltüntetett árak a Közlekedési hatóság alapdíjai, erre természetesen a műszaki vizsga állomások pluszköltséget számolnak (műszerhasználat, előzetes állapotfelmérés és egyéb címszavak alatt).
Ennek az összegnek nagy részét a közlekedési felügyelet kapja meg. A fennmaradó haszonból a kijelölt műszaki vizsga állomások nem tudnák fenntartani magukat. Ezért szükséges egyéb díjak felszámolás. Cserébe az ügyfél egy jól átvizsgált, biztonságos gépjárművet kap vissza, valamint a műszaki vizsga alatt is elnézőbbek valamelyest a vizsgabiztosok. Azért, hogy a kijelölt vizsgálóállomások fenn tudjanak maradni, a közlekedési hatóság nem tette szabott árassá a vizsgáztatást, tehát minden vizsgáló állomás saját maga szabja árait!"
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 30. - 16:26:55 írta diablo77 » Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1327 Dátum: 2009. December 30. - 22:06:58 »

Amúgy tök mindegy nekem, én beviszem a szerelőhöz, az meg levizsgáztatja. Én nem fogok odaállni a vizsgasorra... Madárnak.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #1328 Dátum: 2010. Január 05. - 11:14:52 »

Ugyan Nubirához van, de elég komplettnek tűnik:
http://daewoo.prokee.hu/nubiramenu.htm

Jó keresgélést mindenkinek! Mosolyog
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1329 Dátum: 2010. Január 05. - 14:21:49 »

Azt hiszem nem figyeltem eléggé, vagy nem kérdezősködtem eleget, mert most spórolhattam volna legalább 8E Ft-ot. A műszakim jan. 31-én, a Zk-m feb. 1-én jár le. Ha decemberben levizsgáztattam volna az autót akkor megúszom 8E Ft-ból és 2011-ben kellett volna újból vizsgáznia és mivel a Zk. megszűnt az is kitartott volna addig. Így most a vizsga+Zk 16300Ft-ba fog kerülni. He
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1330 Dátum: 2010. Január 06. - 12:58:49 »

Ugyan Nubirához van, de elég komplettnek tűnik:
http://daewoo.prokee.hu/nubiramenu.htm

Jó keresgélést mindenkinek! Mosolyog

Ez Nubira II-es.
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #1331 Dátum: 2010. Január 06. - 13:15:11 »

Ugyan Nubirához van, de elég komplettnek tűnik:
http://daewoo.prokee.hu/nubiramenu.htm

Jó keresgélést mindenkinek! Mosolyog

Ez Nubira II-es.
Valóban, bocs, ezt benéztem!  Zavart Zavart
Naplózva
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #1332 Dátum: 2010. Január 06. - 19:44:02 »

Üdv tanácsot szeretnék kérni immo ügyben kolégám F-es astrájábba tönkre ment és nem tudja milyet vegyen (nincs nete) nekem szólt de fingom sincs melyik jó és megfizethetö He
elöre is köszönöm Mosolyog
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1333 Dátum: 2010. Január 07. - 13:13:42 »

Azt hiszem nem figyeltem eléggé, vagy nem kérdezősködtem eleget, mert most spórolhattam volna legalább 8E Ft-ot. A műszakim jan. 31-én, a Zk-m feb. 1-én jár le. Ha decemberben levizsgáztattam volna az autót akkor megúszom 8E Ft-ból és 2011-ben kellett volna újból vizsgáznia és mivel a Zk. megszűnt az is kitartott volna addig. Így most a vizsga+Zk 16300Ft-ba fog kerülni. He
Vagy még többe.
Tegnap tudtam meg:
http://www.nkh.hu/images/stories/Muszaki%20vizsga/muszaki%20vizsga/tj_gyfl_eredet_091230.pdf
Mottó: hogyan tudunk még egy bőrt lehúzni.
A lényeg összefoglalva: ha 2006.Jan.01. előtt helyezte vki üzembe az autóját (az enyém 2005. Decemberi!  ), és azóta nem volt rajta eredetvizsgálat, akkor most azt megcsinálják neki ~ 20.000 Ft ellenében a vizsga alkalmával. Ha kell neki, ha nem.
De ezzel a vizsgálattal nem érsz ám semmit!
Nem lehet vele eladni/venni az autót! Csak úgy van!
Ha "rendes" eredet vizsgálatot akarsz, akkor azt csináltasd meg előtte. Ebben az esetben a vizsgán már nem kell. Ezek tényleg olyan kedvesek és megértőek. Könnyekig meghatódtam. 

Fel tudnék robbanni.
Az biztos, hogy ezekre az élősködőkre egy megveszekedett szavazatot nem fogok leadni tavasszal. Elegem volt a pirosból is, meg a sárgából is.
Új szín kell ide. Jó erős.

Ja, és ha megbukik a gép, akkor ugye nincs két hónapos hosszabbítás, hanem forgalomból kivonás, azonnal!
És ez mivel jár?
Új forgalmi, új eredetvizsga, stb. Idő-pénz. Nem kevés.
Telhetetlen, rabló, népnyúzó államunk újévi ajándékai.

Szeretném a Parlament lakóit egy hosszabb társas utazásra befizetni.
Hol vannak még aktív emberevő törzsek??
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1334 Dátum: 2010. Január 07. - 13:36:55 »

Stocz: "Elegem volt a pirosból is, meg a sárgából is".

Stocz! A kéket kifelejtetted, pedig az is nagyon fontos volna!
Hát ezekről beszéltem én már többször is Nyuszómuszó! Ezekkel az újabb lenyúlásokkal ismét erősítik a korrupciót, ami ellen úgy küzdenek, hogy csak na.
A rendőrség előzetes letartoztatását indítványozta az egyik mostani fő kedvencünknek: Szalainé Szilágyi Eleonóra humán volt BKV-s humán főnököt. Milyen gyorsan kapcsoltak, alig telt el fél év, vagy már egy is? Fogadjunk, hogy több száz kisebb vétségű ember senyved a börtönökben évekig, míg ezek végül majd megússzák, esetleg pénzbüntetésre itélik, mint  Princz Gábort. Ez most ami itt történik Magyarországon ez igaz? Vagy csak hosszú ideje lidérc- kómában vagyok, mert ilyen nem lehet! Vagy nálunk mégis? Hát ezért ilyen ez az ország, le kell húzódnunk, mert lassúak vagyunk, el kell engednünk mindenkit, mert mindenki jobb nálunk, feltartjuk őket.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!